|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Služba
2.3.2009 14:05:26   
norge
Mene pa mal zanima koliko od vas/nas na forumu je zaposlenih in koliko je takih, ki ste doma, bodisi brez službe, bodisi na porodniški.. Zanima me koliko časa ste v službi, koliko časa partnerji...ali vas kaj peče vest, da niste dovolj časa z družino, predvsem z otroki... Zanima me tudi pogled vseh tistih, ki delate  malo bolj nenavadne delovnike, popoldne, vikende, ponoči..kako "folgate"? Jaz delam v gostinstvu, delam pač v turnusih, vsak drugi vikend sem "vsaj običajno" frej... Tisti teden, ko delam pop. vidim malega le zjutraj, ko ga peljem v vrtec in mi je včasih tako hudooooo!!! Kako se spoprijemate s tem tiste, ki tudi tako delate? Saj sem ves prosti čas z družino in si potem tudi ko sem frej ne vzamem časa za kakšen čvek oz. kakšno urico zase... Me pa tudi mali tako pogreša, da tudi takrat, ko sem doma ni šans, da bi si vzela urico zase in šla npr. na telovadbo, ker bi pomoje tako jokal, da bi bilo joj!
Malo me zanimajo izkušnje vseh, ki ste v podobnih situacijah.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Služba
2.3.2009 14:18:58   
ajataja
Tudi jaz sem delala v gostinstvu,ampak samo še eno leto po prvem otroku,potem pa sem ugotovila,da to ne gre,ker je mož v službi od 7 do 17 in bi otroci bili večji del dneva v varstvu.Potem sem šla delat v tovarno -dve izmeni .Ko sem zanosila drugič pa sem po porodniški ostala doma in sem zdaj doma že 6 let ,vmes pa smo dobili še trtjega user posted image in čist normalno preživimo z eno plačo.Nikoli več pa ne grem v gostinstvu,ker imam raje svoje otroke,kot ta poklic-sicer so pa plače tam tako slabe,da se nikjer ne pozna če si doma,saj gostinsko plačo daš za varstvo in ti tako nič ne ostane.Poišči drugo službo ali pa ostani doma če partner normalno zasluži sploh ni problema.Otroci tako hitro odrastejo da ti bo enkrat žal da nisi bila več z njimi.

(odgovor članu norge)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
2.3.2009 14:55:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ajataja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Služba
2.3.2009 15:31:18   
Rožica I
   Sama imam tudi kar zahteven urnik- ampak na srečo, je tako samo občasno, kadar imamo pač večja naročila. In takrat imam v glavi, da je pomembna kvaliteta v odnosu in ne kvantiteta.
Se pa trudim tisti čas, ko smo skupaj, res izkoristit maksimalno. Kar ga verjetno ne bi vsak dan, če bi ga imela na razpolago.
Če ti je to tako obremenilno, pa začni gledat po drugi službi, ali pa ostani doma vsaj nekaj časa, če imaš to možnost.


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Služba
2.3.2009 15:32:56   
Kliki
Jast delam v gostinstvu in sem frej 3 vikende v letu pa še to je takrat ko imam dopust, skratka groza in plače zato nimam nilč večje.

Ja tudi mene peče včasih vest in mi je predvsem zdaj zadnje čase zelooooo hudo da sem tako malo s svojim dargim. Ko pa bom imela otroka pa ziher ne grem delat nazaj v gostinstvo, rajši delam v tovarni in zaslužim malo manj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Služba
2.3.2009 15:47:20   
Anonimen
jaz sem delala v gostinstu in ne stopim več v ta poklic, čeprav sem gostinka, zaposlila sem se v trgovini res je da delam vse sobote in vsako drugo nedeljo, ampak se v turnusu in končam službo ob 14h če delam zjutraj tako da sem lahko z svojim otrokom, ko sem pa delala v gostinstu pa sem delala petek in svetekuser posted image nikoli bila frej samo spat sem hodila domovuser posted image

(odgovor članu Kliki)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Služba
2.3.2009 17:09:48   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

preveč vprašanj, draga moja.

Veliko preveč



A ne da user posted image


Jaz sem in v porodniški in delam. Pa še kaj drugega tudi počnem user posted image  Ja premal cajta je za vse, itak. Ampak kaj češ, mislim, da smo lahko srečni, da sploh lahko delamo. In da smo za to še plačani.
V današnjih časih si pa, žal, ne znam predstavljati, kako petčlanska družina preživi z eno plačo, razen, če ta znaša vsaj 2.000 neto. Res ne vem. Poleg tega bi se mi skisalo, če bi doma igrala gospodinjo.

Ampak ljudje imamo različne želje in prioritete v življenju.



_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Služba
3.3.2009 7:47:16   
blaža
Če sem delala popoldne, ga nisem vozila takoj zjutraj j vrtec, ampak ob 12ih, ko so imeli kosilo in šla nato v službo. še zdej ne štekam mamic, ki delajo popoldne in jih vozijo ob sedmih v vrtce.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Služba
3.3.2009 8:16:58   
TIA22
Sedaj sem "šolarka" in delam še nekaj zraven.  Sem že skozi sama z otrokom, tako da sem sama za vse. Ko sem delala še v tovarni, sem vse vikende ponoči-ko me mali ni rabil, delala še v diskoteki in ko sem zjutraj prišla domov, je mali že bedel, tako da sem bila z njim budna do popoldanskega spanja. Če sem delala nočno, je bil mali dopoldan v vrtcu, sem se jaz naspala, potem pa sva bila cel popoldan polno aktivna! tako da jaz vsak prosti čas izkoristim za otroka! Če pa greva na igrišče, kjer se mali vozi z kolesom, pa si jaz nesem zvezek zraven in se tam učim, ko je mali v igri! Zdaj sem doma pol leta!

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Služba
3.3.2009 9:49:58   
ajataja




Jaz sem in v porodniški in delam. Pa še kaj drugega tudi počnem user posted image  Ja premal cajta je za vse, itak. Ampak kaj češ, mislim, da smo lahko srečni, da sploh lahko delamo. In da smo za to še plačani.
V današnjih časih si pa, žal, ne znam predstavljati, kako petčlanska družina preživi z eno plačo, razen, če ta znaša vsaj 2.000 neto. Res ne vem. Poleg tega bi se mi skisalo, če bi doma igrala gospodinjo.

Ampak ljudje imamo različne želje in prioritete v življenju.


Zakaj bi rabila 2000 e kaj pa tisti,ki dva hodita delat za 400 e oba ne zaslužita niti 1000e.Moj sicer 1000 malo preseže in če še dodaš otroški dodatek pridemo na 1500e mesečno položnic imamo pa za 350e mesečno,a pol ti ne ostane dost al kaj.Pa gremo vsako leto na morje pa na izlete pa res si kar privoščimo.Je pa res,da nimamo nobenih kreditov kot nekateri pol je pa ja vedno premalo plače.Jaz uživam doma z družino in za noben denar ne bi šla v službo dokler so otroci majhni-pač v takšni situaciji,če bi bilo treba je druga pesem.Dopoldan imam doma samo dojenčka in z njim vse pospravim skuham popldan ko pridejo še ostali pa imamo čas eden za drugega in ni lepšega kot popoldan uživat z svojim dragim in otročički doma ali na sprehodu,kar pač nimaš časa če hodiš v službo in imaš popoldan še delol doma.Seveda pa so tu tudi takšne ki jim kariera pomeni več kot družina.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Služba
3.3.2009 10:01:39   
norge
Blaža
Pri nas moramo pripeljeti otroke do 8h v vrtec, potem je vrtec zaklenjen zaradi varnosti otrok. Oči ga gre pa itak iskat okoli 2h. Saj ga imam velikokrat kar doma, ko delam popoldne, samo potem pa nastanejo težave, ker potem pa sploh več ne bi šel v vrtec in ga takrat komaj spravim, ko delam dopoldne..

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Služba
3.3.2009 10:05:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja





Jaz sem in v porodniški in delam. Pa še kaj drugega tudi počnem user posted image  Ja premal cajta je za vse, itak. Ampak kaj češ, mislim, da smo lahko srečni, da sploh lahko delamo. In da smo za to še plačani.
V današnjih časih si pa, žal, ne znam predstavljati, kako petčlanska družina preživi z eno plačo, razen, če ta znaša vsaj 2.000 neto. Res ne vem. Poleg tega bi se mi skisalo, če bi doma igrala gospodinjo.

Ampak ljudje imamo različne želje in prioritete v življenju.


Zakaj bi rabila 2000 e kaj pa tisti,ki dva hodita delat za 400 e oba ne zaslužita niti 1000e.Moj sicer 1000 malo preseže in če še dodaš otroški dodatek pridemo na 1500e mesečno položnic imamo pa za 350e mesečno,a pol ti ne ostane dost al kaj.Pa gremo vsako leto na morje pa na izlete pa res si kar privoščimo.Je pa res,da nimamo nobenih kreditov kot nekateri pol je pa ja vedno premalo plače.Jaz uživam doma z družino in za noben denar ne bi šla v službo dokler so otroci majhni-pač v takšni situaciji,če bi bilo treba je druga pesem.Dopoldan imam doma samo dojenčka in z njim vse pospravim skuham popldan ko pridejo še ostali pa imamo čas eden za drugega in ni lepšega kot popoldan uživat z svojim dragim in otročički doma ali na sprehodu,kar pač nimaš časa če hodiš v službo in imaš popoldan še delol doma.Seveda pa so tu tudi takšne ki jim kariera pomeni več kot družina.



No no.....
Si kdaj pomislila da morajo nekateri ljudje sami za stanovanje poskrbet, torej ga kupit ali najet? Da pač ne preživijo z eno plačo?
Pa si kdaj pomislila da smo si ljudje različni? Nekaterim(večini) laufa in šiht in družina.
BTW, če ženskam k so doma tolk družina pomeni da so zarad otrok doma....zakaj jih majo v vrtcihuser posted image
To pa men res nikul ni blo jasnouser posted image

(odgovor članu ajataja)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Služba
3.3.2009 10:21:26   
ajataja
Sej pravim da tistim ki to znese tako kot nam,če bi mi imeli kredit za stanovanje pa za avto ali kaj tud od plače ne bi ostalo verjetno veliko,pa ne obsojam tistih ki jih imajo.Jaz sem pač povedala da pri nas to gre,in sem hvaležna da sem lahko doma .Zakaj imajo pa nekatere otroke v vrtcu pa ne vem,po moje tud tiste mame ki so doma rabijo nekaj časa zase oziroma da lahko kaj postorijo v miru doma.Moje dve sta zdej že v šoli bile sta pa v vrtcu eno leto pred šolo da sta se mal navadle na eno novo obdobje ki prihaja,ampak od 8 do 12 in ne cel dan tako kot nekatere žal res puščajo tam otroke.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Služba
3.3.2009 10:33:25   
vodica
Zakaj pa so tiste,ki so doma zraven otrok in brez službe manj vredne.Vsaj po branju nekaterih se čist tko zdi.Tud jaz sem zdej po porodniški ostala doma zraven dveh user posted image pa sem prej delala v vrtcu kjer so kar solidne plače,pa sem sama pustila ker je pač služba od 5.15 do 16.15 doma pa dva majhna user posted image in mož ki hodi domov vsak dan ob 17.Seveda v večini primerov znese služba in družina ,ampak če lahko posvetič več časa družini zakaj pa ne-pol si pač po mnenju nekaterih ena navadna gospodinja.user posted image Iz izkušenj iz vrtca vem -mlajša starostna skupina-kako ubogi so nekateri otroci,ki tam cel dan čakajo na starše ko pa pridejo domov pa še 2 do tri urce zraven staršev pol pa spat ker je treba zjutraj spet zgodaj v vrtec.A taki otroci se vam pa nič ne smilijo ki so samo tri ure na dan zraven staršev.Tudi jaz bom šla nazaj v službo ampak ne prej kot potem ko bodo otroci v šoli in jih bom lahko pustila vsaj eno uro same doma.Zdaj pa se mi zdi škoda spustit čas ki ga lahko preživim z družino ke4r v tem uživam.Tiste ki pa še v času porodniške delajo(pa ne tok zaradi denarja) pa se mi zdi da niso srečne doma zraven otrok in partnerja-bežijo od odgovornosti-pravim tam kjer ni nujno za preživetje.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Služba
3.3.2009 10:37:51   
Anonimen
Zakaj pa so tiste,ki so doma zraven otrok in brez službe manj vredne.


Jaz pa glih obraten občutek dobivam kdr kej berem. Kk so grozne ženske k si poleg otrok pa moža drznejo še svoje življenje živet. Grozne mame. Grozne žene. Kako le morjo....
Mame ki so pa doma so pa čudovite. Pa tud če celedopoldneve španske gledajo pa po kofetih laufajo otroke majo pa v vrtcih.(no....v mojem okolju je dost takih, ne vem kk je drugje)

Vsak naj se odloči kakor njemu odgovarja in znese. Noben ni zarad tega manj al pa več vreden. Sam ljudje smo si različni. Hvalabogu.

(odgovor članu vodica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Služba
3.3.2009 10:39:40   
ninini
Kaj znese in kaj ne.Jaz delam pa gre tretina plače za varstvo tko da se pa pol vrašite a se spolh splača hodit v službo,tiste ki ste tko da si morte kupit same stanovanje pa ena plača ni dost pri nas bi tud blo bolje da bi bila doma kot delala za minimalno plačo in plačevala varstvo.S100e se mora preživet ena družina ne pa s 2000.to je pa pretiravanje.Ali mogoče dva zaslužita 2000e na mesec zakaj bi pol mogu en sam če je žena doma,pol še pa varstvo odštej.Malo napačno razmišljanje.

(odgovor članu vodica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Služba
3.3.2009 10:44:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ninini

Kaj znese in kaj ne.Jaz delam pa gre tretina plače za varstvo tko da se pa pol vrašite a se spolh splača hodit v službo,tiste ki ste tko da si morte kupit same stanovanje pa ena plača ni dost pri nas bi tud blo bolje da bi bila doma kot delala za minimalno plačo in plačevala varstvo.S100e se mora preživet ena družina ne pa s 2000.to je pa pretiravanje.Ali mogoče dva zaslužita 2000e na mesec zakaj bi pol mogu en sam če je žena doma,pol še pa varstvo odštej.Malo napačno razmišljanje.


A mate varstvo jurjauser posted image

(odgovor članu ninini)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Služba
3.3.2009 10:47:03   
muška
Jaz delam doma, delovnik imam dopoldan - doma(papirologija), popoldan (ne vsak dan) pa zunaj. In takrat se zna zgodit, da  mala dva zjutraj peljem v vrtec in ju zvečer dam spat. OK ni dostikrat, se pa zgodi. In takrat nimam slabe vesti, zakaj pa bi jo imela?  Za mala dva je poskrbljeno, uživata ali pri babici ali pri očetu, ma niti ne pogrešata me ne user posted image  . Je pa res, da to ni vsak dan,je recimo 2-3x tedensko. 

(odgovor članu norge)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Služba
3.3.2009 12:40:22   
ninini

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: ninini

Kaj znese in kaj ne.Jaz delam pa gre tretina plače za varstvo tko da se pa pol vrašite a se spolh splača hodit v službo,tiste ki ste tko da si morte kupit same stanovanje pa ena plača ni dost pri nas bi tud blo bolje da bi bila doma kot delala za minimalno plačo in plačevala varstvo.S100e se mora preživet ena družina ne pa s 2000.to je pa pretiravanje.Ali mogoče dva zaslužita 2000e na mesec zakaj bi pol mogu en sam če je žena doma,pol še pa varstvo odštej.Malo napačno razmišljanje.


A mate varstvo jurjauser posted image


blagor tebi ko tolk zaslužiš moja plača je  550e in zato se večkrat sprašujem zakaj še sploh delam.mal čez jurja zaslužima oba ne pa en sam.eni pa sanjate o eni plači 2000euser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Služba
3.3.2009 14:12:24   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Otroci tako hitro odrastejo da ti bo enkrat žal da nisi bila več z njimi.


se popolnoma strinjam s tabo,s tvojim mišljenjem.Tud jaz sem bila zaposlena vrsto let,sedaj pa bom ostala doma,pri drugem otroku.Vsaj za nekaj časa.Ker meni osebno se do otrok ne zdi fer,da bi delala i petke i svetke,ostajala dalje v službi.....pa nisem v gostinstvu.Res,da je dandanes kar težko,vendar se bom trudila najt neko službo,ko mi ne bo potrebno delat do desetih zvečer in vse vikende......
Je pa tud tako,kolikor je lepo bit doma,je pa tudi težko,jaz sem zraven otrok ponavadi bolj utrujena,kot če bi hodila v službo.
Ena stvar,ki pa je nisem nikoli razumela,je pa ta,da rečejo nekatere,da že komaj čakajo da grejo nazaj v službo,nevem,po mojem je to izgovor.
Je pa res,das tista,ki pa res potrebuje denar,ima nevem kolk kreditov in je zapufana,temu pa dam prav,da dela in da si lahko privoščijo solidno življenje.

< Sporočilo je popravil Saraya -- 3.3.2009 14:13:43 >


_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Služba
3.3.2009 16:44:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: norge
Mene pa mal zanima koliko od vas/nas na forumu je zaposlenih

Jaz sem zaposlena. In moj partner tudi.
Zanima me koliko časa ste v službi

8 ur na dan, 3 do 4 dni na teden.
koliko časa partnerji

6 do 12 ur na dan, 5 do 6 dni na teden.
ali vas kaj peče vest, da niste dovolj časa z družino, predvsem z otroki

Vest me niti ne peče, vseeno pa vem, da sem z njimi premalo, zato delam na tem, da bi bila več.
Zanima me tudi pogled vseh tistih, ki delate  malo bolj nenavadne delovnike, popoldne, vikende, ponoči..kako "folgate"?

Jaz delam ponoči (ko partner in otroka spijo), partner dela podnevi (ko sta otroka v vrtcu in šoli, jaz pa spim). Naše so torej pozno popoldanske in večerne ure (vendar ne vsak dan). Kako "folgamo"? Kaj pa vem - navajeni smo. Od nekdaj je tako. Niti ne znamo drugače. Se pa učimo.
Malo me zanimajo izkušnje vseh, ki ste v podobnih situacijah.

Prevoze v in iz "vrtec - šola" ima čez moj partner, v izjemnih primerih (ko ga ob pravi uri ni v LJ ali ko ima kaj res neodložljivega) pa taxi. Vsi v kompletu se vidimo zjutraj za cca. eno uro (od takrat, ko jaz pridem iz nočne, pa do takrat, ko oni trije grejo). Če moj partner dela cel dan, potem se v kompletu vidimo še okrog 16-ih, ko pripelje mlajšega sina iz vrtca in doma še popije eno kavo, potem pa sem jaz do večera (cca. 21-ih) sama z otrokoma. Včasih že spita, ko on pride. Midva si svoje urice vzameva večinoma takrat. Nedelje poskušamo preživeti skupaj, ampak tudi ne znese vedno - mlajšega sina zelo rada vzame tašča k sebi marsikateri vikend, pa že nismo v kompletu. Vsak en vikend ali dva na mesec pa kam gremo (nazadnje npr. na Rijeko na Riječki karneval) - vztrajam, pa obe službi gor ali dol. In enkrat na mesec (najmanj) hočem večer samo zame in za partnerja - nima veze, al' sva doma al' pa kam greva. Čas zase si vzamem pa vsak dan - če ne gre drugače, pa zjutraj, ko oni trije grejo in preden grem jaz spat. Te cca. ure na dan pa ne dam nikomur.

(odgovor članu norge)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Služba
3.3.2009 17:03:36   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: vodica

Tiste ki pa še v času porodniške delajo(pa ne tok zaradi denarja) pa se mi zdi da niso srečne doma zraven otrok in partnerja-bežijo od odgovornosti-pravim tam kjer ni nujno za preživetje.



Dobro, da se ti samo ZDI. Ker, če se ti tudi približno ne sanja, zakaj nekdo dejansko dela tudi med porodniško, je boljše, da ne kokodakaš neumnosti. Velikokrat slišim ženske tako tukaj na forumu kot v živo, da "bodo pa kar zanosile, šle v bolniško in uživale v porodniški, da se rešijo glupe službe". A to pa ni bežanje pred odgovornostjo? Ne, samo napačen razlog za imet otroka so si našle, pa vso breme preložile na partnerja, ker bodo raje doma kot v službi. Ampak kot sem že zgoraj napisala, ljudje smo si različni in v bistvu mi je prav vseeno kdo se je za katero od različic odločil. Zase pač vem, da biti mama ni moja edina funkcija v življenju.
Če si se pa našla v mojem postu, sori, sem pisala samo svoje mnenje in nikogar obsojala. In že od nekdaj se ženskam, ki ne opravljajo nobenega poklica, reče gospodinja. Ne vem zakaj, pač tako je.


Drugače pa, hvala, brisačkarca, da si ubesedila moje misli user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu vodica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Služba
3.3.2009 17:15:48   
Anonimen
"Otroci tako hitro odrastejo da ti bo enkrat žal da nisi bila več z njimi. "

Zakaj bi moralo biti vedno mamam žal, kaj pa očetom? Zakaj ne bi enkrat zamenjali vloge in bili očetje doma in mame delale?

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Služba
3.3.2009 17:19:36   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ena pač
Zakaj ne bi enkrat zamenjali vloge in bili očetje doma in mame delale?

Moj partner je bil na porodniškem dopustu, jaz pa v službi. In smo vsi preživeli.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Služba
3.3.2009 17:21:00   
CatJa
Ne morem še mimo tega user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Zakaj bi rabila 2000 e kaj pa tisti,ki dva hodita delat za 400 e oba ne zaslužita niti 1000e.Moj sicer 1000 malo preseže in če še dodaš otroški dodatek pridemo na 1500e mesečno položnic imamo pa za 350e mesečno,a pol ti ne ostane dost al kaj.Pa gremo vsako leto na morje pa na izlete pa res si kar privoščimo.Je pa res,da nimamo nobenih kreditov kot nekateri pol je pa ja vedno premalo plače.


No, si si že sama odgovorila. In kje je potem razlika med (recimo, da) našimi 2000€ z zanemarljivim otroškim dodatkom in vašimi 1500€, od katerih itak 1/3 dobite od nas bedakov, ki moramo delat za vsak denar (ne tako kot ti, ki ne bi za noben denar user posted image  - ampak, ja, to je pač odločitev posameznika), hm, pa še kreditov nimate. Mogoče ste na lotu zadeli, podedovali ali kako drugače dobili prostor za bivanje, kar nekateri pač nismo, ker tega, da si je mlad par, na pragu skupnega življenja sam prislužil dovolj za rešitev stanovanjskega problema, mi ne bo noben prodajal. Aja, pri nas samo položnica za vrtec znese več kot polovico vaših skupnih. Kje je še vse ostalo.


Ne bom več. Me pa pogreje, da te nekdo zato, ker moraš delat in zato ker rad delaš, takoj označi za karierista in skorajda sovražnika lastnih otrok in partnerja user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?