|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Usposabljanje na delovnem mestu
31.3.2009 13:51:02   
nemsis
Danes sem po pošti od zavoda prejela napotnico za usposabljanje na delovnem mestu. Zanima me ali se kdo od vas spozna na to. Ali se sploh splača (s finančnega vidika)?Trenutno sva oba s partnerjem brez zaposlitve zato me zanima.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
31.3.2009 14:34:09   
zmajaz
Kolikor sem brala na MON-u, gre tu samo za sramotno izkoriščanje brezposelnih: več si lahko prebereš TUKAJ

(odgovor članu nemsis)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
31.3.2009 14:34:22   
hrchy
Ce si brez zaposlitve se ti splaca prijeti za kakrsnokoli delo, ne pa posedati doma in cakati na denar od drzave.

In ce ti nekdo ponuja, da te bo zastonj naucil nekih vescin, ki te bodo napravile bolj konkurencno na trgu dela, ne vem, kaj sploh se premisljujes... sej mas cajt, a ne? Al ti je bolj fajn brezposelna bit pa doma cepet?



< Sporočilo je popravil hrchy -- 31.3.2009 14:40:12 >

(odgovor članu nemsis)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
31.3.2009 14:51:33   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: hrchy
Ce si brez zaposlitve se ti splaca prijeti za kakrsnokoli delo, ne pa posedati doma in cakati na denar od drzave.


Sama sem sicer bila nekaj časa prijavljena na zavodu - a nisem nikoli prejemala nobene podpore, socialne pomoči itd. in sem si kolikor hitro mogoče poiskala zaposlitev. Sem definitvno proti temu, da ljudje sedijo doma in živijo na račun države - oziroma davkoplačevalcev, če bi lahko delali. In tudi s tem, da moraš, še si brezposeln sprejeti tudi delovno mesto, ki je pod tvojih rangom izobrazbe. Ampak tole usposabljanje na delovnem mestu je sramota za našo državo, ker omogoča delodajalcem, da izkoriščajo brezposelne - isto velja za javna dela - če delodajalec rabi delavca, naj ga pošteno plača, ne pa da se okorišča na račun takih programov, da pride do skoraj zastonj delovne sile. user posted image  Tale usposabljanja sploh ne služijo nobenemu usposabljanju - ampak samo izkoriščanju.

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
31.3.2009 19:04:38   
pokica_
zmajaz se popolnoma strinjam s tem kar si napisala. In še nekaj...tole usposabljanje na del. mestu ne pomeni da nisi več brezposelna oseba, si še kar naprej,...s tem, da se to usposabljanje kadarkoli prekine, če dobiš pravo zaposlitev. Je pa tole najbolj izkoriščevalski način nabiranja del. izkušenj, ki BTW niso nikjer napisane da si sploh delal...ne v del. knjižici in ne nikjer drugje, delodajalec ni k ničemer obvezan, in tudi ne, da ti plača prevoz in malico, ali še kaj drugega. Dobiš le neko čisto majhno vsoto denarja za to, z strani ZRSZ, ampak šele po preteku najmanj 2mes...s tem, da si boš sama morala krit vse stroške povezane z delom.

Mojo prijateljico je ZRSZ lepo ogoljufal na ta način. user posted image  
No, pa še tako "cenjene izkušnje", ki jih menda dobiš....je kopiranje in kuhanje kavic za hvala lepa.



_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
31.3.2009 19:33:45   
Sibil_
Ja, mogoče je res na prvi vtis samo kuhanje kavic in kopiranje - kaj pa poznanstva?In sigurno se to splača, če greš v kakšno obetavno podjetje, ker če se izkažeš bodo verjetno pri potrebi po delavcu prej pomislili na koga poznanega kot na enega levega, za katerega ne vedo kako dela.

In v vsakem primeru ni nikjer variante, da 8 ur kuhaš kavo in kopiraš.Nekaj od te izkušnje vsekakor odneseš.

Glede zapisanih izkušenj - saj nobeden nima izkušenj in znanj nikjer napisanih (no, razen tečajev ipd.), znanje lahko ob priliki pokažeš in se dokažeš.user posted image

No, jaz bi bila sigurno pripravljena to sprejeti, saj lahko končaš kadar hočeš.

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
31.3.2009 19:49:23   
nemsis
Naj povem, da gre za usposabljanje na socialni in da imam do nje 5 minut, tako da o kakšnih potnih stroških sploh ni govora. Sicer me takšno delo zanima. Na vas pa sem se obrnila le zaradi finančnega stanja oz. kako to usposabljanje vpliva na finance (otroški, socialna pomoč). Sama trenutno še prejemam nadomestilo z zavoda (poteče mi maja), potem pa bi morala zaprositi za socialno pomoč.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
31.3.2009 20:16:29   
zmajaz
Pravijo, da naj bi dobil za 40 ur dela tedensko 250 eur neto mesečnega plačila, do socialne pomoči pa potem seveda nisi upravičen. Otroški dodatek ti pa v vsakem primeru pripada - njegova višina pa se, kot vedno, določa glede na dohodke družine. 

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 31.3.2009 20:22:11 >

(odgovor članu nemsis)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
1.4.2009 9:10:53   
Kerensa*
Pri nas usposabljanje (uvajanje) načeloma ni plačano, če pa se izkažeš, lahko dobiš plačano polovično najnižjo urno postavko (smo rangirani). Odločitev o tem sprejema šefinja (ki najmanj zna, torej je najmanj kredibilna za presojanje user posted image ).

(odgovor članu nemsis)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
1.4.2009 18:39:44   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Pri nas usposabljanje (uvajanje) načeloma ni plačano, če pa se izkažeš, lahko dobiš plačano polovično najnižjo urno postavko (smo rangirani). Odločitev o tem sprejema šefinja (ki najmanj zna, torej je najmanj kredibilna za presojanje user posted image ).


Saj če gre za usposabljanje - uvajanje z namenom, da te bodo po končanem usposabljanju zaposlili, ni noben problem, je vse lepo in prav, če te pa ena firma vzame na t.i. "usposabljanje na delovnem mestu" za 3 ali 6 mesecev, zato da s praktično zastonj delovno silo flika manjkajočega delavca, ki je recimo na bolniški, porodniški ali kaj podobnega, potem ti pa reče adijo, je pa to navadna svinjarija - žal ne morem lepše rečti.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
1.4.2009 19:51:25   
nemsis
No, hvala vsem za vaša mnenja. Jutri bom itak vse izvedela. Res pa je, da se tudi jaz strinjam, da gre za izkoriščanje brezposelnih. Saj ne veš ali bi bil doma za tisti denar ali bi delal polni delovni čas. Pa ne me narobe razumeti, nisem ena izmed tistih, ki bi bila raje doma kot pa imela službo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
1.4.2009 19:55:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Saj če gre za usposabljanje - uvajanje z namenom, da te bodo po končanem usposabljanju zaposlili, ni noben problem, je vse lepo in prav, če te pa ena firma vzame na t.i. "usposabljanje na delovnem mestu" za 3 ali 6 mesecev, zato da s praktično zastonj delovno silo flika manjkajočega delavca, ki je recimo na bolniški, porodniški ali kaj podobnega, potem ti pa reče adijo, je pa to navadna svinjarija - žal ne morem lepše rečti.

Pri nas gre izključno za usposabljanje. Pričakovano je, da traja cca. 10 dni za tiste, ki že imajo nekaj izkušenj in maksimalno en mesec za tiste, ki jih še nimajo. Načeloma tistih, ki po cca. tem obdobju niso sposobni samostojnega dela, ne vzamemo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
1.4.2009 20:00:58   
hrchy
Pa kaj vas sploh briga, od kje dobijo podjetja denar - ne glede na to, ali ga dajo 'iz lastnega zepa' ali ga dobijo od drzave, to ne predstavlja nobene razlike glede tega, kaj vi dobite. Joooj...

A res nobena ne razume da namen usposabljanja ni bogatenje druzinskega proracuna ampak investiranje v prihodnost - vec stvari kot delas, na vec zaposlitvenih oglasov lahko odgovoris, za vec raznolikih del lahko reces, da si jih opravljal, bolj raznoolik zivljenjepis lahko posljes naokrog... in nekdo, ki hoce dobiti sluzbo, bo pomislil malo tudi dolgorocno - kaj mu lahko tako usposabljanje prinese za prihodnost, ne samo na to, a se mu trenutno splaca s financnega vidika.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
1.4.2009 20:07:22   
gita10
V naši firmi vedno koristimo delovni preizskus in usposabljanje na delovnem mestu- tako sem tudi jaz dobila službo. V tem času si še vedno na zavodu. od države dobiš 70% plače +potne stroške. Naj povem, da jaz nato gledam kot na nekaj najpametnejšega kar si je zavod izmislil. V teh treh mesecih spoznaš delo, šefe, način dela v firmi in po treh mesecih vidiš ali bi tu ostal ali bi takšno delovno mesto zapustil. Jaz sem bila enkrat 2 meseca brezposelna pa sem bila na robu živčnega zloma. Pa še to :nihče ne bo prišel h komerkoli domov in mu ponudil službo. Sama sem se dva meseca metala po zobeh za službo, ko pa sem jo imela so prišle ponudbe in še vedno prihajajo. Izkaži pa magari z kuhanjem kave pa ni delodajalca, ki bi dobremu delavcu rekel adio.

Jaz vsake par mesecu ponujam odpoved šefu, ko se mi zdi, da mi more plačo dvignit. Pa odpovedi še nikoli ni sprejel, plača se mi pa stalno dviguje, ker je toliko neskrbnih ljudi, da si ne upa raskirat, da bi me izgubil.

(odgovor članu nemsis)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
1.4.2009 20:25:27   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: hrchy
A res nobena ne razume da namen usposabljanja ni bogatenje druzinskega proracuna ampak investiranje v prihodnost - vec stvari kot delas, na vec zaposlitvenih oglasov lahko odgovoris, za vec raznolikih del lahko reces, da si jih opravljal, bolj raznoolik zivljenjepis lahko posljes naokrog... in nekdo, ki hoce dobiti sluzbo, bo pomislil malo tudi dolgorocno - kaj mu lahko tako usposabljanje prinese za prihodnost, ne samo na to, a se mu trenutno splaca s financnega vidika.


Če gre za dejansko usposabljanje, ki ti koristi za prihodnost, kjer se dejansko naučiš nekaj novega, je to odlično, saj vemo, da je treba razna izobraževanja dandanes še drago plačati. Ampak pogosto pa ta usposabljanja žal ne dosegajo svojega namena - primer: žensko s 6. stopnjo izobrazbe, ki ima 14 let delovne dobe na delovnem mestu vodje pošljejo na t.i. usposabljanje na delovnem mestu za enostavna opravila, ki jih lahko opravlja praktično vsak - npr. vnašanje podatkov v računalnik. To delovno mesto bi to žensko torej dodatno usposobilo za kaj točno?

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
1.4.2009 20:43:17   
hrchy
V debatah tukaj je bilo dostikrat napisano, da so dekleta, ki niso dobila sluzbe za svojo raven izobrazbe nacrtno izpuscala podatke o dosezeni izobrazbi iz zivljenjepisov. Ker pa izkusenj z 'nizjimi' deli niso imela, so vseeno izpadla iz kroga intervjujev.  In ce bi res hotela kakrsnokoli sluzbo bi se ta vodja s 6. stopnjo izobrazbe npr. po koncanem usposabljanju lahko javila na oglas za administrativna dela, zamolcala bivso 'previsoko' pozicijo in enostavno rekla, da ima izkusnje z administrativnimi deli. Kar je se vedno bolje kot nekdo, ki niti treh mesecev takih izkusenj nima.
Ce pa je bila res vodja, pomeni, da prav nesposobna ni in se bo tekom teh treh mesecev lahko na tak ali drugacen nacin izkazala in dokazala. Mogoce se ji bo kaj odprlo ze v tej sluzbi, mogoce dobi dobro priporocilo za naprej (to bi si jaz vsekakor zagotovila), mogoce preko novih znanstev...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
1.4.2009 22:08:03   
ZmajTolovaj
Jaz pravim - še vedno bolje kot sedeti doma. Tudi če ni (skoraj nič) plačano. Med ljudmi si, nekaj pametnega počneš, nabiraš izkušnje. V glavnem se strinjam s hrchy. Ne gledat samo na to, da bo prek tebe firma nekaj privarčevala, raje to glej kot na svoj profit, ker imaš lahko od tega veliko več kot tistih par evrov. V bistvu je v tem point.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
2.4.2009 8:30:03   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
nihče ne bo prišel h komerkoli domov in mu ponudil službo

O, tudi to se dogaja. Verjemi.
Jaz vsake par mesecu ponujam odpoved šefu, ko se mi zdi, da mi more plačo dvignit. Pa odpovedi še nikoli ni sprejel, plača se mi pa stalno dviguje, ker je toliko neskrbnih ljudi, da si ne upa raskirat, da bi me izgubil.

Nisem si mislila, da še kdo uporablja "moj" princip. user posted image

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
2.4.2009 10:24:43   
nemsis
Evo, toliko da javim. Bila na razgovoru in s 1.5. začnem usposabljanje. To bo trajalo 3 mesece, zaposlitev pa ni možna. Če ne drugega, bom dobila vsaj izkušnje.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
2.4.2009 11:21:46   
gita10
Jaz vsake par mesecu ponujam odpoved šefu, ko se mi zdi, da mi more plačo dvignit. Pa odpovedi še nikoli ni sprejel, plača se mi pa stalno dviguje, ker je toliko neskrbnih ljudi, da si ne upa raskirat, da bi me izgubil.

Nisem si mislila, da še kdo uporablja "moj" princip. user posted image


da se nama res nebo enkrat zgodilo, da bova z "najinim" principom obe dve na zavodu sedele pa se ponovno šle usposabljanje.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
2.4.2009 19:31:29   
FORZA
IZVIRNO SPOROČILO: eros

Evo, toliko da javim. Bila na razgovoru in s 1.5. začnem usposabljanje. To bo trajalo 3 mesece, zaposlitev pa ni možna. Če ne drugega, bom dobila vsaj izkušnje.


Jas sem bila na na usposabljanju. takoj so mi povedali, da zaposlitev ni možna, vendar vseeno sem šla ker sem razmišljala tko kot ti. Pridobila si bom nekaj izkušenj, majčken več denarja bo in ne bom posedala doma. Lahko ti povem, da to usposabljanje je res nekakšno izkoriščanje kuhanje kavice, kot je ena napisala, vendar sem takoj poklicala na zavod svetovalko in jo prosila za mnenje kaj storiti in mi je svetovala naj tam pri njih mal se zbunim. Šla sem kar do vodje in ji povedala, da sem tu da kaj odnesem iz tega usposabljanja. Takoj naslednji dan je urgirala in sem začela opravljati delo za katero sem bila napotena na usposabljanje. čeprav se je videlo, da so delavke bile malo razočarane, ker sem jim bila v pomoč za dela katera se njim ni dalo opravljati(se pravi preprosta dela). No konec koncev sem bila zadovoljna in nekaj odnesla od tega usposabljanja. Če se nebi sama pritoževala in bila tiho nebi nič odnesla. je pa res velikokrat slišati da je to izkoriščanje delovne sile. Zato pa ti želim veliko sreče pri opravljanju tega dela in kar lepo se postavi zase, če ne bo tko kot bi moralo biti.

(odgovor članu nemsis)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
2.4.2009 19:55:58   
ZmajTolovaj
Ja, ne bit tiho. Noben se ne bo zate postavil, če se ne boš sama. Sem včasih sama presenečena, koliko stvari gre brez problema skoz, samo rečt je treba, pa se mi zdijo nemogoče. Pa kar rata user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
2.4.2009 23:46:31   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
da se nama res nebo enkrat zgodilo, da bova z "najinim" principom obe dve na zavodu sedele pa se ponovno šle usposabljanje.

To me ne skrbi. Delam že 15 let in še nikoli si nisem našla dela preko RZZ. Če bi me pa hoteli poslati nekam, kamor jaz ne bi želela iti, se pa raje izpišem. In si delo (spet) poiščem sama. Računov jim ne bom polagala, dokler od njih nič ne pride na moj TRR. user posted image

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
7.9.2009 10:59:11   
Kati23
Jaz sem bila na usposabljanju na DM od aprila-julija, za poklic poslovni sekretar in sem dobila plačano pribl. 490 € skupaj s prevozom, kar je pa seveda premalo glede na to, na kakšnem delovnem mestu sem bila. Ampak to je bila v bistvu nagrada od Zavoda, ne pa dejansko plačilo (saj taki poklici so plačani 600 € pa naprej, če se ne motim). In če ne bi jaz dobila 120 € samo za prevoz, bi bilo zelo malo plačano. Pa sem sprejela, ker druge zaposlitve takrat ni bilo, zdaj po usposabljanju sem pa spet doma in če tako pogledam-bolje tistih 500 € kot doma, kjer ni nič. Upajmo, da bo enkrat tudi kakšna pametna zaposlitev za dlje časa in ne samo za 1 mes.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Usposabljanje na delovnem mestu
11.9.2009 15:13:09   
Čmrlika
Zanimiva tema tole...no, jaz sem pa doživela pred par tedni, da so kr direkt povedali da izkoriščajo to možnost...da dela je veliko, pravega, ne kavice, ne kopiranje,...bla bla... da izkoriščajo to, ker se jim čez leto nabere stvari, ki lahko malo počakajo in potem rabijo nekoga , ki jim to na hitro, na to varjanto pošlihta...ma pošteno sem si mislila, pa še izkušnje bom dobila, pa med ljudmi si, lahko se izkažem...nikoli ne veš...Ja VRAJT...in pol vzamejo tri, ki imajo delovnih izkušenj-(torej ne rabijo več usposabljanj user posted image user posted image ,) po par let in so delale na tako različnih področjih da so carice...
No, mene je pa tole zabolelo, in sem seveda povedala na zavodu...ni pošteno...seveda, da so jim čim več čim hitreje nardile...valda so ble taprave, saj so takoj povedali  kkaj bi radiuser posted image user posted image

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu Kati23)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?