|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Umazan iz vrtca
7.4.2009 8:57:23   
xerox
Ali vaši 1 letniki tudi prihajajo oziroma so prihajali domov čisto umazani in poflekani od hraneuser posted image
Sej ne vem, mogoče je to čist logično, ampak zjutri ga pustim tam čistega, lepega, ko ga pa pridem iskat je pa kot en pujsekuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 9:03:43   
alda
če so otroci " normalni" je čist normalno, da so tudi umazani in se umažejo !!
To je samo znak , da so bili v vrtcu ustvarjalni user posted image user posted image user posted image !!

Ko sem delala v vrtcu kot vzg. mi je najbolj dvignila pokrov kaka damica, ki je pripeljala otročka oblečenga kot porcelanasto lutko in mu pol še zabičala , da se ne sme umazat !!!
Bi ji najraje vse /ne/sramne dlake s pinceto populila user posted image : potem pa naj ga ima doma na okenski polici...ja otrok se pa ja mora igrat in se posledično tudi umazat !!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 9:05:15   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: xerox

Ali vaši 1 letniki tudi prihajajo oziroma so prihajali domov čisto umazani in poflekani od hraneuser posted image
Sej ne vem, mogoče je to čist logično, ampak zjutri ga pustim tam čistega, lepega, ko ga pa pridem iskat je pa kot en pujsekuser posted image

Moja punči je stara skoraj 4 leta in pride domov vsa umazana. Malo od trave in mivke, potem pa dodatno še od kosila user posted image Za v vrtec ima itak samo trenirke, zato se ne sekiram.

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 9:05:30   
benika
Kaj pa si ti pričakovala? da ga bodo v vato zavijaliuser posted image Mislim enoletnik se popaca samo da žlico prime, kaj šele da začne samostojno jesti. Se bo treba kar lepo navadit, da otrok pride poflekan domov in da bo kdaj pa kdaj potrebno kako oblačilo tudi stran vrečtuser posted image

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 9:06:24   
Anonimen
ja kak pa naj prideuser posted image   me zanima če je kje kakšen enoletnik, k zna tko lepo jest, da se nič ne poflekauser posted image jst vsak dan tovorim umazane cunje iz vrtca in zjutri čiste tjauser posted image je pa res, da pri nas ravnateljica zahteva, da že te tamale navajajo na samostojnost in jih posedijo za mizo in jedo sami...je prov zabavnouser posted image no, seveda jih na koncu še vzgojiteljici nafotrata, da se res najejo, ampak načeloma pa jedo samiuser posted image in temu primerno zgledajo tud oblačilauser posted image
pa ne sam od hrane, še od peska, barv, čaja itd.user posted image sam jst ne kompliciram, sam da se majo fajnuser posted image

(odgovor članu xerox)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 9:09:37   
metuljčica1
Naša tamala (junija bo 2leti) pride skoraj vsak dan umazana, včeraj je celo v žepu prinesla malo mivke.Tavečja bo pa junija 5let, pa še vedno pride vsa zelena od trave in popackana z raznimi barvami ko rišejo.Zato gresta pa vedno primerno oblečeni v vrtec, tako da se ne sekiram zaradi tega.Saj tudi ko doma jesta in se igrata se umažeta, kako da se nebi v vrtcu.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 9:31:33   
xerox
IZVIRNO SPOROČILO: metuljčica1

Naša tamala (junija bo 2leti) pride skoraj vsak dan umazana, včeraj je celo v žepu prinesla malo mivke.Tavečja bo pa junija 5let, pa še vedno pride vsa zelena od trave in popackana z raznimi barvami ko rišejo.Zato gresta pa vedno primerno oblečeni v vrtec, tako da se ne sekiram zaradi tega.Saj tudi ko doma jesta in se igrata se umažeta, kako da se nebi v vrtcu.


Moj je imel pa včeraj v žepu špageteuser posted image . No sej se mi je zdelo, da je tako, ampak je šele 1 teden v vrtcu in ko sem bila na uvajanju, drugi malčki niso bili umazani, pa sem mislila, da je samo moj tak pujsekuser posted image , zdaj pa vidim da so tudi vaši. LP

(odgovor članu metuljčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 9:36:17   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: alda

če so otroci " normalni" je čist normalno, da so tudi umazani in se umažejo !!
To je samo znak , da so bili v vrtcu ustvarjalni user posted image user posted image user posted image !!

Ko sem delala v vrtcu kot vzg. mi je najbolj dvignila pokrov kaka damica, ki je pripeljala otročka oblečenga kot porcelanasto lutko in mu pol še zabičala , da se ne sme umazat !!!
Bi ji najraje vse /ne/sramne dlake s pinceto populila user posted image : potem pa naj ga ima doma na okenski polici...ja otrok se pa ja mora igrat in se posledično tudi umazat !!


Točno tako.

Boga zahvali, da je tako. Moj je hodil sterilno čist iz vrtca, ker 1. ni nič jedel, 2. niso bili zunajna igrišču, če je bila zemlja malo mokra, da se ne bi kdo umazal.

Ne moreš verjet, kako sem zdaj, ko je v 1. razredu, vesela, ker mi vsak dan hodi ves rdečeličen, blaten in od trave domov.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 10:16:33   
t5t6
Jaz sem vedno zadovoljna, ko prideta domov umazana, ker vem, da uživata, če je umazan od hrane pomeni, da je jedel in da se je pri tem zelo trudil in to sam. Umezanija od barvic, temper... pomeni da je otrok užival pri ustvarjanju umetnij, umazanija od trave, peska, zemlje pa je najboljša, ker to pomeni, da so bili veliko zunaj, da so se zdravo gibali in pri tem neznansko uživali. Priporočam ti, da gledaš na stvari s te plati, ker če te moti umazanija pri enoletniku ne veš kaj te čaka ko jih bo imel pet ali pa več. Jaz moja dva mulca ne spustim v hišo, ko se igrata zunaj, se morat pred hišo sezut in slačt trenerko potem pa po najkrajši poti v banjo, ker sta tako zapacana.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 10:42:29   
honey
Jaz imam 4-letnika in ni v vrtcu, ga čuva moja mami. In ko pridem po njega, je vsak dan kot pujs. S tem, da ga včasih že vmes preobleče, pa se ob 16.00 nič ne pozna user posted image . Otroci so pač ustvarjalni in jih ne briga, če se zraven umažejo. Zato je na starših, da jih oblečemo temu primerno, ne da potem cvilimo in jokamo, kako so otroci umazani. Pač oblečeš otroku trenirko ali kaj podobnega, kar ni škoda in je mir. In smo vsi zadovoljni user posted image


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 10:42:59   
hubi
Meni je pa sin polne žepe regrata prinesel domov. Je rekel, da mi ga je med sprehodom nabral za solato. user posted image user posted image

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 10:54:07   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Meni je pa sin polne žepe regrata prinesel domov. Je rekel, da mi ga je med sprehodom nabral za solato. user posted image user posted image


user posted image user posted image

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 11:04:28   
Naja31
Moj 4 letnik je vsak dan po vrtcu tako umazan, da je meni prav nerodno ko hodiva domov user posted image user posted image user posted image .
Poleg zemlje, trave in blata na hlačah, je na majčki kosilo od A do Ž, v rokave pa si nos briše.

Če gremo po vrtcu direktno kam, imam čista in lepša oblačila kar s seboj in ga tam preoblečem.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 11:14:53   
ajataja
naša je stara 6 let je v 1.razredu pa pride večkrat domov čist zelena od trave pa mal oranžne omake od kosila na majčki mi tud prineseuser posted image   Pač operem pa se ne sekiram itak se tud popoldan od zunaj na dvorišču še enkrat umaže pa se vsaj splača vsak večer pralni stroj zalaufat user posted image

< Sporočilo je popravil ajataja -- 7.4.2009 11:16:55 >

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 11:46:55   
tintin
HB da so umazani:) Jaz mojemu oblačim samo trenirke, pa naj se valja kjer hoče...samo, da je zdrav in vedoželjen....user posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 11:50:18   
tajtaja
Ali vaši 1 letniki tudi prihajajo oziroma so prihajali domov čisto umazani in poflekani od hraneuser posted image
Sej ne vem, mogoče je to čist logično, ampak zjutri ga pustim tam čistega, lepega, ko ga pa pridem iskat je pa kot en pujsekuser posted image


NIsem brala ostalih postov, tako ne vem kaj mislijo druge.
Kar se tiče mojega mnenja, pa je to, kar zgoraj pišeš najbolj normalna stvar na svetu. Pomisli, ko ga imaš doma je od zjutraj do večera čist, brez fleka? To je skoraj neverjetno! Jaz sem svoje morala večkrat preoblečt, če ne drugo, so se poslinili, pa ko smo jedli so se zapacali, pa taki že v roki kaj držijo in sami grickajo...
Naj je kar umazan, hvalabogu za pralni stroj!


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 12:37:15   
KatjaD
IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Meni je pa sin polne žepe regrata prinesel domov. Je rekel, da mi ga je med sprehodom nabral za solato. user posted image user posted image


Ja, moj mi je zraven še razložil, da ker je bil malo lačen, ga je nekaj kar pojedel  user posted image user posted image user posted image , ostalo bomo pa skupaj (star je pa 3 leta).

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 14:47:59   
mulan
Mojo punco (kmalu bo imela 3 leta) za v vrtec oblačim v trenerke..... od bratrancev!!! Gre tja kot fant user posted image  samo da mi ne umaže njenih lepših, bolj dekliških oblačil. Zadnjič je vzgojiteljica 3 x preverjala njeno torbo, ko jo je hotela preoblečt, ki je mislila, da je falila!! So bile namreč znucane stare fantovske hlače in majice not!!  Tako vsaj ne rabim skrbet, kakšna pride domov. Če bi jo hotela ves čas v dekliška oblačila oblačit, bi mi jih v treh dneh (ali dveh?) vrtca že zmanjkalo...user posted image
Sin pa je mlajši, pa pride še bolj umazan... ma vsaj ne zgleda kot punca user posted image

Se pravi: ja, so vedno umazani, ko pridejo domov.

(odgovor članu KatjaD)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 14:50:52   
rija
moj triletnik ne hodi v vrtec, pa je vsak dan vsa dvakrat ko pujs.....user posted image  
kmetje pač....pa najraje skače po frišno zorani njivi.....ali se valja po kupu sveže izkopane zemlje....

pa ni to krasno? marsikateri otrok nima te možnosti.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 15:37:18   
PIRANJA
Splišni v kateri vrtec pa je hodil tvoj otrok? Mi lahko odgovoriš na z.s. če ne želiš tu..

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Umazan iz vrtca
7.4.2009 17:35:37   
hokejistka
Moja 1.letnica pa pride popolnoma čista iz vrtca user posted image . Mislim resno, nič zaflekana, nič polita.

Ko je doma, je ponavadi že do kosila čisto umazna, iz vrtca pride pa kot perla.

Mi je ful čudno, ker sem tudi sama delala v vrtcu in so bili otroci občasno zaflekani (od sadja, barv)

Bom prav vprašala na govorilnih urah, kako to, da je tako čista. Mi je pa mož rekel, da imajo takšne fine podložene slinčke, ki se oblečejo čez ramena, da so res zelo dobro zaščiteni ko jedo.

lp

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Umazan iz vrtca
8.4.2009 8:12:58   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Moj 4 letnik je vsak dan po vrtcu tako umazan, da je meni prav nerodno ko hodiva domov user posted image user posted image user posted image .
Poleg zemlje, trave in blata na hlačah, je na majčki kosilo od A do Ž, v rokave pa si nos briše.

Če gremo po vrtcu direktno kam, imam čista in lepša oblačila kar s seboj in ga tam preoblečem.



Isto je pri nas user posted image Sto razliko da je naša punčka...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Umazan iz vrtca
8.4.2009 9:33:12   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: hokejistka

Moja 1.letnica pa pride popolnoma čista iz vrtca user posted image . Mislim resno, nič zaflekana, nič polita.

Ko je doma, je ponavadi že do kosila čisto umazna, iz vrtca pride pa kot perla.

Mi je ful čudno, ker sem tudi sama delala v vrtcu in so bili otroci občasno zaflekani (od sadja, barv)

Bom prav vprašala na govorilnih urah, kako to, da je tako čista. Mi je pa mož rekel, da imajo takšne fine podložene slinčke, ki se oblečejo čez ramena, da so res zelo dobro zaščiteni ko jedo.

lp


Pri nas so jasličarji (do 3. leta) v vrtčevskih oblačilih, zato svojih nič ne umažejo.

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Umazan iz vrtca
8.4.2009 9:42:44   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: rija

moj triletnik ne hodi v vrtec, pa je vsak dan vsa dvakrat ko pujs.....user posted image  
kmetje pač....pa najraje skače po frišno zorani njivi.....ali se valja po kupu sveže izkopane zemlje....

pa ni to krasno? marsikateri otrok nima te možnosti.....user posted image


jaz vedno pravim, da otrok ni otrok, če ni umazanuser posted image

Klinc pa umazane cunje, zato imamo pa prašek in stroj. NAj otroci uživajo otroštvo, dokler ga lahko.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Umazan iz vrtca
8.4.2009 10:15:54   
zmajči25
Moja je tudi, še posebej prvo leto jasli, hodila domov fajn umazana (hrana, trava, barve,...). Sedaj je malček boljše (zna lepo jesti), vseeno pa ne vem, če mine kakšen dan, da nima vsaj enega flekca kje na majčki. Se pa ne sekiram preveč, oblačim pa jo tudi v lepše majice, hlače, krilca,.... in vsi fleki gredo z Vanishem dol. V končni fazi pa tudi obleke hitro preraste in naj jih vsaj znosi. Hvalabogu obstaja pralni stroj!

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?