|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Testo za torto iz pirine moke? HELP
30.1.2008 12:10:32   
muki1
Ponavadi naredim kot osnovo za torto biskvit: 5 jajc, 5 žlic cukra in 5 žlic moke

Zdaj pa ima hčerka dieto in ne sme bele moke in sladkorja. Pa namesto sladkorja bom dala agavin sirup, kaj pa če dam pirino moko namesto bele pšenične, bo okej? Količino dam enako ko bele moke?

Ali pa če dam graham moko? Kaj bi bilo boljše? Kakšen recept mi lahko tudi napišete, ker bom to nekaj pocala danes. Je pa nujno, ker mož ima rojstni dan in torta mora bit, pa čeprav dietna user posted image .

Prosim, dajte mi nekaj spisat, ker sem obupana.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Testo za torto iz pirine moke? HELP
30.1.2008 12:45:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: muki1

Ponavadi naredim kot osnovo za torto biskvit: 5 jajc, 5 žlic cukra in 5 žlic moke

Zdaj pa ima hčerka dieto in ne sme bele moke in sladkorja. Pa namesto sladkorja bom dala agavin sirup, kaj pa če dam pirino moko namesto bele pšenične, bo okej? Količino dam enako ko bele moke?

Ali pa če dam graham moko? Kaj bi bilo boljše? Kakšen recept mi lahko tudi napišete, ker bom to nekaj pocala danes. Je pa nujno, ker mož ima rojstni dan in torta mora bit, pa čeprav dietna user posted image .

Prosim, dajte mi nekaj spisat, ker sem obupana.


Hej, nimam pojma, kaj in kako. Tale pirina moka ali pa graham sta tako težki, da dvomim, da bi ti ratal biskvit. Kaj pa če bi kakšno ajdovo kašo z jabolki in cimetom ali kaj podobnega, pa daš pač v okrogel model, da izgleda kot torta?

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Testo za torto iz pirine moke? HELP
30.1.2008 12:48:49   
Anonimen
Tukaj imaš pirine buhteljne, bom še kaj drugega skušala poiskat.

http://kulinarika.net/recept.asp?ID=750


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Testo za torto iz pirine moke? HELP
30.1.2008 12:50:18   
Anonimen
Ali pa morda kaj, kar je brez moke, recimo:

http://kulinarika.net/recept.asp?ID=4877

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Testo za torto iz pirine moke? HELP
30.1.2008 13:25:48   
Anonimen
Rajš pirino kot graham. Pirina je mal sladka že sama po seb. Drugač ti pa ne znam pomagat, sam to sem ti hotla svetovat.
Zakaj pa je na dieti, če ni skrivnost?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Testo za torto iz pirine moke? HELP
30.1.2008 13:31:20   
al1*
Jaz sem eno leto vse delal s pirino moko, ko je bila hči alergična na pšenico, celo krofe in potico. Tudi torte so čisto ok iz pirine moke. Ti samo namesto bele moke daj pirino - je malo bolj zbito, sicer pa čisto ok. 

_____________________________

lp


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Testo za torto iz pirine moke? HELP
30.1.2008 13:37:02   
Hope2
Mislim, da ne bi smelo bit problema. Bi pa jaz dala malenkost manj moke in kak beljak več v snegu.

Kaj pa torta brez moke, jaz sem jo zadnjič naredila, namesto moke daš mlete mandlje ali pa lešnike. če te zanima, ti napišem recept. samo je čokoladna, tak da najbrž odpade. Sem se pa zdaj spomnila, kaj pa če bi kak biskvit prej malo eksperimentirala in daš pol pirine moke pol pa mletih mandljev.

če ima hči protiglivično dieto, potem glivice itak ne vejo kak cuker jim daš, one imajo vse vrste sladkorja rade, tak da ji agavin sladkor ne bo nič bolje narediluser posted image je pa res bolj zdrav. jaz sem v takih primerih uporabljala riževo mleko. Če pa ima kako drugo dieto,potem pa pozabi kar nakladamuser posted image

pa vse najboljše in torta naj uspe, za prste polizatuser posted image

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Testo za torto iz pirine moke? HELP
30.1.2008 13:48:02   
Enolla
Mislim, da lahko, samo sestavine bodo malo drugačne oz. drugače prilagojene, ker pira je "teţja". Ampak sneg beljakov in noţeva konica pecilnega bo tudi naredila svoje

Sem dobila en recept, če ti bo vđeč. Jaz bi vsaj biskvit naredila po tem receptu

JAGODNA TORTA Z MANDLJEVO KREMO



Biskvitno testo:

4 beljaki
100 g rjavega sladkorja
4 rumenjaki
120 g pđenične polnozrnate ali pirine moke
naribana lupinica ˝ ekolođko pridelane limone
noţeva konica pecilnega prađka (vinski kamen)
Nadev:
100 g mletih mandljev
250 g jagodne kađe
2 jedilni ţlici rjavega sladkorja
sok ˝ limone
Obloga:
2 ˝ dl stepene sladke smetane
250 g jagod

Beljake stepemo v ne pretrd sneg. Dodamo sladkor in z međalnikom međamo đe eno minuto. Dodamo rumenjake in međamo đe eno minuto. Po ţlicah dodamo moko (po moţnosti presejano), pomeđano s pecilnim prađkom in međamo zelo počasi, najbolj primerno je z metlico. Dno modela za torto obloţimo s peki papirjem. Peki papirja ni potrebno rezati v obliki kroga, ampak papir enostavno poloţimo na dno modela, nanj pritisnemo obroč in zapremo, tako da papir z obročem priđčipnemo in hkrati napnemo. Maso vlijemo v model in enakomerno razporedimo. Pečemo 25 do 30 minut v pečici, ogreti na 180 °C (v pečici s kroţenjem zraka pa pri 160 °C), odvisno od debeline testa.

Pečeno biskvitno testo skupaj s papirjem za peko preloţimo na kovinsko ređetko in pustimo, da se ohladi.

Za nadev jagodno kađo zmeđamo z mletimi mandlji, osladimo s sladkorjem ali sirupom in osveţimo z limoninim sokom. Krema je rahlo tekoča, a se lepo vpije v biskvit.

Ohlajeno biskvitno testo prereţemo in namaţemo z nadevom. Prekrijemo z drugo polovico biskvita. Če je nadeva preveč, ga namaţemo đe na povrđino torte.

Torto premaţemo s sladko smetano in narezanimi jagodami.

Ohladimo in postreţemo. Đe okusnejđa je naslednji dan.

Če ţelimo, po enakem receptu pripravimo rulado, le testo pečemo pol manj časa. Pecilni prađek pri ruladi lahko izpustimo.

Po ţelji uporabimo belo pđenično moko.

Čas priprave in peke: ena ura (za model premera 26 cm ali manj).


_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Testo za torto iz pirine moke? HELP
30.1.2008 23:05:47   
muki1
Enolla, ti me pa na tem kuhanju rešuješ.

Ja, imamo protigljivično dieto. Kandido je fasala.
Po posvetu z našo zdravnico je svetovala, naj kar dajemo ta agavin sirup, ker čisto ta hude diete ji ne smem dat, saj se razvija, raste in rabi sladkor. Smo pa strogo črtali bel sladkor, pa belo moko....


Sem naredila pol pirine in pol polnozrnate moke. Pa je čisto okej izpadlo. Sicer zabito, ampak sem potem navlažila z sokom in je bilo kar okej. Seveda se pozna, da je manj sladko in bolj žvekasto testo, ampak še zdaleč od tega, da ne bi bilo užitno.

Hvala vsem za nasvete in se priporočam še naprej, ker v soboto še enkrat pečemo.

Linško testo ( z orehi, mandeljni...pa se odsvetuje, ker se lahko ponovno okuži z glivico . Baje user posted image )

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Priredite otroško koktejl zabavo
Brezalkoholna koktejl zabava bo najbolj navdušila starejše otroke in najstnike, pa tudi najmlajši se bodo razveselili sr...
Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?