|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Živila z glutenom in mlečni izdelki
5.10.2006 12:40:17   
Darči76
Mene pa zanima, kdaj ste vašim user posted image  začele dajati živila z glutenom?
Mi smo zdaj stari 8 mesecev, pa sem se do sedaj izogibala vsem kašicam z  glutenom, pa niti kruha mu nisem dajala, niti greska itd.
Kdaj pa lahko začno jesti sire? In kakšne sire? A obstajajo kaki posebni za otroke?
Drugače pa navadni jogust in skuto že kaka 2 tedna brez problema jemo.
Kaj pa kravje melko? Vem, da je priporočljivo počakati do 1 leta. A rada bi mu kdaj pa kdaj pripravila kašico, ki se meša z mlekom. Adaptiranega mleka pa ne mara.....

Hvala in LP!


_____________________________

Don't be afraid that your life will end,
be afraid that it will never begin.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Živila z glutenom in mlečni izdelki
5.10.2006 13:35:26   
škratek
Ojla!

Mi smo stari 7m in pol, pa smo počasi začeli uvajat gluten - kakšna juhica s pčeničnim zdrobom ipd. Kruha ji pa še tudi nisem dala. Jogurt smo poizkusili - pa je bil fuj in fej, skutko pa pojemo za silo, če je zmešana s kakšno sladko hruško. Na splošno ji gre v želodček raje sladko sadje kot pa kakšna zelenjava.user posted image

(odgovor članu Darči76)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Živila z glutenom in mlečni izdelki
5.10.2006 14:50:58   
Bonnie_RR
Jaz s tem nisem preveč komplicirala. Pri 6 mesecih sem mu dala že tud kakšno kašico z glutenom, pri 7 pa je probal že tud navaden jogurt, pa skutke... Včasih mu dam v roko kakšen kos skorje za glodat, pa kakšen otroški piškot.

Skratka, jaz pač delam bolj po svojem občutku in se vseh navodil ne držim kot "pijanc plota".

Vsaka mamica pač sama presodi, kaj se ji zdi boljše...

Lp




_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu škratek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Živila z glutenom in mlečni izdelki
5.10.2006 14:54:58   
Tiamo
tudi jaz sem kot bonnie_ naredila...sem slišala, če je alergičen otrok na glutem bo pri 6 meseceh ali pa potem pri 8...ni veze.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Živila z glutenom in mlečni izdelki
5.10.2006 15:29:50   
tt79
Moja je stara 4,5 meseca, pa je že jedla pirino žitno kašico, ki vsebuje gluten, za skutice in jogurte pa mi je pediater rekel, da lahko zaććnem, ko bo stara 5 mesecev...

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Živila z glutenom in mlečni izdelki
6.10.2006 7:07:11   
Dashenka
Tako živila z glutenom (kašice, kruh za glodanje, testenine), kot mlečne izdelke (jogurti, skute) pri 6m.
Po navodilu pediatra, seveda.

Sire in to vseh vrst, le tistih s plesnijo ne, pa malo kasneje, tam nekje pri 7 ali 8m.
Bolj so pikantni (torej zreli), raje jih ima. Res pa je, da s siri še danes ne pretiravamo, ker so tisti, ki jih imamo radi, precej slani.



(odgovor članu Darči76)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Živila z glutenom in mlečni izdelki
6.10.2006 16:37:36   
natalia
Jaz s tem nisem preveč komplicirala. Pri 6 mesecih sem mu dala že tud kakšno kašico z glutenom, pri 7 pa je probal že tud navaden jogurt, pa skutke... Včasih mu dam v roko kakšen kos skorje za glodat, pa kakšen otroški piškot.

Skratka, jaz pač delam bolj po svojem občutku in se vseh navodil ne držim kot "pijanc plota".

Vsaka mamica pač sama presodi, kaj se ji zdi boljše...



Tako je.

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Živila z glutenom in mlečni izdelki
6.10.2006 22:13:01   
cebelicamaja
IZVIRNO SPOROČILO: Tia74

...sem slišala, če je alergičen otrok na glutem bo pri 6 meseceh ali pa potem pri 8...ni veze.


To ni čisto res. Celiaklija - netoleranca na gluten je bolezen in jo ima otrok že ob rojstvu (se z njo rodi). Alergija na gluten se pojavi kasneje. Pri naši kolegici je izbruhnila pri 50 letih. So pa strokovnjaki ugotovili, da je izbruh alergije (in ne prirojene celiaklije) bolj verjeten, če z glutenom pričnemo prezgodaj, ko prebavila še niso dovolj razvita.  Nas so na primer z glutensko hrano filali že pri 2h mesecih (zato je več alergij). Naša pediatrinja nam je rekla, da sedaj ko so premaknili začetek uživanja glutena na poznejši čas, je alergij bistveno manj. Je pa verjetnost alergije v vsakem primeru še vedno majhna, tako da po mojem ni treba preveč komplicirat. Moj sin je pri 6,5 mesecih tudi že glodal škorjico od kruha. Delaj po občutku, pa bo.

LP, maja


_____________________________

Mi trije smo od 12.3.06 najboljši par.

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Živila z glutenom in mlečni izdelki
25.10.2006 21:05:50   
Vesnika
IZVIRNO SPOROČILO:
So pa strokovnjaki ugotovili, da je izbruh alergije (in ne prirojene celiaklije) bolj verjeten, če z glutenom pričnemo prezgodaj, ko prebavila še niso dovolj razvita. 


Ojoj, jaz sem pa mojemu user posted image začela dajat grisolino za večerjo pri šestih mesecih...in to zdaj je vsak dan, že skoraj en mesec... Pa nisem pozornosti polagala na sestavine - zdaj pa vidim, da vsebuje gluten... Mislite, da bo kaj narobe? Bi rajši nehala?user posted image


< Sporočilo je popravil Vesnika -- 25.10.2006 21:09:40 >

(odgovor članu cebelicamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Živila z glutenom in mlečni izdelki
25.10.2006 21:07:43   
Anonimen
mlečne izdelke in gluten sem jaz uvedla z dopolnjenim 6. mesecem. kravje mleko pri 8. mesecih. punca je še živa in brez vseh alergij.
drgač pa če adaptiranca ne mara ne bo vedla da je v kašici ako da ji kar z njim nbaredi pa bo. al pa s kravjim če je starejša

(odgovor članu Darči76)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Živila z glutenom in mlečni izdelki
25.10.2006 21:28:15   
Katrin
Po dopolnjenem 8 mesecu kruh in izdelki z glutenom; po 10 pa smo jedli že praktično vse. Kravjega mleka pa smo se izogibali do enega leta.

Srečno user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Živila z glutenom in mlečni izdelki
25.10.2006 22:43:15   
eya
Meni je rekla pediatrinja, da naj bi dala gluten in mlečne izdelke po 8. mesecu, lahko pa že zdaj dam malo kisle smetane recimo v špinačo, naj pa ne bi bila recimo skuta samostojen obrok.
Glede na to, da moramo samo še 1 mesec počakati, bomo pa počakali, saj se nam nikamor ne mudi.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?