|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ!!!!!
18.7.2009 17:45:31   
christiana21
7.5. sem v 36. tednu rodila močno zahirano deklico Klaro Glorio (porodna teža 1370g, dolžina 40 cm). Do petka smo bili z njo v bolnici, zdaj pa je do ponedeljka v domači oskrbi, če se bo kaj zredila dobimo v torek odpustnico, če se ne bo pa sledi spet bolnica. Kar se rejenja tiče, nam gre bolj slabo, hraniti se moramo na dve uri čez dan, popiti pa mora 40ml na obrok, ampak nam ne uspe, malecki se zatakne že pri 20 ml, in potem noče več piti. Ponoči se hranimo na tri ure, začnemo ob 23ih, nato ob 2.00 in 5.00, takrat vanjo malo lažje spravimo več, ker se jo čez noč hrani po sondi, tako, da vse gre hitreje. Čez dan, začnemo ob 8, ko se jo pa hrani na dve uri, pa porabimo za hranjenje cca. eno uro, ena ura je fraj (v bistvu 45 min- ker se jo petnajst min do hranjenja začne previjat), takrat pa mala joka zaradi krčev, padanja dude iz ust, ali pa kar tako. Skratka midva s partnerjem nimava časa za počivanje, ker mala tudi ne spi. Ne moremo vzpostavit nekega ritma, ker mala noče jest in se tako dolgo hrani in začne pri 20 ml trokirat, enostavno se na lep način ne da spraviti nič v njo, če se jo pa sili (kar nima smisla, ampak v bolnici to forsirajo - dajte ji 40 ml, ker drugače se ne bo redila), pa se zraven duši, joka, pljuva ven, skače v naročju, odriva flaško, plenico si vleče iz vratu,...
Na začetku smo imeli v Ljubljani hrano Pregomin, potem so jo zamenjali na Aptamil z Maltodexom, Kokodexom in glukozo, nato so nas iz Ljubljane prestavili na Pediatrično k. v MB, tam smo dobili zopet Pregomin, čez dva dni Infantrini (ker je bil premočan je zaradi njega je dobila infekcijo, posledično je pristala na infuziji in antibiotikih), ko se je pa to umirilo je pa dobila Neocate z dodatkom MCT olja, glukoze in polikala, dodatki naj bi povečevali kalorično vrednost, zdaj jemo to.
Ima katera idejo kako naj malo hranimo, da bo pridobivala na teži in rada jedla??? Ko se jo začne hraniti, steguje roke proti steklenički, cmoka, in kaže znake lakote, ampak kot sem omenila je pri 20 ml konec luštnega, včasih se konča že prej.
Delali so preiskave, z njenim želodčkom je vse ok, refluksa ni, kri ok,...., ampak ona ne je, če pa ne bo jedla, bo pa morala nazaj v bolnico.
Trenutno ima 2200g.


_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
18.7.2009 19:55:41   
kajalin*
Rada bi ti svetovala,pa ne vem kakouser posted image Moja Lin je bila rojena v 36t,zahirana ampak manj kot tvoja težka je bila 2000,velika 44,v inkobatorju je bila 4dni,so bili problemi s hranjenjem,ker ni imela sesalnega refleksa,ni znala požirati...ti verjamem kako nemočno se počutiš.Držim pesti,vse bo ok vse bo minilo kot bi pihniluser posted image Srečno vsem trem,punčka bo pa pokazala svoj pogum samo čas potrebuje!lp

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
18.7.2009 21:36:43   
24.teden
Ja, jaz ti svetujem milumil in mct olje, je bolj dobro, pa boš videla ali bo jedla, namesto polikala- ta zavira apetit pa ji daj merico rižolina, poskusiti ni greh-

_____________________________

24.teden
Pikica, ki se je rodila 110 dni prezgodaj

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
18.7.2009 21:54:56   
christiana21
Mala še nima 4 mesece, da bi ji dala rižolino...mal se bojim eksperimentirat, da ne bi kaj zasr...

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
19.7.2009 8:48:34   
anajmad
Glej glede rižolinota se nimaš kej bati. Naša Ula ga je dobila na EINT(rojena v 26.T) zaradi polivanja. Mislim,da ga je dobilava v njeni starosti 28.T pa miligramov rižkota,pa čisto nič ji ni škodila. Jedla pa je še po sondi.
Glede tega olja,kot je napisala 24.teden sem slišala,da bolj pospešuje apetit. Je pa res,da morate biti vztrajni,ker zahirančki ponavadi zmeraj bolj slabo jejo.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
19.7.2009 8:57:04   
christiana21
Saj smo vztrajni, ampak mala enostavno noče jest, če ji pa dajemo, ko noče, pa izpljune. Prejšnji obrok je izbruhala, pa ji nismo dali preveč in jedla je celo po 4 urah in ne po 3, kot bi morala, ker sva s partnerjem prespala budilko, no, upam, da bo obrok, ki ga je pojedla pred 10 minutami, ostal v želodčku.
Kaj je to rižilino od Linota, ali od Milupe?

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
19.7.2009 8:57:35   
christiana21
Koliko pa ima rižolino kcal?

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
19.7.2009 13:42:38   
lake
A nisi napisala da jo ponoči hraniš po sondi, al sm narobe zastopila, ker drugače ji daj čez dan 20ml čeu usta, ostalo pa po sondi. No ja sicer verjetno morš upoštevat navodila iz bolnišnice. 

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
19.7.2009 15:28:01   
christiana21
Saj to počnem, če ne spije kar naj bi, dobi ostanek po sondi, ampak dolgoročno je pa po sondi ne bomo mogli hranit..pa še bruha odkar ima sondico.

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu lake)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
19.7.2009 15:39:23   
lake
Sej verjetno ko bo na teži pridobila, bo tud več hotla jest, user posted image user posted image . Pikapolonice da bo res tako. Drgač jo pa probej napol v spanju nafutrat, jst tko moji delam, ker tud ni velik jedec. 

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
19.7.2009 15:51:51   
Najaa
Res ji poskusi dat rižolino v mleko. Od milupe, hippa... kateregakoli.
Kar se sonde tiče, pa ne bo večno trajalo, saj bo čez nekaj tednov močnejša in bo že bolj potegnila cucelj in tudi več bo potrebovala.

(odgovor članu lake)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
19.7.2009 16:35:57   
christiana21
Budna, med spanjem, kakorkoli, noče jest. Smo že vse poskušali. Kaj rižolino je v kosmičih, sprašujem, da mi ne bi luknjice zadelal?
Koliko rižolina pa gre v cca 300ml mleka, mi ji namreč delamo dozo 300 ml in potem razdelimo v obroke, ker se ne da teh naših kemijskih substanc za vsak obrok posebej sipat v vodouser posted image user posted image user posted image   user posted image ?
Mala sicer ima že 2200g, mislim, da je že zadosti močna, da bi potegnila, ker je že, ko je bila manjša jedla po 50-60 ml, zdaj pa nič od nje, kot, da ne čuti potrebe po hrani.

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
19.7.2009 17:57:10   
lake
Jst bi bla mal pazljiva kar se tiče rižolina, ker se drugače to daje šele od štirih mesecev naprej, sploh pa ne vem kako je s kombinacijo vsega tega kar daješ v mleko. Dajejo sicer tudi prej, samo še oreok res obilno poliva in bruha. Vsekakor bi se prej posvetovala z zdravnikom.

Probej jo kar se hranjenja tiče, dat komu drugemu nahrant. Včasih to pomaga, ker niso navajeni druge roke in lažje pojejo. Sicer redko, ampak probat ni greh.

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
19.7.2009 19:10:12   
anajmad
Kaj pa FMS? To vem,da so takrat dajal res ekstremnim zahirančkom. Jst bi na tvojem mestu poklicala na EINT,tam kjer sta bile in mislim,da ti bodo pediatri ali pa sestre rade volje svetovale.
Ker jst sem imela cimro,ki je bila zahiranček(sam ne tok hudo),pa je ful mama komplicirala. Pa vem,da so ji dohtarji na EINT prvi mesec zelo pomagali z nasveti,potem pa ji je ena zdravnica povedala,ker je bila tamala težka že 3700g ,da preveč komplicira in naj se malo skulira.
Probaj poklicati,te nič ne stane.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu lake)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
19.7.2009 19:19:36   
**Tinkara78**
Moji hčerki sem dodajala rižolino k mleku ker je preveč polivala (po nasvetu P). Sem pa vzela drug nastavek kot ponavadi - z večjo luknjo. Sem pa dodala glih toliko, da je bilo bolj gosto. Ne smeš pretiravati npr. da bi dala vsak obrok, ker rižolino potem zapira. Je pa tudi res, da je potem naslednji obrok jedla pozneje.

Ni univerzalnega recepta, samo vaše lastne izkušnje bodo pokazale kaj otroku paše. Za primerjavo: mi smo imeli pri 50-tih dneh starosti 2100 g - rojena  1550 g, 29.teden.

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 19.7.2009 19:22:10 >

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
19.7.2009 19:19:54   
christiana21
Kaj je FMS?
Mala je danes čisto nehala jest, ne gre več niti 20 ml po flaški, jutri imamo itak tehtanje v bolnici, jaz mislim, da zgubila teže ni, ker se jo hrani po sondi, če ne je po cuclju, ampak me pa skrbi, ker je začela čisto zavračat hrano..pa tako lepo je že jedla. Zadnje dni je pa šlo vse samo navzdol. V bolnici je v petek bruhala, pa so rekli, da ni nič, da je sluz od prehlada, čeprav je bruhala v loku, to se je doma ponovilo, v soboto se je umirilo, danes pa je spet 2krat bruhala, kar je dobila po sondici.

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
19.7.2009 19:22:57   
zvesta
Jaz sicer nisem imela takšnega zahirančka, je pa vsake toliko čisto zavračal hrano. Nam je uspevalo tako, da smo ga uspavali in takoj ko je zaspal nahranili v spanju. Takrat je jedel brez problema. Poskusi.

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
19.7.2009 19:28:01   
**Tinkara78**
Sem šla pogledat zapiske in je pri starosti cca. 50-57 dni pojedla od 405-430 ml mleka - brez dodatkov.

Pri starosti 3 mesece pa od 430-560 na dan. Torej če gledamo se količina mleka ni dosti zviševala. Vsaj po mojem občutku ne.

Mogoče otrok čuti,da ste vsi nervozni - vsaj iz naših izkušenj je bilo tako.

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
19.7.2009 22:49:14   
biba 78
No, da še jaz povem svoje mnenje...pač iz lasnih izkušenj govorim, tudi mi smo se hranili po nazogastrični sondi, jo na 4 ure vstavljali in tud naša princeska je bruhala po vsakem obroku. Dodatki: MCT olje, polical, infatrini mleko..nič ni pomagalo, še kar ni zadosti pridobivala na teži...Jedilnik je sestavila dietetičarka, do grama natančno sem tehtala živila, pa spet nič ni blo boljše...nakar smo se odločili za gastrostomo in punca se je začela redit.

No pozabla sem povedat, da je moja princeska 24t...zdaj že korajžna 2 letnica, pa še vedno nič ne je skozi usta...user posted image

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
20.7.2009 7:40:38   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: biba 78

No pozabla sem povedat, da je moja princeska 24t...zdaj že korajžna 2 letnica, pa še vedno nič ne je skozi usta...user posted image


Pomeni to, da jo hranite po cevki?! Enkrat sem gledala reportažo kako so otroke učili jesti po žlici - samo to so bili večji otroci od dveh let.

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
20.7.2009 8:14:34   
bibyzan
Pozdravljena!!!!

Kaj naj ti rečem: globoko sočustvujem s tabo, mker sem sama bila v podobni situaciji. Sicer naša nikoli, ko je dosegla 1700g ni potrebovala sondice, ampak hranjenje je pa bilo.....ena sama muka. Naj ti povem, da sem bila v bolnici in sem jo hranla točno kot opisuješ ti, celih 45 minut, previt, potem sem si še zraven črpala mleko, spanja itak ni bilo.....Mamica poleg mene je dvojčici komplet zrihtala v tem času, ko sem jst mojo nahranla. Ja, v bistvu je bila zhirana, ker je v 27. tednu imela 755g. Pr5vo, kar je, jst sem mogla najprej ppozabit na večno merjenje in tehtanje in ne vem kaj še. Verjetno je pri Vas malo bolj zakomplicirano, probaj se sprostit, ne da ti je že pred hranjenjem slabo, kaj bo, če bo pojedla dovolj. Tak je blo pri meni. Poleh tega-kateri cucelj uporabljaš? Mi smo imeli najprej iz bolnice tisto flašo (sem jo spelala, ker sem misla, da ne bo hotla po drugi jest) pol je pa moj šel v nabavo v pikapolonico al pač kamorkoli in nabavil NUk stekleno flašo (lažje zagreješ mleko ppod vodo kr) z cucljem iz kavčuka, tistim nagravžnim rjavim-so menda najmehkejši. To namje mal olajšalo vse skupaj, s tem da se ji je še zmeraj zaletavalo, pa jezik je zalimala v nebo in si lahk samo sanjal, da bo kaj pojedla. Mi smo potem podaljšalai čas hranjenja, po logiki, saj tudi jst ne jem točno na ure, ker mi ne paše-mogoče pa otroku tudi ne!! Pa tehtanje enkrat tedensko, vsak dan je ubijajoče, ker se tud vaga mal zmoti in potem je živčnost tu. Je pa tud tak, mi smo ful dolgo lezli iz tistih 1900g, ko smo prišli domov-baje  vse skupaj, sprememba okolja, vpliva na otroka.
Res je, da je Vaš primer bolj zakompliciran, pa naj ti še poem:ne pričakuj, da bo tvoja kdaj pojedla 2 dcl mleka na obrok, tak ko ostali dojenčki. Do starosti enega leta je naša pojedla na obrok 60 ml(v bolnici sem vedno zraven dala še kakih 20 ml, ker bi jo bili dali na infuzijo, ko sva bili bolani). Pri dveh letih še zmeraj je kot ptiček, ampak zmeri nekaj gloda.... Mleka pa spije 150 ml. Ja, no, težka je celih 8 kil, ampak se sploh ne sekiram, glavno, da je zdrava, ter motorično in nevrološko napredna.
Nisem ti veliko pomagala, ker nismo imeli tako hudih problemov, le toliko, da veš, da nisi edina, ki jih imaš. Da je še neki otroj bilo neješčih in na koncu so zrasli v prave nagajivčke. Takšna bo tudi tvoja, verjemi mi.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
20.7.2009 8:50:53   
emaa
NO da jaz povem svoje izkušnje glede hranjenja, jaz sicer problemov nisem imela, da ne bi hotel jesti, samo čez čas je David začel Pregomin bruhat v loku, če ni bil ekstremno lačen, dobil Neocate, čez čas se je zgodba ponovila. Tudi FMS je dobival zraven, ker naj bi moje mleko en bilo dovolj kalorično vmes (ja seveda kaj so ga pa dnevno tehtali, čisto odvisno od tega ali se pokaka ali ne pred tehtanjem). Jaz sem sicer imela dvojčka pa je imel pri 36 tednih 1960g, vendar je bil pri njemu problem sindrom kratkega črevesja, ima le še 20% tankega črevesja in je smel le moje mleko oz. posebna mleka brez laktoz. Vprašaj glede rižolina, ampak načeloma jim ne naredi škode, pa res mogoče kakšno drugo mleko, ker neocate in pregomin sta tako zanič, da me ne čudi, da ju noče jesti. Meni se je čez čas obračalo že, ko sem odprla embalažo, sem ga pa ponavadi umešala v rižolino, da sem okus prikrila, da ga je pojedel. Je pa zgodba z rejenjem res potekala drugače, potem, ko so hujši simpotmi bolezni izveneli. Danes je zdrav in nadpovprečno velik 2,5 letnik (no pa tudi drobiž ni).

(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
20.7.2009 12:08:17   
biba 78

Pomeni to, da jo hranite po cevki?! Enkrat sem gledala reportažo kako so otroke učili jesti po žlici - samo to so bili večji otroci od dveh let.
[/quote]

Tako je, mi se hranimo izključno samo po cevki. Naša pupa je razvajena in se ji ne da potrudit in noče hrane sprejet v usta. kaj je temu vzro...mi nihče ne zna pojasnit...naj bi bilo veliko dejavnikov...sumijo pa, da gre pri moji pikici za avtizem in naj bi bilo hranjenje pogojeno s tem...motijo jih vonji in barve hrane..user posted image

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
20.7.2009 12:29:34   
Lunca1
No jaz sicer nimam zahirančka, ampak svetovala bi ti sledeče. Vzrok je lahko v okusu hrane. Mi smo imeli najprej tudi Aptamil in posledično imeli krče, nato smo jedli Bebo (jo je dobro prenašala, čez nekaj časa pa zavrnila), na koncu pa pristali na Milumilu. Drugo kar bi lahko bilo, premajhna luknja na dudi, poskusi povečat z vročo iglo, samo ne pretiravaj. Mogoče se preveč utrudi med hranjenjem in zato obupa pri 20 ml. Lahko pa je tudi problem v sami flaški. Mojadva sta oba uporabljala NUKovo z dudo iz lateksa.

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Starši močno zahiranih otročkov, NA POMOČ...
20.7.2009 12:47:59   
christiana21
Luknja je ok, ampak ščasoma se nekako naveliča enakih cucljev, pač muhasta deklicauser posted image ,luknje imamo za vse flaške male, srednje in velikeuser posted image , flaške imamo Avent-nikoli je ni marala, Nuk je za čaj, gre naredit kakšnih 10 požirkov, nato je konec, smo poskušali dati notri mleko, je enako, tretja steklenička je Baby Nova (staro ko biblija, ima še cuclje za nataknit, včasih je bila ok, zdaj pa ni več, ker cucljev za tu gor ne prodajajo več, danes smo pa kupili Tommee Tippee, pa je zaenkrat ok, kaj pa bo, pa ne vemuser posted image . Če se naveliča še tega, potem nam ostane še Chicco in Nubyuser posted image . Imamo v glavnem ful zalogo flašk in cucljev, smo mini Baby centeruser posted image .
Utrudi pa se ja, ker se na začetku mala ful zažene, zraven skače, brca,....in gre energija.
Hrane pa zaenkrat ne bi menjala, ker ima povišano kalorično vrednost, da se mala boljše redi, mleko, ki ga pa dobiva je pa lažje prebavljivo, ker ji ostala mleka delajo težave. Mogoče bomo kasneje poskusili s kakšnim Milumilom.


_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?