|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Subvencioniranje vrtca
27.6.2013 10:46:19   
sover
Pozdravljeni,

prosim vas za informacije za tole situacijo:
- otroka smo lani želeli vpisati v vrtec v naši občini. Vrtca v šol. letu 2012/2013 ni dobil, so pa februarja odprli vrtec v sosednji občini, kamor je bil nato sprejet tudi naš malček. Za šol.l. 2013/2014 smo dobili mesto v vrtcu v naši občini (čeprav nismo oddali vloge), vendar otroka sedaj nočemo prestavljati. Dobila sem neuradno informacijo, da sedaj nismo več upravičeni do občinske subvencije vrtca, ker smo dobili mesto v naši občini, pa ga nismo izkoristili. Ali to drži?

Hvala za odgovore in lep pozdrav.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Subvencioniranje vrtca
27.6.2013 12:27:52   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: sover

Pozdravljeni,

prosim vas za informacije za tole situacijo:
- otroka smo lani želeli vpisati v vrtec v naši občini. Vrtca v šol. letu 2012/2013 ni dobil, so pa februarja odprli vrtec v sosednji občini, kamor je bil nato sprejet tudi naš malček.
Za šol.l. 2013/2014 smo dobili mesto v vrtcu v naši občini (čeprav nismo oddali vloge), Zelo čudno; kolikor mi je znano, poteka v vseh občinah vpis tako, da je potrebno oddati vlogo za vpis v naslednjem šolskem letu, četudi je v tekočem šolskem letu zaradi polnih oddelkov na čakalni listi za vpis v vrtec.
vendar otroka sedaj nočemo prestavljati.
Ne rabiš ga prestavljati, če ne želiš in če ti ta vrtec ustreza. Imajo pa nekatere občine za svoje občane določeno nižje plačilo vrtca (dodaten popust) kot za otroke od drugod.
Dobila sem neuradno informacijo, da sedaj nismo več upravičeni do občinske subvencije vrtca, ker smo dobili mesto v naši občini, pa ga nismo izkoristili.
Ne razumem. Če ste dobili mesto v vrtcu domače občine od septembra naprej, mesta v vrtcu še niste izkoristili. Drugače je, če je že v tem šolskem letu dejansko vpisan v domač vrtec. Sploh pa ne razumem, kako ste lahko hkrati upravičeni do subvencije in vrtca, saj občine praviloma v pravilnikih določijo, da subvencija pripada otrokom, ki niso nikjer vpisani v vrtec - torej ne v domači občini, ne v kateri drugi.
Ali to drži?
Prave podatke ti bodo lahko dali samo na upravi domačega vrtca in občinske uprave.
Ker pišeš določene zadeve, ki bi naj veljale šele od septembra, ukrepe pa, da bi jih naj bili deležni že sedaj, torej v naprej, mi tvoja zgodba ni jasna in mi ni smiselna.
Če je otrok bil sprejet v domač vrtec, ste morali dobiti domov sklep, pogodbo, še kakšna vabila, obvestila. Če tega nimate, otrok ni sprejet v domač vrtec. Lahko pa, da vam velja določilo, da bi ga za bodoče šolsko leto morali ponovno vpisati v domač vrtec, in če ne bi bil sprejet, bi lahko nadalje uveljavljali subvencijo.

Kakšna določila pa dejansko imate v občini, piše v veljavnem odloku, ki ga lahko preveriš tudi preko spleta v uradnem e-glasilu občine.


Hvala za odgovore in lep pozdrav.


(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Subvencioniranje vrtca
28.6.2013 8:09:20   
sover
Petea, hvala za komentarje.


IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: sover

Pozdravljeni,

prosim vas za informacije za tole situacijo:
- otroka smo lani želeli vpisati v vrtec v naši občini. Vrtca v šol. letu 2012/2013 ni dobil, so pa februarja odprli vrtec v sosednji občini, kamor je bil nato sprejet tudi naš malček.
Za šol.l. 2013/2014 smo dobili mesto v vrtcu v naši občini (čeprav nismo oddali vloge), Zelo čudno; kolikor mi je znano, poteka v vseh občinah vpis tako, da je potrebno oddati vlogo za vpis v naslednjem šolskem letu, četudi je v tekočem šolskem letu zaradi polnih oddelkov na čakalni listi za vpis v vrtec.
Tole tudi meni ni najbolj jasno, ampak dobili smo obvestilo, da je sprejet. user posted image

vendar otroka sedaj nočemo prestavljati.
Ne rabiš ga prestavljati, če ne želiš in če ti ta vrtec ustreza. Imajo pa nekatere občine za svoje občane določeno nižje plačilo vrtca (dodaten popust) kot za otroke od drugod.
Potem bo pa to tista "subvencija", o kateri so mi govorili. Jaz sem namreč mislila, da ti ne plačajo tistih 30%, ki jih plačuje vsaka občina. (kolikor vem, nihče ne plačuje 100% vrtca, ker 30% v osnovi plačajo občine).
Dobila sem neuradno informacijo, da sedaj nismo več upravičeni do občinske subvencije vrtca, ker smo dobili mesto v naši občini, pa ga nismo izkoristili.
Ne razumem. Če ste dobili mesto v vrtcu domače občine od septembra naprej, mesta v vrtcu še niste izkoristili. Drugače je, če je že v tem šolskem letu dejansko vpisan v domač vrtec. Sploh pa ne razumem, kako ste lahko hkrati upravičeni do subvencije in vrtca, saj občine praviloma v pravilnikih določijo, da subvencija pripada otrokom, ki niso nikjer vpisani v vrtec - torej ne v domači občini, ne v kateri drugi.
Skrbi me, da bomo morali sedaj, ko je otrok v drugi občini, mi pa smo zavrnili mesto v naši občini, morali plačevati še tistih 30% cene, ki jih drugače plačujejo občine.
Ali to drži?
Prave podatke ti bodo lahko dali samo na upravi domačega vrtca in občinske uprave.
Ker pišeš določene zadeve, ki bi naj veljale šele od septembra, ukrepe pa, da bi jih naj bili deležni že sedaj, torej v naprej, mi tvoja zgodba ni jasna in mi ni smiselna.
Če je otrok bil sprejet v domač vrtec, ste morali dobiti domov sklep, pogodbo, še kakšna vabila, obvestila. Če tega nimate, otrok ni sprejet v domač vrtec. Lahko pa, da vam velja določilo, da bi ga za bodoče šolsko leto morali ponovno vpisati v domač vrtec, in če ne bi bil sprejet, bi lahko nadalje uveljavljali subvencijo.
Bom klicala še v vrtec, ampak ne bi se rada zaštrikala, zato sem najprej preverila tule.

Kakšna določila pa dejansko imate v občini, piše v veljavnem odloku, ki ga lahko preveriš tudi preko spleta v uradnem e-glasilu občine.


Hvala za odgovore in lep pozdrav.




Upam, da je sedaj situacija bolj razumljiva.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Subvencioniranje vrtca
28.6.2013 19:41:22   
petea
sover,
ali bo otrok obiskoval vrtec v domači občini ali ne, je odločitev staršev;

če je domač vrtec poslal obvestilo, da je v novem šolskem letu sprejel otroka, mora poslati tudi pogodbo v podpis - brez podpisane pogodbe otrok dejansko ni sprejet v vrtec



glede znižanega plačila vrtca: plačilni razred (npr. 42 % cene) je določen neodvisno od tega, kje otrok obiskuje vrtec; razlika je lahko samo v primerih tistih občin, ki za svoje občane predvidevajo dodaten popust glede na določen plačilni razred

npr. da bi vrtec stal v obeh občinah 100 €, vam pa je določen plačilni razred za 42 % cene; potem plačate v obeh občinah 42 €; če pa ima vaša občina z odlokom določeno npr. 10% znižanje plačila za svoje občane, potem za domač vrtec dejansko plačate 37,8€, to 10% znižanje pa (poleg običajnega 58% deleža plačila) tudi krije vaša občina iz svojega proračuna, saj naj bi s tem stimuliranjem občanov za vpis otrok v domače vrtce želele zapolniti svoje kapacitete


torej če ima občina za domače vrtce dodaten popust, je zapisano v občinskem odloku, ki določa cene vrtcev;
če otrok obiskuje vrtec v drugi občini, zaradi tega ne boš plačevala polno ekonomsko ceno, ampak samo %, določen z odločbo o ZPV


(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Subvencioniranje vrtca
29.6.2013 11:31:59   
sover
Super, petea. Zdaj mi je jasno. Hvala za vse informacije. user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?