|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sporazum o stikih in preživnini
5.5.2006 7:54:36   
Anonimen
Pozdravljene, nujno rabim pomoč, ker se mi je čez noč vse sesulo:

Z izvenzakonskim partnerjem se razhajava, rada bi se razšla sporazumno, že zaradi otrok, tu pa se zaplete.

Jaz se bom z obema otročkoma preselila k mojim staršem, ker sedaj živimo v njegovem stanovanju 4 leta, renovirali in opremili smo ga mi. To, kar smo vložili, naj bi nas poplačal in s tem je kar se tiče stanovanja adakta. Nisva poročena, prijavljeni smo na mojem starem naslovu, ker sem mislila, da se bova vmes poročila.

Na CSDju že imava datum za razgovor, na sodišču pa sem dobila nek "vzorec", po katerem sestaviš Predlog za potrditev sporazuma staršev o stikih in plačevanju preživnine, tu pa se zaplete, saj on pravi, da ne more sam določiti zneska za preživnino, niti vsesti se noče z mano, da bi to skupaj sestavila, a otroke bi pa rad videval non stop, celo pravi, da bi no oba obdržal, čeprav so meni povedali, da je zakon v 95% na strani mamic, in da bratcev in sestric ne dajejo narazen, sploh ne v starosti npr. 4 leta in 1 leto.

Jaz sem rekla, da mu ne bom preprečevala stikov, ker sploh večji otrok ga ima zelo rad, problem je, da se z mlajšim skoraj ni ukvarjal, čeprav je bil le ta načrtovan in močno zaželen. Gre za to, da sva se midva preveč odtujila in on pravi, da ni več možnosti, da ostaneva skupaj in funkcionirava, tako kot včasih. Nevem, verjetno je mislil, da bom jaz odšla, otroka pa pustila pri njemu oz. on je rekel, da bi obdržal večjega????? - ja seveda, to je tako, kot če kupuješ nove superge...

Jaz sem sedaj specificirala nekako mesečno stroške za vsakega otroka posebej (oblačila in obutev, , kozmetika, hrana, vrtec in pa tudi moje stroške (položnice na mesec, kozmetika, hrana, obleka in ostale nujne potrebe...). Samo to je izredno težko, ker vsi vemo, da so stroški večji kot lahko napišem in kako naj specificiram vsako rolo WC paprija in vsak jogurt, sadje, meso, šampon, kremo...

1. Ali lahko sestavim ta predlog brez zneska preživnine oz. napišem, da se ne moreva dogovoriti glede preživnine, ali kako to gre?
 
2. Ali se lahko zgodi, da on dobi oba otroka ali enega, ker ima pač lastno stanovanje, jaz pa bom živela skupaj pri mojih starših z otročkoma( obstoječe stanovanje mojih staršev bi prodali in kupili večje)? Oba imava namreč nekako isti OD, cca 160.000-170.000 sit), redno zaposlitev. 

Gre v bistvu za to, da potrebujem nekoga, ki bi mi pomagal sestaviti tole zadevo, se pravi ta predlog.

Kakšen nasvet iz prve roke, pomoč ali karkoli bi mi v tem trenutku pod nujno še kako prav prišla.

Kako naj to izpeljem, da ne bi plačevala odvetnika. Ker jaz sem mu rekla, da če se ne moreva zmeniti glede preživnine, mi bo to sestavil odvetnik, on pa pravi , naj mu ne grozim. Doma je postalo zapleteno, moreče, neznosno, očitki padajo z obeh strani, čeprav sem mislila, da smo zelo fajn družinica oz. najboljša družinica na tem svetu do še pred kratkim. 

Opravičujem se tudi za mojo anonimnost, drugače res ne gre.

Hvala za vsak odgovor in pomoč.

Žalostna mamicauser posted image .
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sporazum o stikih in preživnini
5.5.2006 7:59:34   
Anonimen
Odvetnika naj ne bi plačevala ker si mama samohranilka-dobiš brezplačno pravno pomoč. Čist tolk da te to ne bi skrbelo. Vse ostalo pa si že v večini pripravila(popis stroškov). Glede stikov pa ne vem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sporazum o stikih in preživnini
5.5.2006 8:16:11   
Anonimen
Spet sprašuje avtorica tega posta, torej prva anonimna:

Draga anonimna, kje pa dobim pravno pomoč, na katerem sodišču oz. kateri naslov je to?

Naj še povem, da me izvenzakonski partner ne meče ven ali kaj podobnega, sama sem rekla, da bom z otroci odšla, ker me ignorira že slabe pol leta, ne govoriva, živiva drug mimo drugega, večji otrok pa vse vidi in sliši in je zanj težko. Partner pa tudi ni NIKOLI rekel, daj ostanimo skupaj, ostani z mano (13 let sva že par, otroka sta stara 4 leta in 1 leto), probajmo ponovno, saj ni tako hudo. Očitno je še huje...zanj. Jaz sem mislila, da bova do smrti skupaj, tako rada sva se imela.

Žalostna mamicauser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sporazum o stikih in preživnini
5.5.2006 8:29:37   
Katyj
Tudi jaz sem ostala sama. Glede stikov se dogovoriš na CSD-ju.
Postopek je bil takrat, pred devetimi meseci, tak:
- jaz sem poklicala na socialno in se dogovorila za datum, kdaj naj prideva tja, da uredimo glede stikov in preživnine
- pri nas, v NM, imajo za poročene in izvenzakonske zveze, vsak svojo socialno delavko
- pri njej smo sestavili zapisnik o stikih in o višini preživnine
- potem ti napišeš dopis o višini preživnine, če sta se odločila za višino, in oddaš na sodišču
- zraven sem dala še kopijo zapisnika iz CSD-ja
- iz sodišča ti pošljejo datum obravnave, kjer se ponovno, ne glede na to kakšen znesek je napisan, obravnava preživnina, sodnik-ca ne bo takoj potrdila tisto kar je napisano
- mene je vprašala za vse od plenic, vrtca, stroškov, vse seštela, odštela ostoški dodatek in razliko dala na pol. in tista polovica je bila preživnina.
- o stikih se na sodišču nismo pogovarjali
- če pa se ne moreta zmeniti glede višine preživnine, pa ne vem, najbolje, da vprašaš na CSD-ju
- vem, da je od bivšega žena, ko ga je tožila za preživnino, ker se nista zmenila za višino preživnine, imela odvetnika
- preživnina se ureja na sodišču tudi če je sporazumna.

lp K


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sporazum o stikih in preživnini
5.5.2006 8:43:31   
Irena88
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Odvetnika naj ne bi plačevala ker si mama samohranilka-dobiš brezplačno pravno pomoč. Čist tolk da te to ne bi skrbelo. Vse ostalo pa si že v večini pripravila(popis stroškov). Glede stikov pa ne vem.

Brezplačna pravna pomoč se dodeli osebam, ki so brez dohodkov oz. so prejemniki DSP. To, da si mati samohranilka ni pogoj, da dobiš BPP, ker gledajo finančno stanje prosilca.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sporazum o stikih in preživnini
5.5.2006 8:49:17   
Irena88

 2. Ali se lahko zgodi, da on dobi oba otroka ali enega, ker ima pač lastno stanovanje, jaz pa bom živela skupaj pri mojih starših z otročkoma( obstoječe stanovanje mojih staršev bi prodali in kupili večje)? Oba imava namreč nekako isti OD, cca 160.000-170.000 sit), redno zaposlitev. 

[/quote]

Otroci vedno ostanejo skupaj, tudi na sodišču zastopajo interes, da otroke ne delijo. Kar se tiče dejstva, da ima on lastno stanovanje ni razlog, da nebi tebi zaupali v vzgojo in varstvo oba otroka, saj jih bo zanimalo samo kje boste bivali in ti imaš to urejeno pri svojih starših. Edino kar ti lahko naredijo je, da bo prišel nekdo iz pristojnega CSD pogledat, kje boste živeli ali bosta imela otroka svojo sobo....skratka bivanjske pogoje, ker jim je v interesu, da otrokoma standard ne pade.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sporazum o stikih in preživnini
5.5.2006 8:57:11   
Anonimen
Edino kar ti lahko naredijo je, da bo prišel nekdo iz pristojnega CSD pogledat, kje boste živeli ali bosta imela otroka svojo sobo....skratka bivanjske pogoje, ker jim je v interesu, da otrokoma standard ne pade.


Odgovarja avtorica posta, torej prva anonimna:
 
Trenutno bomo do decembra živeli pri mojih starših v dvosobnem stanovanju (torej moj jaz z obema orokoma v isti sobici), že sedaj delamo na tem, da bomo kupili večje stanovanje, da bo imel vsak otrok svojo sobico.

Ampak vseeno mislim, da mi CSD zaradi tega ne more odvzeti otroka, ker tudi tu, kjer sedaj živimo s partnerjem imata oba otročka malo večji kabinetek, notri je pograd. Enoletnik je pa še vedno v najini spalnici v svoji posteljici.

Kaj pa potem tisti, ki živijo v enosobnem stanovanju, se razidejo in gre potem recimo mamica v najem v garsonjero z obema otročkoma..

Irena, vseeno hvala za odgovor, Vsak odgovor šteje. 

(odgovor članu Irena88)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sporazum o stikih in preživnini
5.5.2006 11:13:07   
Irena88
Pomembno za CSD je, da imaš urejeno bivanje, tudi če bi poskrbela za namestitev npr. v matrinskem domu, bi bilo za njih rešeno stanovanjsko vprašanje. In tudi to je fajn, da jim poveš plane za prihodnost - nakup svojega stanovanja..., ker želijo od starša kateremu bojo otroci zaupani, da ima cilje v prihodnosti in da se trudi za skupno, urejeno prihodnost. Veliko sreče, držim pesti, da ti najbolje uspe. Glede stikov ti pa svetujem, da potekajo tako, da bo otrokoma kar najbolje ustrezalouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sporazum o stikih in preživnini
5.5.2006 16:52:12   
Lusa
Anonimna ,kaj mi lahko napišeš zasebno sporočilo ;namreč jaz sem v total istem "sranju".

by

(odgovor članu Irena88)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sporazum o stikih in preživnini
5.5.2006 20:57:15   
Anonimen
LUSA, tebi se bom skušala javiti na privat, takoj, ko bom uspela, če bom sploh lahko. Na računalniku sem namreč, če mojega ni v bližini.

Tudi če se bom vsak čas odselila k staršem z otrokoma, bom brez računalnika vse dokler se ne vrnem v službo. 

Punce, dajte no, še vedno pričakujem kakšen bolj konkreten odgovor iz prve roke. Res bom vesela vsakega mnenja, še posebej tistih mamic, ki so to dale skozi predkratkem oz. dajejo to skozi recimo sedaj.
 
Kako zelo žalostno je to vse skupaj, da se to dogaja, kar naprej jokam. Pa itak je tako, da sva oba kriva, jaz za to in ono, on pa za svoje, pa ne bi sedaj o tem.

Žalostna mamica...

(odgovor članu Lusa)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sporazum o stikih in preživnini
5.5.2006 21:23:37   
BlankaT
Draga Anonimna, žal mi je da moraš skozi to trnovo pot.

Kar se tiče stroškov ji je dobro napisati, napiši pa vse, od oblačil, hrane, igrač, seminarjev, tečajev, skratka vse. Se pa višina preživnine obračuna glede plače, nekje v povprečju bi naj za vsakega otroka dobila cca. 30-40 jurjev, vendar pa me ne vzeti za besedo. Pa obvezno vstrajaj, da ti preživnino nakazuje iz TRR kr preko banke, tako boš imela dokaz, da ti plačuje in istočasno dokaz, da ti ne. V kolikor pa ti preživnine ne bo nakazoval pa se na sodišču vloži izvršilni predlo za preživnino (me lahko takrat kontaktiraš in ti lahko zrihtam obrazec), vendar mora biti vsaj en mesec, ko ti ne bo plačal (upam, da do tega ne bo prišlo)

Otrok ti pa glede na to kar si napisala ne more vzeti. Bi moral dokazati, da si nesposobna mati in vse živo.

Boš pa še verjetno marsikaj doživela in mogla požreti.

Držim ti pesti, da se bo čim lepše izteklo zate in tvoja dva otročička. Pošiljam ti še en velik kamijon pozitivne energije.

_____________________________

Ni lepšega kot, če te pogledajo otroške oči in ti rečejo "Mami, rad te imam!"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sporazum o stikih in preživnini
5.5.2006 21:40:52   
Gina
Jaz mislim, da ti načeloma ne bi smeli vzeti otrok, oz. da je za to reč zelo zelo malo možnosti in da to, da živiš pri starših ni noben razlog za kaj takega, prej prednost, ker bodo otroci in ti imeli še nokoga, ki ti bo vsaj fizično pomagal. Nikar ne reci na sodišču, da ti bodo pomagali finančno, če ti bodo, seveda.

Sicer pa brez nadaljnega vpiši vse, ampak čisto vse stroške, ki jih boš imela, od oblek, hrane, vrtca, elektrike po družinskem članu, vode, odvoza smeti, gretja, pucanja stopnišča v bloku...do wc papirja in razbitih kozarcev, pa od počitnic na morju, do krožka za večjega otroka, od kolonije poleti, oz letovanja z vrtcem, do rolarskega tečaja, v okviru vrtca, od vozička, do avtostola, pa čistila in kreme, šamponi in praški, od žarnic do več kilometrov, ki jih prevoziš zaradi razvoza otrok, pa tudi večji avto moraš imeti zato, oz stroške imaš z avtom, ki se delijo na vsakega od družinskih članov, pa registracijo, menjave filtrov...., zaradi otrok ne moreš biti v eni sobici in boš morala v večje stanovanje, kjer boš imela najemnino - ne razlagaj, kako bo s starši, ker tega tvoji starši niso dolžni zate naredit(na sodišču razloži, da je to zate trenutna, kratkoročna rešitev), napiši, koliko bi imela stroškov, če bi res sama živela, kar sigurno tekom par let tudi boš, se pravi se niti zlagala ne boš - čez par let ga pa ne boš šla ponovno tožit najbrž, stroški se ti bodo pa z otroki itak samo višali, zdaj si moraš izborit normalno preživnino. Napiši v stroške tudi vse ostale stroške - kolo za otroka, čevlji vsaj 3 pari na leto, bunde, igrače, mobitel, računalnik, šolske knjige....vse napiši, nič spustit. Če so stroški skupni, npr. za posodo in npr. stole, svinčnike....jih deli s 3, kolikor vas bo. Saj ti ne bi sama rabila 3. stolov, en bi zadoščal....

Ko boš to preračunala, te bo prišlo cca 80.000.- do 100.000.- na mesec strošek za enega otroka ali še več. Kar napiši in nesi na sodišče. Še prej pa tvojemu pokaži. Toliko ste tudi sedaj v resnici porabili, če preračunaš po vajinih plačah + otroški dodatek + olajšava za dohodnino. V bistvu ste porabili še malo več po otroku, če si vajini plači štela s prevozom in prehrano vred. Če pa si vajini plači štela brez prevoza in prehrane, potem ste pa še več porabili po članu gospodinjstva. In na to se komot znašaš tudi na sodišču. Mislim pa, da bi bilo čisto ok se probat že prej zmenit za preživnino s tvojim. Jaz bi se probala zmenit za 50.000.- po otroku. No, tudi 40.000.- bi bilo ok. Danes jaz, ko sem že "stara" in nisem več naivna, ne bi nikoli več pristala na manj kot 40.000.- ker v resnici zapraviš več kot 80.000.- na mesec po otroku, če si tudi kar skromen.Zakaj bi torej ti plačevala veliko več kot on? Saj je oče, prav je, da skrbi za otroke.

Kar se stikov tiče, je čisto ok, če imajo otroci stike z očetom. Ampak to se imata pa še čas menit. Pri nas smo zmenjeni vsak drugi vikend + med počitnicami po dogovoru. Nam ustreza. Ampak se ok zastopimo. Če te skrbi, kako bo, je boljše, da se zmeniš vnaprej čisto točno, kako se boste videli. Pa boš ti lahko planirala dejavnosti in on.

Dobro uredi.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sporazum o stikih in preživnini
6.5.2006 15:13:29   
Anonimen
Blanka in Gina, hvala za vajin odgovor.

Pri nama je recimo ta problem, da je on plačeval položnice, jaz pa sem dajala za hrano (za katero smo kar veliko zapravili), kozmetiko in te stvari. Sem računala naprimer, da na koncu meseca sploh ni nobene razlike, vse se nekako zgliha.  Ampak do sedaj je bilo to bp, ker nikoli to ni bil njegov ali moj denar, ampak NAJIN za karkoli se je že šlo. Enkrat je dal on za nekaj, pa drugič jaz, pa babice in dedki so pomagali, da je zneslo, če je kdaj za kaj zmanjkalo.

Kako potem v tem primeru, meni gre samo za tole preživnino, ker on je itak rekel, da bo vedno kaj kupil in da bomo imeli vse...gre samo za to, da mi naj plača pač znesek, ki ga bo verjetno določilo sodišče, glede na to, da se midva ne moreva zmeniti za okviren znesek. 

Ma sem čisto sesuta in zmedena, jokam, sem neprespana, vem, da je tudi njemu težko, ampak zdaj je kar je. Odločila sva se oz. predvsem on se je odločil, da ne more z mano dalje, zato sem tudi rekla, da je potem jasno, da bosta otročka pri meni, da pa ne bom preprečevala stikov. Tudi lokacijsko ostanemo nekako blizu, torej v isti občini, le v nov vrtec, bližje meni ju bom prepisala (sem že oddala obe vlogi). On je sicer rekel, da bo zahteval, naj se tudi zapiše, da je tudi on hotel oba otroka, čeprav je predvsem mlajši, torej enoletnik več ali manj samo na meni in prav to je najbolj žalostno že iz štarta.

Hvala.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sporazum o stikih in preživnini
6.5.2006 17:03:47   
Lusa
Te čist razumem,saj tudi jaz izkoristim čas za internet ,ko ga ni doma.Imam pa tud zelo malo časa poleg dveh majhnih punčk(3leta in 9mesecev).

Tud on je meni dejal ,da se bo boril za obe punci in mi jih vzel.Kako le ,ko pa sploh ne zna ravnat z njima.Ta manjša je bila 8mesecev v bolnici in ni dejal niti 1x da bi jo šel obiskat ali kdaj pri njej ostal čez dan; in še mnogo preveč stvari je ,ki pa jih nimam časa pisat.

Pri nas je največji problem hiša.Je skoraj nova in je ne pustim njemu.In noben od naju noče ven in ne vem kako bo v naprej.Jaz ne zapustim te hiše.Ni šans.
Sem dovolj trdna in vem kaj vse bom še morala prestajat že poleg svojih problemov z manjšo punčko(čaka jo operacija srčka in ogromno fizioterapije-je na nivoju 3mesečnega otroka).

Hudo je na tem svetu in jaz sem tudi zelo žalostna in jokam takrat ,ko obe spita.Nekoč smo bili popolni ,kaj pa sedaj....Ne morem verjet.

anonimna ,nekako bove morale to speljat.Moja prijateljica je imela najetega odvetnika glede preživnine.Stroškov je imela z njim 15.000.Glede na njegovo plačo sta zahtevala 35.000 vendar pol malo spustijo na sodišču.In tako dobiva zdaj 32.000.Čim večjo cifro moraš povedat ,ker pričakuj ,da bodo malo zbili dol.

lp



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sporazum o stikih in preživnini
6.5.2006 18:21:05   
Anonimen
O, hudo... Kaj zdaj moraš že ti čez vse to, Lusa? Pri vsem ostalem... user posted image

(odgovor članu Lusa)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sporazum o stikih in preživnini/za GINO
7.5.2006 8:57:24   
Anonimen
Gina, ali potem specificiram obstoječe stroške, ki pridejo na mesec (položnice in te zadeve) za obstoječe stankovanje, kjer še trenutno živim, predno se bom odselila, ali specificiram stroške za stanovanje pri starških?

Še to mi ni nobena odgovorila: Ali lahko oddam ta predlog o stikih in preživnini brez neska preživnine (pustim prazno), glede na to, da se ne moreva dogovoriti oz. on pravi, da npr. 35.000 sit za enega otroka je preveč, da on ne more določiti zneska in podobno. Sicer vem, da ga določi sodišče na naroku, kjer bova oba prisotna na podlagi njegovega ODja in stroškov, ki jih bom priložila.  Gre za tale "obrazec" oz. predlog, ki ga kot sporazumno skupaj s partnerjem sestaviš, ampak midva se ne moreva niti pod razno zmeniti glede zneska, pa tudi spodaj se morava oba podpisati, predno to oddam na sodišču.

Kako je s tem, če mi katera pove, lepo prosim? Hvala za odgovor.

Žalostna mamica...

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Sporazum o stikih in preživnini/za GINO
7.5.2006 19:48:06   
tana 1
Brezplačno pravno pomoč dobiš na PIC-u, Povšetova33,nimam zdajle telefona tukaj, lahko pa pogleam. Sicer pa greš kar tja in počakaš da si na vrsti.
Glede ne napisati zneska za preživnino pa ti svetujem da napišeš, da se nista mogla sporazumeti o višini preživnine. Sicer pa če imaš prej na CSD-ju vama bodo tudi tam svetovali oz.nekaj predlagali, pa se poskušaj tam dogovorit!
Srečno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Sporazum o stikih in preživnini/za GINO
7.5.2006 20:01:07   
Anonimen
Ko sva bila midva na naroku na sodišču je sodnica, ko je zapisnikarici narekovala dogovorjeno prežibnino, ki znaša 30 000 sama pri sebi rekla, da kaj več mu pa že ne moramo vzet.  Oče ima pa 150 000 od na mesec.

(odgovor članu tana 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Sporazum o stikih in preživnini
8.5.2006 7:58:10   
Anonimen
Punce hvala, 17.5. imava itak razgovor na CSDju, drugače pa bom skušala čimpreje zaključiti s seznamom stroškov za enega in drugega otročka, tudi zase, spisala tale predlog, tam pa, kjer piše za znesek preživnine napisala, da se enostavno ne morega dogovoriti glede zneska in to oddala. Aja, še koleke 1x 1900 sit in potem bom videla, kako bo šlo naprej.

Drugače pa imam v najhujšem primeru že izbranega odvetnika, ki mi bo pomagal sestaviti tole tožbo za preživnino, če ne bo šlo zlepa. Glih tožariti se pa ne mislim, mi niti finančno ne znese, pa tudi zaradi otrokov ne, pa zaradi najinega odnosa, ki bo moral biti zelo stabilen zaradi stikov otrok in njegove strani. Jaz bi celo najraje napisala, da se bova sproti dogovarjala o stikih, čeprav je potem to tako, kot da sem jaz sedaj "predobra" z njim, on pa vseeno ni hotel poizskusiti znova. Kako se bo tole izteklo, bo pokazal čas, najbolj hudo mi je to, ker sva oba mislila, da bova skupaj za vedno, do smrti, tako zelo rada sva se imela še do pred kratkim. Letos je pa že iz štarta kar napeto in hudo in je počilo. Kdo ve, kdaj se je začelo nabirati vse to in potem, če se eden od naju (torej on) ni hotel pogovarjati o problemih, se ti nabere in potem sledi prav tole, kar bo in je nas doletelo. Kako zelo žalostno, pa tako lepo je bilo.

Če bom še kar rabila, vas bom seveda vprašala. Hvala.

Žalostna mamicauser posted image ... 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Sporazum o stikih in preživnini
8.5.2006 10:34:45   
zoya_
Če se ne moreta sporazumet glede hiše, jo enostavno prodajta in si razdelita imetje. Hiša nova gor ali dol, vsak svoj mir bosta pa le imela.

Midva začneva letos z gradnjo hiše in sva že sedaj rekla, da bo pisana na vsakega pol in če se karkoli v prihodnosti zgodi med nama, da nama ne bi šlo več, bova enostavno prodala in razdelila imetje... Mam pa vseeno rada razčiščene stvari s preteklostjo... pa svoj mir user posted image

_____________________________

L I V E S T R O N G

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Sporazum o stikih in preživnini
19.6.2006 23:23:52   
lev76
Draga žlostna mamica!
Zdaj prebiram tele vrstice in te lepo prosim,če se mi javiš na privat: Bi nujno rabila tvojo pomoč, meni se je namreč zgodilo isto,ampak sem čisto na začetku. Zmedena, objokana, ne vem kam naj se obrnem.

Lepo prosim če se mi javiš.

(odgovor članu zoya_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Sporazum o stikih in preživnini
20.6.2006 9:09:45   
Anonimen
lev76,

sem ti poslala na privat. Drži se...

(odgovor članu lev76)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?