|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
5.6.2009 12:34:17   
Gilo
Pozdravljeni!

Imam 11 mesecev staro punčko in se še ne dviguje ob opori oz. se ne postavlja na nogice. Tudi vsede se ne sama. Na to sem opozorila pediatrinjo, ki mi je po pregledu dejala, naj delam vaje sama doma, da se bo sama vsedla, da ji ne manjka veliko (meni se ne zdi tako). Že po telefonu sem ji omenila razvojno, ko pa sva prišli na pregled, mi je rekla, da je v razvojno ambulanto ne bi pošiljala, ker je gužva in bo do takrat, ko bo naročena, že verjetno vse obvladala. Po njenem mnenju tudi nič ne zaostaja v gibanem razvoju. No, js sem vztrajala in mi je nato le napisala napotnico. Zdej pa mene zanima, kako ste tiste mamice z istimi "problemi". Ali preveč kompliciram? Gre se za to, da s to pediatrinjo dosti ljudi ni zadovoljnih in jo imam zato tudi jaz bolj "na piki". Ali je imela katera podobno izkušnjo, ali ste hodile v razvojno oz. kasneje k fizioterapevtu?

Hvala za vaše odgovore!

_____________________________

Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa. (Elisabeth Stone)

Kadar srce joče za tistim, kar je izgubilo,
se duh smeji zaradi tistega, kar je našel...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
5.6.2009 12:36:48   
vrtnica123
Kaj pa obrača se že iz trebuščka na hrbet in obratno?

(odgovor članu Gilo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
5.6.2009 12:40:33   
Gilo
Ja, obrača se v vse smeri.

_____________________________

Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa. (Elisabeth Stone)

Kadar srce joče za tistim, kar je izgubilo,
se duh smeji zaradi tistega, kar je našel...

(odgovor članu vrtnica123)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
5.6.2009 12:44:45   
lana78
Pozdrav Gilo še od ene take mamice! Moj ima 10,5 mesecev in se tudi še sam ne vsede in niti ne dviguje ob opori. Pediatrinja pa mi je vedno govorila, da je vse ok, celo pohvalila ga je kako je super otroček... Pa sem jo zamenjala in nova je takoj opazila hipotonijo in zaostanek v razvoju cca. 2 meseca in nam dala napotnico za RA. Čeprav mislim, da ni tako hudo, saj ko ga je nova pediatrinja pregledovala ni bil zainteresiran in ni počel stvari, ki jih doma obvlada. Ali se vaša punčka plazi po vseh štirih? Naš se ne. Se pa poriva naprej z eno nogo in eno roko.
Smo bili tudi pri privat nevrofizioterapevtki, ki nam je pokazala neke vaje. Pravi, da je čist v redu fantič, da pa mu vaje le koristijo. Tako, da ne se preveč sekirat. Zdi pa se mi prav, da jo pelješ na dodaten pregled. Vsaj jaz sem zadovoljna, da vsaj nekaj naredim za tamalga, da si ne bom pozneje kaj očitala. Je pa res, da se moraš za vse sam zbunit.user posted image user posted image

(odgovor članu vrtnica123)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
5.6.2009 12:51:34   
Gilo
Po vseh štirih tudi ne gre, plazi se od 9 meseca po trebuhu, tako, da si z rokami pomaga (z nadlaktjo) in malo z nogami.

_____________________________

Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa. (Elisabeth Stone)

Kadar srce joče za tistim, kar je izgubilo,
se duh smeji zaradi tistega, kar je našel...

(odgovor članu lana78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
5.6.2009 12:55:35   
Naja31
Jaz bi jo na tvojem mestu peljala nekam samoplačniško.
Saj verjetno res ni nič narobe, verjetno se bolj počasi razvija, ampak vseeno.

In pediatrinjo bi pa že zdavnaj zamenjala.



< Sporočilo je popravil Naja31 -- 5.6.2009 12:57:18 >

(odgovor članu Gilo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
5.6.2009 12:56:57   
lana78
Podobno kot naš. Aja, naš pa še ne ploska, kar naj bi znal že pri 9 muser posted image . Se pa dviguje ob opori na kolena.

(odgovor članu Gilo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
5.6.2009 13:10:01   
mulan
IZVIRNO SPOROČILO: Gilo

Po vseh štirih tudi ne gre, plazi se od 9 meseca po trebuhu, tako, da si z rokami pomaga (z nadlaktjo) in malo z nogami.


Sej ni nujno, da se bo kdaj po vseh 4. plazil. Eni grejo kar po trebuhu, drugi po ritki... Moj brat se je 'plazil' po trebuhu in se odrival s palcema na nogah.

Pa tudi razvijajo se otroci različno hitro. Moj drugi tudi dolgo ni vstajal, pol pa je kar naenkrat vstajal in kmalu shodil. Ta prva je začela ploskat po 1. letu!! Ni vse za v razvojno ambulanto. Malo počakaj, pa bo. user posted image

(odgovor članu Gilo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
5.6.2009 13:12:34   
Taula
To da se otroka pri 11 mesecih še ne usede sam ni normalen gibalni razvoj. To bi moral vedeti vsak P.user posted image  Moja je hipotona, usedla se je pri 10,5 meseca in je bila ful pozna. Kake vaje pa naj bi delala doma? Vaje ti pokažejo v RA, ali na NFTH.

To da je v RA gneča, ni tvoj problem. Mojo nečakinjo so napotili v Ra pri 9 mesecih, na vrsti je bila takoj ker je tako pozno bila tja napotena. Pokliči v RA in povej da je otrok že toliko star, če boš dolgo čakala pa jo kam pelji samoplačniško da ti vsaj pokažejo vaje.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu lana78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
5.6.2009 13:20:07   
cokoladka
Gilo prav si naredila, da si vztrajala pri RA. Verjetno vaju bo iz razvojne napotila na nevrofizioterapijo in v parih tednih bo vaša punčka vse nadoknadla.
Tudi naš je star 11 mesecev, na fizioterapijo pa hodimo že pol leta. Ampak mi smo imeli že z obračanjem težave, ker se je obračal samo v eno stran, pa sedel tudi dolgo ni. In je blo neki časa ko je razvoj kar obstal in ni nič napredoval.
No pred 14 dnevi je pa začel kr naenkrat plazit, najprej po trebuščku, potem po kolenih, par dni za tem se je začel že na noge postavljat in zdaj stoji ob opori tudi po par minut, čeprav se mi je še 14 dni nazaj zdelo, da nima nobene moči v nogah in rokah.
Tako da tale fizioterapija je prav super, lepo pokaže vaje, ki res pomagajo in so enostavne (no vsaj za mamico, za otroka malo manj, ko mora telovadit user posted image ).

Tale vaša pediatrinja je pa res čudna. Je že res, da so otroci različni, eni prej osvojijo stvari , drugi kasneje. Vendar zakaj ne bi otroku pomagal, če mu lahko. Če te skrbi, je ona je za to tam , da te napoti naprej, v RA bodo pa že ocenili ali je potrebna nadalnja obravnava ali ne. Škodi ji sigurno ne, če jo pogledajo, a ne?
Pa srečno, vse bo ok. user posted image

(odgovor članu lana78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
5.6.2009 15:12:47   
n.nati
Moj tamali je tudi zelo pozen kar se tega tiče, dvigovat se je začel komaj pri 11 mesecih ampak samo na kolena, sedel je že od 7 meseca samostojno, vendar se sam še vedno ne usede. No zdaj se mu je parkrat že posrečilo, da se je sam postavil na nogice ob opori. Plazi se ne v nobenem pomenu besede, hodiva pa na NFT od 11 meseca pa še to sem šla najprej privat, ker se je naši pediatrinji to vse zdelo normalno - meni se ni. No potem, ko sem šla nazaj in sem ji povedala da sva šla privat na NFT, da ima slab mišični tonus, takrat pa naju je lahko poslala ta naša P v RA in dala napotnico za NFT, dobila sva še Airex blazino in napotnico za nevrologa - no potem pa se ji naenkrat ni zdelo, da je to normalno - popizdiš user posted image , potem pa še zaupaj tem pediatrom.
Jaz ti svetujem, da se čimprej naročiš v NFT, pa pojdi privat, ker so kr dolge čakalne vrste. Tam ti bodo pokazali nekaj dobrih vaj in se bo stanje počasi začelo izboljševat

(odgovor članu Gilo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
10.6.2009 14:43:40   
Gilo
Evo punce, hvala za vaše nasvete. Sem šla osebno v razvojno in so me že naslednji teden naročili. Kaj bo pa tam, bomo videli.

_____________________________

Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa. (Elisabeth Stone)

Kadar srce joče za tistim, kar je izgubilo,
se duh smeji zaradi tistega, kar je našel...

(odgovor članu Gilo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
20.6.2009 0:43:10   
Tanja74
Mi imamo isti problem. Pri 11 mesecih se ne plazi, niti nima posebnega interesa... O postavljanju na nogice ni govora! Sedi le, če ga posediš, pa še to se tu in tam zvrne.
Tudi obračati se je začel zelo pozno.
Vedno, ko sem naši P to omenila, se ji ni zdelo prav nič čudno! Zato tudi sama potem nisem paničarila zaradi tega. Šele, ko sva bila pre dkratkim v bolnici, mi je pediater tam omenil, da zaostaja v gibalnem razvoju in naj zahtevam napotnico za RA.
In potem mi je brez težav napisala napotnico in rekla, da morda pa bi le bilo dobro , da gre v RA! Halooo!
Sem kar jezna zaradi tega, ker sva v RA naročena šele 9. julija.
3. julija pa že grem v službo, ker mi poteče porodniška in potem sploh ne vem, kako bo vse skupaj naprej user posted image !
Vsekakor pa bomo zamenjali P!


(odgovor članu Gilo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
21.6.2009 13:03:23   
Gilo
Porodniško lahko podaljšaš do otrokovega 18 mes. starosti, tako, da ti kar zateži razvojni pediatrinji, naj ti da mnenje, če ne bo že sama predlagala. Meni je rekla, da ni nič narobe in da ne more postaviti nobene diagnoze... Tko je, vseeno nas je pa poslala na fizioterapijo.

_____________________________

Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa. (Elisabeth Stone)

Kadar srce joče za tistim, kar je izgubilo,
se duh smeji zaradi tistega, kar je našel...

(odgovor članu Tanja74)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
24.6.2009 11:04:35   
miška81
Naša se je komaj sedaj pri dobrih 12-ih mesecih ene dvakrat sama potegnila v posteljici na nogice, drugače se postavi, ko jo sama vspodbujam. Vaja za postavljanje je recimo ta, da sediš sama na tleh, otrok ti sedi na iztegnjeni nogi, tako, da ima nogice na tleh, z ritko torej sedi na tvoji nogi, stopalca pa ima na nedrseči podlagi. Pred njim moraš imet kakšno nižjo mizico, na katero se lahko opre z rokicami in se potegne v stoječ položaj. Fajn je imet na mizi kakšno igračko, da se steguje za njo.

Naša je pasla kravice, sedela, se obračala čist v povprečnem času. Plazit, kot vojak je zečela pri cca 9,5 mesecih, kobacat pri 11-ih. Zdaj pri 12-ih je končno začela kazat malo zanimanja za vstajanje, pa še to zelo redko. Sva bili že zaradi kobacaja na samoplačniški NFT. So rekli, da je čist fejst punca, da ima rahlo znižan mišični tonus, ampak ne toliko, da bi morali zaradi tega ukrepat. Zato potem tudi nisva šle k pediatru po napotnico za v RA. Bom videla kako bo naprej. Naslednji teden imava posvetovalnico, pa bom to omenila. Za samoplačniško NFT sem se odločila predvsem zaradi dolgih čakalnih vrst, pa še manj poti je (najprej pediater, potem RA, potem NFT), zato sva šle kar direkt na fizioterapijo. Če bi na NFT rekla, da je to potrebno "zdravit", bi seveda šle potem do P po napotnico za RA itd.

DRugače  pa je NFT ena fajn zadeva. Kot je že omenila ena prej, ti NFT lahko samo koristi, tudi če ni nujno potrebna user posted image


(odgovor članu Gilo)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
20.7.2009 23:30:50   
KAHLO
Pozdravljene!

Da še jaz dodam našo zgodbo, moja punčka je stara 10 mesecev, samostojno sedi in se tudi ritensko premika (skače po ritki naprej), obrne se samo z hrbta na trebuh pa še to se je zdaj začela, in to je tudi vse, namesto da bi na posamezne stvari kazala s kazalcem, pokaže kar želi z mezincem, prstancem in sredincem?!?!?!? skratka, za razvojno sem pediatrinji težila že od 6. meseca, in mi je kar naprej govorila da naj ne paničarim da eni začnejo z obračanjem kasneje.....no vse do 8. meseca ko mi je dokončno počilo, in sem zahtevala da jo pošlje na pregled v razvojno.....Bili sva pr. dr. Selanovi in sem bila zelo zadovoljna, vso jo je pregledala in obračala.....in me lepo napotila k fizioterapiji, zdaj vsak teden obiskujeva najino fizioterapevtko, k se res zelo trudi....celo vprašala me je zakaj nisem že prej prišla.....in si nisem mogla kaj da ji nisem razlagala kako sem mogla prosjačit da sva do sem prišle.....ker zdaj bo vse težje, saj je moja punčka tako sigurna v svojem premikanju, da ni šans da jo prepričamo da se spravi na vse štiri, ima tudi slabši misični tonus, in mankajo ji prehodne točke, ne ve se vsest niti vležt, k se otrudi se mala kr vrže nazaj, (in pol je spet ena buška na glavi)........., kakšnega interesa do dvigovanja sploh ne kaže..........meni se moja punčka, čeprav je srečna v svojem ritkanju vseeno smili, obvezno mora imeti obute zoknčke ali pa visoke copatke, če ne ima vse plave in oguljene gležnjeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Še najbl, pa me moti to da sem mogla kar dva meseca težit da sva prišle do sem. Fizioterapevtka mi je rekla da je dobro če pridejo mulčki do njih čimprej, že z 3, 4 meseci.......in da bi mogli res veliko dati na handling v materinski šoli, v porodnišnici, patronažne in še pol domaaaaaaaaaaaa.

Zelo žalostno, ampak ZA RAZVOJNO JE TREBA TEŽIT IN TEŽIIIIIIIIIIIIIIIT.......bojše je da ti otroka pogleda nekdo k se na to spoznaaaaaaaaaaaaaaa, in pol točno veš na čem si, če se je res za sekirat ali ne!!!!!!

(odgovor članu miška81)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
19.8.2009 10:34:23   
soncek3
Pozdravljene mamice!

Naj še jaz pristavim svoj lonček.
Moja hčerka bo stara eno leto čez dni. Pred dobrim mesecem je začela samostojno sedet in se puzat po tleh - po trebuhu, z rokicami se vleče naprej in to zelo hitro. Niti pod razno pa noče na kolena, nogice trdno izteguje in če jo probam dat na kolena, začne jokat. Na nogice se sama še ne postavlja, zaato je hoja verjetno še daleč. Čez dva tedna gre v vrtec in me še bolj skrbi zaradi tega, jaz sem pa tudi že v službi.

Glio, Tanja, miška mi lahko poveste, kaj in kako ste zrihtale v RA?

Medve imamo tudi konec mesca pediatra, pa bomo vprašale za napotnico.

(odgovor članu KAHLO)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
19.8.2009 10:35:36   
soncek3
IZVIRNO SPOROČILO: Gilo

Porodniško lahko podaljšaš do otrokovega 18 mes. starosti, tako, da ti kar zateži razvojni pediatrinji, naj ti da mnenje, če ne bo že sama predlagala. Meni je rekla, da ni nič narobe in da ne more postaviti nobene diagnoze... Tko je, vseeno nas je pa poslala na fizioterapijo.


Kaj pa v primeru, da si že v službi, na nevrofizioterapijo pa moraš hodit? A koristiš dopust?
Kakšno mnenje, izkušnje?user posted image

(odgovor članu Gilo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
24.8.2009 12:21:26   
KAHLO
hallo, mi z našo punčko hodimo enkrat na teden na terapijo, do zdaj je vse fino štimalo, od jutri naprej pa moram v službo.....upam da bo se dalo zment da bi na dan terapije koristile porodniško, če ne bom ves dopust preživela na terapijah!!!!!user posted image

(odgovor članu soncek3)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
24.8.2009 13:34:29   
ema111
hoj!

mi hodimo v RA od 4 meseca. sedaj smo v 10m., ima menjajoč mišični tonus, asimetrijo,.. moramo kar veliko vaj izvajat.

a, za na NFT in za blazino, da napotnico otrokov pediater?

sem mislila, da te tam v Ra potem napotijo, če je potreba.

user posted image

(odgovor članu KAHLO)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
24.8.2009 14:32:17   
nancy300
IZVIRNO SPOROČILO: ema111

hoj!

mi hodimo v RA od 4 meseca. sedaj smo v 10m., ima menjajoč mišični tonus, asimetrijo,.. moramo kar veliko vaj izvajat.

a, za na NFT in za blazino, da napotnico otrokov pediater?

sem mislila, da te tam v Ra potem napotijo, če je potreba.

user posted image


Ponavadi na fizioterapijo napotijo v RA in tam tudi dajo blazino in tako dalje. Če ne pa kar malo zateži. Če delate veliko vaj in ima vse te težave, mi je čudno, da vas niso dali na nevrofizioterapijo.

(odgovor članu ema111)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
24.8.2009 17:07:20   
ema111

nancy300, ja pri nas so skopi z NFT, že v RA je gužva, nas naročajo s ponovnim obiskom na 3 m, do tedaj pa naj delamo na dan veliko vaj.

naslednjič bomo imeli RA pri 11m, bom takrat omenila za NFT in blazino.

user posted image  

(odgovor članu nancy300)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
24.8.2009 18:20:46   
nancy300
IZVIRNO SPOROČILO: ema111


nancy300, ja pri nas so skopi z NFT, že v RA je gužva, nas naročajo s ponovnim obiskom na 3 m, do tedaj pa naj delamo na dan veliko vaj.

naslednjič bomo imeli RA pri 11m, bom takrat omenila za NFT in blazino.

user posted image  


To sploh ni v redu, po mojem res rabite redno terapijo. Nočem bit preveč pametna, imam pa kar nekaj izkušenj s fizioterapijo in RA.

Iz kje pa ste? Piši mi na ZS, mogoče lahko pomagam.

(odgovor članu ema111)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
25.8.2009 17:54:59   
lan_mami2008
Pozdravljene!

Da še jaz potarnam nad našimi pediatri...ravno danes smo imeli pregled in cepljenje ob 1. letu, čeprav je star že 14 mesecev, ampak so nam dali tak datum zaradi potrdila za vrtec in opravili vse hkrati...

In končno nas je tudi danes poslala v RA, čeprav je bilo že dolgo nazaj opaziti, da bo malček osvojil kasneje vse gibalne veščine...samostojno je sedel pri 6. mesecih, na trebuščku ni nikoli zdržal dlje kot minuto, ko sem se trudila z vajo in mu pomagala pri obračanju s hrbta na trebuh, je dal rokico nazaj (za hrbet) in ga nisem mogla obrniti niti pod razno, ravno tako je bilo pred nekaj meseci, ko nam je P pokazala vajo, kako se iz sedečega položaja pozibava na ritki in potem vstane s pomočjo kolen...tudi brez uspeha...tako da sedaj pri 14 mesecih sedi, vstane iz ležečega položaja ne, obrača se ne, dviguje ob opori se tudi ne, je pa zelo aktiven na ritki, preskače celo stanovanje, hodi pa če se nekoga drži samo za prst...čeprav ga nikakor ne silimo v hojo...je pa danes poskušala z obračanjem in dvigovanjem tudi P, pa tudi njej ni uspelo...zgleda, kot da se otrok boji...
Sedaj čakamo na datum za pregled v RA in potem naprej...

Ima mogoče katera izkušnje z malčkom pri tej starosti?

Hvala za pomoč, lp :)

(odgovor članu nancy300)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Se ne dviguje ob opori pri 11 mes
26.8.2009 15:08:48   
meduzica
IZVIRNO SPOROČILO: lan_mami2008

Ima mogoče katera izkušnje z malčkom pri tej starosti?



nočem te strašit ampak vsi s katerimi sem govorila so rekli da do otrokovega prvega leta lahko vse popraviš, potem pa veliko težje ...

ker so v RA dolge čakalne vrste bi mogoče ne bilo slabo it h privat nevrofiziatrinji na posvet .. mi smo tako storili pri našemu 4mesečniku, sedaj smo bili že na 3 privat terapijah pa že vidno napreduje. Predvsem pa se jaz bolje počutim, da ne sedim križem rok ta čas da pridemo do svojega datuma. 1 šolska ura stane 35eur, tam kamor mi hodimo.

držim pesti za tvojega malčka user posted image user posted image

(odgovor članu lan_mami2008)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?