|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   subvencija za samozaposlitev
10.2.2009 10:28:52   
ksenija12
Nameravam zaprositi za subvencijo za samozaposlitev. Sredstva naj bi bila na voljo. Ali se mi lahko javi katera, ki je to možnost v preteklosti že izkoristila? Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: subvencija za samozaposlitev
10.2.2009 10:37:15   
lukec
Tud jz se zanimam za to. Nekja odgovorov sem dobila na strani ZZRS. Bi me pa tudi konkretne izkušnje zanimale.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: subvencija za samozaposlitev
10.2.2009 10:40:38   
Aja32
Jaz jih imam. Subvencijo sem dobila decembra. Čakala sem jo od aprila. Pri svojih svetovalkah se pozanimajta koliko časa bo približno za čakat.
Svetovalka te da v program za samozaposlitev. Potem gresta ne predavanje (mislim, da je bilo 3 dni), ustanovita s.p. ali d.o.o., se zaposlita in odpreta račun.. Z vsemi temi dokumenti prideta na zavod in potem ti pa šele po cca.  dveh mesecih nakažejo na račun podjetja. Zadeva sicer ni zakomplicirana, traja pa kar nekaj časa... 

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: subvencija za samozaposlitev
10.2.2009 11:27:42   
ksenija12
Zanima me, kako v praksi zgleda tole - ali lahko sredstva, ki so sicer namenjena plačilu prispevkov, porabiš za nakup materiala, najemnino? Načeloma najbrž ne, ampak zanima me v praksi, če se to da, ali kdo to kontrolira, jaz bi namreč polovico res imela za prispevke, drugo polovico pa za nabavo.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: subvencija za samozaposlitev
10.2.2009 11:34:42   
Tasika
Ti dobiš denar nakazan na račun. Namen tega je, da ti nekaj časa ni potrebno skrbeti 'kako' plačati prispevke. Za kaj ga boš pa porabila, je pa tvoja stvar.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: subvencija za samozaposlitev
10.2.2009 11:51:35   
muška
Denar je namenski, torej ga lahko porabiš samo za plačevanje prispevkov - Ok ti ga že lahko porabiš za kaj drugega, ampak vsakega 15. v mesecu (2 leti) moraš imeti pb. 225 € za prispevke. Ta znesek se seveda vztrajno veča user posted image . ker če jih ne plačaš, te hitro pridejo obiskat in lahko se zgodi, da prekinejo pogodn+bo s tabo , v tem primeru vračaš znesek z obrestmi vred.
Imam to subvencijo in mi je ful žal! Ker S.P.ne gre tako kot bi moral, ne plačujejo mi računov ..... ma ne vem no.



(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: subvencija za samozaposlitev
10.2.2009 12:54:38   
Tasika
Če odpiraš s.p. samo zaradi subvencije, potem kar pozabi.
Jaz sem imela namen odpreti sp, pa mi je subvencija kar prav prišla (takrat 420.000 sit).



_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: subvencija za samozaposlitev
10.2.2009 14:30:56   
CatJa
Jaz sem jo pred dvema letoma in pol. Sredstva so bila tam v mesecu ali dveh nakazana.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: subvencija za samozaposlitev
10.2.2009 15:14:20   
Andra
Mene pa čisto tako zanima, koliko trenutno znašajo ta sredstva? O kakšenem znesku je tukaj govora?

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: subvencija za samozaposlitev
10.2.2009 15:23:51   
Sončni žarek
Tudi jaz sem izkoristila to možnost leta 2006- edino pogoj je takrat bil, da mora biti s.p. odprt 2leti, drugače sredstva vračaš......



(odgovor članu Andra)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: subvencija za samozaposlitev
10.2.2009 15:56:50   
CatJa
4.500 €.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Andra)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: subvencija za samozaposlitev
10.2.2009 20:19:26   
Pikapolonica_
A vam lahko malo skočim tukaj v temo? Verjetno vse poznate sila opevan članek o tem, kako fino je zaprosit bodočim mamicam tudi za subvencijo za samozaposlitev. Me pa zanima, ali je tukaj podatek točen, da to traja 2leti (da so sredstva nepovratna) tudi v kombinaciji s polno porodniško (torej 12m), kjer pa si dejansko ne plačuješ teh prispevkov (minimalni so nekje 230€) sam, ampak ti porodniško izplača država. Ali se potem dejstvo o nepovratnih sredstvih podaljša za eno leto, ali je to v sklopu teh dveh let in to je to. Pa še nekaj me tukaj zanima - ali je ta subvencija enaka po regijah in če ta subvencija že vključuje pomoč občine pri samozaposlitvi ali je to brez te pomoči. Kaj pa je tista subvencija, ki naj bi prišla iz evrope -> nek evropski socialni sklad ali nekaj takega, ki naj bi znašala 4 minimalne plače. Ali je to dodatek k tej subvenciji ali govorimo potem o eni in itsti zadevi (vendar to ne znese skupaj 4500€).
Pa še nekaj bi vprašala, če ni skrivnost. V katerih dejavnostih ste samozaposlene?
+ ali je samo na obrtni zbornici možno dobit opis dejavnosti (tudi pogoje za opravljanje določenih dejavnosti) ali se lahko to preveri tudi preko interneta - kot zgolj informativno).

Z odgovori bi mi zelo pomagale, prakticno no, moji sorodnici, ampak vseeno, hvala.user posted image


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: subvencija za samozaposlitev
31.7.2009 15:01:42   
soraia
pikapolonica a si mogoče dobila odgovor, tudi mene zanima.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: subvencija za samozaposlitev
5.8.2009 13:43:54   
Poka
Jaz sem se z eno gospo pogovarjala,ki dela na zavodu za pokojninsko in invalidsko zavarovanje, sam ne vem če je to tako... Naj bi dobil dve leti zapored to, čeprav sem jaz mislila, da eno leto in potem naj bi se to porabilo samo za plačevanje stroškov od plač - kolikor sem razumela, je pa brezveze, da sploh tule pišem, ker so samo govorice in lahko da je čist drugače - najbolje je, da vprašate na Zavodu za zaposlovanje. Jaz potem nisem, ker se nisem odločila za to, ker pač že imamo podjetje, zaposlitev v šolstvu mi je pa trenutno ena bolj ziher stvar, ker vemo kako je... 

(odgovor članu soraia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: subvencija za samozaposlitev
5.8.2009 15:25:46   
ZmajTolovaj
Lahko ti povem samo za porodniško, jaz sem ravno nastopila porodniško, sp imam registriran od novembra 2008 (se pravi še ne eno leto).  Kolikor so meni potrdili na Zavodu za zaposlovanje, se mi nič ne "zamakne", se pravi meni se pogodba izteče novembra 2010, ne glede na to, da bom zdaj eno leto na porodniški, in ne šele novembra 2011. Fora je v tem, da se ti šifra zavarovalne osnove ne spremeni (kar je eden od pogojev, da ni treba vračat subvencije).
Meni sicer to ni najbolj logično, ker si v tem letu ne bom sama plačevala prispevkov, ampak tako so mi rekli na zavodu. Meni je sicer vseeno, ker mam itak namen furat SP naprej, mislim nisem se prijavila zarad porodniške, ampak fino je pa vseeno.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: subvencija za samozaposlitev
10.9.2009 19:40:17   
Baucka
Jaz sem dobila subvencijo 4500, nakazano je bilo v 2,5 mesecih.
Za prispevke je treba začet plačevat takoj, cca 225 eur in še račun.servis in ostali stroški.
Fajn je če še kombiniraš z občino saj se še ponavadi, da tudi tam kakšno subvencijo dobit.

Tako da bodoče mamice, ki ste na zavodu, kar izkoristite to, zaposlene morate biti 2 leti,
med porodniško ni potrevno plačevat prispevkov, saj ti jih držav. Ko je porodniške konec,
pa vedno ko imate bolniško za otroka (nega) lahko zahtevate refundacijo, in imate prispevke skoraj pokrite.
Edino kar je potrebno razmisliti je, koliko to vpliva na otroške doklade in socialne pomoči itd...


_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?