|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sladke zadeve
25.9.2009 12:52:46   
Zvezdici
In sicer v mislih imam sladke zadeve kot so šamrole, indijančki, ipd.
Vem, da so vse to surova jajca. Pa vseeno rajši vprašam. Ali lahko to jem ali je bolje, da se jim izogibam.

Do zdaj sicer še nisem nič od tega jedla, vendar me hudičevo matra da bi malo prigrizla, njam user posted image .


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sladke zadeve
25.9.2009 13:33:25   
miapia
Ne vem, kje v šamrolah so jajca???

V indijančkih je pa nadev vroč, možnost bakterij seveda je, to pa jo lahko itak fašeš povsod.

Zdravo pa oboje ravno ni, ker je vsebnost sladkorja zelo visoka in se ne gre ravno prenažirati s tem.

Sama pa sem med nosečnostjo pojedla tako biftek, sladoled, pršut, morske sadeže. Vsega samo enkrat, a vendarle in mi ni bilo nič. Lahko bi bilo pa ravno obratno, ja.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sladke zadeve
26.9.2009 11:07:04   
Zvezdici
V šamrolah so jajca (beljak) ja.. hmm, mogoče je tudi odvisno od vsakega recepta ampak po navadi so v kremi jajca.

Pretiravati s tem seveda nisem želela, ampak nič ni narobe če si to privoščiš vsake toliko časa. Samo, da je vse v mejah normale.

Hvala za odgovor user posted image .


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sladke zadeve
27.9.2009 20:07:37   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Zvezdici

V šamrolah so jajca (beljak) ja.. hmm, mogoče je tudi odvisno od vsakega recepta ampak po navadi so v kremi jajca.

Pretiravati s tem seveda nisem želela, ampak nič ni narobe če si to privoščiš vsake toliko časa. Samo, da je vse v mejah normale.

Hvala za odgovor user posted image .



In kako veš kdaj si lahko in kdaj si ne smeš privoščit, kdaj ni v teh surovih jajcih in šamrolah salmonele ... Mislim, to pa je res en butast odgovor. Nikoli ne veš, kdaj naletiš na kaj takega, zato se vedno odsvetuje. Če pa se prekršiš vsake tolk časa, pol pa se lahko tudi vedno
Lahko pretiravaš in ne boš zbolela, ker boš imela srečo in lahko si privoščiš samo enkrat in to usodno, če je salmonela not, je pač not, pa če poješ 1 ali 10 šamrol. Se ti ne zdiuser posted image

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sladke zadeve
27.9.2009 20:52:06   
miapia
Saj imaš prav, samo matematično je vedno večja verjetnost, če nekaj počneš večkrat. Lahko pa je tistih "enkrat" usodnih. Najbolje pa je, da si privošči kako drugo sladico, kjer so jajca toplotno obdelana. Pri današnji izbiri sladic res ne bo problem.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sladke zadeve
28.9.2009 8:00:51   
Hope2
Osebno ne bom nikoli gledala na matematično ali statistično verjetnost. Res da je tudi v 1 šamroli koncentracija manjša kot v 10, ampak kaj mi to pove. Čisto nič, lahko ima sicer otrok ob 1 šamroli manjšo posledico, kot pri 10, ampak jaz sem taka, da raje ne dam v usta, kot pa manjša posledica. Taka hrana ni življenjsko pomembna, zato ne vem zakaj se je tako težko odpovedat, če dobro veš, da lahko škodiš otroku. Itak pa vsak po svoje in dober tek ob mastenju s šamrolami in tiramisujem

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sladke zadeve
28.9.2009 9:08:25   
manna
sej se ne bi vtikala v debato ampak samo mimogrede: kupljen tiramisu, šamrole in podobno pecivo ima največkrat kreme narejene iz koncentrata in vode. torej vsebujejo sušene jajčne beljakovine... močno dvomim da je v tok predelani hrani salmonela. No, kakorkoli že, jaz tega v nosečnosti nisem jedla.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sladke zadeve
28.9.2009 9:08:53   
Zvezdici
Dobro saj ni bil potreben tako grob odgovor, ker nobenemu nič nočem.
Sem samo vprašala in nič drugega, ker me je zanimalo.
Ne vem zakaj je potrebno, da me žališ in mi praqviš kako butast odgovor.
Ti povem, da je bolj butasto NE vprašati kot pa ja. In nisem si zaslužila tvojega nesramnega odgovora. Če se ti zdijo vprašanja neumna, ne vem zakaj jih potem bereš!
Sicer sem pa o kršitvi mislila, tako kot pred nosečnostjo npr. za čokolado, da jo poješ vsake toliko časa, ker tudi ni zdrava - ker je bilo govora o nasplošno sladkih zadevah!

Mislim res ni bilo me potrebno žaliti Hope2!


Aja, pa hvala manna za odgovor.




< Sporočilo je popravil Zvezdici -- 28.9.2009 9:15:39 >


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sladke zadeve
28.9.2009 9:47:39   
Hope2
Oprosti ampak tole ni žaljenje. Butast odgovor ja, je in definitivno ni žaljenje. Čokolada ali surovo jajce je pa velika razlika, se ti ne zdi? In kaj ti škodi čokolada? Če imaš sladkorno, se tudi čokoladi moraš odpovedat in ne posladkat z njo tu in tam. Drugače pa ti čokolade ne škodi in jo lahko poješ v nosečnosti, medtem ko surovo jajce lahko tebi in predvsem malemu naredi veliko škode, če je seveda jajce okuženo, žal tega ne veš, dokler ni že prepozno.
Če ti nekdo da odgovor in ti hoče dobro, pa četudi rečem butast odgovor, kar še vedno trdim da je, ne pomeni, da te žalim. To ni moj namen in definitivno, ti dam prav, da bolje vprašati.  Ampak ne dam prav, da se tolažite s takimi odgovorami, da lahko tu pa tam in ti ne bo nič. In to je butasto, da se s takimi stvarmi tolažiš, češ da ti nič ne more bit, ne pa zato, da sprašuješ.
In kot sme že rekla, delaj kar češ in dober tek


(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sladke zadeve
28.9.2009 11:31:31   
quellle
Zvezdici prav ti dam, vprašaj če ne veš, saj ne visimo cel dan na internetu in brskamo po info, tukaj smo zato, da vprašaš karkoli te zanima, sicer pa  Hope2 to rada dela imam tudi jaz tako izkušnjo,
skratka kar ne veš vprašašuser posted image
sicer pa kar je kupljeno v trgovinah je kot je rekla manna
pa lep dan

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sladke zadeve
28.9.2009 12:19:24   
Zvezdici
quellle - hvala ti! To je dobro da vemuser posted image .

_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu quellle)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sladke zadeve
28.9.2009 12:21:21   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: quellle

Zvezdici prav ti dam, vprašaj če ne veš, saj ne visimo cel dan na internetu in brskamo po info, tukaj smo zato, da vprašaš karkoli te zanima, sicer pa  Hope2 to rada dela imam tudi jaz tako izkušnjo,
skratka kar ne veš vprašašuser posted image
sicer pa kar je kupljeno v trgovinah je kot je rekla manna
pa lep dan



Lepo te prosim, ne me žalituser posted image . Če imaš ti tako izkušnjo, pa sem pol zares en zmaj tu na RR, al kajuser posted image . In ja, zdaj bom pa res nesramna. Namesto da tukaj objokujeta nad užaljenostjo, ker nekdo napiše nekaj, kar bi vama  lahko pomagalo, bi lahko nekaj prebrale, če že ne verjameta mojim besedam. Me prav zanima kak odziv bo na prebrano o posledicah na plodu zaradi salmonele (surov jajc) in posledicah na plodu zaradi čokolade (glede na dan primer, da je to isto). In če ne vidiš dobro, pejd malo više prebrat moj post, kjer sem napisala, da je seveda bolje vprašati, kot narediti neko neumnost, ampak prosim ne jemat kot neko žalitev, če ti nekdo ne ovije v celofan besede ali če se nekdo ne strinja s tvojo trditvijo. Spravla pa se nisem na njeno vprašanje, temveč na njen izgovor, da če tu pa tam poje sladico s surovim jajcem, da bo itak vse dobro. Ja, lahko je, vendar ni nujno, in če je to za nekoga 100% tudi prav, dober tek, sam ne pol jokat ali je salmonela not ali ne. In tebi, ki se ji je dobesedno svet podiral, ko si pojedla prekuhan golaž, zdaj ravno njo zagovarjaš. Zakaj si se pol ti tak bala in bila prestrašena in se ti je svet podrl ob samo enem krožniku. Samo tolk, da imaš kaj za povedat in kazat prste na nekoga ki tala nasvet in hoče dobro.


(odgovor članu quellle)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sladke zadeve
28.9.2009 19:46:47   
Anonimen
madonca kakšne pa imate. Osebno mislim, da hope2 ni nikogar žalila, ampak ima pa en čuden (grob) način odgovarjanja na vprašanja in izražanje svojega mnenja. Če nekdo nekaj lepo vpraša se mu lepo in civilizirano odgovori. Če se ti pa vprašanje zdi butasto pa pač ne odgovarjaj, ker nima smisla.
Sicer sem pa na tem forumu že velikokrat zasledila grobe  odgovore posameznih uporabnic, ki očitno mislijo, da imajo samo one prav, druge pa popljuvajo. Samo omenim, zakaj se raje zadržujem na forumu mama, kjer takega občutka nimam, sem pa pridem le malo pofirbcat če je kaj novega. Tako da, take uporabnice  in njihove zadirčne odgovore je najbolje ignorirat.

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sladke zadeve
28.9.2009 20:03:24   
Zvezdici
No ja nosecka24 se ubistvu strinjam s tabo. Res bi lahko ignorirala in mi je ubistvu žal, da nisem.
Bom za drugič vedela user posted image , to pa.



_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?