|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Subvencija za mlade družine
11.9.2007 16:12:19   
jooly
Danes sem si sprintala vlogo za subvencijo, pa je tko butast napisana... A je še kera gledala?? Jst bi dala vlogo za najemniško stanovanje - 300 € po glavi, bol k prst u r...user posted image
Sem jim poslala mail z ene 20-imi vprašanji. Me zanima če bo kej odgovora- vsaj do 30.septembra, ko je zanji dan za oddajo user posted image

_____________________________

Na koncu je vedno dobro. Če ni dobro, še ni konec.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Subvencija za mlade družine
11.9.2007 16:22:06   
sazi
jaz sem že izpolnjevala obrazec - se ne čudim, da rečejo, da smo Slovenci funkcionalno nepismeni, če tu, funkcionalno nepismeni sestavljajo obrazde. Namreč pri nekaj odgovorih, kjer je potrebno kaj obkrožiti, ne pašem v nobeno kategorijo. In sem besna ko... Sem jim poslala vprašanje in sem naslednji dan dobila odgovor, ki pa je imel na koncu stavek, da itak pa bo o vsem odločala komisija - ja hvala. Mi je jasno, samo želela bi zagotovo vedeti prej, ker lahko nekaj stvari z investiranim časom in tudi nekaj denarja uredim tako, da bom spadala v tiste njihove kvadratke.
sem imela pa danes norijo, ker je treba priložiti overjeno kopijo original pogodbe - ja in naša pogodba je na zemljiški knjigi in čaka na vrsto - mi ni preostalo drugega, kot da sem šla do notarja, kjer je bila overjena in še imajo kopijo, da so lahko preverili, če je moja kopija res v redu (zato nisem mogla na UE) in sem morala za tisti žig in 2 minuti časa plačati 44 EUR - res upam, da dobimo subvencijo

(odgovor članu jooly)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Subvencija za mlade družine
11.9.2007 16:44:34   
Anonimen
Kje se pa dobijo obrazci? Na netu?

(odgovor članu jooly)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Subvencija za mlade družine
11.9.2007 21:01:00   
dmavrel
Tudi jaz sem sprintala ta obrazec iz neta; www.stanovanjskisklad-rs.si
in izpolnjenega nesla na naše stanovanjsko podjetje. Sem nesla tja vprašati, če sem vse prav izpolnila in če sem sploh prav razumela, da lahko daš vlogo tudi, če imaš najemniško stanovanje. Tako kot ga imam jaz. Pa so me tam tako čudno gledali. Tam so mi rekli, da oni nič ne vedo o tem, da prvič slišijo za to! user posted image  Mislim, HALLOOO!!! user posted image
Jaz jim bom jutri vseeno poslala to vlogo na stanovanjski sklad v Ljubljano. Kar bo pa bo!!! Morda pa bo kaj sreče!!! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Subvencija za mlade družine
12.9.2007 13:37:11   
sazi
na naše stanovanjsko podjetje


to glede najema si razumela prav in le pošlji na Stanovanjski sklad, ki pa z zgoraj omenjenim stanovanjskim podjetjem najbrž nima nobene zveze, zato titudi nihče ni vedel nič povedati.


(odgovor članu dmavrel)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Subvencija za mlade družine
12.9.2007 20:02:05   
jooly
Jaz sem tud v najemniškem stanovanju in sem prepričana, da velja tudi za podnajemnike. Danes sem celo dobila odgovor od njih in morm rečt da mi je stvar mal bolj jasna. Rabim overjeno najemno pogodbo in še par potrdil... Upam da bo šlo skoz. Sicer pa nisem zasledila, kdaj naj bi o ustreznosti odločala komisija in kdaj naj bi bile subvencije sploh izplačane?!

_____________________________

Na koncu je vedno dobro. Če ni dobro, še ni konec.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Subvencija za mlade družine
12.9.2007 21:23:03   
guppy
Punce, a si katera zna pomagat kaj s tem?
Ugotavljanje upravičenosti:
http://www.stanovanjskisklad-rs.si/index.php?location=1_7_0_0_0,1_7_3_0_0

Katere podatke vnesemo? Enomesečno plačo (katero?) ali podatke na letnem nivoju? user posted image

(ah, mi je že jasno... sem našla v javnem pozivu)

< Sporočilo je popravil guppy -- 12.9.2007 21:29:14 >

(odgovor članu jooly)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Subvencija za mlade družine
12.9.2007 22:46:57   
Anonimen
In zakaj je ta **** subvencija samo za tiste, ki so končali študij, za tiste pa, ki se nismo odločili študirati, pa ne? user posted image user posted image

(odgovor članu guppy)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Subvencija za mlade družine
13.9.2007 7:20:39   
Tiamo
Subvencija je za vse, samo tisti k smo naredili faks imamo več pik...saj jaz tako mislim, da je to zaradi tega.

Gruppy, vneseš dohodnino za lansko leto, se pravi podatke, kot si jih vpisovala v dohodnino.

Podnajemniki se lahko tudi potegujejo za subvencijo, urejeno morajo imeti najemniško pogodbo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Subvencija za mlade družine
13.9.2007 11:57:58   
Mateja*
Jest nisem končala študija in ga tudi nisem začela. Imam samo srednjo šolo, pa sem dobila subvencijo že lani. Letos mi je Sklad poslal pošto, naj ponovno vložim vlogo. Za tiste, ki smo že lani dobili subvencijo, bodo letos gledali samo dohodkovni kriterij, to sem  si pa že na njihovi internetni strani zračunala, da dobim subvencijo.
Tko da mislim, da ali si študiran ali ne, ne igra nobene vloge. Ker če greš na izračun na njihovo strani, te vpraša samo po dohodkih, seveda pa ostali papirji ki jih rabijo, orajo biti zraven in pogoji izpolnjeni.

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Subvencija za mlade družine
13.9.2007 15:07:47   
sazi
to v zvezi s študijem VELJA za subvencioniranje NAJEMA. Za subvencijo nakupa pa ne. Lani možnosti subvencije najema ni bilo.

(odgovor članu Mateja*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Subvencija za mlade družine
13.9.2007 16:53:26   
guppy
IZVIRNO SPOROČILO: Tiamo
Gruppy, vneseš dohodnino za lansko leto, se pravi podatke, kot si jih vpisovala v dohodnino.

ne, ne, v javnem pozivu je lepo napisano. Vnesejo se podatki iz doh. odločbe za leto 2005.

Kar se pa študija tiče - to je olajševalna okoliščina za tržni najem, ne pa za nakup in gradnjo.

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Subvencija za mlade družine
13.9.2007 22:34:25   
Anonimen
Da mi torej subvencionirajo tržni najem, odpade. OK, naj jim bo. Glede na to, da smo štirje, mi pa 1.200 € na leto ČISTO NIČ ne pomaga ne pri nakupu ne pri gradnji. Sama toliko zaslužim na mesec. Pa kdo si take bedarije (subvencije) izmišljuje? A je to slučajno samo zato, da lahko potem v socialni statistiki prikažejo, da nekaj pa "SO" naredili za reševanje stanovanjskega problema mladih? Ma, ja, daj no daj... naj koga drugega s čim takim nategujejo - ne mene!

(odgovor članu guppy)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Subvencija za mlade družine
14.9.2007 7:41:47   
Mateja*
Veš kaj Darja Kos, bolje išta nego ništa, kot pravijo. Vsaj neki nam dajo. Jest to lepo dam za odplačilo kredita, pa se mi mal zniža. Vsaj neki dobimo od te države, če nas drugač skoz ožema za dnar. >Ne mi rečt, da ti ne bi pasalo, da bi vsak let dobila 1.200 eur od države. Men čist paše, pa verjetno še kateri.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Subvencija za mlade družine
14.9.2007 23:08:58   
guppy
O ja,... jaz bi bila tudi vesela 1200€, da lahko odplačam vsaj en mesec kredita za to stanovanje...

(odgovor članu Mateja*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Subvencija za mlade družine
15.9.2007 15:50:18   
sazi
mi pa 1.200 € na leto ČISTO NIČ ne pomaga


če gledam, koliko kupljene hiše lahko odplačam s pričakovanimi 900 EURi je res odgovor, da ne prav veliko. Ampak 900 EUR, ki mi kar tako pade v denarnico je še vedno bolje, kot nič. To mi je tako, kot 13. plača. In če ne bodo kaj preveč spreminjali celo 8 let zapored.

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Subvencija za mlade družine
15.9.2007 16:41:39   
lutka
Dajte mi razložit, a sem upravičena do subvencije če zidam hišo ali ne ? Bolj ko berem, manj vem user posted image

Smo pa pet članska družina z dvema predšolskima otrokoma

lp

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Subvencija za mlade družine
17.9.2007 9:05:43   
Mateja*
Lutka, padeš notr, če sta dobila gradbeno dovoljenje po 01.03.2006. Pol je pa seveda še dohodkovni kriterij, ki  pa ga lahko preveriš na internetni strani stanovanjskega sklada, pod subvencije mladim družinam.

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Subvencija za mlade družine
18.9.2007 14:05:07   
tajtaja
Darja Kos, tako polna denarja, da ji 300€ po glavi nič ne pomeni.
Nas je sedem in nam 21oo€ pride še kako prav, čeprav pri predračunski vrednosti, ki je od realne dosti manjša(120.000) ne zgleda veliko.
Pa subvencijo v višini starih 500 jurjev pri toplotni črpalki...
Malo eno in malo drugo, sedaj ko že obračamo vsak žep, nam še kako prav pride.
Kot je že rekla ena, bolje išta nego ništa.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Mateja*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Subvencija za mlade družine
18.9.2007 14:16:17   
san
a sem jst prav razumela tisto o rekonstrukciji. se prav, tut če samo obnavljamo zadevo, kjer živimo, lahko dobimo subvencijo, al kaj. dejte me mal razsvetlit, prosim, ker za te zadeva sem pa jaz čist out.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Subvencija za mlade družine
18.9.2007 16:50:49   
Shani
Neki mi ni jasen
če prav razumem ti pripada samo če imaš predšolskega otroka drugače pa ne?

Mi zidamo hišo ampak imamo otroka, ki hodi v prvi razred potem nam ne pripada verjetno.


(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Subvencija za mlade družine
18.9.2007 17:08:38   
guppy
jurka, mlada družina je skupnost obeh ali enega od strašev z enim ali več otroki..., pri čemer vsaj en otrok v koledarskem letu javnega poziva še ni šoloobvezen.
user posted image

(odgovor članu Shani)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Subvencija za mlade družine
21.9.2007 0:17:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja
Darja Kos, tako polna denarja, da ji 300€ po glavi nič ne pomeni.

Ne si mojih besed razlagati drugače, kakor so bile mišljene. Nisem napisala (ali mislila), da mi 300€/osebo/leto nič ne pomeni, ampak da mi nič ne pomaga pri gradnji hiše ali nakupu stanovanja. Če se že spustim v nakup ali gradnjo nepremičnine za najmanj 100.000€, potem se bom to takrat, ko bom imela MESEČNO 1000€ za obrok kredita. Če nimam 100.000€ oz. če nisem kreditno sposobna za ta znesek, potem je pa meni čisto vseeno za podarjenih 1.200€ na leto. Torej - če imam 100.000€, jih imam tudi 1.200€, kajne? Za najem je pa seveda drugače - ta znesek bi mi pokril 2 mesečni najemnini in pol. TO pa se mi na mojem trenutnem letnem proračunu za najemnino pozna. Tukaj pa je razlika. In za TO pa sem jezna. Ker je subvencija samo za tiste z diplomami. Tisti z osnovnimi in srednjimi šolami smo očitno manjvredni. Ja, TO me jezi, ne pa "ušivih" 1.200€.

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
21.9.2007 12:05:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu san)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Subvencija za mlade družine
21.9.2007 13:21:40   
florecita
Tudi jaz sem pravkar natisnila vlogo, pa mi tudi nekaj ni jasno...

kje pa piše, da moramo biti s faksom v podnajemniškem stanovanju?
 
Saj peč greje na olje, posledično na naše zlate EUR, in ne na diplomouser posted image
 
Kaj potem naj sploh ne začenjam izpolnjevati, ker imava oba le srednji
šoli?
 
Se res subvencionira le nakup ali gradnja hiše, nam telebanomuser posted image ?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?