|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
25.10.2007 21:14:33   
glen
Pozdravljene.
Ker moja triletnica zadnje čase močno uveljavlja svojo voljo in nas izkorišča 100 na uro nam je danes obema z možem počilo.
Sem drugič noseča in ker sem šele na začetku mi je ful slabo in bruham, tamala pa že mesec dni želi samo mami mami mami mami umit , z mami spat,.....prej je pa blo včasih mami včasih tati.
Naj omenim da ji še nismo povedali za dojenčka in da ni to razlog za njeno obnašanje.
Naj preidem k bistvu.
Danes smo se lepo zmenili da jo tati umije ,mami prebere pravljico in gre spat z tatijem.Vse o.k.,dokler ni pršla ura za se umit,takrat pa ihta in protesti da negre s tatijem(meni pa slabo in bruham na drugem wcju).
Komaj jo mož umije in spravi v sobo in ker je tolko norela ji je dal njeno punčko ji prižgal nočno svetilko in sva jo pustila da se zjoče.
Zdaj ona joče v svoji sobi jaz pa v dnevni.
Najraje bi zletela k njej a vem da ni prav,ker vem da naju bo tako še naprej vrtela okoli prsta.
Vseeno kakšen nasvet,kaj bi vi nardile.
hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
25.10.2007 21:21:54   
melanija
Kaj bi jaz naredila? Isto kot si ti. To je trma, jo bo že minilo. Isti postopek imam jaz z mojo triletno hčerko, če trmari.(Sam jaz imam še 2 leti staro hčerko in noseča sem v 23t, če ti je kaj v tolažbo.) Tvoj mož je vsaj tam, mojega ponavadi pred 22 uro zvečer med tednom skoraj nikoli ni.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
25.10.2007 21:23:27   
glen
melanja
Pol verjamem da je tebi še huje.
Res je težko,ampak se je umirila zdaj pa čakam kaj bo

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
25.10.2007 21:30:55   
Anonimen
Nevem,kaj druga bi napisala,kot to,da si dobra,da sediš zdaj za računalnikom in to pišeš,če ti je tako hudo.A upaš,da bo iz ekrana skočila dobra vila in ti odčarala težave?Pik-pok,pa jih več ni?Žal ne.Rešit jih moraš sama.

Pa ne jemat tega preveč osebno,sam mogla sem se izkašljati.

(odgovor članu glen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
25.10.2007 21:33:29   
Ninica
mi imamo enak problem samo mislim, da je pri nas prišlo do tega, ker smo pred kratkim dobili dojenčka in ji jaz verjetno zdaj manjkamuser posted image . Tudi mi ne vemo kajuser posted image

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
25.10.2007 21:33:31   
čaki
naša je tud stara 3 leta in že ene 3 tedne noče it spat, pol jo stlačmo na silo, tam se dere da je čist adijo. enkrat ji je on nesel v postlo sok in zdaj ga skoz hoče-pa ji ga ne damo, enkrat je šel z njo spat, zdaj to skoz teži...uglavnem obup. se trma ko zmešana. včas jo umirim ko ji rečem da bova drugi dan nekam šle in pol je bolš. ampak mislim da me je že pogruntala in ne pali zmeri. včas mi kr film poč. tamal jo sliš v drugo sobo in stoka da ne more spat, jaz je tud ne morem čakat kdaj se bo blagovorila spokat v posteljo, ker mam zjutraj šiht. mora.upam da je to prehodno

ja pa še to:da ne govorim kako je pri kosilu...user posted image  niti žlica ni prav postavlena in potem  ne je nič in tuli do večera

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
25.10.2007 21:33:52   
lojzika
No tudi pri nas je bila danes enaka zgodba. Že takoj iz vrtca je jokal pri kosilu ker mu nisem pravilno navila špagetov na vilčko (pojma nimam kako je za njega prav) No in potem sva šla na zrak, ko sva prišla pa domov pa mu zopet ni nič pasalo. Tako da je šel spat brez pravljice oziroma cicidoja in sam. Še prej mi je pa razsul škatlo do katere ve da nima dostopa.

Umila sem ga, ga oblekla v pižamico, dala v posteljo in pokrila ter mu naročila naj razmisli o današnjem dnevu kaj je bilo prav in kaj narobe. Potem pa sem še naglas mojemu razlagala kaj vse me je danes motilo. Tako da je brez problema v tišini zaspal že ob pol 8. danes mi je uspelo, jutri pa bo zopet druga zgodba.

Tako da ni samo pri vas joka user posted image

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
25.10.2007 21:37:39   
ribica.
Joj, najbolj nezavidljivo je dejstvo, da si noseča in maš svojih problemov dosti. Drugačepa te čisto razumam, saj je pri nas doma enako, samo da je naša trma stara 4 leta. Moram reči, da mi je v primeru vzgoje res v minus, da sem po karakterju tako ustrežljivo bitje, saj ji jem z roke. Ker če potegnemo črto, vedno jaz popuščam. Verjetno tudi ti. Smo se pa zadnje čase bolj resno vrgli v nepopuščanje, ki je približno v stilu, ki ga opisuješ sama. Ne vem kako je pri vas, ampak pri nas je ključni problem v tem,da tamala pod nobenim pogojem ne  neha trmarit, ko jo prime. Rine z glavo skozi zid. Potem pa se smili sama sebi in želi da jo potolažim!! Ker imam njene trme RES DOVOLJ!, ji, po novem, že takoj na začetku dam jasno vedeti, da je nikakor ne mislim tolažiti za njeno trmarjenje. To ji moram seveda večkrat ponoviti, ker rada "pozabi" vmes - njene drame znajo trajati dolgo. Zdaj ne vem kak tip otroka je tvoja punca. Pri naši je na splošno tako, da ji, če je seznanjena s stvarmi,  ni problema. Zato ji jaz pač povem,   da mama tolaži otroka če ga kaj boli ali če je žalosten, trme pa nikakor ne. In da se bo morala sama umirit. To je naš novi recept. Seveda se ga je težko držati, ker naša ti res spije živce do zadnjega. Jaz se moram sama pri sebi pripravit in si rečt, da naj me ne vrže s tira, pol pa nekak gre. Je pa mukotrpno.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
25.10.2007 21:51:00   
pikecpokec
Joooj, ko tole berem, mi grejo kar dlake pokonci! Kaj nas še vse čaka! Naš mai je še dojenček (9 mesecev), pa že zna kar zatrmariti. zadnje par dni je na primer zelo moderno, da se na previjalni mizi (oz.pralnem stroju) nonstop obrača na trebuh. Kako mu naj potem plenico zavijem?!?!user posted image
ja, pa zelooo rad stoji. ni šans, da bi se usedel, kar rit spodmika.
jao, jao, kaj šele bo! a se da tako malega že ''vzgajati''? po moje ne glih


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
25.10.2007 22:04:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: aspirin

Nevem,kaj druga bi napisala,kot to,da si dobra,da sediš zdaj za računalnikom in to pišeš,če ti je tako hudo.A upaš,da bo iz ekrana skočila dobra vila in ti odčarala težave?Pik-pok,pa jih več ni?Žal ne.Rešit jih moraš sama.


Ej, ampak zadnje čase pa sam še sikate tuki na RR, kako lahko nekdo piše na RR, če mu je neki hudo. Vedno se ena najde.

Glen, vem, da je hudo, sama pa moraš presodit situacijo, ali jo je bolje pustit, da se do konca zdere ali je prehudo in jo greš potolažit. Meni je moja tamala enkrat preveč histerirala in je enostavno nisem mogla pustit, pa vzgojni ukrepi gor ali dol, prehudo je bilo. Načeloma jo pa pustim, da se strma.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
25.10.2007 22:07:47   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: aspirin

Nevem,kaj druga bi napisala,kot to,da si dobra,da sediš zdaj za računalnikom in to pišeš,če ti je tako hudo.A upaš,da bo iz ekrana skočila dobra vila in ti odčarala težave?Pik-pok,pa jih več ni?Žal ne.Rešit jih moraš sama.

Pa ne jemat tega preveč osebno,sam mogla sem se izkašljati.

---------------------------
Pa saj rešuje svoje težave user posted image ...

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
25.10.2007 22:21:09   
caillou
Jaz bi jo pa pocrkljala, če se le da. Pri nas sta tudi veljala za zelo razvajena otroka, pa se danes po večernem branju sama umijeta, preoblečeta in gresta spat.

Očitno je v občutljivem obdobju in želi tebe, glen. Še prehitro bo prišel čas, ko se boš zavedala, da te punčka enostavno ne potrebuje več. Trenutno sem sama v tem obdobju in če sem iskrena,  kar malo pogrešam stare časeuser posted image .


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
25.10.2007 22:41:16   
rainbow
jaz pa menim, da imata zdaj lepo priložnost, da se navadi sama zaspat. Če malo joka, nič hudega. Tri leta pa ja ni več mala.
Morda ji naštimaš CD, ninico ali kako plišasto igračko, da spi z njo... Če vama uspe relativno lahko, boš imela potem ko bo dojenček, eno delo manj.

pa čim manj slabosti ti želimuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
25.10.2007 23:49:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rainbow)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
25.10.2007 23:53:50   
Anonimen
Jaz bi bila za začetek odkrita z njo.

Povejta ji, da pričakujete dojenčka. Prav gotovo čuti, da se nekaj dogaja in je še bolj trmasta.

Otroci so dojemljivi, samo odkrit in preprost je treba biti z njimi user posted image  in se da marsikaj zmenit.

(odgovor članu glen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
25.10.2007 23:57:27   
Marogica
Glen, čisto prav si naredila. Naj se počasi navadi, če se že prej ni.

Kar pa se tiče novega člana družine, pa ji čimprej povej, da ne boste imeli še večjih problemov. Pri meni je razlike 3,5 let in sem ta starejšemu skoraj takoj povedala. Sva skupaj gledala slikanice in revije, kako se dojenček razvija v trebuhu, božal ga je, vsako večer mu je dal "lupčka".  Je pomagalo, ko se je bratec rodil. Zelo. In še sedaj...se vedno postavi zanj...čeprav ga zna tudi pošteno razkurituser posted image  In obratno...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
26.10.2007 9:41:08   
srki
Ja, pri nas je od časa do časa isto. Ga kar nekaj piči. Ga pustim, da se izjoka, potem pa sam reče, da se gre umit. Naj ti ne bo preveč hudo, naj ve, da se svet ne sme samo okol nje vrtit.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
26.10.2007 10:55:03   
Anonimen
Ma kaj pa vem, še najbolj se strinjam s Tašonko.

Odvisno, kakšna je punčka sicer. Če je taka, da se ji večinoma da kaj dopovedat, in ima zdaj res samo eno tako obdobje, ta te ne vem zakaj pač bolj potrebuje, potem bi bilo prav, da bi jo potolažila. Če pa je take sorte, da vedno rabi več od tistega, kar ji daš, potem pa ji je treba postaviti mejo. Otroci so ful različni in je res težko kar na splošno nekaj govoriti.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
26.10.2007 11:18:01   
Pajaca
Se mi ne da brat odgovorov. Ampak sam povem kaj bi nardila na tvojem mestu.

Šla bi v sobo in s strogim glasom rekla: Zdaj pa mir, treba je spat, mami motiš in ne more spat. Tišina!

Pol bi pa šla v dnevno in niti pod razno ne bi jokala k mi je to kr neki, ampak bi lepo počela kaj druzga. Če bi se drla še naprej, bi šla še enkrat v sobo in tekla, tišina.

Ma kaj češ se jokat pa stokat zarad ene smrkle tečne trmaste. Mam tako doma, pa že ve, da nima kaj izsiljevat, ko je treba spat je treba spat.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
26.10.2007 11:37:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pajaca)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
26.10.2007 11:46:30   
ZARA
Jst se pa vsak večer vležem k njej, se malo pogovarjava, smejiva in potem zaspi v 10 minutah. Če bi jo pa samo poslala spat, ne bi zaspala do bokvedi kdaj, tako imam pa v pol ure vse porihtano.

Jst bi se namesto tebe vlegla k njej, jo pomirila in počakala da zaspi. Mi je grozno, da otrok zaspi v joku in ves razburjen. Pri nas ta taktika zelo pali in nikoli ne izsiljuje.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
26.10.2007 11:47:05   
lemavrica
IZVIRNO SPOROČILO: Pajaca

Se mi ne da brat odgovorov. Ampak sam povem kaj bi nardila na tvojem mestu.

Šla bi v sobo in s strogim glasom rekla: Zdaj pa mir, treba je spat, mami motiš in ne more spat. Tišina!

Pol bi pa šla v dnevno in niti pod razno ne bi jokala k mi je to kr neki, ampak bi lepo počela kaj druzga. Če bi se drla še naprej, bi šla še enkrat v sobo in tekla, tišina.

Ma kaj češ se jokat pa stokat zarad ene smrkle tečne trmaste. Mam tako doma, pa že ve, da nima kaj izsiljevat, ko je treba spat je treba spat.


Ok samo tole je pa kruto. Ni hujšega kot če se otrok ne sme zjokat. JAz se nisem smela ko sem bila majhna oz. vsakič ko sem se je kdo priletel in me nadru da nej se neham dret, zato vem kakšen je občutek če te kdo zatira pri joku.


_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
26.10.2007 16:16:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

IZVIRNO SPOROČILO: Pajaca

Se mi ne da brat odgovorov. Ampak sam povem kaj bi nardila na tvojem mestu.

Šla bi v sobo in s strogim glasom rekla: Zdaj pa mir, treba je spat, mami motiš in ne more spat. Tišina!

Pol bi pa šla v dnevno in niti pod razno ne bi jokala k mi je to kr neki, ampak bi lepo počela kaj druzga. Če bi se drla še naprej, bi šla še enkrat v sobo in tekla, tišina.

Ma kaj češ se jokat pa stokat zarad ene smrkle tečne trmaste. Mam tako doma, pa že ve, da nima kaj izsiljevat, ko je treba spat je treba spat.


Ok samo tole je pa kruto. Ni hujšega kot če se otrok ne sme zjokat. JAz se nisem smela ko sem bila majhna oz. vsakič ko sem se je kdo priletel in me nadru da nej se neham dret, zato vem kakšen je občutek če te kdo zatira pri joku.


Se strinjam.
Drgač pa sem zadnjič malo površno prebrala. Nisem zastopila, da je to vse skupaj pred spanjem. Za zaspat bi jaz sigurno šla mirit in tolažit otroka, za siceršnje izsiljevanje pa se ne dam kar tako. Ampak menim pa, da otrok ne sme zaspat razburjen, prizadet in v solzah.

(odgovor članu lemavrica)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
26.10.2007 17:27:32   
glen
Najprej odgovor aspirinu.
Če nebi znala sprejemat vseh odgovorov ( slabih in dobrih)nebi sodelovala na forumu.
Vedno pričakujem kakšen odgovor podoben tvojemu,saj smo ljudje različni in eni pač odgovorimo na vprašanje drugi spet malo pokritizirajo.
Nič zato,v takih primerih preberem in grem naprej,se me sploh nedotakne tak odgovor.
Ostalim pa bi se zahvalila za odgovore in svoje izkušnje.
Zakaj pa nismo še tamali povedali da pričakujemo:
Ker sem noseča komaj 2,5 mes in sem marca imela ss sva se odločla da počakava do tretejega mes. vsaj da bo sigurno(čeprav ni ziher,tudi kasneje se dogaja).
Hudo mi je da bi jo razveselila ker si user posted image želi pol pa da bi ji mogla razlagat kaj slabega.
Vem da nesmem misliti tako neg. ampak ful me je prizadelo že marca tako da sem zdaj vsa na trnih.
P.s.
Kar se pa spanja tiče je ponavadi potekalo tako da sva šle v sobo ,prebrala sem ji pravljico,vgasnilo lučka in v 5 min je zaspala.
Včeraj pa mi je bilo tako slabo in sem bruhala da nisem bila zmožna ležati,ker ko sem bila v vertikali je bilo samo hujše

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
26.10.2007 17:45:09   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

IZVIRNO SPOROČILO: Pajaca

Se mi ne da brat odgovorov. Ampak sam povem kaj bi nardila na tvojem mestu.

Šla bi v sobo in s strogim glasom rekla: Zdaj pa mir, treba je spat, mami motiš in ne more spat. Tišina!

Pol bi pa šla v dnevno in niti pod razno ne bi jokala k mi je to kr neki, ampak bi lepo počela kaj druzga. Če bi se drla še naprej, bi šla še enkrat v sobo in tekla, tišina.

Ma kaj češ se jokat pa stokat zarad ene smrkle tečne trmaste. Mam tako doma, pa že ve, da nima kaj izsiljevat, ko je treba spat je treba spat.


Ok samo tole je pa kruto. Ni hujšega kot če se otrok ne sme zjokat. JAz se nisem smela ko sem bila majhna oz. vsakič ko sem se je kdo priletel in me nadru da nej se neham dret, zato vem kakšen je občutek če te kdo zatira pri joku.



Ma ne vem, jaz sem svojo pustila čustvovat, zdaj pa se že 10 let vsak dan "izživlja" na nek način nad nami, ker izkazuje čisto vsako čustvo s tuljenjem in cviljenjem in kaj vem čem še, če je treba. To lahko postane način izražanja, kar je zanič, zanič in še enkrat zanič. Še enkrat tega na noben način ne bi pustila, ker je prehudo potem otroka od tega odvajat, ko se to zažre v vsako njegovo celico že pri dveh letih. Poleg tega je tuljenje ponavadi namenjeno itak staršem, ne tebi samemu, da te slišijo, da čutijo tvojo bolečino, kako ti je grozno zaradi njih, da lahko izsiljuješ - saj se spomnim sebe kot majhne, ko sem isto delala, kadar me je pičilo. In enako hudo je, če cviliš in se delajo, kot da te ni, ali pa da ti ne dovolijo cvilit. Ni razlike v bistvu. Razlika bi bila, te slišijo, če dosežeš svoje s tem. In ponavadi dosežeš, ker smo vsi starši delani tako, da jok tvojega lastnega otroka seže do zadnjega kotička možganov in jim ne da delati, ne telesu funkcionirati. Vsaka celica telesa se pripravi v pozor. A ni tako?

Meni se zdi tako, kot je splišni napisala, da je odvisno od otroka do otroka. Če te izsiljuje, moraš nekako ustavit. Jaz tudi nisem več pripravljena poslušat nobenega cviljenja, tuljenja in cepetanja več kot 5 minut. Če gre pa za dejanske potrebe, če je otrok v stiski, če se ga kaj prijemlje, če nisi imel toliko časa čez dan zanj, če je samo tisti dan res slabe volje...potem bi jaz šla k njemu in se malo stisnila zraven, ga pocrkljala, pomirila, potem bi se zmenila čez 10 minut, da grem in da pride še oči. In bi šel še on. Že zato, da ga sprejme, ker meni je odrivanje nekoga iz družine katerikoli trenutek življenja nekako zanič zadeva. Če pa bi šlo za navadno izsiljevanje, še 5 minut, še 5 minut, še 5 minut, še čaj, še lulat, še žejna, še kakat, pozabila to in ono....potem bi pa najbrž prišla v sobo in rekla, zdaj pa dost, nehi cvilt + en poljubček + zdaj je pa nočka, čas za spat in to bi rekla zelo zelo zelo resno. Je pa res, da naš na to pade, kakšen drug pa ne vem, če bi.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?