|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stokanje in jokanje med dojenjem
21.2.2006 15:16:23   
thunder
Naš mali 4 mesečnik se je odločil, da se ne bo več mirno in lepouser posted image dojil. Stalno ima neke probleme in noben obrok se ne najeva več pošteno (to je sicer moja ocena). Prej se je vedno dojil lepo 20, 30 ali celo 40 minut (na obeh dojkah, vključno z podiranjem kupčka) sedaj pa cel projekt opravi v 15 minutah pa še to ni lepo sesanje ampak približno 3 minute lepo vleče, potem pa se začne: odklop, priklop, 2 šluka, odklop, priklop, 2 šluka...groza. V količini mleka ni problema, ker ga imam dovolj.

A je imela mogoče katera iste probleme in kako jih je rešila, ker tole mi pa že počasi živce parauser posted image .
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stokanje in jokanje med dojenjem
21.2.2006 15:18:43   
thunder
IZVIRNO SPOROČILO: thunder

odklop, priklop, 2 šluka, odklop, priklop, 2 šluka...groza.


... pa zraven se krči in stoka pa joka

(odgovor članu thunder)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stokanje in jokanje med dojenjem
21.2.2006 15:46:48   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: thunder
odklop, priklop, 2 šluka, odklop, priklop, 2 šluka...groza.
... pa zraven se krči in stoka pa joka

Lahko alergija na kaj kar si pojedla (ali ješ). Po nekaj mesecih se je nabralo in sedaj ga boli ko je'. Je pa to samo moja razlaga, ker smo imeli tak primer. Težko bi rekel, da je kaj drugega.

(odgovor članu thunder)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stokanje in jokanje med dojenjem
21.2.2006 15:56:52   
thunder
Alergija bi se verjetno pokazala na koži al kako?

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stokanje in jokanje med dojenjem
21.2.2006 16:03:44   
Jančika_
Naš se nikoli ni dojil več kot 5-7 minut, mogoče od začetka 10. Je bil bolj ekspresen. No, vmes je ravno v taki starosti imel take fore, kot jih opisuješ. Po moji oceni je šlo za to, da mu je takrat okolica postala precej bolj zanimiva kot mamina joška. Tako sem ga začela dojiti v zatemnjenem prostoru in vedno na istem stolu, pa je šlo. Motilo ga je vse, celo če sem imela pisano majico namesto enobarvne, je pozabil, zakaj sva tam in kaj počnevauser posted image .

(odgovor članu thunder)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stokanje in jokanje med dojenjem
21.2.2006 17:15:48   
Joe
Dober dan!

Jančika je pozabila omeniti, da je "pisana majica" vsaj občasno bila Metallicina "Damage inc.". Malemu bitju res ne moremo zameriti, če ni mogel zbrano piti mleka med zrenjem v Smrtin ksiht. Za zgodovinsko nerazgledane: na majici je lobanja z nažebljenima kijema.

Lep večer še naprej!


_____________________________

Naši problemi so sanje revnih in preganjanih.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stokanje in jokanje med dojenjem
21.2.2006 17:23:58   
Stajerka
Sama nisem ne vem kakšen expert, sem pa našla na med.over.net članek o dojenju, ki govori tudi o zavračanju dojenja (http://med.over.net/klinicne_stroke/porodnistvo/dojenje/umetnost_dojenja.htm). Članek pravi naslednje:
 
Če otrok nenadoma začne odklanjati dojenje in je pri tem nezadovoljen, govorimo o "doječi stavki". Ta se lahko pojavi v kateremkoli obdobju, možni vzroki zanjo pa so številni in raznoliki. Naj naštejem najpogostejše:
  • vnetje ušes ali vnetje v ustni votlini (bolečine pri požiranju),
  • zamašen nos zaradi prehlada (težave z dihanjem med dojenjem)
  • izraščanje zob (boleče dlesni)
  • sesalna zmeda ali upad količine mleka zaradi uporabe dude, stekleničke ali nastavkov za dojenje
  • moteča okolica (določeni dražljaji lahko občutljivemu ali radovednemu otroku preusmerijo pozornost drugam)
  • neudoben položaj za otroka, če ga kaj boli (po poškodbi, operaciji, cepljenju)
  • spremenjen okus mleka ali upad količine mleka (zdravila matere, prehrana matere, prva menstruacija po porodu, uvajanje goste hrane, ...),
  • nenadna sprememba v dnevni rutini ali otrokovem razvoju (daljša odsotnost matere, selitev, dopust, otrok se začne plaziti ali shodi,...)
  • stres ali bolezen otroka ali matere,
  • materina močna reakcija na otrokov ugriz,
  • materina pozornost ni na otroku med dojenjem,
  • toaleta matere (novo milo, krema, deodorant ipd.)

Upam,da ti bo kaj v pomoč, sicer pa pokliči pediatrinjo, da se problem čim preje odpravi. Lepo te pa prosim, da ko boš ugotovila vzrok, napišeš odziv, za vse ostale mamice, da bodo vedele,kaj narediti v podobnem primeru.



_____________________________

Če hočeš videti, moraš gledati s srcem. (Mali princ)

(odgovor članu thunder)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stokanje in jokanje med dojenjem
21.2.2006 20:06:39   
mačica
user posted image  kot bi opisala mojega škratka... vse ga zanima, pa bognedaj da bi jaz prekinila to igro...nimaš kaj, midva sva se dooolgo dojila na 3 ure ker ni pojedel dovolj najbrž? Zdaj ko ima 8 mesecev pa je samo še bolj "firbčen"... Je pa tudi ena varianta in sicer ta da boš dobila menstruacijo in ima mleko drug okus.
lp,mačica

(odgovor članu Stajerka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stokanje in jokanje med dojenjem
22.2.2006 12:55:49   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: thunder
... pa zraven se krči in stoka pa joka

To nima veze z okolico temveč z bolečino. Reakcije na alegen so lahko različne in ni nujno, da se vidi na koži. Kot je že zapisano lahko tudi vnetje ušes ali še kaj. Je pa sigurno zaradi bolečine.
To da kriči in stoka pa joka zelo zelo bode v oči.

(odgovor članu thunder)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stokanje in jokanje med dojenjem
22.2.2006 15:02:42   
thunder
Tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

To da kriči in stoka pa joka zelo zelo bode v oči.



Samo tolk da popravi se krči = se zvija (malo sem nerodno napisala) - napravlja se kot da bi ga neki šrufalo.

Drugače pa Štajerka  hvala za izčrpen članek. Sem ga obdelala pa še zmerom nisem prišla do odgovora:

  • vnetje ušes ali vnetje v ustni votlini (bolečine pri požiranju): nima - sva imela pregled
  • zamašen nos zaradi prehlada (težave z dihanjem med dojenjem): nima
  • izraščanje zob (boleče dlesni) : ni videti

  • sesalna zmeda ali upad količine mleka zaradi uporabe dude, stekleničke ali nastavkov za dojenje: dudo, sicer ima (le ko je ful zaspan,drugače je noče) in pri 4m skor ne verjamem da bi prišlo do sesalne zmede
  • moteča okolica (določeni dražljaji lahko občutljivemu ali radovednemu otroku preusmerijo pozornost drugam) ne

  • neudoben položaj za otroka, če ga kaj boli (po poškodbi, operaciji, cepljenju) hmm, mislim da ne
  • spremenjen okus mleka ali upad količine mleka (zdravila matere, prehrana matere, prva menstruacija po porodu, uvajanje goste hrane, ...),  moja prehrana je ves čas ista, zdravil ne jemljum, menstruacije še tudi nimam - razen če se kaj pripravlja, hrane še ne uvajava, še čaja ne pije...

  • nenadna sprememba v dnevni rutini ali otrokovem razvoju (daljša odsotnost matere, selitev, dopust, otrok se začne plaziti ali shodi,...) rutina bolj kot ne ista

  • stres ali bolezen otroka ali matere, hmmmm - mogoče je pa to to: malo sem res pod stresom ker sem kronično utrujena...sicer sem pri prvem otroku tud bla pa sem ga 14 mesecev dojila brez kakršnih koli problemov

  • materina močna reakcija na otrokov ugriz, ne

  • materina pozornost ni na otroku med dojenjem, ne

V glavnem upam da tole čim prej mine! Če ugotovim pravi vzrok vam javim. Še enkrat hvala vsem.
  • toaleta matere (novo milo, krema, deodorant ipd.) ne

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stokanje in jokanje med dojenjem
23.2.2006 11:19:27   
Urša
Pri nas to traja že 2 meseca-začelo se je pri enem mesecu in pol. Groza! Vztrajam, vztrajam, ga priklapljam na eno uro, mleka dovolj... skratka, že zdavnaj bi obupala, če ne bi bla tolk trmasta. Zredil se je čisto normalno, tko da zgleda nekaj dobi, samo moji živčki...user posted image user posted image user posted image user posted image  Je pa isto, mal potegne, pa dol, pa spet, se zvija, joka, mu dam dudo in jovo na novo, ja, že 2 meseca. Pa sm brala nasvete oziroma možne vzroke od svetovalke in ni nič od tega.user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu thunder)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stokanje in jokanje med dojenjem
23.2.2006 12:33:25   
amy26
moj je to delal ko je imel vročino in drisko, na srečo samo dva dni zdej se pa dojiva spet normalno

(odgovor članu Urša)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stokanje in jokanje med dojenjem
23.2.2006 14:39:12   
Pikica76
Pri nas je tudi to začel delat in mi bradavico nategne pa spusti pa zajamra, pa že spet od začetka. Moja mami pravi, da se tako afna oz. igra. Jaz mu jo takrat vzamem in ga pristavim na drugo, pa včasih lepo je, včasih pa ne. Mislim da se ne smemo sekirat zaradi takih stvari, ker ne more biti nič hudega. Bo že jedel ko bo lačen.

(odgovor članu thunder)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Stokanje in jokanje med dojenjem
24.2.2006 17:17:21   
petra.horzi
moj to dela če je razdražen, če ga ne podojim takoj k zajoka da je lačen in če neki časa joka-ponavad začne lih takrat k grem na velko potrebouser posted image  
al pa če ga napenja-pomaga če ga po ritki trepljaš al ga pa vmes odstaviš, umiriš in pol naprej-pr men tko zdej gre, je blo pa isto-je ,mal sesal-zajokal, spet sesal, se zvijal in tko
je pa možno da je sam žejen-tud pr tem pravjo da je isto-mal sesa, joka, spet mal sesa...
upam da ti bo ratal rešit čimprej

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?