|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 10:35:30   
dana
Ali res traja dlje kot porod ki se začne spontano s popadki ali z razpokom mehurja? Zadnjič mi je kolegica razlagala, da so njej sprožili 10 dni čez rok in da je bila več kot 12 ur v porodni.

Kakšne so vaše izkušnje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 10:44:08   
Pingvinčica
Pri prvi se mi je porod začel spontano z popadki, bila v porodni 45min. Pri drugi pa so mi ga sprožili v porodni bila 3 ure od tega dobre pol ure intenzivnih popadkov in porod. Če bi se še enkrat odločala bi se odločla za spontan porod ampak se preživi tudi z umetnimi popadki.

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 10:45:59   
angel_rebelde
Eh.

Meni so ga sprožili, rodila v 3 urah.


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 10:47:04   
Najaa
sprožili, ko se po treh urah moji popadki niso stopnjevali. vse skupaj je trajalo 8 ur, odkar so mi dodali umetne pa 5.

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 10:53:43   
AKP
Ko so mi prvič sprožili porod je trajal 3 ure in 45 minut. So mi pa predrli mehur in dali umetne popadke. Drugič pa sem imela na dan termina ctg in amnioskopijo in sem takoj po amnioskopiji dobila popadke, vendar ne dovolj močne. Termin sem imela v petek in sem imela do nedelje nonštop popadke. V nedeljo sem pa odšla v porodnišnico in sem tam čez dve uri rodila s svojimi popadki. Meni se je zdel prvi porod dosti lažji, ker se je vse odvijalo tako hitro in nisem imela prej niti enega svojega popadka. 

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 10:55:57   
tintin
sprožili, od prvega popadka do konca 1,5 ure.


Traja pa lahko tudi po 12 ur in več, odvisno kako hitro porod napreduje.

(odgovor članu AKP)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 11:02:19   
Anonimen
Sprožili, rodila v 4 urah.
Spontan, od prvega popadka do poroda je minilo 24 ur.

(odgovor članu tintin)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 11:06:23   
Gordana-3
sprožili, rodila v pol urah, še babica se je čudila, da je šlo zelo hitro, ker je ona računala, da bom rodila čez kakšni dve uri.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 11:06:53   
Anonimen
Sprožili, trajalo je 4 ure

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 11:10:27   
suzy85
IZVIRNO SPOROČILO: nina7

Sprožili, trajalo je 4 ure

enako

_____________________________

Pameten človek ne naredi vseh napak sam. Možnost da tudi drugim. (W. Churchill)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 11:12:24   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: dana


Kakšne so vaše izkušnje?



Sprožen porod sem imela zaradi male količine plodovnice.
Ob 8.30  mi je G predrla mehur, babica me je priklopila na umetne+antibotik. Odprta sem bila 1 cm. Do 14h sem se odprla še za 3...potem pa nič več...CR so mi naredili ob 21ih.
Popadki ves čas, zjutraj sem pojedla banano in tri požirke žitne kave...od 12ih nisem smela več pit. Ob 18ih so mi odklopili infuzijo, popadki pa so bili vedno močnejši...
Ko sem naslednje jutro k sebi stisnila  user posted image je bilo vse pozabljeno! user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 11:23:38   
dana
Hvala za odgovore. Ste me kar mal pomirile, ker sem res mislila, da če ti sprožijo porod, da mora trajati zelo dolgo.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 11:32:05   
babylove
To je pa verjetno čisto odvisno od ginekologa, ki vodi tvoj porod. Meni je moj vnaprej jasno povedal, da me več kot 4 ure ne bo pustil v porodni sobi.

_____________________________






(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 11:39:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

sprožili, rodila v pol urah, še babica se je čudila, da je šlo zelo hitro, ker je ona računala, da bom rodila čez kakšni dve uri.


Kaj je to? Pol ure? Ne verjamem.

(odgovor članu Gordana-3)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 11:58:23   
Gordana-3
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

sprožili, rodila v pol urah, še babica se je čudila, da je šlo zelo hitro, ker je ona računala, da bom rodila čez kakšni dve uri.


Kaj je to? Pol ure? Ne verjamem.


saj ti ni treba verjet. doma mi je začela odtekati voda, v porodnišnici so mi predrli mehur, dobila klistir, se stuširala ... to je trajalo kakšno uro in pol. potem prišla v porodno, dali so mi umetne, da bo stvar prej minila. po kakšnih 20 minutah, ko me je že res vse ful bolelo, pride babica, da bi mi dala nekaj proti bolečinam. pogleda in vidi, da sem že uhuhu odprta, potem je sledilo samo še tiskanje in dojenči je bil tu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 12:14:27   
dana
IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

sprožili, rodila v pol urah, še babica se je čudila, da je šlo zelo hitro, ker je ona računala, da bom rodila čez kakšni dve uri.


Kaj je to? Pol ure? Ne verjamem.


saj ti ni treba verjet. doma mi je začela odtekati voda, v porodnišnici so mi predrli mehur, dobila klistir, se stuširala ... to je trajalo kakšno uro in pol. potem prišla v porodno, dali so mi umetne, da bo stvar prej minila. po kakšnih 20 minutah, ko me je že res vse ful bolelo, pride babica, da bi mi dala nekaj proti bolečinam. pogleda in vidi, da sem že uhuhu odprta, potem je sledilo samo še tiskanje in dojenči je bil tu.


Ja gordana sam pol ti niso sprožili, ker praviš da ti je že doma začela odtekat voda. Se pravi, da se je porod začel sam od sebe, v porodnišnici so ti samo pomagali z umetnimi. Tako je bilo tudi pri meni v prvo, sam je trajalo 5 ur vse skupaj.


(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 12:20:30   
Splišni
Čisto odvisno, zakaj in posledično kako ti ga sprožijo. Če je maternični vrat trd in dolg, lahko traja tudi več dni od sprožitve s svečko za mehčanje, pa še vseeno lahko po treh dneh potem rodiš s CR, ker porod ne napreduje.
Lahko pa, če se že sama odpiraš in dobiš še dodaten pospešek v obliki umetnih ppopadkov, rodiš npr. v pol ure, kot je ena povedala.

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 12:36:29   
benika
Prvič so mi sprožili porod 14 dni čez rok. MV je bil zaprt. Prvi dan sem dobila svečke, drugi dan rojevala 16 ur.

Drugič so mi sprožili porod 2 dni čez rok, MV odprt 2 cm, porod trajal 4 ure.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 13:24:15   
Gordana-3
IZVIRNO SPOROČILO: dana

IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

sprožili, rodila v pol urah, še babica se je čudila, da je šlo zelo hitro, ker je ona računala, da bom rodila čez kakšni dve uri.


Kaj je to? Pol ure? Ne verjamem.


saj ti ni treba verjet. doma mi je začela odtekati voda, v porodnišnici so mi predrli mehur, dobila klistir, se stuširala ... to je trajalo kakšno uro in pol. potem prišla v porodno, dali so mi umetne, da bo stvar prej minila. po kakšnih 20 minutah, ko me je že res vse ful bolelo, pride babica, da bi mi dala nekaj proti bolečinam. pogleda in vidi, da sem že uhuhu odprta, potem je sledilo samo še tiskanje in dojenči je bil tu.


Ja gordana sam pol ti niso sprožili, ker praviš da ti je že doma začela odtekat voda. Se pravi, da se je porod začel sam od sebe, v porodnišnici so ti samo pomagali z umetnimi. Tako je bilo tudi pri meni v prvo, sam je trajalo 5 ur vse skupaj.




a ni bilo vprašanje od sprožitve dalje? user posted image   ok, so mi ga pospešili ... je bilo pa fajn, ker je kratko trajalo user posted image . podobno je bilo tudi drugič, zato si sploh ne predstavljam, kako izgleda, ko si več ur v porodni sobi ...

< Sporočilo je popravil Gordana-3 -- 12.3.2009 13:27:32 >

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 13:28:34   
Netopirčy81
Sprožili so mi 3. dan čez PDP. V porodni sem bila 9 ur - mučnih!! Upam, da v drugo ne bo tako...

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 13:35:49   
Ploha
meni so sprožili s tableto za mehčanje materničnega vratu, šele po 4 svečki se je začelo dogajat, dobila svoje popadke, rodila v dobrih 3 urah, s tem da sem bila v porodni kakšne pol ure,...

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 13:36:59   
Taddy78
Sprožili so mi ga zaradi premajhne količine plodovnce, končali smo v 4.urah.

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 13:39:22   
MAŠKA
Pri meni se je začel z razpokom mehurja, rodila sem pa v 13 urah s pomočjo gela za mehčanje MV in umetnih popadkov. To je bilo najdaljših 13 ur v mojem življenju.

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 14:09:06   
Pikicapokica6
14 dni čez rok so mi porod sprožili - trajalo vsega 2 uri (skupaj s predrtjem mehurja), tahude popadke sem imela le zadnjih 20 minut, tako da......superuser posted image  Upam, da bo v drugo vsaj tako hitro potekalo.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 14:13:19   
barika
Sprožili so mi nekje ob 11 dopoldan, popadke sem dobila šele okoli šestih zvečer (baje so bili no, kaj pa vem, me ni nič matralouser posted image ), voda mi je odtekla malo po sedmi zvečer,, tako da ko sem prišla v porodno (takoj, ko mi je odtekla voda), so mi dali umetne (moji so bili prešibki) sem rodila malo pred drugo uro zjutraj. v materinski piše, dasem rodila v štirih urah user posted image

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?