|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sporazumna prekinitev preživnine
25.11.2010 9:39:31   
princeska29
mene pa zanima če se višina otroškega dodatka ob sporazumni prekinitvi preživnine spremeni??poneča,zmanjša ali ostane enak???

_____________________________

AMADEJ 26.11.2001 2750g-48cm
STASA 17.01.2008 3850g-53cm
ALEX 17.12.2009 3700g-53cm
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sporazumna prekinitev preživnine
25.11.2010 9:40:42   
Kerensa*
Kakšna sporazumna prekinitev preživnine? user posted image

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sporazumna prekinitev preživnine
25.11.2010 9:46:03   
zmajaz
Za OD sta 2 možnosti - ali se upoštevajo tvoji IN partnerjevi dohodki, ali pa samo tvoji in preživnina.
Če z otrokovim očetom nista več par, je otrok upravičen do preživnine in te pravice mu ti ne moreš kratiti - da bi rekla, češ saj ne rabim preživnine, lahko sama skrbim za otroka - oz. to lahko narediš, vendar pa v tem primeru tudi do otroškega dodatka SPLOH NISI VEČ UPRAVIČENA - kar pomeni, da ti ga UKINEJO. Če gre za to, da sta z otrokovim očetom v resnici par in bi rada ukinila preživnino, to lahko naredita, vendar boš morala za OD dati novo vlogo, v katero boš vpisala dohodke od vaju obeh - to pa posledično seveda po vsaki logiki pomeni nižji OD.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sporazumna prekinitev preživnine
25.11.2010 10:08:44   
princeska29
ne midva s partnerjem sva skupaj in bova prekinla preživnino ki sva jo sklenila ko sva bila ločena!in me sedaj zanima ko bom dobila odločbo iz sodišča o prekinitvi preživnine in jo moram nest na socijalno za otroški dodatek,če se takrat kaj pri izračunu dodatka otroškega  spremeni?? 

_____________________________

AMADEJ 26.11.2001 2750g-48cm
STASA 17.01.2008 3850g-53cm
ALEX 17.12.2009 3700g-53cm

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sporazumna prekinitev preživnine
25.11.2010 10:12:28   
zmajaz
Ja - ti svetujem, da kar oddaš novo vlogo s podatki o dohodkih od obeh in priložiš odločbo, ker če se bodo namesto preživnine upoštevali partnerjevi dohodki, bo po vsej logiki OD nižji. Če tega ne boš storila, te bodo potem terjali za nazaj za ves preveč izplačan OD, zato boljše, da takoj urediš, kot da potem vračaš.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sporazumna prekinitev preživnine
25.11.2010 10:14:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: princeska29
ne midva s partnerjem sva skupaj in bova prekinla preživnino ki sva jo sklenila ko sva bila ločena!in me sedaj zanima ko bom dobila odločbo iz sodišča o prekinitvi preživnine in jo moram nest na socijalno za otroški dodatek,če se takrat kaj pri izračunu dodatka otroškega  spremeni?? 

A, to pa ni sporazumna prekinitev plačevanja preživnine. No, pa vseeno... Če se boš striktno držala zakona, potem boš na CSD odnesla sodni sklep in novo vlogo za otroški dodatek. Po zakonu so namreč spremembe dolžni upoštevati takoj oz. v roku 8-ih dni po nastanku, kar pomeni, da bi ti že za naslednji mesec lahko spremenili višino otroškega dodatka (šteli bi se tudi partnerjevi sedajšnji dohodki). Če pa boš naredila majhen ovinek okrog zakona, potem pa novo vlogo oddaj takrat, ko se ti bo zdajšnja iztekla in takrat dodaj sodni sklep. Nenazadnje upoštevajo dohodke za preteklo leto. In ko ti bodo leta 2011 gledali dohodke za leto 2010, bo iz sodnega sklepa razvidno, da si bila od npr. 1.1.2010 do 30.6.2010 samska (in si prejemala preživnino), od 1.7.2010 do 31.12.2010 pa ste bili družina in za ta čas bo upoštevan še partnerjev dohodek. Odvisno je sicer od višine njegovega dohodka, ampak zna biti, da bi na tak način vseeno dobila kakšen € več.

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sporazumna prekinitev preživnine
25.11.2010 20:42:39   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
ampak zna biti, da bi na tak način vseeno dobila kakšen € več.

Zna biti ja - zna pa biti tudi (zelo velika verjetnost), da bo morala vračati za nazaj, ker gre za pomembno spremembo statusa - od trenutka dalje, ko ni več enostarševska družina, ni več upravičena do tako visokega OD, kot ga je dobivala kot enostarševska družina in ker se bo iz sklepa videlo, kdaj je bil izdan, sem skoraj 100 %, da bo morala vračati razliko za nazaj - isto kot jo morajo brezposelni, če ne javijo, da so se zaposlili, ne glede na to, da se gledajo drugače dohodki za preteklo leto.

Tudi se ji ne bo (vsaj po moji logiki ne) pri izdaji nove odločbe, ko se bodo jemali dohodki za preteklo leto, gledalo, koliko mesecev je bila samska s preživnino, koliko pa v partnerski zvezi, ampak se bodo lepo vzeli za celo leto dododki od obeh (preživnina pa se bo izločila), ker to so dejansko tudi v resnici dohodki, ki izražajo tudi trenuten materialni položaj. Jaz res ne vidim nobene podlage za to, da bi se pri izdaji odločbe upošteval partnerjev dohodek samo za tiste mesece, ko sta bila v zvezi, ker podatek o dohodkih se vzame v bistvu samo zato, da se lahko čimbolje določi premoženjsko stanje družine in tiste mesece, ko je prejemala preživnino je že itak zaradi te situacije imela višji OD. Dopuščam pa možnost, da se motim.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 25.11.2010 20:45:54 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sporazumna prekinitev preživnine
26.11.2010 7:33:44   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Tudi se ji ne bo (vsaj po moji logiki ne) pri izdaji nove odločbe, ko se bodo jemali dohodki za preteklo leto, gledalo, koliko mesecev je bila samska s preživnino, koliko pa v partnerski zvezi, ampak se bodo lepo vzeli za celo leto dododki od obeh (preživnina pa se bo izločila), ker to so dejansko tudi v resnici dohodki, ki izražajo tudi trenuten materialni položaj.

Ne, za nazaj tega ne morejo narediti. Če je bila npr. od januarja do junija samska, potem ji za tisti čas ne morejo in ne smejo šteti dohodka od sedajšnjega partnerja. Po tej logiki (samo obrnjeni) bi lahko meni še npr. pol leta po ločitvi šteli dohodek od g. Bivšega. Pa mi ga niso.
Je pa dejansko možno, da ji otroški dodatek obračunajo glede na trenutno stanje, torej na oba dohodka. To pa smejo in je tudi dokaj verjetno, da bi to naredili (drži pesti za njihovo malomarnost).
Drži pa tudi to, da se otroški dodatek izplačuje za mesec dni nazaj (npr. novembra 2010 za oktober 2010), kar načeloma pomeni, da naj bi se ob vsakem izplačilu upoštevalo premoženjsko stanje preteklega meseca in ne preteklega ali celo pred-preteklega leta. Tole upoštevanje dohodkov iz (pred)preteklega leta je samo gola osnova, narejena ob predvidevanju, da sta starša konstantno skupaj in imata ves čas isto službo in enak dohodek (kakor v komunističnih časih - osnova zakona je najbrž res še iz bivše YU). Da se primerjati z zakonom, ki prav tako domneva (čeprav tega posebej ne poudarja), da se za očeta otroka, rojenega 270 dni po razvezi, smatra takratni mož matere. Zakon je napisan za zavarovanje otrok (da uradno ne ostane brez očeta), bi bil pa dejansko že čas, da ga modernizirajo. In otroški dodatek tudi.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sporazumna prekinitev preživnine
26.11.2010 8:24:04   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Če je bila npr. od januarja do junija samska, potem ji za tisti čas ne morejo in ne smejo šteti dohodka od sedajšnjega partnerja. Po tej logiki (samo obrnjeni) bi lahko meni še npr. pol leta po ločitvi šteli dohodek od g. Bivšega. Pa mi ga niso.

Ne to SPLOH ni isto - tebi tak obračun ne bi odražal dejanskega trenutnega stanja, njim pa bi ga - ker je v bistvu itak vseeno, če vzamejo trenutno plačo in jo pomnožijo z 12 ali pa celo preteklo leto - isti drek.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sporazumna prekinitev preživnine
2.12.2010 15:14:41   
princeska29
zaposlen je samo on jaz pa na porodni in dobim iz socialnega dodatek on pa ima plačo!!imava pa tri 3 otroke,od tega dva doma(nista v vrtcu stara sta 1 leto in 3 leta,en pa je šolo obvezen)partnerjev dohodek za 12 mesecev pa znaša 12 000 eurov!!jaz pa sem imela 2300(12 mesecev) starševskega dodatka in otroškega

_____________________________

AMADEJ 26.11.2001 2750g-48cm
STASA 17.01.2008 3850g-53cm
ALEX 17.12.2009 3700g-53cm

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sporazumna prekinitev preživnine
2.12.2010 16:41:16   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: princeska29
jaz pa sem imela 2300(12 mesecev) starševskega dodatka in otroškega

V ta znesek (2300) je štet samo starševski dodatek, otroški dodatek pa ne - ta se ne upošteva nikjer pri dohodnini.

Skratka - če je vajin skupni letni dohodek 14300 eur BRUTO, potem vama pripada 2. razred otroškega dodatka, kar pomeni: 97,73 za 1. otroka, 108,04 za 2. in 118,28 za 3. oziroma skupno 324,05 evrov.
Predvidevam pa, da zdaj, ko imaš določeno preživnino, dobivaš 1. razred: 114,31, 125,73 in 137,18 oziroma skupno 377,22 evrov, kar pomeni, da se ti bo otroški dodatek znižal za 53 evrov, poleg tega pa tudi do socialne pomoči (ta socialni dodatek, ki praviš, da ga dobivaš na starševskega) ne boš več upravičena, ker partnerjev dohodek presega cenzus za 5-člansko družino - edino morda do kake izredne denarne pomoči.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 2.12.2010 16:42:21 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sporazumna prekinitev preživnine
2.12.2010 16:59:44   
zmajaz
Aja - samo to sem še hotela dodati - jaz ti še zdaleč nisem fovš, da bi dobivala višji OD, ker res nimata zavidlljivih dohodkov za 5-člansko družoino in če boš dala novo vlogo, se ti bo, kot sem napisala zgoraj, zagotovo znižal s 1. na 2. razred. Ampak sem pa 1000 %, da če bosta ukinila preživnino in ne boš javila, te bo CSD potem terjal, da boš morala za nazaj vračati preveč izplačan OD, kar je pa potem pri nizkih dohodkih zagotovo težje, kot pa že takoj dobivati nižjega.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 2.12.2010 17:01:14 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?