|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Test pralnih praškov
14.1.2006 23:37:52   
Baldi
Spodnja tema o praških in mehčalcih me je vzpodbudila, da sem se lotil nove debateuser posted image .
V januarski številki VIP-a je namreč objavljen test univerzalnih pralnih praškov. Rezultati so baje presenetili preskuševalce in razburili proizvajalce. Testiranja so se lani  družno lotili Nemci in Avstrijci in preskusili 18 znamk univerzalni praškov. Poleg praškov vodilnih proizvajalcev, so izbrali še nekatere, ki jih bomo lahko odslej kupovali tudi pri nas v novih trgovskih verigah.

Merila za kakovost so bila naslednja:
  • 60% ocene pralni učinek (odstranjevanje umazanije, posivitev, odstranjevanje madežev pri 40C in pri 60C ,
  • 10% ocene nega tekstila (zaščita barv, zaščita pred svaljkanjem, navodila za nego),
  • 30% ocene varovanje okolja (obremenitev voda, embalaža, navodila za doziranje)


    Vrstni red objavljenih rezultatov, ki so bili doseženi na podlagi ocenjevanja:

  1. HOFER Tandil ultra plus (cena za eno pranje v evrih 0,14),
  2. LIDL Maxitrat ultra plus(cena za eno pranje v evrih 0,14)
  3. PERSIL megaperls (cena za eno pranje v evrih 0,32),
  4. ROSSMAN domol super compact (cena za eno pranje v evrih 0,12),
  5. SCHLECKER AS ultra plus (cena za eno pranje v evrih 0,15),
  6. ARIEL compact (cena za eno pranje v evrih 0,31),,
  7. WEISSEER RIESE magaperls (cena za eno pranje v evrih 0,22),
  8. DIXAN magaperls (cena za eno pranje v evrih 0,27),
  9. Mr. PROPER compact (cena za eno pranje v evrih 0,22),
  10. SPAR splendid (cena za eno pranje v evrih 0,19),
  11. OMO sparkling(cena za eno pranje v evrih 0,28), 

Zanimivo, kajne. Ni čudno, da so rezultati dvignili prah. Sicer na sprisku testiranih praškov ni kar nekaj znanih imen (pogrešam npr. DASH, AVA,…), a kljub temu, nam dajo rezultati vedeti, da višja cena res NI vedno merilo tudi za najboljšo kakovost. Toliko o izidu. V podrobnejše rezultate se ne bom spuščal.user posted image  
Zdaj pa »navajam« še nekaj nasvetov, ki so priloženi v članku (danes sem reeeees dobre volje, heheuser posted image ):
Univerzalni praški so učinkoviti pri odstranjevanju splošne umazanije, pri madežih pa je še vedno najbolj racionalna uporaba posebnih sredstev, ki jih nanesemo na madeže pred pranjem. Rezultati čiščenja so najboljši, če jih nanesemo takoj po nastanku madeža.
  • Univerzalni praški vsebujejo belila in optična belila in niso namenjeni pranju barvastega perila. Za pranje barvastega perila strokovnjaki priporočajo posebna sredstva, ki so manj agresivna do barv.
  • Za pranje občutljivega perila se uporabljajo posebni praški.
  • Ne kupujte več praška v »jumbo« embalaži, saj so koncentrirani praški enako učinkoviti in manj onesnažujejo okolje!
  • Predpranje se opušča in se uporablja le v izjemnih primerih (ko so oblačila zelo umazana, npr. delovna oblačila).
  • Pri doziranju praška velja biti previden, saj preveč praška onesnažuje okolje in ogroža zdravje (alergije),
  • Mehčala perila so nepotrebna, saj zmanjšujejo vpojnost perila in lahko povzročajo alergije,
  • Perite premišljeno: največ pri 60C, ko gre za madeže, in pri 90C le izjemoma (v primeru bolezni ali če je pri hiši dojenček).
  • Vedno napolnite boben s predpisano količino perila, kot je za posamezno vrsto tekstila, ki ga perete, predvidena za vaš stroj!
    »konec navedka«

    Kaj pravite na vse to?user posted image


< Sporočilo je popravil Baldi -- 14.1.2006 23:46:51 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Test pralnih praškov
14.1.2006 23:45:39   
Anonimen
Jaz pravim: O.K., zdaj pa belega perila res več ne bom kuhala. Kupovala bom pa še naprej prašek, ki ga seveda ni na seznamu. ker sem nekaj časa vmes kupovala druge, pa sem imela tisti čas poflekano perilo.

(odgovor članu Baldi)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Test pralnih praškov
15.1.2006 0:00:49   
urška
vse lepo in prav, samo jaz zaenkrat ostajam pri dashu iz mullerja......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Test pralnih praškov
15.1.2006 0:36:18   
KIRA
jaz svojih pralnih navad zaradi tega članka ne bom spremenila. uporabljam pa za belo perilo Persil, za barvasto pa Ariel Hydractiv, mehčelca pa Lenor ali Silan. in po mojem je mehčalec še kako potreben - kadar mi ga zmanjka se vedno znova jezim, kako je vse perilo "grobo" in "praska".

(odgovor članu Baldi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Test pralnih praškov
15.1.2006 0:55:48   
KODA
Ostajam še vedno pri svojem prašku.Ariel ali Ava.Chante Clair in mehčalci Lenor in Coccolino.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Test pralnih praškov
15.1.2006 8:36:07   
Marogica
Najprej hvala za izčrpno in zanimivo poročilo. Sama perem z različnimi praški, torej nisem "navezana" na kakšnega prav posebno, ker imam občutek, da ni neke razlike. Kot si opisal, če je perilo poflekano, ga najboljši prašek ne odstrani in moram madeže že prej "preparirat", da so res odstranjeni. Bom pa probala Hoferjevega, ki je cenovno res ugoden, pa očitno najbolj učinkovit.
Predpranja tako ali tako ne uporabljam že leta, na 90 stopinj pa perem mogoče 2-3x na leto, drugače vse na 60 ali manj.(odvisno od perila).
Mehčalec pa rada uporabljam, ker je perilo mehkejše, pa še fajn diši. Jaz sem tip človeka, ki je pravi "vohljač" in zato zelo občutljiva na vonjave.To z alergijami se pa strinjam, vendar imamo pri nas srečo, da jih nimamo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Baldi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Test pralnih praškov
15.1.2006 8:49:56   
lelaval
Res zanimivo poročilo. Tudi jaz se temu navkljub ne bom odpovedala praško, ki jih uporabljam do sedaj, mehčalcu pa tudi ne.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Test pralnih praškov
15.1.2006 9:11:13   
Primoza
To o učinku pranja bo po mojem kar držalo, navsezadnje vsi izhajajo iz enakih dobaviteljev surovin. Opozoril bi le na to, da veliko od naštetih praškov vsebuje optična belila, ki prav nič ne prispevajo k čistoči amapk le navidezno očistijo perilo. Istočasno se je potrebno zavedati, da prašek ki dobro očisti perilo istočasno, tudi če ne vsebuje optičnih belil vsebuje več agresivnejših čistil, ki lahko povzročajo kožne alergije, posebno pri dojenčkih. Se pravi je vsako sredstvo dobro nekaj časa uporabljati, da ga preskusimo ali je dojenček alergičen nanj in se ga nato držati.

Osebno uporabljamo AVO, ki ne vsebuje optičnih belil, opere povprečno dobro in stane na žehto kakih 0,09 EUR.

(odgovor članu Baldi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Test pralnih praškov
15.1.2006 12:46:00   
Baldi
Primoza, hvala za iztočnico za nadaljevanjeuser posted image
Res je, univerzalni praški ponavadi vsebujejo tudi belila in optična belila, zato vplivajo na obarvanost perila. Spremembe so pri uporabi nekaterih praškov zelo hitre, saj lahko barve zbledijo že po nekaj pranjih.

Še enkrat bi povdaril, da so rezultati testa taki tudi zaradi meril, ki so bila postavljena (glej moj prvi post). Hoferje prašek je očitno najbolj uravnotežen in dovolj učinkovit za ugodno ceno. Če pogledamo npr.: madeže, pri 40C, je najbolje odstranil ARIEL (ocena dobro), njegova velika slabost pa je, da perilo po pranju ščasoma posivi.  Ostali praški so bili, v tej kategoriji, večinoma ocenjeni z oceno zadovoljivo, razen praška SPAR in OMO, ki sta v večini kategorij ocenjevanja prejela slabše ocene od ostalih (npr. pranje pri 40C pomankljivo).

Kar se pa tiče pralnih navad pri nas, se le te zelo razlikujejo od navad na zahodu. Nas je težko prepričati npr.: da bi prali pri nižjih temperaturah ali, da bi uporabljali koncentrirane pralne praške, čeprav so rezultati pranja enaki in hkrati z njihovo uporabo manj onesnažujemo okolje,... Navada je železna srajca, a ne. Trgovci se bodo pa seveda prilagajali razmeram na trgu. Dokler bomo kupovali praške v jumbo embalaži, jih bodo z veseljem tudi prodajali. Tudi recepture so in bodo za naše trge drugačne user posted image

Kar se cen tiče, pa ne vem koliko stanejo v naših trgovinah. Bo potrebno povprašat "strokovnjake" na tem povdročju. Miska, če boš brala tole, povej kolk stane prašek v Hoferju (sem zadnjič nekje prebral, da si ekspert za Hoferuser posted image ). Ali pa kdo drugi, sevedauser posted image

< Sporočilo je popravil Baldi -- 15.1.2006 12:52:17 >

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Test pralnih praškov
15.1.2006 12:53:56   
Marogica
Mene pa zanima še nekaj.Jaz mehčalec vedno redčim (navada še iz Švice), kar pomeni, da če kupim 1l koncentrata, dodam vodo v plastenko, ki ima 4 litre. Tukaj so se punce čudile(mogoče so mislile, da sem škrta, ali kajuser posted image ) in da tako ali tako pralni stroj doda vodo in se koncentrat razdredči. Moje perilo je kljub tej navadi mehko in lepo diši.
Si zasledil mogoče kaj o tem ali so samo Švicarji tako čudni? Je pa res, da odkar redčim mehčalec, nimam nobenih flekov.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Baldi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Test pralnih praškov
15.1.2006 13:02:56   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: Baldi


optična belila,


Problem optičnih belil je, da umazanijo le skrijejo za "bleščeče belo" barvo, v resnici pa je umazanija še vedno na oblačilih. Optična belila so povsem nekoristne kemikalije. Imena pralnih paškov z optičnimi belili so zveneča, kot npr. Ariel mountain spring itd.


(odgovor članu Baldi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Test pralnih praškov
15.1.2006 13:21:26   
artista7
kaj pravim na vse to? super stvar, ki jo je prilepil moški, kar me veseli! bom s pridom uporabila.. hvala lepa!user posted image

(odgovor članu Baldi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Test pralnih praškov
15.1.2006 15:22:07   
Baldi
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
Mene pa zanima še nekaj.Jaz mehčalec vedno redčim (navada še iz Švice), kar pomeni, da če kupim 1l koncentrata, dodam vodo v plastenko, ki ima 4 litre. Tukaj so se punce čudile(mogoče so mislile, da sem škrta, ali kajuser posted image ) in da tako ali tako pralni stroj doda vodo in se koncentrat razdredči. Moje perilo je kljub tej navadi mehko in lepo diši.
Si zasledil mogoče kaj o tem ali so samo Švicarji tako čudni? Je pa res, da odkar redčim mehčalec, nimam nobenih flekov.


Hehe, to sta pa dve muhi na en mah...prišparaš pri mehčalcu, pa še flekov nimaš user posted image  Tudi pri nas zaenkrat še ne gre brez mehčalca, kljub sušilcu (razen pri user posted image  ga striktno ni(sva) uporabljala). Ta tvoj recept se pa splača sprobat. Da bi o mehčalcih kaj več pisalo, pa na žalost še nisem zasledil.user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Test pralnih praškov
15.1.2006 15:37:47   
Marogica
Baldi, nisem mislila zamazanije-fleki, temveč flekov od mehčalca, ki se kot koncentrat z vodo iz pralnega stroja ni enakomerno porazdelil in mi je delal fleke. Da ne bo pomote. Drugače se enako, kakor vsi, spopadam z zamazanijo in odstranjevanjem madežev.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Baldi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Test pralnih praškov
15.1.2006 16:01:31   
Baldi
Že dobro, Marogica...sem prebral med vrsticami in mi je bilo takoj jasno, v katerem grmu tiči user posted image .
Se pa dobro sliši, a neuser posted image

< Sporočilo je popravil Baldi -- 15.1.2006 16:02:15 >

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Test pralnih praškov
15.1.2006 16:21:02   
india
Evo, Baldi,poročilo iz Hoferjauser posted image user posted image , natančne cene žal ne vem, je nekje okrog 2.400 SIT ( vsaj bil je pred novim letomo) in sicer Tandil 5.4 kg.....pere zelo dobro, jaz ga dam pol merice recimo pri normalno umazanem perilu, predpranja skoraj ne uporabljam, pri zelo umazanem perilu ga dam 2 merici.
Je bil pa v akciji cenejši prašek od gela.

No, jaz še vedno vztrajam pri gelih za pranje volne in črnih oblačil ( Perwoll), še vedno dodajam mehčalec, vztrajam pri Silanu, trenutno aromaterpija, večinoma pa uporabljam Ariel Kids ali Persil.

(odgovor članu Baldi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Test pralnih praškov
15.1.2006 17:52:51   
frutka_
Baldi super poročilo!

Jaz uporabljam Ariel, Frosch ali Perwoll. Od mehčalcev pa Softlan in Lenor.
Mehčalec uporabljam izuključno zaradi tega, dfa perilo diši, k srečo alergij  nimamo. Uporabljam pa ga že od vsega začetka Filipovega rojstva.
Nkeja bi še te vprašala. Imam niovejši pralni stroj, ki ima možnost, da vsak program spremenim v krajši program. Kateri prašek bi potem uporabila? Perem na nižjih temperaturah, redko na 90stopinj. Kaj uporabljaš ti. Recimo da v povprečju perem na 60 stopinj, manj umazano perilo, bi potem ostala pri Arielu?! 

(odgovor članu Baldi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Test pralnih praškov
15.1.2006 19:30:52   
Nasy
Berem že nekaj časa o temu na RR..pa me zanima, vse, ki perete belo na 60 stopinj, s čim perete? Jaz sem danes oprala belo kar na 60, z Avo v prašku. Pa ne vem, cunje niso bile prej kaj grozno umazane tako, da je nekako zadovoljivo opralo..če pa bi bile umazane bolj, ne vem, če bi šlo doluser posted image

Mehčalec pa tudi jaz vedno tako redčim, da nalijem v par litrsko plastenko in razredčim z vodo


< Sporočilo je popravil Nasy -- 15.1.2006 19:32:14 >


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Test pralnih praškov
15.1.2006 20:47:53   
paris
Dobro poročilo Baldi!
Jaz uporabljam samo tekoči prašek," praškastega" pa že dolgo ne več. Se mi zdi, da tako porabim manjšo količino praška in imam bolje oprano perilo pri nižji temperaturi. Preizkusila sem že veliko vrst tekočih praškov in moja ugotovitev je, da ni bistvene razlike med znanimi imeni in " no name" izdelki, tako, da bi dotični raziskavi kar verjela. Uporabljam tudi mehčalec, predvsem zaradi vonja in lažjega likanja.
Ne bom pa delala reklame nobenemu proizvajalcu!user posted image


_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Test pralnih praškov
15.1.2006 23:43:30   
Baldi
user posted image sedi štiri. Štirica pa zato, ker uprabljaš prašek v jumbo embalaži in ne koncentriranegauser posted image

Frutka, težka vprašanja, ni kajuser posted image   Če si zadovolja z Arielom in če ti je cena vredu, potem ostani na Arielu. Svetovalec pa ravno nisem, nouser posted image

Nasy, najbolje je, da poskusiš še takrat, ko bodo cote bolj umazane, pa boš videla kakšen je učinek. Več dejavnikov vpliva na uspešnost pranja, tudi pralni stroj, zato je tako na pamet težko govoriti o učinkih.user posted image

Paris, pri nas smo tudi pretežno na tekočih praških. Čakam še na ta test. Me res zanima, kaj se bo izcimilo.user posted image

< Sporočilo je popravil Baldi -- 15.1.2006 23:48:10 >

(odgovor članu paris)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Test pralnih praškov
16.1.2006 19:20:22   
manca79
Berem tole in je prav zanimivo;
jaz sem namreč do sedaj uporabljala Ariel, ker se mi je zdel boljši od drugih, zadnjič pa sem šla v HOFER in ker mi je zmanjkalo praška, sem ga kupila kar tam, nisem pa vedela za te rezultate. In moram rečt, da sicer diši res ne najbolje, ampak opere pa prav super.

_____________________________

lp
M.

(odgovor članu Baldi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Test pralnih praškov
17.1.2006 23:02:43   
Spark
Baldi, ker si strokovnjak na področju mi nekaj pomagaj razvozlati. In sicer se že nekaj časa ukvarjam s tem kako mi pere pralni stro, sprobala sem ogromno pralnih praškov in še vedno  ne vem kateri mi je najbolj všeč.
Zanima me ko perem belo perilo (brisače, bodije od tamale, kuhinjske krpe,..), vedno dam eno merico praša in se perilo med pranjem vedno drugače peni. Včasih imam poln stroj pene, včasih je pa sploh ni. Količina pranega perila je približno vedno enaka, tako da nimam včasih full nabit stroj, drugič pa pol prazen. Res je da naša voda vsebuje ogromno kamna oz. je trda. Stroj imam star 5 let. Pa na istem programu z isto temperaturo perem. Zadnje čase pa sem povečala količino praška in vidim da ta prašek ostaja pod dozirno posodo. Voda pa ni penasta med pranjem. Moj rezultat je modrikasto perilo, kar mi gre na živce. In ne vem kaj naj naredim.
Ali ne znam prati, ali moram poklicati serviserja (mogoče zanič grelec,..) ali pa...
No, Kaj ti misliš, če si me sploh razumel kaj hočem.

(odgovor članu Baldi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Test pralnih praškov
17.1.2006 23:11:59   
Anonimen
Uf, to me pa veseli! Sem bila včeraj v Hoferju in sem za probo vzela prašek Tandil, ker mi ga ravnokar doma zmanjkuje. Zdaj pa berem same dobre stvari o tem prašku.
Aja, pa še to.
Cena je bila 1.399 SIT, za 5,4 kg.

(odgovor članu Spark)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Test pralnih praškov
18.1.2006 9:59:18   
Anonimen
Nisem vsega prebrala.Sicer me študije ne zanimajo preveč,ker perilo moram
oprati.25 let zvesta Dashu.Po drugem nisem posegla.
Se je pa zgodilo,da pred mesecem nisem mogla nabaviti Dasha in sem
se nejevolno odločila za Avo.v oranžni pakungi-vojn marsilija.
Odlično,ni me razočaralo.Tudi perilo že posušeno je kar dalj časa obdržalo prijeten vonj.
Glede mehčalca pa,vrsto let Cocolino,pa se je pri otrocih pojavila alergija.
Preštelala sem na Life,koncentrat.Iz litra naredim tri oziroma štiri.
Perem pa samo na 60 belo in na trideset barvno.Za črno perilo,da ne obledi pa je tako in tako poseben prašek.
Sedaj je novo pralno sredstvo oziroma dodatek k pralnemu prašku,ne vsebuje varekine,ampak fleki izginejo in prej porumenelo spet belo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Test pralnih praškov
23.1.2006 23:29:43   
Baldi
IZVIRNO SPOROČILO: Spark

Baldi, ker si strokovnjak na področju mi nekaj pomagaj razvozlati....

"Strokovnjak"...ja ta je pa dobra, kje si pa to prebrala...kakšen strokovnjak nekiuser posted image  Ne vem ti povedat...verjetno je tu gor kar nekaj punc, ki se gotovo bolje spoznajo na pranje kot jaz. Jaz sem samo povzel ugotovitve člankauser posted image .

Tiste, ki ste omenile, da ste sprobale Hoferjev prašek...ta (v večji "jumbo" embalaži za 54 pranj), ki ga omenjate tokrat ni bil testiran. Na testu je bil "HOFER Tandil ultra plus"...koncentriran prašek, v mali embalaži. KOšta pa 1349,00 SIT in je za 40 pranj.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?