|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
9.5.2008 17:55:15   
julči
Dobila naj bi svečko za mehčanje oz.zorenje materničnega vratu? Kako to zgleda, a kej boli? Dobila naj bi jo zvečer za čez noč, zjutraj naj bi pa rodila, če bo pripravljeno. Kaj pravite?

Joj, kr rodit bo treba, me mal stiska....

Uživajte!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
9.5.2008 20:12:08   
ozziebo
Sem jo tudi jaz dobila. Nič ne boli, sam mal je zoprno, ko ti jo vstavlja - kot ob pregledu. Ja, čez par ur pa popodki.... srečno!!user posted image

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
9.5.2008 20:26:18   
Naja30
Jaz sem dobila tabletko, vstavijo jo isto. Res malo boli, ko jo potisne čisto noter, ampak je hitro fertik.

(odgovor članu ozziebo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
9.5.2008 20:46:47   
špelin@
Hja, boli ali pa ne. Odvisno od tistega, ki jo vstavlja.
Tudi vaginalni pregled pri nekaterih G blazno boli, pri drugih pa je le malce neprijeten. Torej: če se G potrudi in tableto na MV vstavi z občutkom, je samo zoprno, prav boli pa ne.
 
Jaz sem jo dobila nekje med deseto in enajsto dopoldan, prve popadke dobila ob 13h, rodila pa ob 16h user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
9.5.2008 20:52:37   
julči
Aja tok hitr ste dobile popadke pol? K js naj bi jo dobila zvečer, mož naj bi šel potem čez noč domov, ginekolog je reku da rodila naj bi pa dopoldan drugi dan. Da ne bo zamudu user posted image

Kako je pa pol porod potekal- normalno? Ni kej več možnosti za carski rez ali kej druzga?

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
9.5.2008 20:58:10   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: julči
Aja tok hitr ste dobile popadke pol? K js naj bi jo dobila zvečer, mož naj bi šel potem čez noč domov, ginekolog je reku da rodila naj bi pa dopoldan drugi dan. Da ne bo zamudu user posted image

Kako je pa pol porod potekal- normalno? Ni kej več možnosti za carski rez ali kej druzga?


Ni nujno, da gre tako hitro. Moja cimra je morala v dveh dnevih dobiti svečko 2x, da ji je potem le "prijelo".
 
Sprožitev poroda z vstavitvijo prostaglandinske svečke na MV ne zveča rizika za dokončanje poroda s CR.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
9.5.2008 21:02:36   
piko12
Jaz sem dobila prvo v ponedeljek ob 10h zjutri, se ni zgodilo nič. Potem pa še eno okol 17h. Ob 22h so se začeli popadki in ob 2h sem bila v porodni kao pripravljena za za rodit. Rodil se je ob 11:30 s CR. Čist predolgo se je vleklo, ampak itak pozabiš po hitrem postopku.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
9.5.2008 21:29:52   
sazi
Meni so jo vstavili ob 10ih dopoldne. Ob 16. uri sem imela pregleda, kjer so mi imeli namen vstaviti naslednjo, pa sem bila že 3 cm odprta. So me poslali v porodno, kamor sem dokončno prispela malo pred 19. uro, ob 22:38 sem pa rodila (z umetnimi popadki - brez bi verjetno trajalo precej dlje).

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
9.5.2008 22:13:36   
julči
A ta svečka sproži samo popadke, al je možno da ti zaradi nje tud voda odteče?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
9.5.2008 23:22:08   
soncek28
Jst  sem jo dobila ko sem bila 14 dni čez rok,zjutraj sem jo dobila in po nekaj urah(po 4 urah)dobila tudi svoje popadke.rodila sem z carskim rezom,ker so se stvari po tem zakomplicirale.Ni hudo,vse smo zdržale boš ti tudi,sam da bo vse ok,in da boš kmalu držala svojo pikicouser posted image v naročju.srečno

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
10.5.2008 20:35:22   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: julči

A ta svečka sproži samo popadke, al je možno da ti zaradi nje tud voda odteče?


Svečko se daje, ko/če je MV še čisto zaprt in nezrel. Tako da sama svečka naj ne bi vplivala na predrtje mehurja.


Jaz sem 1. dobila eno svečko zjutraj in eno popoldan, potem so se začeli popadki, ampak so že zvečer čisto minili in niso "naredili" praktično nič. Ker še naslednji dan ni bilo nič, so me poslali v porodno na infuzijo.
Potem pa je šlo kar hitro.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
12.5.2008 11:54:42   
marelicaa
Pri prvem porodu sem dobila 3. Prvo dopoldan okrog 10h, drugo isti dan ob 17h, ker čez noč ni bilo nič, sem dobila tretjo naslednji dan ob 8-9h zjutraj, pa do večera ni bilo nič. Ob 20h so me popokali v porodno sobo, pa ob umetnih popadkih še vedno ni bilo nič in porod se je končal po 9h urah porodne sobe s CR.
V drugo pa je bil tudi CR (v naprej domenjen).
Ene se ob teh tabletkah-svečkah zelo hitro odpirajo, jaz pač nisem bila te sreče. Smo pač različne. Je pa vse skupaj veliko lažje, če zaupaš zdravnikom.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
12.5.2008 12:13:53   
zabica26
Dobila tut jst. Ni panike, odvisno pa je, kdo ti jo vstavlja.

Torej, dobila prvo polovico ob 9h, drugo ob 13h, voda odtekla ob 19h, popoadki pol ure kasneje, rodila ob 2h zjutraj. So pa rekli, da lahko traja tudi kakšen dan, dva da se sploh kaj začne dogajat. Tko da...

(odgovor članu marelicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
12.5.2008 12:24:45   
Mišni
Jaz sem dobila eno zvečer, eno potem zjutraj, bolelo ni nič, ampak odpirala se pa tudi nisem (oz. samo do 3 cm, potem se je pa nehalo).

Tako da so mi naslednji dan po 1. svečki ob 16. uri naredili CR.

(odgovor članu zabica26)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
12.5.2008 12:27:29   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: julči

A ta svečka sproži samo popadke, al je možno da ti zaradi nje tud voda odteče?


Po sevečki so se meni začeli čisto rahli popadki, nič posebnega. Vendar pa mi je voda odtekla. HB, da mi je, po mojem, če mi ne bi, bi tam še ležala in se odpirala počati, tako pa se je vsaj začelo dogajat.

Ob vstavljanju svečke nisem čutila nobenih bolečin.

Pa srečno!

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
12.5.2008 12:36:43   
sazi
A ta svečka sproži samo popadke, al je možno da ti zaradi nje tud voda odteče?


Meni vida ni odtekla sama od sebe - so mi predrli mehur - čutila nisem čisto nič, samo ulilo se j.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
12.5.2008 13:35:24   
Anonimen
Jaz je nisem dobila, dali so mi samo umetne popadke, pa sem se začela kar hitro odpirati.

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
12.5.2008 14:20:29   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

A ta svečka sproži samo popadke, al je možno da ti zaradi nje tud voda odteče?


Meni vida ni odtekla sama od sebe - so mi predrli mehur - čutila nisem čisto nič, samo ulilo se j.


Si me nasmejala zdajleuser posted image .

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
20.7.2010 13:50:43   
Martinčka
torej ti dajo najprej svečko in počakajo če se začne kaj dogajat in ti ne dajo kar takoj tudi umetnih popadkov? no hvalabogu ker tega sem se jaz bala, da bi me nafilali s popadki jaz pa se še odpirala ne bi...

ko ti dajo svečko pa ostaneš kar v P ali te lahko pošljejo tudi še domov!?


(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
20.7.2010 13:56:06   
m_o_i
jaz sem dobila svecko(bolelo ko sam user posted image -ne vem, zakaj), sla na kavo v preddverje bolnice, nazaj v sobo sem se pa po cca. pol ure komaj privlekla, ker se je ze zacelouser posted image

sicer sem potem urgentno rodila s CR, ker je na CTGju cez eno uro pokazalo, da mulcu pada utrip in je bilo vsega konec v pol ureuser posted image

domov pa naus vec sla, ce dobis sveckouser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
20.7.2010 15:48:53   
tulpek
IZVIRNO SPOROČILO: Martinčka

torej ti dajo najprej svečko in počakajo če se začne kaj dogajat in ti ne dajo kar takoj tudi umetnih popadkov? no hvalabogu ker tega sem se jaz bala, da bi me nafilali s popadki jaz pa se še odpirala ne bi...

ko ti dajo svečko pa ostaneš kar v P ali te lahko pošljejo tudi še domov!?




Greš v Celje ali v SG? V celju jo dajo in opazujejo kaj se dogaja. Meni se ni NIČ, oz ni bilo popadkov, ničesar posebnega nisem čutila. Si tam in greš vsaki 2 uri na ctg. Naslednji dan pa spet pregled in odločanje naprej. Meni se je baje fajn zmehčalo in pripravilo in sem šla kar v porodno na umetne popadke in v dobrih 3 urah je bilo konec.

Bolelo meni ni nič, niti čutila nisem, ko je dala tisto not, sem vprašala, če je že konec... ampak mene niso boleli niti ostali pregledi, koliko je mv odprt, nič.

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
20.7.2010 16:07:28   
mucica2
IZVIRNO SPOROČILO: Martinčka

torej ti dajo najprej svečko in počakajo če se začne kaj dogajat in ti ne dajo kar takoj tudi umetnih popadkov? no hvalabogu ker tega sem se jaz bala, da bi me nafilali s popadki jaz pa se še odpirala ne bi...

ko ti dajo svečko pa ostaneš kar v P ali te lahko pošljejo tudi še domov!?




tudi jaz sem dobila svečko oziroma gel za mehčanje materničnega vratu (v Celju), ko mi je vstavila me je kar fajn bolelo, pol sm mogla pa ležat dve uri pol pa na ctg, da vidijo če se je kej začelo..v glavnem pri meni se ni nič (razen enkrat je šel ctg do 40user posted image ), pol sm šla čez ene tri ure spet na ctg (nič), na pol sm pa mela popoldne pregled pa sm bla odprta 2 prsta je pa rekla G kar v porodno pa so mi mehur predrli pa umetne popadke dali...pa sm v 4 urah rodila...


_____________________________

20.02.2010 - Manja
rojstvo: 3300g - 51cm
22.3: 4180g - 55cm
22.4.:5110g - 58,5cm
28.5: 6040g - 62cm
17.6.:6810g - 64cm
20.7.:7470g - 68,5cm
25.8.:8120g - 70,5 cm
22.11.: 9060g - 75 cm

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
20.7.2010 17:05:14   
lunka1
Jaz sem svečko dobila ob 9h in potem ležala na porodni mizi 3 urice in priklopljena na ctg. Ker se ni nič dogajalo, oz. se je dogajalo premalo, so me dali na oddelek. Tam sem špancirala po hodniku ene 3 urice gor pa dol, medtem sem že imela prve popadke, ob 15h so me pregledali in sem se začela počasi odpirat (te svečke držijo nekako 6 ur, če se nič ne dogaja, dobiš še eno in potem še eno - torej maksimalno 3... kaj je potem, če tudi tretja ne prime, pa ne vem...). Ob 16h em že ležala na porodni z vstavljeno EA, a sem se še premalo odpirala, sem dobila še v "tazadnjo" eno svečko, (bog si ga vedi, zakaj tja), in ker sem se še vedno preslabo odpirala, so mi začeli šopat umetne. Ob polnoči je bil čas za potiskanje in mala ni šla ven, zato so mi naredili CR. Mala je bila rojena 1:23... Torej skoraj 17 ur kasneje od vstavljene svečke... user posted image

Tako da, če ni nujno, če se ne mudi, je bolje še malo počakat in ne forsirat. Meni so "sprožili" porod en dan po PDP-ju, ker je imela mala namerjenih 4400g in če bi čakali (še dva tedna, kolikor maksimalno čakajo) bi jih verjetno imela že 5000 user posted image . Če pa so mere, izmerjene na UZ (računaj +,- 10%) še normalne, pa če je vse ostalo okej (dovolj plodovnice, čista plodovnica, primeren ctg,...) potem bi jaz raje počakala da se začne samo od sebe. Moje mnenje...

(odgovor članu mucica2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
20.7.2010 20:38:48   
uršula83
IZVIRNO SPOROČILO: zabica26

Dobila tut jst. Ni panike, odvisno pa je, kdo ti jo vstavlja.

Torej, dobila prvo polovico ob 9h, drugo ob 13h, voda odtekla ob 19h, popoadki pol ure kasneje, rodila ob 2h zjutraj. So pa rekli, da lahko traja tudi kakšen dan, dva da se sploh kaj začne dogajat. Tko da...



Pod tole se pa podpišem, pr men je blo tut točno tako, celo ure čist držijo!!!


_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu zabica26)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: SVEČKA za mehčanje materničnega vratu
20.7.2010 20:42:17   
uršula83
Aja no voda mi je odtekla, ful velik, sm mislla da je to to, ampak ob 22 je prišel zdravnik mi kao predret mehur in je blo še fuuuuuuuuul vode. 

_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?