|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Saj ni res... pa je - premeščanje nosečnic
18.12.2007 20:28:38   
mojsoncek
Danes me je skoraj zadela kap, ko sem poslusala prispevek na 24 ur.

Bojda bodo po novem v ljubljanski porodnisnici vse bodoce mamice, ki jim grozi prezgodnji porod, preposiljali v mariborsko porodnisnico.

Razlog:
premalo kapacitet, premalo aparatur in premalo med. sester! In vse to zaradi povecanega stevila rojstev. A sedaj bo pa to problem? Kako je bilo pa vcasih? Mislim, kaksni izgovori... in sedaj se bodo spet neskoncno dolgo bockali z drzavo, naj kaj naredi, da bodo resili problem.
Joj ta nasa ljuba drzavauser posted image ... nikoli jim ni prav, enkrat je premalo, potem je spet prevec...

A ja, ko bodo pa tudi tam polne vse kapacitete, bo pa potrebno poiskati pomoc v tujini user posted image

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 18.12.2007 23:01:27 >


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Saj ni res... pa je
18.12.2007 20:30:47   
Anonimen
Maribor je res na nivoju.user posted image

(odgovor članu mojsoncek)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Saj ni res... pa je
18.12.2007 20:39:06   
doroteja23
V MAriboru je zakonuser posted image user posted image . Ima rers prijazno osebje in jaz nebi šla nikamor drugam rodit kot pa v Mb.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Saj ni res... pa je
18.12.2007 20:47:14   
ajna12
Pri nas je pa Ljubljana zakon.user posted image user posted image user posted image user posted image

Prostora imajo res ful premalo, aparatur pa tudi, tako da bi to mogli rešit že zdavnaj.
user posted image user posted image user posted image  za sestre in zdravnike ki organizirajo ogromno akcij, da vsaj tako kaj dobijo.

(odgovor članu doroteja23)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Saj ni res... pa je
18.12.2007 20:50:18   
mojsoncek
Vse lepo in prav, nimam nic proti MB porodnisnici, da ne bo kaksne napacne interpretacije.

Ampak kaj, ko bo tudi ta polna, pa te bodo poslali npr. v neko porodnisnico v Italijo, Avstrijo, na Madzarsko,..., kjer bodo imeli "podpisan" dogovor o sprejemanju slovenskih nosecnic. Meni se to ne zdi ravno prav, da bodo "nastradale" bodoce mamice, ker drzava ne bo nic naredila (in se zgovarjala, da se rodi prevec otrok).

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu doroteja23)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Saj ni res... pa je
18.12.2007 20:57:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojsoncek

Vse lepo in prav, nimam nic proti MB porodnisnici, da ne bo kaksne napacne interpretacije.

Ampak kaj, ko bo tudi ta polna, pa te bodo poslali npr. v neko porodnisnico v Italijo, Avstrijo, na Madzarsko,..., kjer bodo imeli "podpisan" dogovor o sprejemanju slovenskih nosecnic. Meni se to ne zdi ravno prav, da bodo "nastradale" bodoce mamice, ker drzava ne bo nic naredila (in se zgovarjala, da se rodi prevec otrok).


S tem se pa strinjam.user posted image

(odgovor članu mojsoncek)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Saj ni res... pa je
18.12.2007 21:10:27   
lelaval
In potem še upajo jamrat, da je premalo rojstev?

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Saj ni res... pa je
18.12.2007 21:15:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

In potem še upajo jamrat, da je premalo rojstev?

Presenetilo jih je. Tako kot komunalo sneg.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Saj ni res... pa je
18.12.2007 21:20:06   
Anonimen
Ja ne, saj jih je  res vsako leto več, a ni pisalo, da jih je letos bilo v Lj. 300 več kot lani?

In kaj ima država zdaj s tem? Samo ploskamo lahko, če že kaj, da se vse več ljudi odloča za otroke. To je za državo, če s tem mislimo vlado, samo pozitivno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Saj ni res... pa je
18.12.2007 21:43:42   
mojsoncek
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
In kaj ima država zdaj s tem? Samo ploskamo lahko, če že kaj, da se vse več ljudi odloča za otroke. To je za državo, če s tem mislimo vlado, samo pozitivno.


Tukaj ni nic slabega...
... samo ko bo pa treba kaj narediti na temo povecanja kapacitet, aparatur in zdravstvenega osebja, pa bo nastal problem. Najprej bo ful trajalo preden se bodo lotili problema. Potem se bo vleklo preden bo kaj narejeno, ker se bo npr. spet zapletlo pri kaksnem razpisu ali kaj podobnega. Medtem bomo pa rojevale v tujini...


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Saj ni res... pa je
18.12.2007 22:26:05   
lelaval
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
In kaj ima država zdaj s tem? Samo ploskamo lahko, če že kaj, da se vse več ljudi odloča za otroke. To je za državo, če s tem mislimo vlado, samo pozitivno.



Tukaj ni nic slabega...
... samo ko bo pa treba kaj narediti na temo povecanja kapacitet, aparatur in zdravstvenega osebja, pa bo nastal problem. Najprej bo ful trajalo preden se bodo lotili problema. Potem se bo vleklo preden bo kaj narejeno, ker se bo npr. spet zapletlo pri kaksnem razpisu ali kaj podobnega. Medtem bomo pa rojevale v tujini...


Točno tako.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Saj ni res... pa je
18.12.2007 22:29:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojsoncek

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
In kaj ima država zdaj s tem? Samo ploskamo lahko, če že kaj, da se vse več ljudi odloča za otroke. To je za državo, če s tem mislimo vlado, samo pozitivno.


Tukaj ni nic slabega...
... samo ko bo pa treba kaj narediti na temo povecanja kapacitet, aparatur in zdravstvenega osebja, pa bo nastal problem. Najprej bo ful trajalo preden se bodo lotili problema. Potem se bo vleklo preden bo kaj narejeno, ker se bo npr. spet zapletlo pri kaksnem razpisu ali kaj podobnega. Medtem bomo pa rojevale v tujini...



Ja, to pa verjamem, ja. To so pa taki zakoni sprejeti, ja.

(odgovor članu mojsoncek)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Saj ni res... pa je
18.12.2007 22:41:28   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: doroteja23

V MAriboru je zakonuser posted image user posted image . Ima rers prijazno osebje in jaz nebi šla nikamor drugam rodit kot pa v Mb.


se kar strinjam user posted image , jaz imam super izkušnje s porodom v MB porodnišnici, pa sem rodila naravno (brez EA) in še z umetnimi popadki, pa po trebuhu so se mi metali, pa pretrgala sem se, pa šivali so me,... no ne bom več naštevala user posted image

ampak, res zakon user posted image , super babica, sestre (edino vizito bi izvzela - so bili malo tečni, ampak ok, oni pridejo, so minutko noter in grejo ven user posted image ),...

Kar pridite v MB, ne bo vam žal user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu doroteja23)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Saj ni res... pa je
18.12.2007 22:42:59   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: mojsoncek

Vse lepo in prav, nimam nic proti MB porodnisnici, da ne bo kaksne napacne interpretacije.

Ampak kaj, ko bo tudi ta polna, pa te bodo poslali npr. v neko porodnisnico v Italijo, Avstrijo, na Madzarsko,..., kjer bodo imeli "podpisan" dogovor o sprejemanju slovenskih nosecnic. Meni se to ne zdi ravno prav, da bodo "nastradale" bodoce mamice, ker drzava ne bo nic naredila (in se zgovarjala, da se rodi prevec otrok).


jaz sem se prej hecala pa sem rekla, da preden ponovno zanosim bom poklicala v porodnišnico in vprašala če pričakujejo kaj kmalu kak naval user posted image , da si premaknem termin user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Saj ni res... pa je
18.12.2007 22:53:19   
*bubi*
Pa saj niso problem porodnice, ki rodijo ob roku! Problem je veliko število nedonošenčkov, ki potrebujejo intenzivno nego.

Zakaj je število teh tako povečano, se vprašajte!

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Saj ni res... pa je
18.12.2007 22:54:44   
*bubi*
Bojda bodo po novem v ljubljanski porodnisnici vse bodoce mamice, ki jim grozi prezgodnji porod, preposiljali v mariborsko porodnisnico.


to je treba dat v bold, ne pa povečano število rojstev

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Saj ni res... pa je
18.12.2007 22:57:31   
šnucika
Jaz sem tole novico prebrala na TTX rtv slovenija.
Zdi se mi,da so malo narobe interpretirali stavek o povečanem številu rojstev, po mojem govorijo o povečanem številu prezgodnjih porodov. To pa je problem že celo leto ali pa še več, kajti vse več je rizičnih nosečnosti in lani je bil pravi bum nedonošenčkov.Zgleda, da je LJ intenziva postala res premajhna.
Bo malo treba začeti delati na tem, da nosečke ne bodo preobremenjene, pod stresom, pod nemilostjo delodajalcev in konec koncev države same....če ne, ne bo resnično preostalo drugega, kot, da razširijo intenzive za nedonošenčke po vseh slovenskih porodnišnicah!

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Saj ni res... pa je
18.12.2007 23:14:25   
Aurea
IZVIRNO SPOROČILO: šnucika

Jaz sem tole novico prebrala na TTX rtv slovenija.
Zdi se mi,da so malo narobe interpretirali stavek o povečanem številu rojstev, po mojem govorijo o povečanem številu prezgodnjih porodov.

Bo malo treba začeti delati na tem, da nosečke ne bodo preobremenjene,


Se strinjam s tabo, bistvo je v povečanju števila nedonošenčkov in kot je že ena zgoraj napisala, treba se je vprašati, zakaj do tega tako pogosto prihaja?
Kakšno vlogo imajo pri tem službene obremenitve, nosečnice same, če npr. pretiravajo (s športom, itd.), stres, večplodne nosečnosti, ki so še pogostejše pri umetnih oploditvah...

Upam, da se bo, v dobro mamic in nedonošenčkov čimprej uredilo tako, kot je treba. user posted image

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Saj ni res... pa je
19.12.2007 7:02:52   
anajmad
Problem je bil že leta 2006 ,ko sva bile z Ulo na EINT. Imajo premalo inkubatorjev za nedonošenčke z ekstremno nizko težo. Ker tak inkubator stane juhuhu. Saj otročke tam po 30 T. ni problema,ampak novorojenčki pod 27T je hudo. Prostora imajo res malo. Dve sobi za intezivno terapijo in 4 sobe za nego. Problem pa je tudi,da denar ki naj bi bil namenjen EINT ponavadi(če ni strikno nakazan na njihov trr) si ga veselo vzame KC. To je večni problem. Hvala Bogu,da še lahko grejo v SLO rizične nosečnice roditi v MB.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Aurea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Saj ni res... pa je
19.12.2007 7:03:39   
anajmad
IZVIRNO SPOROČILO: Aurea

IZVIRNO SPOROČILO: šnucika

Jaz sem tole novico prebrala na TTX rtv slovenija.
Zdi se mi,da so malo narobe interpretirali stavek o povečanem številu rojstev, po mojem govorijo o povečanem številu prezgodnjih porodov.

Bo malo treba začeti delati na tem, da nosečke ne bodo preobremenjene,


Se strinjam s tabo, bistvo je v povečanju števila nedonošenčkov in kot je že ena zgoraj napisala, treba se je vprašati, zakaj do tega tako pogosto prihaja?
Kakšno vlogo imajo pri tem službene obremenitve, nosečnice same, če npr. pretiravajo (s športom, itd.), stres, večplodne nosečnosti, ki so še pogostejše pri umetnih oploditvah...

Upam, da se bo, v dobro mamic in nedonošenčkov čimprej uredilo tako, kot je treba. user posted image


Se strinjam z gornje navedenim. V letu 2006(govorim o obdobju od januarja do marca)je bilo takrat na EINT 14 parov dvojčkov in 2x trojčki.Samo hec,da so bili ti trojčki naravno spočeti ,dvojčki pa skoraj vsi v postopku,razen 2 para mislim,da ne. To je tudi neodgovorno od zdravnikov,ki izvajajo umetne oploditve. Že takrat so se zdravniki ful jezili,zakaj dajejo dva zarodka,ker je vedno več komplikacij.
Sama na žalost sem rodila 3x prezgodaj in do danes niso ugotovili vzroka. Pa nisem pod nevemkakšnim stresom,ali kaj podobnega. Ne vem?

< Sporočilo je popravil anajmad -- 19.12.2007 7:05:01 >


_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Aurea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Saj ni res... pa je
19.12.2007 7:44:47   
mojsoncek
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

Bojda bodo po novem v ljubljanski porodnisnici vse bodoce mamice, ki jim grozi prezgodnji porod, preposiljali v mariborsko porodnisnico.


to je treba dat v bold, ne pa povečano število rojstev


V prispevku na 24 ur so povdarili povecano stevilo otrok in ne bodoce mamice, ki jim grozi prezgodnji porod.

Drugace se pa strinjam z napisanim, da je problem glede povecanja stevila prezgodnjih rojstev. Verjetno pa bi bilo treba vec narediti v smeri druzinam prijazna podjetja, pa bi bilo veliko manj stresa za nosecnice na delovnem mestu.


< Sporočilo je popravil mojsoncek -- 19.12.2007 7:45:55 >


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Saj ni res... pa je
19.12.2007 7:54:42   
CatJa
Govorili so o rizičnih nosečnostih in ne o povečanem številu novorojenčkov! Sicer je bilo pa pred 30 leti skoraj enkrat več rojstev, povprečno so bile mamice en teden v porodnišnici in kolikor vem, do danes zaradi manj rojstev niso zaprli še nobene porodnišnice.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Saj ni res... pa je
19.12.2007 8:13:45   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: mojsoncek
Verjetno pa bi bilo treba vec narediti v smeri druzinam prijazna podjetja, pa bi bilo veliko manj stresa za nosecnice na delovnem mestu.

To so pa samo naše pobožne želje. Gre vse bolj v obratno smer.user posted image

_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Saj ni res... pa je - premeščanje nosečnic
19.12.2007 8:23:56   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: mojsoncek
Razlog: premalo kapacitet, premalo aparatur in premalo med. sester! In vse to zaradi povecanega stevila rojstev. A sedaj bo pa to problem? Kako je bilo pa vcasih? Mislim, kaksni izgovori... in sedaj se bodo spet neskoncno dolgo bockali z drzavo, naj kaj naredi, da bodo resili problem.
Joj ta nasa ljuba drzavauser posted image ... nikoli jim ni prav, enkrat je premalo, potem je spet prevec...


Eh, malo počakajmo, saj bo država uvedla protiukrepe v obliki invazivnih podražitev, dali bodo potuho diskriminatornim delodajalcem in bo stanje glede rojstev čez kakšni dve leti spet "pod kontrolo" user posted image  Ker si bodoči mladi pari ne bodo več upali imeti otrok.
 
Trenutno pa samo čakam, da se oglasi kakšna brihtna buča z določenega ministrstva in zine, da je povečana rodnost plod ukrepov vlade, s katerimi "stimulirajo" večje družine... user posted image user posted image

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Saj ni res... pa je - premeščanje nosečnic
19.12.2007 9:07:40   
katra55
Kot sem jaz razumela je problem pri rizičnih nosečnicah, ker nimajo prostora za nedonošenčke. Že enkrat prej je bilo pri eni oddaji, da je porast prezgodnjih rojstev to pa predvsem zaradi stresa in hitrega tempa življenja ter več umetnih oploditev kjer se potem dvojčki ali trojčki prezgodaj rodijo.
Je pa res sramota za državo, da je do tega sploh prišlo in da pediatrična še sedaj ni odprta, čeprav so denar zanjo zbirali že 10 let nazaj ter da so skoraj vsi inkubatorji darilo donatorjev ali pa je bil denar zanje zbran dobrodelno.
Upam da bodo vsaj sedaj hitro ukrepali in rešili ta problem.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?