|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Solidarnostna pomoč v primeru daljše bolniške?
29.11.2006 8:45:51   
tajtaja
Ste jo vse dobile? Ali ste morale posebej zaprosit? Ker jaz sem bila na bolniški skoraj celo nosečnost, pami niso nič dali. Tako da premišljujem, da bi poklicala našega sindikalista, če mi pripada ali ne?

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
29.11.2006 8:59:20   
Mina1
V državni upravi ti pripada, to bi morali narediti sami od sebe. Kako je privat oz. v d.o.o-jih pa ne bi vedela.

Ti pač pokliči in vprašaj. Sindikat nima nič pri temu, delodajalec ti izplača solidarnostno pomoč v znesku cca tvoje mesečne plače, malo manj no.

V prvi nosečnosti sem morala dati prošnjo sama, v drugi pa so to storili sami od sebe, seveda na podlagi dokazil in potrdil zdravniške komisije in sklepov.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
29.11.2006 9:01:24   
bskrle
Nič ni samo po sebi umevno. Midva sva prosila ravnatelja, da je napisal prošnjo , dobila sem okoli 100.000 2 leti nazaj.

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
29.11.2006 9:06:06   
Mina1
Saj nisem pisala, da je to samo po sebi umevno, napisala sem, da bi po zakonu oni morali to brez da ti vprašaš urediti. Se pa večina rada naredi da o tem nič ne vedo in če sam ne veš, niti ne veš, da ti kaj takega pripada.

Tajtaja, upam, da dobiš tole solidarnostno pomoč.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
29.11.2006 9:13:16   
pravljica
dobila bi jo naj po 3 mesecih strnjene bolniške v tekočem letu (če si bila v prejšnjem letu na bolniški 3 mesece in še potem 3 mesece, dobiš 2x)
meni je napisal predlog vodja sindikata

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
29.11.2006 9:18:33   
eva1
Jaz delam v KC, in moraš napisati "prošnjo" da jo dobiš! 2 leti nazaj je bilo cca. 120.000sit, sedaj je baje 126.000sit!

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
29.11.2006 9:47:34   
tajtaja
Sem klicala naše v kandrovsko službo, ne vejo, naš sindikalist pa pravi, da baje za tako bolniško zaradi nosečnosti naj ne bi bilo.
Sem pa poslala še meil predsedniku SBS.
Me prav zanima!


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
29.11.2006 9:48:53   
tajtaja
Ker bi naj baje država subvencionirala davek od tega oz. ga  naj ne bi bilo in prispevkov tudi ne, vendar samo za resno bolezen za nosečnost pa ne. Ve katera kaj o tem?

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
29.11.2006 9:51:00   
eva1
Jaz se jo dobila-in vse moje kolegice tudi, tako da ne vem, zakaj je nebi dobila v nosečnosti-sami izgovori-bolniška je bolniška, kaj njih briga iz katerega razloga je!

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
29.11.2006 9:55:40   
Mina1
Sem klicala naše v kandrovsko službo, ne vejo, naš sindikalist pa pravi, da baje za tako bolniško zaradi nosečnosti naj ne bi bilo.
Sem pa poslala še meil predsedniku SBS.
Me prav zanima!


Ojej, seveda da za nosečnost tudi velja in tako. Vztrajaj, upam, da ti rata dobiti tisto, kar ti v bistvu priprada.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
29.11.2006 9:56:17   
tajtaja
Je katera zaposlena na banki?

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
29.11.2006 9:56:56   
Mina1
Ne, v državni upravi sem.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
29.11.2006 10:00:33   
Ro-La
jaz sem se obrnila na sindikat, ki je moral napisati predlog za solidarnostno pomoč  in šele potem sem jo dobila. se pa ne pusti kr tako odgnati, češ da nosečnost ni bolezen...o tem odloča zdr. komisija ne pa delodajalec ali sindikalist. poglej si člene kolektivne pogodbe za tvojo panogo in se sklicuj na le te, pa vse pisno urejaj, da imaš dokaze.

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
29.11.2006 11:20:34   
jade1
Jaz sem jo dobila in sicer so mi jo sami nakazali po 3 mesecih zraven plače. Dobila pa sem 123 tisoč.

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
29.11.2006 14:28:04   
PBJ
Jaz sem tudi dobila nekaj čez 100.000, dve leti nazaj, ko sem bila v nosečnosti na bolniški. Nisem pa rabla nič prošnje pisat, so mi kar izplačali.

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
29.11.2006 15:15:11   
tajtaja
Meni se zdi, da so bili moji prav zgroženi, da sem upala sploh kaj vprašat. Kot da bi hoteli reči, kdo mi je kriv, če sem noseča.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
29.11.2006 15:28:24   
Anonimen
Jaz ti iz prve roke povem, da to solidarnostna pomoč pripada v vsakem primeru, če si članica sindikata. Le ta ti pripada, če si na bolniški 90 dni( 3 mesece) ali več. Delodajalec ti jo bo v vsakem primeru izplačal, če plačuješ članarino sindikatu, ker vsaka pogodba zajema tudi to pomoč.
Če pa nisi članica sindikata, pa ti jo lahko izplača delodajalec, če sam to hoče, ker je pa to potem njegova dobra volja. Vsak delodajalec se strinja, da je lahko sindikat na njegovi firmi, zato mora izpolniti to dolžnost.

Je pa še 2 vrsta solidarnostne pomoči, ki ti jo izplača sindikat, vendar je ta zelo zakomplicirana, ker gre dejansko skozi člane in izvršnega odbora sindikata, da ti jo sploh odobrijo in znaša precej več kot ta, ki ti jo izplača delodajalec.
- elementarne nesreče
- smrt ožjih članov družine
- katastrofe.....

V sindikatu Zdravstva in socialnega varstva Slovenije znaša solidarnostna pomoč cca. 120.000,00 neto in sem izplača na plačilni dan plače.

Če še kaj raboiš, se mi javi na ZS,

< Sporočilo je popravil nati -- 29.11.2006 15:29:36 >

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
29.11.2006 19:30:30   
tajtaja
Hvala, nati, sem ti že pisala na ZS.
Je kje kakšna bančnica?


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
29.11.2006 21:39:33   
tajtaja
Ima še kakšna kak nasvet na to temo ali pa izkušnjo?

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
1.12.2006 7:49:23   
Tinca7
Tajtaja, men se je v službi začel direktor samo glasno smejat, ko sem mu omenila tole pomoč. Njegove besede: A sem jaz kriv, če vi ne znate nog skup držat! Ubila bi gauser posted image . Sej se mi je zdelo, da bo to reakcija.
Neki mi pa še vseeno ni jasno. A ti to izplača delodajalec ali sindikat. Sama namreč nisem članica sindikata, in tudi podjetje ne sodeluje s sindikatom, kaj pa v tem primeru. Pašemo pod SKEI , kjer ravno tako velja 3 mesece bolniške in dobiš pomoč. In kaj naj zdej naredim?




(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
1.12.2006 7:55:10   
Mina1
Tudi jaz nisem v sindikatu, pa mi je obakrat solidarnostno pomoč izplačal delodajalec, samo to ni privat podjetje.

Punce, upam da tole rešiti in res dobite tisto kar vam pripada.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Tinca7)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
3.12.2006 21:06:13   
tajtaja
Ja, in kaj naj zdaj? Naj se z delodajalcem prepiram, ga tožim?user posted image
To že ne, ker se bom vrnila že čez par mesecev, pa ne bi bilo pametno tako daleč drezat! Z lepim pa zgleda da ne bom nič dosegla.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
8.12.2006 22:12:46   
Stefka
Takole je. Solidarnostna pomoč ti pipada, če si zaposlena v negospodarstvu (v privatnih podjetjih ne), če si na bolniški skupaj 90 ali več dni v tekočem letu in to ne glede na vzrok bolniškega dopusta.
Jaz sem bila zaposlena na Fakulteti za upravo in mi je seveda niso izplačali. Potem sem poslala tja uradni zahtevek, nanj nisem dobila odgovora (ki ga v resnici tudi nisem pričakovala, ker so me zaradi nosečnosti nog...). Zato sem se spakirala k Čeferinu in jim je on napisal pismo, v katerem je zagrozil s tožbo, če mi denarja ne izplačajo. Izplačali so mi jo naslednji dan! Ne sicer toliko kolikor bi morali, ampak se mi z majhnim dojenčkom ni dalo v tožbo za tisto razliko, zato sem jih pustila.
Delodajalec bi ti to moral izplačati sam, ampak saj vemo kakšni so delodajalci.
Pomembno; TA PRAVICA ZASTARA V PETIH LETIH IN JO LAHKO TERJAŠ ZA NAZAJ!

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
8.12.2006 22:19:37   
triša
Jaz se pravkar ukvarjam s tem, vlogo imam notri že od februarja,pa še nič. Zadnji mesec klicarim že vsak teden,najprej so bile kadrovske spremembe,zdaj kao dopusti. Sem mislila da so glavni dopusti že mimouser posted image user posted image user posted image . V glavnem MOL letos baje še ni izplačal nič.Bom vidla kaj in kdaj bo, bom šla pa definitivno do konca.

(odgovor članu Stefka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
4.11.2008 13:38:45   
*Vesela*
Pozdravljene mamike!
Tudi jaz imam eno vprašanje za vas :) Mogoče ste bolj izkušene glede tega :P
Gre se sicer za mojega fanta,ki so mu solidarnostno pomoč zavrnili. Citiram:

,,V skladu z 62. členom kolektivne pogodbe Pošte Slovenije,d.o.o.,se solidarnostna pomoč izplača delavcem,ki so zaradi daljše bolezni odsotni z dela več kot 6 mesecev in dohodek na družinskega člana ne presega 50% povprečne bruto plače v Republiki Sloveniji.
Obveščamo vas,da vaši prošnji za dodelitev solidarnostne pomoči iz naslova daljše odsotnosti zaradi bolezni,ni ugodeno,ker vaš dohodek na družinskega člana presega s kolektivno pogodbo določen delež povprečne bruto plače v Republiki Sloveniji.,,


Pa da ne boste mislile,da ima ne vem kak dobro plačo!Ali pa jaz.Sploh ne.
No uglavnem,prosim vas za kakšno mnenje ali karkoli,da bova to zadevo pač bolj razumela.Ker nama pač ni jasno kaj presegava in naj bi to pomoč dobil vsak.Pošta je pač škrta,ko.....

(odgovor članu triša)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?