|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Testiranje kozmetike na živalih
14.2.2007 17:39:30   
Anonimen
No, moram rečt, da nisem najbolje informirana, katere firme vse testirajo, samo tiste, za katere vem, se jih pa strogo izogibam. Na tem mestu bi Seven prosila, če lahko napiše, katere so tiste, ki se te packarije poslužujejo. No, samo za Seven vem, da ve te zadeve, če ve še katera druga, je seveda več kot dobrodošla, da to napiše.

In koliko ve daste na to, da se izdelki, ki jih uporabljate, ne testirajo na živalih? Sploh razmišljate o tem? Vam je pomembno? Jaz do lanskega leta nisem sploh pomislila na to, kar nekak mi ni v zavest prišlo, potem mi je pa nardilo klik in sem postala veliko bolj pozorna na to. In mi veliko pomeni, ker sem velika ljubiteljica živali. Pa še prav grozno se počutim, da sem tako dolgo rabila, da sem o nečem takem sploh razmišljat začela.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Testiranje kozmetike na živalih
14.2.2007 18:12:42   
nejcko
Evo, kopiram iz enega hr foruma:


Crna listaLista neetičkih proizvoda i tvrtki koje još uvijek svoje proizvode testiraju na životinjama.
Molimo izbjegavajte ih!
  • Afrodita
  • Artsana SPA (Chicco, Korff)
  • Bausch & Lomb
  • Beiersdorf (Atrix, Eucerin, La Prairie, Labello, Nivea)
  • Bic Corporation Braun (Gillette Company)
  • BioAstin
  • Chesebrough-Ponds (Cutex, Faberg, Vaseline)
  • Church & Dwight (Lady's Choice, Nair)
  • Colgate-Palmolive Co. (Ajax, Fab, Hills Pet Nutrition, Mennen Co., Palmolive, SoftSoap, Speed Stick)
  • Coty (Adidas, Calgon, Calvin Klein, Celine Dion, Cerruti, Chipie, Chloé, Chopard, Cindy Adams, Club Med, Coty, David Beckham, Davidoff, Esprit, Glow, The Healing Garden, Isabella Rossellini, Jennifer Lopez, Jette Joop, Jill Sander, JOOP!, Jovan, Kenneth Cole, Kimora Lee Simmons, Lagerfeld, Lancaster, Marc Jacobs, Mary-Kate and Ashley Olsen, Miss Sixty, Monsoon, Nautica, Nikos, Parera, Pierre Cardin, Rimmel, Roland Garros, Roots, Sarah Jessica Parker, Stetson, Vera Wang, Vivienne Westwood)
  • Daiwa Pharmaceutical (BioBran MGN-3, Natto NKCP)
  • Garnier (Laboratories Garnier Paris)
  • Gillette Co. (Braun, Duracell, Flair, Liquid Paper, Oral-B, Parker Pens)
  • Giorgio Armani parfemi
  • GlaxoSmithKline (Aquafresh, Binaca, Nicorette, Sensodyne, Strep)
  • Helene Curtis Industries (Finesse, Suave, Unilever)
  • Henkel (Bref, Clin, Kaloderma, Opti, Persil, Perwoll, Pril, Pur, Rex, Silan, Solea, Somat, Weisser Riese)
  • Johnson & Johnson (Aveeno, Clean & Clear, Neutrogena, ROC)
  • Keune
  • Kimberly-Clark Corp. (Cottonelle, Huggies, Kleenex, Kotex, Pull-Ups, Scott Paper)
  • Krka (Corident, Fitoval, Sun Mix, Vitaskin)
  • L'Oréal (Anais Anais, Bilage, Biotherm Cosmetics & Skin Care, Helena Rubenstein, Logics, Ombrelle, Vital Nutrients)
  • L'Oréal U.S.A. (Biotherm, Cacharel, Garnier, Giorgio Armani, Helena Rubinstein, Lancôme, Matrix Essentials, Maybelline, Ralph Lauren Fragrances, Redken, Soft Sheen, Vichy)
  • Nina Ricci
  • Pfizer (BenGay, Desitin, Plax, Visine)
  • Pliva (Venotrex)
  • Procter & Gamble Co. - P&G (Alfred Dunhill, Alldays, Always, Anna Sui, Antikal, Ariel, Atkinsons, Attends, Bess, Blend-a-Dent, Blend-a-Gum, Blend-a-Med, Blendax Anti Belag, Bogner, Bold, Bruno Banani, Camay, Carrera, Certina, Certina Med, Charles Jourdan, Cheer, Chiemsee, Chlorhexamed, Cindy Crawford, Clearasil, Cliff, Comet, Cover Girl make up, Credo, Crest, Dash, Daymed, Ellen Betrix, Escada, Extase, Fairy, Firmodent, Gabriela Sabatini, Gabriele Strehle, Galileo, Gerry Weber, Ghost, Gillette Series, Giorgio Beverly Hills, Globe, Gucci, Head & Shoulders, Henry M Betrix, Herbal Essences, Hervé Léger, Hugo Boss, Ivory, Jean Patou, Kamill, Lacoste, Laura Biagiotti, Lenor, Litamin, Luvs, Marc O'Polo, Max Factor make up, Max Mara, Medinait, Meister Proper, Mexx, Mont Blanc, Muelhens, Naomi Campbell, Oil of Olaz, Old Spice, Otto Kern, Pampers, Pantene, Pantene Pro-V, Pringles Chips, Priscilla Presley, Procter & Gamble, Puma, Rochas, Scannon, Secret Deodorant, Shulton, Sir, Spic & Span, Sumatra, Sure, Tempo, Tide, Tom Tailor, Tosca, Trussardi, Valentino, Vidal Sassoon, Wash & Go, The Wella Corporation-Sebastian, Wick, Wick Vaporub, Yardley, Yohji Yamamoto, Zest)
  • Ralph Lauren
  • Reckitt Benckiser (Airwick, Ava, Calgon, Calgonit, Coty, Easy Off, Fibish, Harpic, Lysol, Mop & Glo, Old English, Resolve, Spray 'N Wash, Vanish, Veet, Woolite)
  • Redken Laboratories
  • Roche
  • S.C. Johnson (Drano, Edge, Fantastik, Glade, OFF!, Oust, Pledge, Scrubbing Bubbles, Shout, Skintimate, Windex, Ziploc)
  • Sanofi (Lipofactor, Oscar de la Renta, Yves Saint Laurent)
  • Sara Lee (Ambi Pur, Badedas, Catch, Delial, Depilzero, Fissan, Glysolid, Kiwi, Quenty)
  • Schering-Plough (Bain de Soleil, Coppertone, Dr. Scholl's)
  • Schick (Warner-Lambert)
  • Scwarzkopf & Henkel (Bac, Fa, Krizia, Palette, Poly, Schauma, Sergio Tacchini, Taft, Vademecum, Vision)
  • Shiseido Cosmetics
  • Sothys
  • Unilever (Axe, Calvin Klein, Cerruti parfemi, Chloe, Cif, Diversey, Domestos, Dove, Elida Gibbs, Elizabeth Arden, Fabergé, Finesse, Helene Curtis, Henry Cotton's, Impulse, Lagerfeld parfemi, Lever Bros, Lux, Max Azria, Omo, Rexona, Signal, Suave, Sunsilk, Valentino parfemi)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Testiranje kozmetike na živalih
14.2.2007 18:14:42   
nejcko
Bijela listaLista etičkih proizvoda i tvrtki koje ne testiraju na životinjama.
Molimo da ih podržite tako što ćete kupovati njihove proizvode!
  • Amway
  • Annyer
  • Apotheker Scheller (Dr Scheller, Manhattan)
  • AquaSource (Natural BEING Skin Care)
  • Aromatica
  • Artdeco
  • Atea
  • Athena's (Frutti del sole)
  • Avon
  • Basis
  • Biovitalis (Bioherbal, Herba Mare)
  • Bodywise (Natracare)
  • Bourjois
  • Bübchen
  • Carita
  • Chanel
  • Christian Dior
  • Clarins
  • Collistar
  • Corsair Toiletries
  • Cosmo Cosmetics Inc. (Ferity)
  • Decleor
  • Dietpharm
  • DM - Drogerie Markt (njihovi vlastiti proizvodi: Alana, Alverde, Babylove, Balea, Das Gesunde Plus, Denk Mit, Dontodent, Ebelin, Jessa, Profissimo, Réell'e, S-he stylezone, Saugstark+sicher, Sundance)
  • Donna Karan
  • Dr. Hauschka Skin Care
  • Dr. Theiss
  • Erdal-Rex (Frosch, Rorax)
  • ESI s.p.a.
  • Estée Lauder (Clinique, Origins)
  • Fairness (Gelcap, Genera)
  • Forever Living
  • Freeman Cosmetics Corp.
  • Frenchtop Natural Care Products (Hennaplus)
  • Ginger kozmetika (M'Claire)
  • Golden
  • Guam/Lacote
  • Interchem (Oxalis)
  • Ismeg (Brambles and Moor, Brutia, Frais Monde)
  • Jericho
  • John Masters Organics
  • JOICO International
  • Juice Beauty
  • Kappus
  • L'angelica
  • Labud
  • Lander
  • L'erbolario
  • Lek Kozmetika (Amai, Green Line)
  • Lush
  • Mann & Schroder (Fruttini)
  • Marks & Spencer
  • Milla (Issa, Lee, Naily, Rea)
  • Montagne Jeunesse (1 Night Stand, Chantelle, Davinci, Model Secrets)
  • Natur Erbe
  • Neutro Roberts
  • Neva (Plidenta, Rosal, Soleval)
  • Nimfea
  • Oleal
  • Olival
  • Olivella
  • Oriflame
  • Paglieri (Aqualina, Cleo, Felce Azzurra, Labrosan, Selectiva S.p.A.)
  • Performance Health Inc. (Biofreeze)
  • Phyris
  • Primavera Life
  • Pupa
  • Pyrus kozmetika
  • Revlon (Almay, Jean Naté)
  • Sapio (Ulola)
  • Saponia (Arf, Brinell, Di Sunprotection, Faks Helizim, Frutella, Kaina, Lahor, Likvi, Nila, Ornel, Rubel, Tipso, Vim, Zirodent)
  • Saxa
  • Selectiva S.P.A. (Aqualina)
  • Sinclair & Valentine
  • Swiss Formula (St. Ives)
  • Tigi haircare (Bad Head)
  • United Colors of Benetton
  • Upper Canada
  • Urtekram
  • Virgin Village
  • Weleda (kozmetika)
  • Yves Rocher

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Testiranje kozmetike na živalih
14.2.2007 18:15:40   
Seven*
Tasonka. Na sreco vedno manj podjetij testira na zivalih. Tudi pri nas je vedno manj tega.

Zelo zavedna glede zivali sta (na nasem trziscu) sta L`occitane in Nuxe. Ne samo, da ne testirata na zivalih, njuni proizvodi nimajo sestavin zivalskega izvora (razen mleka in medu). Meni je recimo pri L`occitanu ZELO VSEC njihova filozofija.

According to L'Occitane:
  • We never test our products on animals.
  • No animal product or by-product is used in the manufacture of our products (except for honey and milk).
  • Our product names are written in Braille.
  • In accordance with our commitment to human rights, we guarantee that none of our products are manufactured using child labour.
  • Local support and sustainable trade: L'Occitane supports traditional methods of production. We give priority to local suppliers, in order to support the local employment market, and also to maintain the high quality associated with Provençal products (AOC Lavender, AOC Olive Oil, organic Verbena).

    We maintain fair trade links with Burkina Faso, where L'Occitane purchases shea nuts direct from the local women's co-operative.
  • All of our bags are manufactured with paper from seaweed exclusively taken from the Venice lagoon, thus demonstrating our support in the fight against pollution associated with algae.
  • AOC (Controlled Origin) ingredients: the lavender and olive oil used in our products are of Controlled Origin from Haute Provence.
  • All of our emulsions and foaming bases are of vegetal origin.
  • We never use synthetic ingredients unless specifically required by law, or where a natural alternative is unavailable.

Drugace pa svinja giganstka P&G se vedno zavraca alternativne metode. Taksen gigant, ki toliko denarja zapravi na reklamah. Blek. Tako da, veliko naredimo ze,ce ne uporabljamo njihovih produktov (Dove, MaxFactor, Pampers, Gillete,...)

Bom poiskala zvecer spisek, ko bom imela malo vec casa...



_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Testiranje kozmetike na živalih
14.2.2007 18:22:46   
nejcko
Jaz dam kar precej na to in se skušam pri nakupih izogibati izdelkov firm, za katere vem, da testirajo na živalih. Ampak zdajle berem ta dva seznama in mi sploh ni nič jasno - Nivea oz. Beiersdorf, kolikor je meni znano, ta firma ne testira na živalih. Zdaj mi pa res ni več jasno ... jaz pa prav zaradi svetega prepričanja o tem tako z veseljem kupujem njihove izdelkeuser posted image . Moram iti še na PETA-ino stran pogledat.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Testiranje kozmetike na živalih
14.2.2007 18:26:01   
Strawberrie Cherrie
Hehe, sem vesela, da še moja barva za lase je na beli listi: JOICO

Je pa res, kot je rekla Seven, da še malo kdo testira na živalih...

Samo meni se pa potem nekaj drugega mota po mislih, na kom jih pa testirajo? Ok, potem je lahko odgovor na rastlinah ali ljudeh - rastline nimajo nič podobnega z nami in torej odpadejo; se pravi, da ostanejo grupe ljudi, ki se same javijo (za plačilo) za testiranje na njihovi koži itd...Ok, razumem; kaj pa nosečnice? dvomim, da se katere user posted image prostovoljno javijo, da opravljajo teste na njih, recimo ker s tem lahko škodijo svojim otročičkov v trebuščkih????

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Testiranje kozmetike na živalih
14.2.2007 18:43:10   
Anonimen
Ojej, jaz sem bila tudi za Niveo sveto prepričana, da ne delajo poskusov in jo brez slabe vesti kupujem.user posted image  Vidim pa tudi, da bom morala še par izdelkov popucat v kopalnici. Pa saj niti ne vem, a če jih ponucam do konca, dokler jih še imam in jih potem ne kupim več, ali s tem vseeno podpiram mučenje živali? Kaj ve menite?

No, in zdaj moram pogruntat, katero maskaro bom po novem kupovala (mora zgostit in podaljšat trepalnice), pa katere žiletke za britje, pa kateri šampon za lase (se mi zelo radi vozlajo in mam ful problem s tem)... kakšni predlogi s preverjenimi izdelki?

Me veseli, da je DM-ova blagovna znamka na beli listi. A katera ve, na katero spada Muellerjeva blagovna znamka?

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Testiranje kozmetike na živalih
14.2.2007 18:47:05   
Seven*
http://www.caringconsumer.com/resources_companies.asp


Tukaj lahko preverite proizvode, ce so testirani na zivalih.


http://www.peta.org (vse o animal testing in druge stvari, krzno ipd.)

< Sporočilo je popravil Seven -- 14.2.2007 18:48:09 >


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Testiranje kozmetike na živalih
14.2.2007 18:47:12   
Strawberrie Cherrie
Artdeco ima fajne maskare pa so na beli listi.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Testiranje kozmetike na živalih
14.2.2007 18:49:51   
Seven*
Mogoce bi se splacalo narediti seznam kozmetike, ki se dobi pri nas in ne testirajo na zivalih. Pa jo mogoce pripopati na vrh.

Moderatorka? user posted image user posted image Da bos imela kaj delat. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Testiranje kozmetike na živalih
14.2.2007 18:59:20   
pika74
Jaz sem pa kar malo skeptična glede teh raznoraznih list. Ne vem, se mi zdi, da se dandanes da vse kupit in vse te farmacevtske firme imajo ogromne dobičke in si to lahko privoščijo. In najlepša reklama je, da napišejo, da ne testirajo na živalih...

Saj mogoče sem krivična, samo... tam kjer je velik dnarja, se da vse lepo uštimat... so finte... in enkrat je bil tud en fajn film o eni farmacevtski firmi, kjer sicer niso žrtve farmacije živali temveč - še huje - nedolžni ljudje

http://www.kolosej.si/film/zvesti_vrtnar/


_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Testiranje kozmetike na živalih
14.2.2007 19:00:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

Artdeco ima fajne maskare pa so na beli listi.





Super, hvala!user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Mogoce bi se splacalo narediti seznam kozmetike, ki se dobi pri nas in ne testirajo na zivalih. Pa jo mogoce pripopati na vrh


Odlična ideja!user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Testiranje kozmetike na živalih
14.2.2007 19:31:38   
Seven*
Pika74. Jaz tistim tamalim sploh niti toliko ne bi zamerila. Ampak P&G korporacija. Mislim, lepo prosim.. Vsi vemo kaksne reklame se sucejo za MaxFactor, Pampers.. Ce lahko dajo miljonske zneske za reklame, pa naj se ljudi placajo za testiranja. Itak so pa znani, ko eni najbolj giftig. Koliko jih je ze tukaj gor pisalo, da imajo po Allwayskah vnetja in otroci po Pamperskah ozgane riti. Niti enega posta se nisem zasledila, da bi otrok odreagiral na Fixies plenice. To je pa ze skoraj malo za razmislit.. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Testiranje kozmetike na živalih
14.2.2007 19:35:23   
nejcko
Nivea sigurno ne testira na živalih, sem preverila še na par seznamih, pa še ena napaka je na zgoraj - kolikor vem, Lek testira na živalihuser posted image .

Bi bilo res faj narediti en tak interni seznam samo tistih izdelkov izdelkov, ki se jih dobi pri nas.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Testiranje kozmetike na živalih
14.2.2007 19:38:59   
Anonimen
Sem zdaj na tej strani od PETA videla, da je Beiersdorf, torej Nivea, na beli listi. Tako da lahko mirno še naprej uporabljam njihov šampon. Pa še mogoče bom celo njihovo maskaro uporabljala, če me slučajno cena od Art deco na rit vrže. Samo britvice me zdaj mučijo.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Testiranje kozmetike na živalih
14.2.2007 20:12:14   
Seven*
London_paris. Nosecnicam tudi testiranje na zivalih ne bo nic pomagalo. Se najbolj na ljudeh -placancih.

Nejcko. Mislim, da bo treba kar na PETA stran it pogledat. Tam bi naj bili najbolj azurni.

Glede na to, da je na tem spisku Afrodita, ki pa mislim, da tudi ne testira na zivalih.

P&G letno pobije 60 000 zivali v te namene. user posted image user posted image Jebesh pamperske, ce so krvave. user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Testiranje kozmetike na živalih
15.2.2007 7:58:29   
Wahoo RR
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Mogoce bi se splacalo narediti seznam kozmetike, ki se dobi pri nas in ne testirajo na zivalih. Pa jo mogoce pripopati na vrh.

Moderatorka? user posted image user posted image Da bos imela kaj delat. user posted image user posted image user posted image



Se bove potrudile v najkrajšem času user posted image

_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?