|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sluz na blatu
15.8.2008 15:52:18   
simona2
Glede na to, da imamo prebavne motnje praktično že od prvih dni po rojstvu, se je sedaj drugi teden temu pridružilo še obilo sluzi na blatu. Kaj lahko to pomeni, ali je to del urejanje prebave, povezano s krči...user posted image ?

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sluz na blatu
15.8.2008 15:55:14   
lindy
Mislim, da to ni nič narobe, naj bi bilo še od poroda, naša je tud imela v prvem tednu tako sluz.

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sluz na blatu
15.8.2008 16:19:21   
simona2
Pri nas pa po po rodu te sluzi ni bilo, šele dan dva nazaj se je začelo to s sluzjo, tako da dvomim, da bi bilo še od poroda.

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sluz na blatu
15.8.2008 16:57:36   
lindy
Ja pol pa kr poklič v zdravstveni dom pa ti bojo povedal kaj to je, upam da je vse vredu.

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sluz na blatu
15.8.2008 17:44:43   
ksenci
tud jz sm dvakrat do sedaj opazla malo sluzaso blato in malo je bila planička zelenkasto obarvana- pa sem prebrala, da je to morda znak alergije, na kakšno živilo-oz, dojenček še tega živila ne prebavlja najbolje. najpogodtejša živila so mleko, jajce in žita. pri meni mislim da gre za mleko, ga ta teden nisem uživala in ni sluzastega blata in tudi krčev nima tako močnih. sicer pa bova pa kmalu imela posvetovalnico in bom tam vprašala kaj in kako!

lp

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sluz na blatu
15.8.2008 18:19:57   
simona2
Ja tudi mene je strah, dagre za alergijo, saj je bila že prva user posted image  alergična na mleko in jajca. Samo ful mi je čudno, da bi se to pokazalo že v prvih 14 dneh in to tako intenzivno, ko se je pri Maši šele čez nekaj mescev. Mleko sem že izločila, čeprav pa jem stvari, ki vsebujejo melko oz. sledi mleka. Izločila sem le čisto mleko, jogurte, maslo, margarino.

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu ksenci)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sluz na blatu
15.8.2008 18:50:55   
ksenci
tudi jaz sem pri mleku izločila isto kot ti, mi je zelo težko ker obužujem mleko in mlečne izdelke! mojga malega je začelo mučit po 10 dneh. ima izpuščaje po telesu, posebno na glavici, zelo rdeče in z belo pikico.
povej prosim kako je potekala alergija pri prvem otroku. 

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sluz na blatu
15.8.2008 19:34:46   
simona2
Pri nas je šlo za nekoliko atipično alergijo, brez kakršnihkoli znakov na koži, ampak je šlo za vnetje črevesja. Bila je tudi kri na blatu, zeleno blato, veliko sluzi... Maša je začela zavračati dojenje tudi po 8-9 urni nič jedla. Na koncu je jedla samo še v spanju, jaz pa sem si melko črpala. Po 6 mesecih pa smo prešli na gosto hrano, s pregominom, ki ga je konzumirala zgolj s kakšno kašico, samega pa nikoli. Posledice so še danes, saj je zelo neješča in bogne daj da vidi belo barvo oz. mleko.

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu ksenci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sluz na blatu
15.8.2008 19:57:14   
ksenci
oh božica mala! upam, da pri naju obeh ni nič resnega in bo vse ok!

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sluz na blatu
15.8.2008 19:59:24   
Tisana
Simona,kako so pa ugotovili, da gre za vnetje črevesja?Naša pupa ima alergijo na KM, je na Pregominu že cca 3 mesece, pa ima spet že več kot 1 teden drisko, pa kar naprej stoka, kot bi jo ful zvijalo in pa zavrača hrano, tako da potem pri 8 mesecih spet je po 2x ponoči (v bistvu v spanju, tako kot je bilo pri vas).Ali so bili pri vas tudi takšni znaki oz. kako se je to vnetje kazalo oz. kako so to ugotovili?Hvala za odgovor že vnaprej

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sluz na blatu
15.8.2008 20:07:58   
simona2
Tisana, tako kot sem napisala. Videlo se je po krvi na blatu (moraš biti zelo pozoren da vidiš krvave nitke ali pikice) in pa sluzi. Ugotovili so seveda s testiranjem na alergološkem, čeprav so na začetku postavili napačno diagnozo in sicer refluks, na moje vstrajanje in grožnje s tožbo (pred tem sem šla tudi na bioresonanco, kjer so potrdili alergijo na KM in jajca) so mi jo končno testirali, vendar je bila škida že narejena. Maša je praktično 2 meseca jea samo še v spanju - začelo se je tudi s tem, da sem jo začela pogosteje dojiti ponoči, ko je jedla refleksno, potem pa čez dan takoj ko je zaspala po flaški izčrpano mleko. Grozno, takšnih muk res ne privoščim nobenemu. Zato pa me je sedaj tudi tako strah kot zajca in komaj čakam prve posvetovalnice.

Čeprav sem rekla, da ne poslušam nikogar več kot sebe, nisem prešla takoj na strogo dieto, saj mi vsi govorijo (pediater, patrionažna in svetovalke za dojenje), da je malo možnosti, da bi se alergija pokazala tako kmalu in v taki obliki. V kolikor se stanje v kratkem ne izboljša bom začela s strogo dieto, ker ne bi rada šla še enkrat skozi to kar se nam je dogajalo.

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sluz na blatu
15.8.2008 20:16:37   
Tisana
Simona,najlepša hvala za tako hiter odgovor. Tudi naša pupa ima diagnozo refluks, alergijo pa je pokazalo 1 mesec za tem. Tudi mi smo morali nastopiti ful oštro, da smo sploh dobili napotnico, pred tem smo bili pa tudi na bioresonanci, tako da smo s Pregominom začeli že tudi pred prvimi preiskavami. Naša pupa je ves čas kakala zeleno, pogosto je imela sluz, na koži se ni nič poznalo. Na bioresonanci nam je rekla, da ima ful uničeno floro tankega črevesja. Hodili smo na terapije in naj bi bilo sedaj ok, ampak ima, kot sem že rekla, spet drisko, ki se kar vleče, pa zavrača hrano,... Moram reči, da sem že čisto brez energije, ko jo revico poslušam, kako stoka, ko s partnerjem vstajava po 10x do 15x na noč, da jo pomiriva, ker začne kar kričati. Na momente sem že kar obupana, saj se počutim precej nemočno. Dajemo ji probiotike že 1,5 meseca in pa zaradi refluksa pije Controloc.No, še enkrat hvala za odgovor.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sluz na blatu
15.8.2008 20:42:22   
simona2
Ja tudi Maša je imela popolnoma uničeno črevesno floro. In vem kako ti je, saj je bilo pri nas podobno iz otroka, ki nama jepraktično prespal že celo noč, smo se začeli zbujati na eno uro ali še pogosteje. Jaz sem bila fizično, še bolj pa psihično čisto na koncu, saj sem se ful sekirala zaradi tamale. Mi smo potem z Nemčije dobili Bactoflor (lahko ga naročiš pri Karim Rižner) in mogoče so se stvari malo umirile. Pravzaprav ne vem kako ti pomagati ali kaj svetovati. Sedaj je naša user posted image  stara 3 leta in je izjemno živahen in zdrav otrok. Je pa suha kot trska, saj skoraj nič ne je, oziroma zelo malo. Tako, da poskusite prebroditi to. Doseldno se izogibajte KM, pa bo mogoče bolje, čeprav pri nas tudi to na koncu ni vwč pomagalo in ker ni nič jedla, sem ji začela dajati tudi stvari, ki so vsebovale KM, saj je na naslednjih testih pokazalo, da je alergiaj zvodenela. Bili smo tudi na večih bioresonančnih terapijah.  

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sluz na blatu
16.8.2008 14:27:54   
lotty4
ojla

Simona2, tud mi smo imeli to "sranje" s krvjo. Tud mene pediater ni hotel nič poslušati, pa bolj in bolj sem mu govorila da naše blato ni blato ampak je samo sluz in sluz in popolnoma zeleno.... Dokler me nekega jutra ni skoraj zadela kap,ko sem zagledala blato pomešano s svežo krvjo, pol smo jo pa šibali v bolnico. Nč nisem poklicala pediatra ali pa mu povedala kaj se je zgodilo, direkt u bolnico pa takoj smo bili sprejeti. In potem smo bili revčki še ene 4 dni, jaz sem imela strogo dieto, ker je bila odkrita alergija na KML in beljak potem pa smo zaživeli. Začelo se je obdobje brez jokanja, krčenja, napenjanja, začela je lepo spančkati in tako je še danes.
No moj pediater pa je še vedno mnenja da smo novopečene mamice preveč na forumih. Hvala bogu da imamo forume ker sem se z njih marsikaj naučila in sem veliko bolj pozorna na mojo malo bebico, ki je že v prvem mesecu življena tako trpela.

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sluz na blatu
16.8.2008 16:49:10   
simona2
Ja lotty4 takoj se podpišem pod tvoj mail. Meni je sestra pri moji pediatrinji na napotnico napisala celo sum poporodne depresije pri materi, ki samo joče (kako ne bi, če je bila kri na blatu).  Lotty koliko sta pa bili stari takrat, ker mene je groza, da je sedaj pri nas isto, da se ponavlja ta nočna mora. Je bilo to že prvi mesec oziroma takoj po rojstvu? 

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu lotty4)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sluz na blatu
18.8.2008 15:49:34   
ksenci
lotty4, me je strah, da  se pri nas dogaja isto. dans sva bila na pregledu, ampak je izpuščajev manj in blato ni več tako sluzasto. ampak sem izgubljena kaj naj sploh jemuser posted image prosim, opiši kako si se ti prehranjevala!

lp

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Sluz na blatu
19.8.2008 21:14:03   
lotty4
ojla

A kako sem se prehranjevala ?????????????????

Skorej nč nisem jedla, in sedaj ko spet lahko jem imam prebavne težave, ker sedaj jaz ne prenesem jajc, sira in podobih zadev.

Na alergološki dobiš eno fajn dieto, ki se jo je pametn držat, in res pomaga. Jaz sem se jo držala pol leta res kot pribito. In nismo imel nobenih problemov več z Lucijo, sedaj jih imam pa jaz.

(odgovor članu ksenci)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Sluz na blatu
19.8.2008 21:45:05   
kjava
Ko je bla moja user posted image  stara ene 3-4 mesece, se je tud pojavilo sluzasto blato, včasih malo krvavih nitk in je bil itak koj sum na alergijo na KM. Kljub dieti ni nič pomagalo, testi so bli negativni, našli pa so neke viruse v blatu, ki povzročajo take spremembe ene tri tedne in res je blo kmalu ok.

(odgovor članu lotty4)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?