|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Težave!
21.11.2014 11:07:52   
AndrejaJakša
Pozdravljene,
zanima me vaše mnenje,zato se obračam na vas pa čeprav le zato da si olajšam dušo.Z možem sva poročena 6 let. Do mene je čudovit in nebi si mogla želeti boljšega.On ima iz prvega zakona sina (13)jaz pa hči (10).Za mojo taščo je njen vnuk največje zlato in svakinjina hči (4) pravtako. Moji pa vseskozi govori da itak ni za nobeno rabo,da noče nič delat,da je lena,itd. Isto o njej govori njena sestra in njena hči. Da o svakinji sploh ne govorim.Res je da moja ni noben angelček in da ima včasih predolg jezik a vendar si ne zasluži takega odnosa. Prizadtem se mi potoži,zakaj nje ne marajo. Dušlečine in vse skupaj vpliva na moje zdravje,živce in sladkor ki samo raste.Za sabo imam zakon poln psihičnega nasilja in obe sva že dosti pretrpeli.Ne vem več kaj narest.Tašča mi govori da si je hrano treba zaslužit,tudi kao če si pameten(v šoli je mala fullll pridna).Za kuhanje skrbim jaz tako da vsak dan kuham jaz še za taščo in tasta.Vredna nisem pa itaq nič. Ima katera podobne izkušnje in kako se spopadete z njimi?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Težave!
21.11.2014 13:40:25   
Polona31
Pojdita na svoje...če te ima tvoj res tako rad, potem ima rad tvojega otroka in...pojdite stran, bodite na svojem in se imejte radi. S takšnim odnosom pa...sem dala podobno situacijo skozi in...kljub temu da smo imeli ˝svoje˝ stanovanje v mamini hiši, nismo imeli svojega miru in...
smo šli in...imamo svoj mir, živimo svoje življenje!!

(odgovor članu AndrejaJakša)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Težave!
21.11.2014 14:06:11   
ronja
Podpišem, čeprav nisem nikoli živela s taščo, z mamo pa tudi od 17 dalje ne. Vsekakor pojdite po svoje. Če se ti ne počutiš nič vredna v njihovih očeh in ne sprejmejo tvoje hčerke, zakaj bi živeli prav tam?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Težave!
22.11.2014 7:27:16   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: AndrejaJakša

Tašča mi govori da si je hrano treba zaslužit,tudi kao če si pameten(v šoli je mala fullll pridna).Za kuhanje skrbim jaz tako da vsak dan kuham jaz še za taščo in tasta.Vredna nisem pa itaq nič. 


Za začetek nehaj kuhat za njo. Ko si bo hrano spet zaslužila z lepo besedo, mogoče razmisli o ponovni kuhi. Mogoče tudi ne.

Odnos med vami mora urediti mož. Če je mož, ga bo, in bo mami zaprl jezik za vedno; če ni, ga ne bo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu AndrejaJakša)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Težave!
22.11.2014 7:51:44   
josephine27
Odnos je vedno odvisen od dveh oseb. Ena se lahko na trepalnice postavi, če ji druga noče ali ne more stopiti nasprosti ves trud ne pomaga nič. Lahko se resno pogovoriš z možem, da se on pogovri s taščo, če tega še nista storila ampak jaz dvomim, da bo to pomagalo. V prvi vrsti mislim, da je nujno, da se sama postaviš zase in mož naj te pri tem samo podpre. To se mi zdi nekako nujno tud če se odločite odselit bo hči verjetno še kdaj šla na obisk/počitnice. Pomagaj hčerki razvijat pozitivno samopodobo, nauči jo kako naj postavi meje pa bo vse ok. Najbolj pomembno se mi zdi, da jo je tvoj mož lepo sprejel. Če imate možnost it na svoje vsekakor priporočam, vem pa da to ni vedno tako enostavno naredit kot napisat, ker je veliko odvisno od vašega finančnega položaja.

_____________________________



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Težave!
22.11.2014 8:17:17   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Lahko se resno pogovoriš z možem, da se on pogovri s taščo, če tega še nista storila ampak jaz dvomim, da bo to pomagalo. V prvi vrsti mislim, da je nujno, da se sama postaviš zase in mož naj te pri tem samo podpre. To se mi zdi nekako nujno tud če se odločite odselit bo hči verjetno še kdaj šla na obisk/počitnice. Pomagaj hčerki razvijat pozitivno samopodobo, nauči jo kako naj postavi meje pa bo vse ok.


Kakšna debata neki. Tak odnos ni sprejemljiv in tukaj ni kaj debatirat.

Otrok pri desetih letih v zanj napol tuji hiši se pa težko postavi zase.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Težave!
22.11.2014 14:34:45   
mateyka
moje mnenje (in še kar nekaj družinskih svetovalcev) je, da vsak partner odreja/dopušča odnos svoje družine do svojega partnerja in vice versa. ta "priženjeni" partner itak ne bi imel odnosov s to družino, če ne bi bil vezan na svojega partnerja, tko da - partner ima velik vpliv na to kako se bo družina obnaššala do njegovega najljubše/ga, saj je on tisti, ki je zgradil (in ima zgrajeno) določeno dinamiko odnosov s svojimi starši (skozi življenje).

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Težave!
22.11.2014 18:36:44   
Vijoličarka
Morda bo to bolelo, ampak tale tvoj mož ni tako čudovit, kot praviš. Tašča počne, kar počne, ker ve, da lahko. Tvoj mož ji to dopušča. Kaj je pa njemu hudega? Njegovega biološkega otroka imajo radi, on je tudi navajen živeti z njimi, ti skrbiš za gospodinjstvo in nudiš seksualne usluge ter si prijetna družba. Tvoj otrok pa ni njegov biološki otrok in ti si pač prišla k hiši in bodi 'bolj pametna' in se prilagodi. Najverjetneje najraje kar ne opazi, da je kaj narobe ali pa, ker pač ni on tisti, ki trpi, zmanjšuje pomen vsega skupaj.

Mož to dopušča ali iz brezbrižnosti ali pa zato, ker je reva.

Ne vem zakaj imam občutek, da gre za kmetijo in za 'gruntarsko miselnost' tvoje tašče. Morda je tip tašče, ki ima sicer rada vnuke, nima pa rada ženske, ki jih rodi. Najraje bi videla, da bi vnuki kar iz neba padli, brez nepotrebnih vsiljivcev v njeni hiši. Kako je pa prva žena šla?

Ti si vsekakor v njenih očeh vredna manj, kot prva žena, ker nisi prispevala nobenega biološkega vnuka. Če je tvoja hči pridna, pa je na nek način vsakdanji opomin, da je nekdo morda boljši od njenih vnukov, torej ga je treba že v začetku spodkopati.

Praviš da prihajaš in zakona, kjer je bilo poniževanje, ustrahovanje… morda si tak tip človeka, da si lahka tarča, kar je zavohal že prvi mož. Zbrala si moči in zapustila tisto nezdravo okolje in prišla iz dežja pod kap. Morda je tudi tvoja tašča tip človeka, ki rada koga v nič daje in ti si, morda zaradi svoje narave in tudi zaradi travmatičnih izkušenj, lahek plen.

Morda pač preprosto ne mara tujih ljudi v svoji hiši. Iz njenega stališča je krivično, da njeni vnuki ne živijo z njo, nek tuj otrok pa. Morda ji ne ti in ne hči nista simpatični. Morda si v resnici želi, da vi greste na svoje, pa meni, da je bolj prav ljudi poniževati, kot pa direktno povedati, da vas noče v svojem domu?

V bistvu je vseeno, kaj bi ona rada, dejstvo je, da ne tebe in ne tvoje hčere ne bo nikoli sprejela in vaju bo uporabljala za boksarsko vrečo (v psihičnem smislu) ali dokler vas smrt ne loči ali dokler ti ne odideš. Oditi pa moraš, če že ne zase, pa za svojega otroka. Hči bo vse življenje nosila posledice trpljenja iz tvojega prvega zakona in zanjo je zato še stokrat huje, da jo pa zdaj spet nekdo ponižuje (domnevam da tašča ve, kaj je bilo, pa se vseeno izživlja ali pa morda prav zato). Kaj bo storil mož, pa je njegova odločitev.

Dodala bi še to, da če moža doma potrebujejo zaradi dela, ki ga opravlja zanje, je to čisto njihov problem in nikakor ne tvoj. Če bodo ostali brez njegove pomoči, so si čisto sami krivi, če bo pa on ostal brez tebe, si bo pa prav tako sam kriv. Upam da boš potrebe svojega otroka postavila pred njegove potrebe, ki so najbrž: naj ostane tako kot je, ker je tako njemu fino, vsaka sprememba pa ne bi bila dobra zanj.

Misli, prosim, predvsem na duševno zdravje svoje hčere. Posledice preteklega nasilja lahko udarijo kasneje v hudi obliki in naj te ne zavede, da je ona zdaj v šoli pridna in da vse zgleda v redu.

Srečno!


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu AndrejaJakša)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Težave!
22.11.2014 21:04:46   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: AndrejaJakša
Tašča mi govori da si je hrano treba zaslužit ...
Za kuhanje skrbim jaz tako da vsak dan kuham jaz še za taščo in tasta.


In s čim si tvoja tašča zasluži tvojo hrano, ki jo skušaš ti?

(odgovor članu AndrejaJakša)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Težave!
22.11.2014 21:56:30   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: AndrejaJakša
Tašča mi govori da si je hrano treba zaslužit ...
Za kuhanje skrbim jaz tako da vsak dan kuham jaz še za taščo in tasta.


In s čim si tvoja tašča zasluži tvojo hrano, ki jo skušaš ti?


user posted image
ŠkRRat me skuša!


Le kam je skril besedo skuhaš? user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?