|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stela ali Stella
18.3.2010 18:44:10   
tetkazima
Kako bi dale zapisat oz. kako se vamzdi lepše?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stela ali Stella
18.3.2010 18:44:56   
Volga
Stelja.

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stela ali Stella
18.3.2010 18:45:06   
baguSka
Jaz osebno Stela. Ker je ze s priimkom in prebivaliscem prevec problemov s crkovanjem...

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stela ali Stella
18.3.2010 18:45:26   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Stelja.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stela ali Stella
18.3.2010 18:49:19   
tetkazima
Kaj je zdaj to s Steljo? Me že moževi domači zafrkavajo, da to ime (Stela) v njihovem kmečkem okolju pomeni nekaj za nastlat, kjer potem leži živina. Prosim razložite, ker sem iz mesta.user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stela ali Stella
18.3.2010 18:50:31   
tetkazima
Kako se bodo šele potem norčevali vsi, če se že zdaj, ko še rojena ni?user posted image

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stela ali Stella
18.3.2010 18:51:14   
Volga

IZVIRNO SPOROČILO: tetkazima

Kaj je zdaj to s Steljo? Me že moževi domači zafrkavajo, da to ime (Stela) v njihovem kmečkem okolju pomeni nekaj za nastlat, kjer potem leži živina. Prosim razložite, ker sem iz mesta.user posted image



Stelja, za nastiljat živalim.

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stela ali Stella
18.3.2010 18:52:15   
Volga

IZVIRNO SPOROČILO: tetkazima

Kako se bodo šele potem norčevali vsi, če se že zdaj, ko še rojena ni?user posted image



ma ne bodo se, verjemi, da se ne bodo. To pač morajo, ker oni bi France, p Micke pa tako...pa neki potem morjo rečt.

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stela ali Stella
18.3.2010 21:12:45   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: tetkazima

Kako bi dale zapisat oz. kako se vamzdi lepše?


Če še nimaš otrok in niste v risankah..Stella je ena od Winx-ic..zelo priljubljene risanke med malimi frajlami.

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
18.3.2010 22:26:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stela ali Stella
18.3.2010 22:41:05   
piule
meni ime mi ni lepo,ampak jaz vsekkakor bi ji dala tako kot je prav stella,tako je v IT.čene jo lahk kličes tud Zvezda,Zvezdana...mal prevedrš.....user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stela ali Stella
19.3.2010 7:29:16   
bumerang
Če že, potem Stella.
Če poskušam izgovoriti Stela, me kar zmrazi. Pa na štalo spominja.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu piule)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stela ali Stella
19.3.2010 11:55:19   
thevenus
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Če že, potem Stella.
Če poskušam izgovoriti Stela, me kar zmrazi. Pa na štalo spominja.


Če pa se enako izgovori.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Stela ali Stella
19.3.2010 13:08:04   
bumerang
Dva l-ja se ne izgovarjata enako kot en sam, poleg tega se pri Stela rado dogaja, da e postane ozek. Tako izgovorjeno ime postane user posted image .

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu thevenus)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Stela ali Stella
19.3.2010 13:13:50   
tatly
stellauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

1.9.2008 ob 10.02 se nama je pridruzila najina stella tezka 3140g in velika 50cm
5.5.2010 ob 6.10 se nam je pridruzila se nasa druga princeska anella tezka 3530g in velika 52cm

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Stela ali Stella
19.3.2010 18:14:28   
thevenus
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Dva l-ja se ne izgovarjata enako kot en sam, poleg tega se pri Stela rado dogaja, da e postane ozek. Tako izgovorjeno ime postane user posted image .

Se strinjam, če se spoznaš na glasoslovje, a Slovenec bo izgovoril oboje enako.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Stela ali Stella
20.3.2010 14:57:14   
bomboncek

IZVIRNO SPOROČILO: thevenus

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Dva l-ja se ne izgovarjata enako kot en sam, poleg tega se pri Stela rado dogaja, da e postane ozek. Tako izgovorjeno ime postane user posted image .

Se strinjam, če se spoznaš na glasoslovje, a Slovenec bo izgovoril oboje enako.



motiš se. meni niti pod razno ne uspe izgovorit imena Anna z enim n-jem, besede donna z enim n-jem, besede bella z enim l-jem, besede terra z enim-r jem in tudi Stelle ne bi nikoli poklicala Stela.

(odgovor članu thevenus)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Stela ali Stella
20.3.2010 21:42:25   
lala.
Wtf? Kaj je pa razlika med slovensko izgovorjavo Stella & Stela? Pri nas (osrednja Slo) je ozki e v obeh.

(odgovor članu bomboncek)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Stela ali Stella
20.3.2010 21:46:19   
Anonimen
Stela (z ozkim e) je meni čisto lepo ime, ki pomeni Zvezda ... Stella je pa preseravanja ... pač moje mnenje.

(odgovor članu lala.)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Stela ali Stella
20.3.2010 21:54:06   
majch
če pa smo že pri pravorečju, se tuji glasovi izgovarjajo z najbližjimi slovenskimi. In ker v slovenščini dvojni l-ji in t-ji in drugi niso pogosti, se tako tuje ime domači in izgovarja z enim l, t in podobno. Torej Stela McCartney in ne Stelllllla, ne gleda na to, kako se v originalu napiše.user posted image Sicer pa kakor staršem paše.

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Stela ali Stella
21.3.2010 6:40:15   
bumerang
A ja?

A potem Jacqueline izgovarjate Jakveline?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Stela ali Stella
21.3.2010 8:08:42   
bomboncek

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Stela (z ozkim e) je meni čisto lepo ime, ki pomeni Zvezda ... Stella je pa preseravanja ... pač moje mnenje.


Preseravanje????? odpri en italijansko slovenski slovar ali slovensko italijanski in videla boš, da ima zvezda prevod steLLa.
To ni preseravanje, pač pa pravilna oblika imena. Zdaj, če želiš ime "posloveniti" z nepravilno obliko, je tvoj problem. Pravilna oblika je Stella. Seveda pa Stela ti nihče ne brani. Imamo tudi nekaj takih primerov kot so italijansko ime Gianni in so starši izbrali obliko Đani, imamo ime Johnny, ki so jo starši zapisali z Đoni, imamo Koni (Connie), in tako naprej. Stella ni nobeno preseravanje. Mi, ki živimo ob italijanski meji bi ime zapisali definitivno z dvema L in se nikomur ne bi zdelo presravanje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Stela ali Stella
21.3.2010 12:16:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Stela (z ozkim e) je meni čisto lepo ime, ki pomeni Zvezda ... Stella je pa preseravanja ... pač moje mnenje.


Preseravanje????? odpri en italijansko slovenski slovar ali slovensko italijanski in videla boš, da ima zvezda prevod steLLa.
To ni preseravanje, pač pa pravilna oblika imena. Zdaj, če želiš ime "posloveniti" z nepravilno obliko, je tvoj problem. Pravilna oblika je Stella. Seveda pa Stela ti nihče ne brani. Imamo tudi nekaj takih primerov kot so italijansko ime Gianni in so starši izbrali obliko Đani, imamo ime Johnny, ki so jo starši zapisali z Đoni, imamo Koni (Connie), in tako naprej. Stella ni nobeno preseravanje. Mi, ki živimo ob italijanski meji bi ime zapisali definitivno z dvema L in se nikomur ne bi zdelo presravanje.

Jao bože a sem napisala da je zame, ki živim v osrednji Sloveniji tole podvajanje črk preseravanje ... za ljudi ki živijo v dvojezičnih območjih ali v tujini je pa pač to nekaj običajnega ...

(odgovor članu bomboncek)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Stela ali Stella
21.3.2010 13:04:24   
bomboncek

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Stela (z ozkim e) je meni čisto lepo ime, ki pomeni Zvezda ... Stella je pa preseravanja ... pač moje mnenje.


Preseravanje????? odpri en italijansko slovenski slovar ali slovensko italijanski in videla boš, da ima zvezda prevod steLLa.
To ni preseravanje, pač pa pravilna oblika imena. Zdaj, če želiš ime "posloveniti" z nepravilno obliko, je tvoj problem. Pravilna oblika je Stella. Seveda pa Stela ti nihče ne brani. Imamo tudi nekaj takih primerov kot so italijansko ime Gianni in so starši izbrali obliko Đani, imamo ime Johnny, ki so jo starši zapisali z Đoni, imamo Koni (Connie), in tako naprej. Stella ni nobeno preseravanje. Mi, ki živimo ob italijanski meji bi ime zapisali definitivno z dvema L in se nikomur ne bi zdelo presravanje.

Jao bože a sem napisala da je zame, ki živim v osrednji Sloveniji tole podvajanje črk preseravanje ... za ljudi ki živijo v dvojezičnih območjih ali v tujini je pa pač to nekaj običajnega ...



glej, briga me kako se človek odloči da bo napisal neko ime, ampak dejstvo je tako, da je to ime v originalu z dvema L in ne razumem zakaj se to mora v osrednji sloveniji zdet preseravanje. ali se Coca cola, ki jo kupiš v osrednjeslovenski trgovini, piše Kokakola? a to pol s coca colo ni preseravanje? piši kao što govoriš? pa zašto, bogami? Đon Vejn, Hampri Bogart in Lajza Mineli in pač Stela....
Meni je takšno razmišljanje pač mimo. Najmanj kar me moti na tem svetu je, da človek poimenuje svojega otroka kot hoče in če hoče napisat njegovo ime magari s tremi L.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Stela ali Stella
21.3.2010 13:38:30   
Anonimen
Coca-Cola in Liza Minelli sta pač nekaj drugega kot im slovenskega otroka ... prvo je registrirana tuja blagovna znamka, drugo pa ime tuje zvezdnice in se pišeta kot se pač piše. Stella pa je meni kot ime za slovenskega otroka preseravanje, tako kot mi je Alex, pa Anna itd. V bistvu mi je še bolj mimo, da daš slovenskemu otroku v dvojezičnem območju (italjansko-slovenskem) italjansko ime oz. ime zapisano po italjanskem pravopisu ... ravnio tam bi morali biti na slovenske korenine še bolj ponosni in ohranjat naš jezik ... lej tako je moje mnenje in se lahko zgražaš kolikor hočeš, ga pač ne bom spremenila.

(odgovor članu bomboncek)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?