|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sprej za nastajanje mleka
28.1.2007 22:58:52   
simonka
Drage mamice nekje sem zasledila, da obstaja tudi sprej za v nos, ki bi naj vspodbudil nastajanje mleka , ali celo tablete.
Ve katera mogoče ime?
Hvala

< Sporočilo je popravil Mič -- 29.1.2007 19:12:16 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
28.1.2007 23:01:59   
Seven*
Simonka. To ni sprej, zaradi katerega bi mleko nastalo, ampak sprozi izcejalni refleks, ki krci mlecne vode in se mleko zacne izcejati. Gre za neke vrste pomoc, mleka pa zaradi njega ne bo vec. Imenuje se pa Syntocinon, ce se ne motim.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu simonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
28.1.2007 23:06:53   
rija
Ta sprej meni ni pomagal. DAje pa se na začetku, ko mleko še ne priteče. Po prvem navalu mleka ga meni niso več dajali.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu simonka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
28.1.2007 23:12:11   
Seven*
Rija, daje se predvsem takrat, ko je naval mleka, a se mleko ne izceja tako dobro kot bi se moralo. Nekako je zabetonirano in ne tece iz dojke. Dosti zensk se je ze srecalo s tem. Fajn je sprej tudi za tiste mamice, ki ne morejo zaradi dolocenih okoliscin dojit in morajo crpat. Gre lazje. Ko sem imela Emo na intenzivni sem s pomocjo spreja izbrizgala vec. Vsebuje pa hormon oksitocin, ki poleg tega krci se maternico. Ponavadi to ni potrebno, ker ze samo drazenje bradavice povzroci krcenje mlecnih vodov. Dostikrat pa je vseskupaj moteno, takrat je sprej odlicna zadeva.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
28.1.2007 23:14:59   
rija
Čudno user posted image  ker jaz sem dobila ta sprej poleg vsega drugega drugi dan zvečer, ko je mali že jodlal od lakote.....mleko pa šele 4 dan zjutraj....no, tisto najgo.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
28.1.2007 23:17:54   
Seven*
Ja, Rija, saj takrat tudi prav pride, skoda ker ga nisi uporabljala se naprej. Jaz sem ga uporabljala se kaksne tri tedne po porodu, sploh takrat ko sem morala crpati. Je ful lepse teklo in tudi dosti vec sem nacrpala kot brez.. Hotela sem samo reci, da je uporaben skoz, se mi zdi da je pa najbolj takrat ko je naval, ker so zaradi krvi dojke ful trde.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
28.1.2007 23:20:07   
rija
mogoče pa bi ga res moralauser posted image  pa bi mali danes vedo, zakaj ma mama zize user posted image   zdaj pa misli, da so fajn mehek pojšterček za večerno spanje....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
28.1.2007 23:25:41   
Seven*
Rija. Ma tole dojenje je cela znanost. Tekom druge nosecnosti sem diplomirala in so se mi mozgani malo zaceli kravzlati zaradi nefunkcioniranja, potem pa sem prebrala prakticno VSO literaturo v SLO na temo dojenja, materinstva in se kaj.. Zdaj pa mi pocasi zmanjkuje materiala.. user posted image user posted image Malo sem cohjena?!?! user posted image user posted image

Drugace pa, tudi povstercek je fajn zadeva, sploh ce je mehek. user posted image user posted image Vazno je, da je tvoj mali srecen.user posted image user posted image Moji tamali recimo zdaj sploh ni stos toliko dojenje, kot frkanje desne bradavice. user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
28.1.2007 23:27:40   
rija
ja, mali je ziher srečen....če lahko sodim po blaženem izrazu njegovega obrazka....ali pa je to flaša mleka user posted image

No, moj pa mi misli pobrati vse lepotične pike z vratu....kompenzira valjda za bradavico...user posted image user posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
28.1.2007 23:32:50   
Seven*
Rija, pazi samo to, da se ne bo zbujal v kricanju, ker je to zato, ker ga v spanju preganja gromozanska in strasna bradavica. user posted image user posted image user posted image (tole ni na mojem zelinku zrastlo, ene par debat na tem forumu je bilo v zadnjih dneh ekstremno produktivnih). user posted image user posted image user posted image user posted image

Cuj, a ves, da smetiva temo? Mic, stran glej! user posted image user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
28.1.2007 23:36:11   
rija
bereš mi misliuser posted image user posted image user posted image user posted image

sem že prej mislila napisat ššššššcccccccccccuser posted image user posted image user posted image

ajde spokajva se....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
29.1.2007 15:19:06   
Baucka
Moja svakinja je dobila ta sprej, ko ji je zaradi šoka mleko zastalo. Prej je normalno dojila, pri treh tednih pa je mali pljučnico dobil in je moral v bolnico. Njej je pomagalo, saj je lahko dojila naprej.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
29.1.2007 20:53:55   
Magi*
jap. jaz sem ga uporabljala tudi, ko sem imela zamašen mlečni vod in ko sem že skoraj fasala mastitis. mi je zelo pomagal, da je lažje teklo ven:) - torej še več kot leto in pol po porodu.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
29.1.2007 21:02:50   
Anonimen
Rija, pazi samo to, da se ne bo zbujal v kricanju, ker je to zato, ker ga v spanju preganja gromozanska in strasna bradavica. user posted image user posted image user posted image (tole ni na mojem zelinku zrastlo, ene par debat na tem forumu je bilo v zadnjih dneh ekstremno produktivnih). user posted image user posted image user posted image user posted image

Cuj, a ves, da smetiva temo? Mic, stran glej! user posted image user posted image


Smeh je pol zdravja in pol uspešnega dojenja! Za smeh user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
29.1.2007 22:49:38   
simonka
Magi pozdravljena.
Kje si nabavila sprey.
Hvala in papa

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
29.1.2007 22:51:45   
Magi*
meni so ga dali v porodnišnici (sem imela tako polne joške in ni šlo dovolj hitro ven), kar 2 komada in sta kar trajala in trajala. drugače pa ti ga sigurno lahko predpiše osebni zdravnik, mislim da ga brez recepta ne dobiš.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu simonka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
30.1.2007 9:01:06   
Baucka
Mislim, da ti predpiše tvoj ginekolog.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
30.1.2007 9:48:58   
Anonimen
Lahko tudi osebni zdravnik. Meni je syntocinon pisala osebna zdravnica.

(odgovor članu Baucka)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
30.1.2007 11:12:16   
simonka
Mmaice hvala in še eno vprašanje, kako in kdaj se sprey uporablja, ter kako dolgo.
Hvala user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
30.1.2007 11:15:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
30.1.2007 11:26:09   
Seven*
Simonka.

Sprej se uporabi minuto ali dve pred dojenjem. Spricnes si ga v nos in pocakas. Cez minuto ali dve zacnes dojiti ali brizgati mleko. To je vsa umetnost. Tako naredis pred vsakim podojem, dokler dojenje ne stece samo od sebe.

Vso sreco.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu simonka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
30.1.2007 22:23:24   
frrrr
simonka, meni so tut v porodnišnici dali recept za ta sprey... uporabljala sm ga še prvih 14 dni, da so mlečne žleze začele normalno funkcionirat oz. da so se vodi sprostili... pa potem vsakič, ko sem imela kakšno otrdlino v prsih... najbolj učinkovito je bilo, če sm si to špricnila v nos, šla pod vroč tuš in zmasirala... potem je pa teklo, kot bi kanale sčistil user posted image

(odgovor članu simonka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
30.1.2007 22:24:32   
frrrr
v navodilih piše 5-10 minut pred dojenjem ga špricneš v vsako nosnico enkrat... uporabiš pred vsakim podojem dokler ne zlaufa...

(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
1.1.2009 11:15:42   
caligula
piše 2-5 min pred podojem. user posted image
meni ga je predpisala zdravnica od mojga čmrlja ko sem rekla da ne gre dovolj mleka vn. pa pod stresom sem. s sprejem pa se prav sprostiš in mlekec sam teče.

(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: SPREJ ZA NASTAJANJE MLEKA
1.1.2009 11:16:11   
caligula
aya, jaz špricnem samo v eno nosnico, tko sem jaz prebrala...

(odgovor članu caligula)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?