|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Toxoplazmoza
4.6.2008 19:27:43   
Anonimen
user posted image user posted image Pozdravljene,

sem v 13. tednu nosečnosti. Pred tednom dni mi je gin. poslal obvestilo o ponovnem odvzemu krvi. Sumijo, da gre za svežo okužbo z toxo . IGG imam negativen, IGM pozitiven , mejna vrednost 20. V ponedeljek sem ponovno šla na odvzem krvi. user posted image  user posted image Strah me je da je okužba prešla tudi na user posted image  , posledice pa so lahko kar hude. Ima katera že izkušnjo s tem? Meni se je svet sesul ko sem izvedela novico. Gin mi je omenil zdravljenje, pa me zanima kako to poteka in ali me bodo obvezno poslali na aminocintezo ali moram to sama zahtevat oz plačat? Brala sem tudi da svetujejo splav v določenih primerih,glede na posledice razumem to samo si ne predstavljam kako to narediti in ostati psihično stabilen....meni se že zdaj mešauser posted image  
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Toxoplazmoza
4.6.2008 19:39:11   
_sanja_*
Poglej tole temo...

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2620306

So punce, ki so bile v isti situaciji kot ti, pa se je vse dobro končalo. Pobrskaj še malo po forumu, boš našla veliko informacij.

Sama ti ne morem, kaj veliko svetovati (hvala bogu), ti pa želim veliko sreče, da bi bilo vse ok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Toxoplazmoza
4.6.2008 20:49:29   
ROŽICI
poznam eno ko je bla 2mes in pol noseča pa se je okužla in ji je plod odmr.groza.
sam drugič se baje ne moreš več.


_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Toxoplazmoza
5.6.2008 7:38:48   
Malincek
Če sem prav brala je to kot mačja bolezen in če si to že imel, ni  več panike za plod? Se motim? user posted image

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Toxoplazmoza
5.6.2008 8:17:48   
gajka
Prenašajo jo v glavnem mačke. Če si jo enkrat že prebolel (ponavadi se niti okužba ne kaže na zunaj in ne veš, da jo prebolevaš), je problem rešen, ker imaš potem že protitelesa za to okužbo. Če pa je še nisi prebolel, se moraš v nosečnosti izogibat vsemu možnemu stiku z mačjimi iztrebki, zelenjavo in sadje moraš dobro oprati, izogibati se moraš surovim ali slabo pečenim mesnim izdelkom itd.

anonimna - tebi pa želim, da se kljub okužbi vse čim lepše izteče. user posted image  

< Sporočilo je popravil gajka -- 5.6.2008 8:18:43 >

(odgovor članu Malincek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Toxoplazmoza
5.6.2008 10:01:27   
gloria
Anonimen jaz sem imela svežo okužbo pa mi je moj gin.povedal da bo potrebno splavit,takoj isti dan sem pisala Pušenjaku ki mi je dal upanje da se da ozdravit.Drug dan sem šla v lj. kje so me začel zdravit z Rovamycinom ter v 18 tednu nardil AC ki je pokazala da okužba ni prišla do otroka.Zdej sem v 27 tednu.Tablete sem prenehala jemat mam pa v lj.skoz kontrole...tak da jaz držim pesti da še ni vse izgubljeno...Kolk si pa imela visoko avidnost?

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Toxoplazmoza
5.6.2008 10:05:47   
Anonimen
Prenašajo jo v glavnem mačke.


To niti približno ni res. Večina okužb je z okuženo zelenjavo in sadjem. Pri stiku z muco se ne moreš okužit. Okužiš se lahko samo če se dotikaš iztrebkov bolne muce. Negovana, hišna, cepljena muca ne more bit prenašalka te bolezni, ker je nima kje dobit.

O zdravljenju pa si preberi pušenjaka, ki je o tem ogromno pisal. Ni rečeno da okužba pride do otroka. Zahtevaj čim več preiskav in se dobro informiraj.

Vso srečo.user posted image

(odgovor članu gloria)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Toxoplazmoza
5.6.2008 11:15:09   
Anonimen
Da ne pride do otroka? user posted image  Prvič slišim. To je prvo tveganje med user posted image . Ker sem sama imela stik celo življenje z mucami, je bil še moj ginekolog presenečen, da je sploh še nisem prebolela. Pa je bilo okoli hiše več divjih kot domačih mačk.
Otrok je prvo, kar se v user posted image  zavaruje. Ravno zaradi tega je ta preiskava tako pomembna v nosečnosti. Za samo nosečnico ni nevarna.

Anonimna, Srečno!user posted image  Poslušaj nasvete izključno ginekologa.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Toxoplazmoza
5.6.2008 12:32:23   
gloria
Didlinaa moj primer z okužbo je vodil Pušenjak in da ne pride do otroka je odvisno gdaj je okužba nastala ter kako hitro se je odkrila in začela zdravit(to so njegove besede).Men je še povedal da v začetku nosečnosti otkrita okužba ima samo 5% možnosti da pride do otroka(če se začne takoj zdravit)in da pri AC ugotovijo 99%če je otrok okužen ali ne.Je pa mal primerov od gdaj ih on vodi da so morali nosečnost prekinit.
Anonimna drži seuser posted image ...dober vem kaj zdej prestajašuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Toxoplazmoza
5.6.2008 13:41:14   
pavlyna
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Prenašajo jo v glavnem mačke.


To niti približno ni res. Večina okužb je z okuženo zelenjavo in sadjem. Pri stiku z muco se ne moreš okužit. Okužiš se lahko samo če se dotikaš iztrebkov bolne muce. Negovana, hišna, cepljena muca ne more bit prenašalka te bolezni, ker je nima kje dobit.

O zdravljenju pa si preberi pušenjaka, ki je o tem ogromno pisal. Ni rečeno da okužba pride do otroka. Zahtevaj čim več preiskav in se dobro informiraj.

Vso srečo.user posted image



karin24 in kaj delajo muce ko se pokakajo,....se umijejo in to tako, da si z jezikom čistijo ritkouser posted image  in z jezikom si pol umijejo tud tačke, dlako po telesu,....in ti jo nato božaš.----se lahko okužiš z božanje?---DA

ja in na žalost niso vse muce negovane, cepljene,...

< Sporočilo je popravil pavlyna -- 5.6.2008 13:43:57 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Toxoplazmoza
5.6.2008 14:18:01   
anny1
IZVIRNO SPOROČILO: pavlyna

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Prenašajo jo v glavnem mačke.


To niti približno ni res. Večina okužb je z okuženo zelenjavo in sadjem. Pri stiku z muco se ne moreš okužit. Okužiš se lahko samo če se dotikaš iztrebkov bolne muce. Negovana, hišna, cepljena muca ne more bit prenašalka te bolezni, ker je nima kje dobit.

O zdravljenju pa si preberi pušenjaka, ki je o tem ogromno pisal. Ni rečeno da okužba pride do otroka. Zahtevaj čim več preiskav in se dobro informiraj.

Vso srečo.user posted image



karin24 in kaj delajo muce ko se pokakajo,....se umijejo in to tako, da si z jezikom čistijo ritkouser posted image  in z jezikom si pol umijejo tud tačke, dlako po telesu,....in ti jo nato božaš.----se lahko okužiš z božanje?---DA

ja in na žalost niso vse muce negovane, cepljene,...


Na žalost je res, ampak anonima- ne vrzi puške v koruzo- še je čas pojdi do Pušenjaka pa bo- srečno user posted image

_____________________________

Sreča moja so moji sončki, ki sto po čudežu prišli v moje življenje....Čeprav je mami biti težko je to najlepša naloga, ki jo ena ženska lahko ima...

(odgovor članu pavlyna)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Toxoplazmoza
5.6.2008 14:22:56   
Anonimen
ja in na žalost niso vse muce negovane, cepljene,...


Takih se pač v nosečnosti ne boža.

Je pa dejstvo da večina okužb ni od božanja mačk, oz. jaz resnično dvomim da sploh kkšna je. Običajno je krivo sadje in zelenjava ter svinjina. BTW svinje so bolj nevarne za toxo kot mačke.

(odgovor članu anny1)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Toxoplazmoza
5.6.2008 14:34:04   
Anonimen
Hvala za nasvete in podporo. Jaz sploh ne vem kako je do okužbe prišlo, verjetno preko zelenjave. Gin me je vprašal če je bla zelenjava dobro umita, mi vedno dobro umijemo....pr nas ni kot v laboratoriju, mislim pa da sem občutljiva na čistočo in higieno. Doma imam tudi že celo življenje muce, pa da se glih zdaj okužimuser posted image  nimam srečeuser posted image .  Samo upam, da je pravočasno odkrita okužba in da se ni na user posted image  prenesla. Predvsem me je stisnilo pri srcu, ker je ena sovaščanka imela zaradi toxe splav....user posted image . Sem pa po naravi optimist, upam da se bo vse dobro izteko. 
Gloria kako si pa ti prišla do dr. Pušenjaka, ti je gin dal njegovo telefonsko al mail, al si sama kontaktirala z njim? Meni je moj gin omenil zdravljenje, verjetno so tudi pri njih mišljenja deljena. Aja pa še to, meni so v materinsko knjižico vpisali samo IGG neg, pa IGM poz (pa vrednost 20) . A če prosim za izivde oz kopije mi to dajo? Avidnost ni omenjena....user posted image

(odgovor članu pavlyna)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Toxoplazmoza
5.6.2008 17:58:59   
pavlyna
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

ja in na žalost niso vse muce negovane, cepljene,...


Takih se pač v nosečnosti ne boža.

Je pa dejstvo da večina okužb ni od božanja mačk, oz. jaz resnično dvomim da sploh kkšna je. Običajno je krivo sadje in zelenjava ter svinjina. BTW svinje so bolj nevarne za toxo kot mačke.


je res, da so svinje bolj nevarne od mačk, sam na srečo se svinje ne sprehajajo povsod kar prostouser posted image user posted image user posted image , okrog naših domov, avtov,...in če ne greš v hlev res ne prideš v stik z njimi kar tako,...in če ne ješ premalo termično obdelanega mesa!

< Sporočilo je popravil pavlyna -- 5.6.2008 18:01:48 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Toxoplazmoza
5.6.2008 18:00:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Prenašajo jo v glavnem mačke.


To niti približno ni res. Večina okužb je z okuženo zelenjavo in sadjem. Pri stiku z muco se ne moreš okužit. Okužiš se lahko samo če se dotikaš iztrebkov bolne muce. Negovana, hišna, cepljena muca ne more bit prenašalka te bolezni, ker je nima kje dobit.

O zdravljenju pa si preberi pušenjaka, ki je o tem ogromno pisal. Ni rečeno da okužba pride do otroka. Zahtevaj čim več preiskav in se dobro informiraj.

Vso srečo.user posted image


podpis!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Toxoplazmoza
5.6.2008 18:01:06   
Anonimen
http://med.over.net/forum5/list.php?19

Tukaj lahko vprašaš pušenjaka.

(odgovor članu pavlyna)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Toxoplazmoza
6.6.2008 8:26:29   
anapikica
Karin24 hvala za link. Niti na misel mi ni prišlo da bi mal pobrskala po netuuser posted image verjetno zaradi zmedenosti. Danes naj bi dobila rezultate, vseeno upam na kakšno dobro novičko. Slišala pa sem, da obstaja en strokovnjak na tem področju dr. Logar, baje ima celo Slo skoz, tako da mogoče grem tudi do njega. Odvisno od poraznosti izvida.
No danes je zame dan poln pričakovanja, takšnega al drugačnega, vam pa želim lep dan in uživajte s svojimi pikicamiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Toxoplazmoza
6.6.2008 8:43:04   
Blejka26
želim ti vso srečo..resnično..

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu anapikica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Toxoplazmoza
6.6.2008 8:50:11   
Anonimen
Vso srečouser posted image

(odgovor članu Blejka26)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Toxoplazmoza
6.6.2008 11:44:06   
gloria
Men je moj gin.dal izvide ker so ih v lj.zahteval(moreš pa imeti dva odvzema krvi če te ni tvoj poslal te bodo v lj.)Jaz ko sem zvedla da sem okužena sem bila v taki paniki da nisem vedla kaj nardit.Ko sem pršla k seb sem pisala Pušenjaku in mu prepisala ceu izvid in mnenje mojega gin.Kmal mi je odgovoril(tisto ko sem pisala v prejšnjem postu).Poklicala sem v lj.in so me takoj drugi dan sprejeli.Dobila sem tablete in Pušenjak me je naročil na AC v 18 tednu.Moj primer je vodla dr.Premru ki jo je Pušenjak pohvalil da če je kateri je ona za toxo strokovnjak.Ko sem šla na ac je uz pokazal dobro razvit plod(ker sem bila opozorjena da lahk pride tud do splava če se je okužil),in pol ac bp.Res pa je da te spremljajo do poroda in še pol ko se otrok rodi.Kja ti nisi dobila napotnice za lj.od gin?Držim pesti da bo vse okuser posted image user posted image user posted image ..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Toxoplazmoza
6.6.2008 15:43:24   
Anonimen
Zivjo!

Tudi meni so na pregledu krvi v 8. tednu ugotovili sum na okuzbo z toxo. IgG so pozitivni, IgM nagativni. Zdravljenje sem zacela pred tednov dni, v zacetku julija pa imam se AC. Kako sem se okuzila nimam pojma. Prva nosecnost je potekala idelano, tale pa ...
Drzim pesti, da se nam bo vsem srecno izteklo in bomo srecne mamice zdravih otrok.

(odgovor članu gloria)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Toxoplazmoza
7.6.2008 15:06:59   
anapikica
Včeraj sem dobila info o drugem izvidu, IGG imam še vedno negativen, IGM pa pozitiven in vrednost še vedno isto. user posted image So mi rekli da gre za nespecifično okužbo s tokso, kaj pa to pomeni ne vem, čez 3-4 tedne pa mi ponovno odvzamejo kri. Sedaj čakam da izvidi romajo do G da se odloči kako in kaj naprej. On je kar v štartu predlagal zdravljenje, samo glede da se vrednost ni povečala.......Bomo še malo trpeli in krepili živčkeuser posted image .

Anonimna tudi tebi želim, da bi se vse dobro izteklo. Bom držala pesti da bo AC bp, da boš lahko uživala v nosečnosti.

Lep dan vam želim, pa čim bolje izkoristite vikend.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Toxoplazmoza
7.6.2008 15:21:41   
anapikica
IZVIRNO SPOROČILO: gloria

Men je moj gin.dal izvide ker so ih v lj.zahteval(moreš pa imeti dva odvzema krvi če te ni tvoj poslal te bodo v lj.)Jaz ko sem zvedla da sem okužena sem bila v taki paniki da nisem vedla kaj nardit.Ko sem pršla k seb sem pisala Pušenjaku in mu prepisala ceu izvid in mnenje mojega gin.Kmal mi je odgovoril(tisto ko sem pisala v prejšnjem postu).Poklicala sem v lj.in so me takoj drugi dan sprejeli.Dobila sem tablete in Pušenjak me je naročil na AC v 18 tednu.Moj primer je vodla dr.Premru ki jo je Pušenjak pohvalil da če je kateri je ona za toxo strokovnjak.Ko sem šla na ac je uz pokazal dobro razvit plod(ker sem bila opozorjena da lahk pride tud do splava če se je okužil),in pol ac bp.Res pa je da te spremljajo do poroda in še pol ko se otrok rodi.Kja ti nisi dobila napotnice za lj.od gin?Držim pesti da bo vse okuser posted image user posted image user posted image ..


Gloria jaz se sploh nism v paniki spomnila vprašat če mi da izvid, sedaj ko grem k G bom sigurno vprašala. Pušenjaku sem tudi pisala, čakam na njegov odgovor. V lj, kjer so analizo krvi delali pa so mi rekli da naj ne bi šlo na plod, zaradi te vrednosti. No upam na najboljšeuser posted image


(odgovor članu gloria)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Toxoplazmoza
7.6.2008 22:37:54   
gloria
anapikica jaz res držim pesti da bo vse ok....oni res vejo kaj delajo mormo im zaupatuser posted image user posted image user posted image user posted image
anonimna a si ti v lj.za toxouser posted image ......tudi za te držim pesti da se vse dober konča......user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anapikica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Toxoplazmoza
8.6.2008 22:50:38   
Anonimen
Zivjo!

Ja, tudi jaz sem v Lj. Enkrat sem ze bila v APN pri dr. Premru, ki bo odslej v celoti vodila mojo nosecnost, ker moja gin. nima dovolj izkusenj s tem. Zdi se mi strokovna in me je kar malce pomirila, ceprav ...
Kar se izvidov tice, sem jaz dobila izvide in jih imam pri sebi in sem jih sevedas tudi v celoti pretipkala dr. Pusenjaku, ki me je takrat pomiril, da vendardle ne gre za svezo okuzbo, glede na to da so IgM negativni. No, bomo videli, kaj bo prinesel cas. Upam na najboljse za vse nas.
Lahko nocko 

(odgovor članu gloria)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?