|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stavka in zaprt vrtec
13.4.2012 16:49:05   
vija vaja
Sem se odločila, da bom tole delila z vami...danes sem se iz službe vrnila zadovoljna in vesela...razlog, pravzaprav v celem vrtcu nimamo starša, ki nebi podpiral naše stavke v sredo. Vsi so z nami, pripravljeni si poiskati varstvo.

Ob prejemanju sporočil, da stavka bo, so nam to potrdili tudi z njihovo podporo!

Tako, da pogumno tudi vsi ostali, ki delate v vrtcih!user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stavka in zaprt vrtec
13.4.2012 18:12:35   
skarabej
Blagor vam - v našem vrtcu so bili starši zelo nejevoljni!user posted image

(odgovor članu vija vaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stavka in zaprt vrtec
13.4.2012 18:32:31   
3jesončki
pri nas so me tudi presenetili starši, ki nas v celoti podpirajo, vendar nas je ravnateljica obvestila, da moramo odstraniti obvestila o zaprtju, ker naj vrtec po zakonu ne bi smel bit zaprt.
tako, da čakam ponedeljek, da vidimo kaj bo res z našo stavko.

(odgovor članu skarabej)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stavka in zaprt vrtec
13.4.2012 19:20:48   
Najaa
Pri nas v vrtcu smo večina staršev podprli zaposlene... Obvestila so na vratih od včeraj, danes smo dobili pa še vsak posebej en list.

(odgovor članu 3jesončki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stavka in zaprt vrtec
13.4.2012 19:22:57   
K_a_t_i
Mi smo dobili obvestilo, da bo vrtec v nujnih primerih otroke sprejel. Kot zaposlena mama bom rekla tako - podpiram vas, ampak če bo stavka trajala dlje kot 1 dan, bom morala primarno podpreti svojo družino ter otroke poslati v vrtec.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stavka in zaprt vrtec
13.4.2012 19:47:33   
Arwenko
Jaz sicer podpiram njihovo stavko...sploh glede na grožnje po zmanjšanju števila in delovnega časa vzgojiteljev (ki jih je že zdaj premalo skoraj) in pa povečanju števila otrok v oddelkih...sory, to mi res ne gre. Samo žal v sredo nimam otroka pri najboljši volji kam dat, tako da ga bom verjetno peljala v vrtec.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stavka in zaprt vrtec
13.4.2012 19:57:00   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: skarabej

Blagor vam - v našem vrtcu so bili starši zelo nejevoljni!user posted image


A pa ste mogoče pomislili, da so starši nejevoljni, ker otrok preprosto nimajo kam dat? Nimajo vsi možnosti vzet dopust oz. babic in dedkov, ki bodo otroke te dan pazili.

(odgovor članu skarabej)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stavka in zaprt vrtec
13.4.2012 20:08:47   
Najaa
Jaz ne vem, nisem še slišala, da bodo kakšen vrtec čisto zaprli. V najnujnejšem primeru naj bi vzeli otroke. Tako je bilo rečeno tudi na tv.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stavka in zaprt vrtec
13.4.2012 20:41:45   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz ne vem, nisem še slišala, da bodo kakšen vrtec čisto zaprli. V najnujnejšem primeru naj bi vzeli otroke. Tako je bilo rečeno tudi na tv.


Ja tako je bilo rečeno na tv. So pa nekateri vrtci tudi danes povedali, da bo vrtec čisto zaprt.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stavka in zaprt vrtec
13.4.2012 20:53:02   
blaža
Podpiram stavko. Otroke bom peljala v 50 km oddaljen kraj k babici oz moji mami, ker nimam druge možnosti varstva. Močno upam, da je to edini dan in da se bojo zadeve uredile.

Vseeno pa nisem sigurna, če je to ok, glede na to, da me bo tole varstvo stalo 20 e potnih ( žal mam eno kanto od avta, ki žljuka bencin), glede na to, da imam sama minimalno plačo. Moj mož pravi, da meni stavka ne pripada, ker mi itak ne morejo znižat plače niti za 1 %. ( ker mam minimalca user posted image user posted image )

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stavka in zaprt vrtec
13.4.2012 21:53:39   
sončnica14
Tudi jaz podpiram njihovo stavko in na srečo imamo babici in dedka, ki bodo pazili na otroka. 

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stavka in zaprt vrtec
13.4.2012 21:55:11   
mayci
Pri nas bomo obvestila delili šele v ponedeljek, nimamo pa še nobenih informacij ali bo vrtec popolnoma zaprt ali ne... Upam, da ja.

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stavka in zaprt vrtec
13.4.2012 22:18:37   
petarda
Meni se tukaj postavlja vprašanje najnujnejših primerov? user posted image  Ker jaz razmišljam kam naj dam otroke v sredo user posted image  Težko vzamem dopust.... glede na to, da sem komaj s porodniške, da sem bila že veliko odsotna, ker sem koristila bolniške, da bom dopust itak morala vzeti 30.4 (oziroma ga bo mož) in 3.5. in 4. 5. - ker bo takrat naša enota vrtca zaprta in so tudi napisali, naj v vrtec pridejo samo otroci, ki NUJNO potrebujejo varstvo, saj bodo premeščeni v drugo enoto, kar pa pomeni stres za enoletnike.... Iskreno - ko sem v vrtcu danes povedala, da bodo moji otroci najverjetneje prišli, če bo ta možnost... vzgojiteljice niso bile najbolj navdušene...user posted image  Če bi pa rekli, da bo vrtec zaprt za vse, potem bi pač vzela dopust in bi me tudi delodajalec moral razumeti. user posted image  Ne vem... user posted image

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Stavka in zaprt vrtec
14.4.2012 9:17:58   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz ne vem, nisem še slišala, da bodo kakšen vrtec čisto zaprli. V najnujnejšem primeru naj bi vzeli otroke. Tako je bilo rečeno tudi na tv.


Ja tako je bilo rečeno na tv. So pa nekateri vrtci tudi danes povedali, da bo vrtec čisto zaprt.


Imaš prav. List, ki smo ga dobili v garderobi sem šele doma do konca prebrala in piše, da bo vrtec 18.4. zaprt.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Stavka in zaprt vrtec
14.4.2012 9:25:07   
petarda
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa


IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz ne vem, nisem še slišala, da bodo kakšen vrtec čisto zaprli. V najnujnejšem primeru naj bi vzeli otroke. Tako je bilo rečeno tudi na tv.


Ja tako je bilo rečeno na tv. So pa nekateri vrtci tudi danes povedali, da bo vrtec čisto zaprt.


Imaš prav. List, ki smo ga dobili v garderobi sem šele doma do konca prebrala in piše, da bo vrtec 18.4. zaprt.


Pri nas tudi piše, da bo zaprt. In potem spodaj, da v nujnih primerih lahko otroka pripeljemo v vrtec, po predhodnem dogovoru.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Stavka in zaprt vrtec
14.4.2012 10:01:49   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: petarda

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa


IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz ne vem, nisem še slišala, da bodo kakšen vrtec čisto zaprli. V najnujnejšem primeru naj bi vzeli otroke. Tako je bilo rečeno tudi na tv.


Ja tako je bilo rečeno na tv. So pa nekateri vrtci tudi danes povedali, da bo vrtec čisto zaprt.


Imaš prav. List, ki smo ga dobili v garderobi sem šele doma do konca prebrala in piše, da bo vrtec 18.4. zaprt.


Pri nas tudi piše, da bo zaprt. In potem spodaj, da v nujnih primerih lahko otroka pripeljemo v vrtec, po predhodnem dogovoru.


Ja, tudi to piše, sem pozabila prej napisat. Sam kolikor sem se s starši pogovarjala si je večina uredila varstvo za ta dan. Če bo pa več dni trajala stavka, bo pa problem.

(odgovor članu petarda)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Stavka in zaprt vrtec
16.4.2012 12:10:50   
nyna84
Mene pa nekaj zanima... Bo ta dan kljub stavki upoštevan na položnici za vrtec?
Upam da ne, ker bi to pomenilo, da stroške stavke nosimo starši in ne država. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Stavka in zaprt vrtec
16.4.2012 14:32:32   
shakira
Mi pa nimamo teh problemov, ker naš vrtec ne bo stavkaluser posted image Me prov zanima, če je edini?

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Stavka in zaprt vrtec
16.4.2012 18:01:12   
Ringarajčka
Spoštovani, stavke ne podpiram, kljub temu pa je danes pomočnica kar sama odločila, da mi ne potrebujemo vrtca. To se mi zdi nesramno, sem pa v dilemi, ali zaradi tega začenjati spor. Sicer pa imajo otroci že od četrtka okrnjen program, saj je od takrat vzgojiteljica izginila in so kar naprej s samo pomočnico in z drugo skupino. Hodimo pa v vrtec Zelena jama, od koder je izginilo precej denarja. Želela bi, da bi bili delavci v vrtcu tako dejavni, ko se je na veliko kradlo.

(odgovor članu shakira)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Stavka in zaprt vrtec
16.4.2012 18:09:04   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: shakira

Mi pa nimamo teh problemov, ker naš vrtec ne bo stavkaluser posted image Me prov zanima, če je edini?

Naš tudi baje ne. Me zanima, če je isti, kot vaš? user posted image  

(odgovor članu shakira)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Stavka in zaprt vrtec
16.4.2012 18:14:24   
*miska.mcc*
mene pa nekaj drugega zanima.
vrtci bojo baje za nujne primere na voljo.
kaj pa starsi šolarjev?  prvo, drugo in tretjesolcev in pa se kakega starejsega ne mores pustit samega doma.  kaj tisti starsi, ki šolarjev nimajo kam dat?

jaz sem doma. pa tudi, ce ne bi mogla bit doma imam zagarantirano varstvo. kaj pa tisti, ki ga nimajo? in ne morejo dobit dopusta?

marsikateri še četrtošolec ni sposoben bit sam doma 9 ur.  da ne govorim o 6 in 7--letnikih.user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Stavka in zaprt vrtec
16.4.2012 18:42:10   
diva 4
Miš- pri nas na obvestilu piše , da v primeru , če nimamo varstve lahko otroci pridejo v šolo.Je pa treba jutri do osme ure to sporočiti že zaradi hrane.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Stavka in zaprt vrtec
16.4.2012 18:57:53   
shakira

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: shakira

Mi pa nimamo teh problemov, ker naš vrtec ne bo stavkaluser posted image Me prov zanima, če je edini?

Naš tudi baje ne. Me zanima, če je isti, kot vaš? user posted image  



Sm brala, da jih je še nekaj.No razen , če imamo vse otroke v istem vrtcuuser posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Stavka in zaprt vrtec
17.4.2012 20:16:23   
Poka

IZVIRNO SPOROČILO: Ringarajčka

Spoštovani, stavke ne podpiram, kljub temu pa je danes pomočnica kar sama odločila, da mi ne potrebujemo vrtca. To se mi zdi nesramno, sem pa v dilemi, ali zaradi tega začenjati spor. Sicer pa imajo otroci že od četrtka okrnjen program, saj je od takrat vzgojiteljica izginila in so kar naprej s samo pomočnico in z drugo skupino. Hodimo pa v vrtec Zelena jama, od koder je izginilo precej denarja. Želela bi, da bi bili delavci v vrtcu tako dejavni, ko se je na veliko kradlo.

Bi bilo fajn, da dojamete nekaj - stavka je v tem trenutku zelo pomembna, ker se gre za kvaliteto šolanja za Vaše otroke, posledično potem boljše znanje, večje možnosti na trgu dela (enkrat...), kvalitetna izobrazba je predpogoj za dobre temelje v gospodarstvu in tako dalje. Sploh pa - a se ne stavka tudi ker hočejo znižat porodniške, uvest plačilo vrtca?

Me res zanima - verjetno nimaš dveh otrok v vrtcu ali pač? Porodniške se te pa verjetno vel ne tičejo.

No, sam da povem, ker sem nekaj let delala v šolstvu, pa še zdaj nekaj delam, drugače pa imamo firmo in ustvarjamo neko dodano vrednost - tako da mi vsaj nihče ne more rečt, da nič ne delam...

Ker poznam delo na obeh področjih bom rekla, da še nisem srečala učitelja, vzgojitelja, ki ne bi res veliko delal, cele dneve. Večinoma so to taki vestni ljudje, vse naredijo, perfekcionisti... Edino preveč se pustijo ponižat, malo jim manjka samozavesti mogoče, zato je pa tako stanje. Sem pa srečala "v gospodarstvu" ljudi, ki se jim ne ljubni mignt z mezincem, pa če jim pred nosom mahaš s kupčkom zelenih, ampak resno... Isto je bilo pri granji hiše. So pa določeni, zelo podjetni Slovenci, ki so res nekaj ustvarili, npr. Akrapovič in podobni, pa še dosti je manj znanih, ko verjetno ne bi vedeli, ko pa daš kapo dol. Oni bi mogoče še lahko bili proti stavki - sam mislim, da se jih večina zaveda pomena izobrazbe za njihovo panogo.

Sicer pa - upam, da se zavedate, tisti, ki ne podpirate stavke (ostali po mojem veste za kaj se gre...), da gre trend bolj v smeri privatizacije že in da bomo kmalu morali vse plačat. BTW že zdaj so eni učitelji kar sami kupovali material, da se je sploh kaj delalo - da ne rečem, da iamš starše, ko niti pogledajo ne torbe in jih briga in ko je treba kaj prinest (odpadni amterial, ponavadi taki otroci nimajo nič zraven). Računalnike smo dobili samo na eni šoli (ena šola v okolici Šentjurja pri Celju z najboljšo ravnateljico), sicer se pa dela na računalnikih starih 20 let tud - po eden npr. na 30 oseb se je že tudi zgodilo... Tako, da v bistvu si moraš računalnik sam prinest v šolo (večinoma), če hočeš malo bolj pestro uro in tudi sam si ga moraš financirat, če hočeš doma delat. BTW sem sicer med tistimi za 8 urni delavnik, tudi vem, kako bi se dala kaka stvar boljše organizirat, sam itak ni denarja. Za take stvari se rabijo računalniki, oprema - ker 8 ur pa ne moreš bit v razredu, ker je treba še delat priprave, kar ti včasih vzame tudi eno celo uro za eno, ali še več, kje so še testi, govorilne, prireditve, projekti, domače branje - kar delamo v bistvu zastonj - skoraj...

Mogoče malo bolj razumem ene stvari, ker iamm še dodatno znanje iz managementa, rabim pri firmi - ki smo joi šli delat, ker se je videlo že 2005 leta kam pes taco moli... Kljub temu sem vesela, ker vidim, da vas veliko razume, v čem je pomen stavke.

Pa še to - izhajam iz družine, kjer je bil eden od meni najbližjih ljudi tudi po načinu razmišljanja, moj stari ata, ki je zdaj že pokojni in je bil vodja razvoja v enem večjih podjetij pri nas in sploh prvi zaposleni inženir v tem podjetju. Z njegovo pomočjo je podjetje začelo z izvozom ins e je razvilo v enega večjih podjetij pri nas. Potem je šel pa delat v šolstvo, z vsem spoštovanjem do tega poklica. Posledica tega je bila mogoče, da sem zdaj tu jaz user posted image Glede na moje sposobnosti bi lahko šla študirat karkoli, tudi medicino... Mogoče mi je kdaj sicer žal - ker se pa res moram zdaj skoraj stepst za delovno mesto s kom, ki pa mogoče nima takih znanj, izkušenj - tako stanje je pa samo zaradi tega, ker smo popustili tam, kjer ne bi smeli - zato sem jaz z eno nogo že ven iz tega - ker poznam dosti ljuudi, ki so pri 40 + še brez zaposlitve za NDČ (ki itak danes ne pomeni nič, sam gre se za princip, nisem navajena bit 2. violina...), pa še kak faks naredit in se kaj naučit mi ni problem - finančni mogoče malo bolj, sam stanje je pa v gospodarstvu trenutno tako, da si lahk kateri koli papir nekam vtakneš (in znanje...). Če greš na svoje se moraš krepko borit, kar pa roko na srce, ni sposobno 90% Slovencev. Ker to da si frizer, čistilka itd. in jih je polno, ne bo rešilo Slovenije, jih bodo pa inženirji pa kaki strokovnjaki v kakem razvoju na kateremkoli področju pač že, ki bodo znali ustvarit dodano vrednost (po domače, da bo Slovenija kaj prodala drugim državam, da bomo kaj zaslužili).

(odgovor članu Ringarajčka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Stavka in zaprt vrtec
17.4.2012 21:43:56   
HHH
 
IZVIRNO SPOROČILO: Poka


IZVIRNO SPOROČILO: Ringarajčka

Spoštovani, stavke ne podpiram, kljub temu pa je danes pomočnica kar sama odločila, da mi ne potrebujemo vrtca. To se mi zdi nesramno, sem pa v dilemi, ali zaradi tega začenjati spor. Sicer pa imajo otroci že od četrtka okrnjen program, saj je od takrat vzgojiteljica izginila in so kar naprej s samo pomočnico in z drugo skupino. Hodimo pa v vrtec Zelena jama, od koder je izginilo precej denarja. Želela bi, da bi bili delavci v vrtcu tako dejavni, ko se je na veliko kradlo.

Bi bilo fajn, da dojamete nekaj - stavka je v tem trenutku zelo pomembna, ker se gre za kvaliteto šolanja za Vaše otroke, posledično potem boljše znanje, večje možnosti na trgu dela (enkrat...), kvalitetna izobrazba je predpogoj za dobre temelje v gospodarstvu in tako dalje. Sploh pa - a se ne stavka tudi ker hočejo znižat porodniške, uvest plačilo vrtca?

Me res zanima - verjetno nimaš dveh otrok v vrtcu ali pač? Porodniške se te pa verjetno vel ne tičejo.

No, sam da povem, ker sem nekaj let delala v šolstvu, pa še zdaj nekaj delam, drugače pa imamo firmo in ustvarjamo neko dodano vrednost - tako da mi vsaj nihče ne more rečt, da nič ne delam...

Ker poznam delo na obeh področjih bom rekla, da še nisem srečala učitelja, vzgojitelja, ki ne bi res veliko delal, cele dneve. Večinoma so to taki vestni ljudje, vse naredijo, perfekcionisti... Edino preveč se pustijo ponižat, malo jim manjka samozavesti mogoče, zato je pa tako stanje. Sem pa srečala "v gospodarstvu" ljudi, ki se jim ne ljubni mignt z mezincem, pa če jim pred nosom mahaš s kupčkom zelenih, ampak resno... Isto je bilo pri granji hiše. So pa določeni, zelo podjetni Slovenci, ki so res nekaj ustvarili, npr. Akrapovič in podobni, pa še dosti je manj znanih, ko verjetno ne bi vedeli, ko pa daš kapo dol. Oni bi mogoče še lahko bili proti stavki - sam mislim, da se jih večina zaveda pomena izobrazbe za njihovo panogo.

Sicer pa - upam, da se zavedate, tisti, ki ne podpirate stavke (ostali po mojem veste za kaj se gre...), da gre trend bolj v smeri privatizacije že in da bomo kmalu morali vse plačat. BTW že zdaj so eni učitelji kar sami kupovali material, da se je sploh kaj delalo - da ne rečem, da iamš starše, ko niti pogledajo ne torbe in jih briga in ko je treba kaj prinest (odpadni amterial, ponavadi taki otroci nimajo nič zraven). Računalnike smo dobili samo na eni šoli (ena šola v okolici Šentjurja pri Celju z najboljšo ravnateljico), sicer se pa dela na računalnikih starih 20 let tud - po eden npr. na 30 oseb se je že tudi zgodilo... Tako, da v bistvu si moraš računalnik sam prinest v šolo (večinoma), če hočeš malo bolj pestro uro in tudi sam si ga moraš financirat, če hočeš doma delat. BTW sem sicer med tistimi za 8 urni delavnik, tudi vem, kako bi se dala kaka stvar boljše organizirat, sam itak ni denarja. Za take stvari se rabijo računalniki, oprema - ker 8 ur pa ne moreš bit v razredu, ker je treba še delat priprave, kar ti včasih vzame tudi eno celo uro za eno, ali še več, kje so še testi, govorilne, prireditve, projekti, domače branje - kar delamo v bistvu zastonj - skoraj...

Mogoče malo bolj razumem ene stvari, ker iamm še dodatno znanje iz managementa, rabim pri firmi - ki smo joi šli delat, ker se je videlo že 2005 leta kam pes taco moli... Kljub temu sem vesela, ker vidim, da vas veliko razume, v čem je pomen stavke.

Pa še to - izhajam iz družine, kjer je bil eden od meni najbližjih ljudi tudi po načinu razmišljanja, moj stari ata, ki je zdaj že pokojni in je bil vodja razvoja v enem večjih podjetij pri nas in sploh prvi zaposleni inženir v tem podjetju. Z njegovo pomočjo je podjetje začelo z izvozom ins e je razvilo v enega večjih podjetij pri nas. Potem je šel pa delat v šolstvo, z vsem spoštovanjem do tega poklica. Posledica tega je bila mogoče, da sem zdaj tu jaz user posted image Glede na moje sposobnosti bi lahko šla študirat karkoli, tudi medicino... Mogoče mi je kdaj sicer žal - ker se pa res moram zdaj skoraj stepst za delovno mesto s kom, ki pa mogoče nima takih znanj, izkušenj - tako stanje je pa samo zaradi tega, ker smo popustili tam, kjer ne bi smeli - zato sem jaz z eno nogo že ven iz tega - ker poznam dosti ljuudi, ki so pri 40 + še brez zaposlitve za NDČ (ki itak danes ne pomeni nič, sam gre se za princip, nisem navajena bit 2. violina...), pa še kak faks naredit in se kaj naučit mi ni problem - finančni mogoče malo bolj, sam stanje je pa v gospodarstvu trenutno tako, da si lahk kateri koli papir nekam vtakneš (in znanje...). Če greš na svoje se moraš krepko borit, kar pa roko na srce, ni sposobno 90% Slovencev. Ker to da si frizer, čistilka itd. in jih je polno, ne bo rešilo Slovenije, jih bodo pa inženirji pa kaki strokovnjaki v kakem razvoju na kateremkoli področju pač že, ki bodo znali ustvarit dodano vrednost (po domače, da bo Slovenija kaj prodala drugim državam, da bomo kaj zaslužili).


Sorry, ampak mal pa vseeno pretiravaš


(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?