|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   V 1. razred leto prej
29.9.2009 13:19:26   
Bostjan-1
Podobna tema je že na http://www.ringaraja.net/forum/Leto_prej_v_solo%3F/m_4418457/tm.htm, vendar v smislu izkušenj tistih, ki so to naredili. Pa kljub veliko prispevkom med njimi ni enega, ki bi imel tovrstno izkušnjo in jo delil z nami. Zato odpiram novo temo in sprašujem:
- Kakšen je postopek za predčasni vpis otroka v 1. razred devetletke (prošnja, mnenje psihologa,...)?
- Izkušnje in komentarji tistih, ki ste otroka vpisali preje ter katera OŠ konkretno je to omogočila?
Namreč po zbiranju informacij ugotavljam, da ene šole to dopuščajo, druge pa si razlagajo (isti) zakon, da tega ne dovoljuje (dejansko je zapisano le, kdaj so dolžni straši vpisati otroke).
Prosim, da se omejimo le na gornji vprašanji in ne na mnenja teh, ki tega dejansko niso izkusili!

LP, Boštjan

< Sporočilo je popravil Shorty RR -- 2.10.2009 9:37:41 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: V 1. razred leto preje
29.9.2009 13:29:59   
timoteja
Sem najprej na debelo prebirala naslov, pa da te popravim v naslovu, kakor je prav, in sicer: V 1. razred leto PREJ... Kar se tiče vpisa, mora predčasni vpis dovoliti oz. odobriti šola, potrebuješ tudi pozitivno mnenje psihologa iz vrtca ... mislim, da je to vse.

(odgovor članu Bostjan-1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: V 1. razred leto preje
29.9.2009 14:50:41   
bskrle
Februarja greš v šolo in oddaš lastnoročno napisano prošnjo za predčasni vpis, naprej te bodo že usmerili.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: V 1. razred leto preje
29.9.2009 14:54:13   
potepinček
Ali ni že pri šestih letih dovolj zgodaj. bi jim radi vzeli še tisto malo otroštva, ki ga imajo???user posted image user posted image

(odgovor članu Bostjan-1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: V 1. razred leto preje
29.9.2009 16:11:33   
lukec
Evo, jovo na novo.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu potepinček)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: V 1. razred leto preje
29.9.2009 17:18:59   
Gina
Ne poznam šole, ki bi vpisala otroka, ki je rojen meseca marca naslednje leto. Kakšnega zgodnjega januarčka še, pa morda če so zelo veliki pritiski staršev še februarčka. Pa še to enega na deset let. Šole mlajših otrok ne jemljejo, ker je jasno kot beli dan, da bi mlajši otroci ne bili dovolj zreli za šolo. Četudi bi morda intelektualno dohajali kakšni izjemno nadarjeni, čisto zanesljivo ne bi pri socialnem in čustvenem razvoju. Ma a je tebi jasno, kaj pomeni zgolj 5 let lajfa, kako češ v teh petih letih ga nafilat s tako mnogo znanja????????? Pojma nimaš, ker sicer ne bi spraševal. PO mojih izkupšnjah so prvčki čist nezreli za vstop v šolo - v povprečju govorim. Samo najbolj zreli so sploh sposobni ta hip za v šolo, teh je pa malo. Če bi forsiral otroka v šolo prej, si pač en zelo ambiciozen starš in ti predlagam, da svoje ambicije izživljaš na sebi, svojega otroka pa pusti rasti v svojem lastnem tempu. Pa srečno, privoščim ti uspeh, ampak pri sebi - vpiši se še v večerno šolo, pa še dva faksa delaj zraven al pa doktorate, pa še vodi 5 dodatnih dejavnosti, seveda poleg rednega 12-urnega dela. To bi bilo primerljivo delu, ki bi ga opravljal nezrel otrok v šoli predčasno.  

(odgovor članu Bostjan-1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: V 1. razred leto preje
29.9.2009 17:38:51   
gita10
Se čisto strinjam z Gino. Vsi otroci so danes pametnejši kot smo bili mi, sploh smo starši fascinirani kako imamo pametne otroke in prepričani, da so pri petih letih dovolj pametni pametni za v šolo, posebej če ima par pametnejših izjav od sosedovega šestletnika. Vendar so še vedno otroci in še vedno jim je na prvem mestu igra. Jaz ko svojega posliušam se mi zdi, da je bil odraslejši pri 5 kot je pa sedaj pri 7 - se mi zdi, da ga vedno  bolj zanimajo igrače in če bi lahko bi ga še letos pustila v vrtcu revež je pa že v drugem razredu.
In šola je obveznost - pa naj trdijo karkoli hočejo. Če nič drugega je potrebno sedeti na miru celih 45 minut in že to je za nekatere cela umetnost.
Vem, da nisi spraševal našega mnenja o tem kaj si mi mislimo - ampak jaz vseeno nisem mogla mimo tega, da ne napišem svojega mnenja.
Še prehitro odrastejo!!!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: V 1. razred leto preje
29.9.2009 18:04:43   
bskrle
Se strinjam z Gino, sem ena tistih, ki je za vpis s 7mi leti

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: V 1. razred leto preje
29.9.2009 18:07:01   
Gina
POzabile ste še to, da če bi šel otrok eno leto prej v šolo, pa bi bil rojen konec leta, da bi bil ob vstopu v šolo star manj kot 5 let. Se pravi 4 leta in 8 mesecev.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: V 1. razred leto preje
29.9.2009 18:15:01   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Se čisto strinjam z Gino. Vsi otroci so danes pametnejši kot smo bili mi, sploh smo starši fascinirani kako imamo pametne otroke in prepričani, da so pri petih letih dovolj pametni pametni za v šolo, posebej če ima par pametnejših izjav od sosedovega šestletnika. Vendar so še vedno otroci in še vedno jim je na prvem mestu igra. Jaz ko svojega posliušam se mi zdi, da je bil odraslejši pri 5 kot je pa sedaj pri 7 - se mi zdi, da ga vedno  bolj zanimajo igrače in če bi lahko bi ga še letos pustila v vrtcu revež je pa že v drugem razredu.
In šola je obveznost - pa naj trdijo karkoli hočejo. Če nič drugega je potrebno sedeti na miru celih 45 minut in že to je za nekatere cela umetnost.
Vem, da nisi spraševal našega mnenja o tem kaj si mi mislimo - ampak jaz vseeno nisem mogla mimo tega, da ne napišem svojega mnenja.
Še prehitro odrastejo!!!


Se popolnoma strinjam. Kot sem že enkrat napisala, nečakinja je morala v prvi razred ko še ni dopolnila šest let (v šolo je šla septembra, šest pa je bila stara šele decembra). Pa je bila res revca, nekateri so bili od nje starejši skoraj eno leto, kar se pri tako malih otrocih še kako pozna. Res ogromno so se morali z njo ukvarjati, tudi ostali ožji sorodniki smo se, napredek pa je bil počasen. Danes je sicer že osmošolka, brihtna kot strela in pridna v šoli, ampak prvi dve leti je pa res trpela in mi z njo.

Zdaj, ko grejo otroci s 6. leti v šolo, se mi zdi absolutno prekmalu, ukradeno jim je eno dodatno leto brezskrbnega otroštva, moji nečakinji pa sta bili "ukradeni" v bistvu celo dve leti. Sicer se je brat takrat zelo trudil, da ji ne bi bilo treba še iti v šolo, pa mu ni uspelo.

To, da je pa vsakemu staršu njegov otrok najbolj brihten, je pa itak jasno in dejstvo je tudi, da so današnji 5 in 6-letniki veliko bolj brihtni kot pa smo bili npr. mi, ampak da bi jim zato odvzeli eno leto brezskrbnega otroštva... Zakaj že? Saj bodo lahko to svojo brihtnost izkazali in dokazali tudi če gredo eno leto kasneje v šolo in ne bodo prav nič zamudili oz. ne bo to prav nič škodilo njihovi brihtnosti. Jaz bi rekla, da naj starši takih otrok malo umirijo svoje ambicije. Vse ob svojem času.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: V 1. razred leto preje
30.9.2009 10:09:19   
Bostjan-1
Novo temo sem odprl, ker nisem želel debate o smiselnosti predčasnega vpisa, za kar sem tudi prosil. Namreč na šoli sem dobil pojasnilo, da po zakonodaji to sploh ni mogoče. Po drugi strani Ministrstvo za šolstvo in šport na svoji strani razlaga drugače: http://www.mss.gov.si/si/pogosta_vprasanja_in_odgovori/osnovnosolsko_izobrazevanje/ . Moja želja je bila dobiti tudi mnenja in izkušnje tistih, ki ste to naredili. Le na ta način se lahko ta debata razvije tako, da bo vsem prinesla neka nova spoznanja in koristi.
Hvala timoteji in bskrli! Vse ostale pa prosim, da svoje travme in komplekse izlivate pri drugi temi ali si odprite novo! Ne vem, kaj želite s takšnim vpitjem sploh dokazati? Pri tem sodite druge, ne da bi sploh poznali konkretne primere. Se opravičujem, če ne sodim v vaš kalup povprečnosti in se z vami nočem primerjati. In če bi res tako dobro poznali problematiko prvih razredov, potem bi vedeli, da ni poglavitni problem količina znanja, ampak predvsem socialna zrelost otroka. Par mojih izkušenj - hči je rojena predzadnji dan decembra in je šla s svojim letnikom v 1. razred. Sedaj je v tretjem in hvala Bogu, da je nisem vpisal kasneje. Trenutno res delam skoraj 12ur med tednom, pa tudi dva faksa sem delal, mag. in dr., tako, da se z večerno šolo ne bom ubadal. A kljub temu se prisilim, da dnevno delam z otroki po kakšno uro, nedelje pa so sploh rezervirane v celoti samo za družino.
Moja pravica in dolžnost do mojih otrok pa je, da zanje naredim, kar ocenim, da bi bilo za njih najbolje. Hvaležen bom vsakemu, ki mi bo pri tem pomagal s svojimi izkušnjami, ostali pa bodite tiho in tako tudi drugače mislečim pustite do mnenja!

LP, Boštjan

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: V 1. razred leto preje
30.9.2009 11:05:15   
Šarki
ooooo superočkauser posted image user posted image user posted image user posted image   glih na naš forum spadaš k s(m)o same supermame tleuser posted image

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Bostjan-1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: V 1. razred leto preje
30.9.2009 13:17:17   
uwaga
A potem kontra izkušnje niso zaželene?

(odgovor članu Bostjan-1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: V 1. razred leto preje
30.9.2009 13:31:34   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Bostjan-1

Moja pravica in dolžnost do mojih otrok pa je, da zanje naredim, kar ocenim, da bi bilo za njih najbolje.

LP, Boštjan


Boštjan, smem vprašat, kakšen cilj torej zasleduješ s tem, da želiš svojega otroka tako zgodaj vpisati v šolo? Ni mišljeno (preveč) provokativno, me res zanima, ZAKAJ si se tako odločil ali vsaj razmišljaš v to smer... Kakšne prednosti naj bi otroku prinesel zgodnji vpis v šolo?

Hvala.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Bostjan-1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: V 1. razred leto preje
30.9.2009 14:37:10   
Bostjan-1
Uwaga, če malo bereš, sem temo začel z vprašanjem o postopku in izkušnjami onih, ki so se za to odločili. Za "kontra" izkušnje pa je pravo mesto v temi http://www.ringaraja.net/forum/Leto_prej_v_solo%3F/m_4418457/tm.htm (tudi omenjeno ob odprtju te teme).

Nika, ker sem se spotaknil ob "nasprotnike", ki so hoteli zapeljati debato v smer "nesmiselnosti" in "podaljšanega otroštva", se žal ne morem sedaj še jaz pregrešiti in dati kost za obiranje. Sporoči mi svoj mail, pa se lahko o tem zgovarjava preko maila ali po tel. Zaenkrat le razmišljam, kako preveriti otroka in se v to prepričati, ker me dnevno preseneča s stvarmi, ki jih pri njegovi starosti ne bi pričakoval (tudi v primerjavi s starejšo hčerko in leto starejšimi vrstniki). Čisto nasprotje je moj tretji otrok in tam definitivno ni nobenega dvoma kaj in kako. Za četrtega in petega je pa še prezgodaj, da bi ju ocenjeval.

LP, Boštjan

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: V 1. razred leto preje
30.9.2009 14:43:26   
Arwenko
Samo nekaj, a to kje piše sploh kdo lahko gre prej v šolo ali je to čisto v domeni šol?

Ker ko sem jaz šla v osnovno šolo, je bilo v zakonodaji, da lahko z mnenjem psihologa grejo v šolo rojeni do konca marca, jaz pa sem bila takrat rojena 6. aprila in sem šla z nekaj truda vseeno lahko eno leto prej v šolo.
Na podlagi tega me čudi, da bi zdaj vzeli samo tiste, ki so januarja rojeni...

(odgovor članu Bostjan-1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: V 1. razred leto preje
30.9.2009 15:06:53   
sazi
Bostjan, se opravičujem ,ker ne gre niti za konkretni odgovor, niti za konkretno pomoč kar se informacij tiče. Amapk sem želela napisati le še eno dodatno možnost, ki jo poznam iz prakse. Namreč, če se ti otrok zdi res tako presenetljivo pameten, hkrati pa je reš še tako majhen, da večina obnemi ob misli, da bi tako malega otroka silil v šolo (mislim, da je pri takih res največji problem koncentracija in 45-minutne šolske ure) - znanci so otroka, ki je rojen aprila dali v šolo s 6,5 leti, ampak v 2. razred. Mala je prav lepo sprejela in tudi zdaj, pri šestih in toliko je bila s sociološkega vidika tudi bolj pripravljena na šolo kot če bi jo lani dali v 1. razred.

(odgovor članu Bostjan-1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: V 1. razred leto preje
30.9.2009 15:12:21   
Bostjan-1
Arwenko, srž problema je ravno v tem, da to ni nikjer določeno. Zakon namreč samo določa, kdaj morajo (ne: morejo) starši vpisati otroka v 1. razred. Ozko gledano bi to pomenilo, da tudi ni nobenih zamikov za leto kasneje. Po drugi strani MŠŠ na svoji spletni strani (link zgoraj) pojasnjuje, da o tem odloči ravnatelj po ZUP, možna je pritožba ne neko komisijo. Ni pa nikjer predpisan kakšen postopek, npr. mnenje psihologa, test tega in onega, s čimer bi se lahko prepričal o pravilnosti svoje odločitve. Tudi praksa po šolah naj bi bila precej različna (ta občutek sem dobil po forumih, konkretnih primerov ne poznam). Ravnatelj naše šole npr. trdi, da to po zakonodaji sploh ni možno (kar je v nasprotju z uradno izjavo MŠŠ), ampak da je možno le preskakovanje razreda, če tako odloči učiteljski zbor na pobudo staršev. To sem mu takoj demantiral, ker osebno poznam primer, ko je na eni izmed lj. šol šel otrok neposredno v 2. razred, kar pomeni, da učiteljski zbor ne pozna otroka in ga ne more ocenjevati. Ravnateljica tiste šole je znala prisluhniti želji staršem, jim pomagala razjasniti stvari in tveganja, sama poskrbela za psihologa (ni nikjer predpisano) in je bila skupna ugotovitev (tudi nje), da je to edino smiselno. Resda so potem imeli nekaj težav s sedenjem in prilagajanjem šolskemu redu, ker pač otrok ni dobil nekih navad iz prvega razreda, ampak kjer je volja... Danes je v četrtem razredu brez najmanjših težav. Kar se tiče preskakovanja razreda, pa sem proti, ker ne želim, da otrok menja menja vrstnike.

Lp, Boštjan

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: V 1. razred leto preje
30.9.2009 15:23:58   
Arwenko
Hja, pol pa je pomoje edina rešitev, da poiščeš šolo, ki bo znala prisluhnit staršem in otroku. Zdaj sem se spomnila, da so moji imeli težave že pri vpisu v takratno malo šolo (torej zdajšnji 1. razred), ker me niso hoteli sprejet, čeprav sem že pred vstopom v malo šolo znala brat, pisat in seštevat in odštevat do 20. in da me takrat prestavili v drugi vrtec in sem tam pa lahko šla v malo šolo. No potem za v šolo pa sem že napisala, da se je z mnenjem psihologa dalo, ker sem presegala še vse ki so bili 1 leto starejši od mene. 

(odgovor članu Bostjan-1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: V 1. razred leto preje
30.9.2009 15:36:27   
Anonimen
No naj tudi jaz povem, da sem šla leto prej v 1. razred, ker sem rojena januarja. Mislim da smo takrat morali delati neke teste-verjetno pri psihologu-kaj glede inteligence? Nevem točno. Moram pa rečt, da mi ni nikoli nič manjkalo, nisem bila prikrajšana, ravno nasprotno-imam eno leto v dobrem, če bi slučajno v srednji šoli ali na faksu kakšno leto zašuštrala, pa se mi vseeno ne bi poznalo. No zdaj sem v zadnjem letniku faksa in sem stara 20 let. Sem pa naredila vse redno tako da nisem izkoristila tistega leta, ki ga imam v dobrem, bom pa verjetno odložila diplomo, glede na to da se odločamo za user posted image Lahko pa bi šla npr. narest še en faks, glede na to da nekateri vlečejo status študenta tudi tja do 30-ega leta. Ampak mi šola ni tako pomembna da bi šla še enkrat čez vse to user posted image Mislim da z januarčki in februarčki ni problema glede vpisa eno leto prej. Se pa vsekakor pozanimaj.

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: V 1. razred leto preje
30.9.2009 16:39:56   
Gina
Kakšne bedarije pišeš, boštjan. Bla bla, in to en, ki pa res nima nobenih izkušenj množičnih. Sama delam z otroki, s ta malimi otroki v šoli.  V bistvu imam toliko izkušenj s 5-6letniki, kolikor let obstaja 9-letka v poskusu in potem obvezna 9-letka. In naša šola je že od začetkavpisovala mlajše otroke v šolo. Januarčke in februarčke sem in tja. Poleg tega se je zgodilo tudi že to, da smo vpisali kakšnega direktno v 2. razred, zaradi spleta okoliščin, ko je bil obveznik za 9-letkao, pa je živel v okolišu za 8-letko in tisto leto, ko bi moral iti, ni šel, ali pa je prišel iz tujine in tam niso imeli 9-letke, pa je bil prestar za 1. razred...IN ti povem iz prakse - večina otrok že tako ali tako ni zrelih za v šolo (pa preštej koliko otrok sem spoznala, ne le iz mojih osebnih izkušenj, ampak iz izkušenj šole kot celote) in verjemi mi, na šolah večinoma vsak učitelj razvoju svojih bivših učencev vsaj približno sledi tja do konca 9. razreda. Tako da blebetat, kako piše o tem nekdo, ki nima pojma, je pokazatelj nevednosti in ošabnosti, ne pa nekega resničnega zanimanja za to, kako reči v realnosti stojijo.

Povprečen prvček ni zrel za 1. razred 9-letke. Še več. Vsako leto bolj nezreli otroci prihajajo. KOt bi se razvoj nekje ustavil. KOt bi moderna vzgoja upočasnila čustveni in socialni razvoj. Obstajajo seveda vmes nadarjeni otroci, ki šoli brez težav sledijo. Računaj da je 1. razred 9-letke skoraj enak 1. razredu 8-letke, vsak višji je pa težji po primerljivosti z naslednjim razredom 9-letke, kot je bilo v 8-letki. Se pravi, sama sem šla v šolo s 6. leti, v 8-letko in kar sem se učila v 5. razredu recimo, je bilo mnogo manj obsežno in zahtevno, kot je danes v 6. razredu 9-letke, ko so otroci enako stari kot sem bila sama tedaj, ko sem šla 1 leto prej v šolo, enako stara kot današnji prvček. Če bi to starost premaknili na 4leta in pol, kot si ti to želiš, bi moral biti otrok realno velik intelektualni genij, s hudimi potenciali za genija tudi na socialnem in čustvenem področju, če bi hotel to v realnosti tako speljat, kot en prvček, ki je ob vstopu v šolo star skoraj 6 let.

NO, pa da ne boš rekel, da imam izkušnje samo kot učiteljica, imam enake izkušnje tudi kot mama. Pa so moji otroci zelo bistri, en od otrok pa ekstremno ven štrli navzgor - pa nisem iz lojte padla, da bi otroku kvarila samozavest in proste dneve zaradi mojih ambicij, pa ga preterala. Več pojasnil najdeš v enem tvojih citiranih linkov na to temo.

Ql down, pa pejt rajši na bicikl mal višek energije si ven spraznit, pa mal več cajta z otroki preživi - a veš, nedelje so mal premalo. Kvanititeta v sklopu s kvaliteto dela družino srečno in zadovoljno. Da mora pa otrok ure in ure s fotrom kolesarit, da je sploh lahko kaj z njim .... pa sori, meni je to hvala lepa.

Aja, še to, če drugače mislečih ne moreš poslušat, potem ne sprašuj za mnenje. MI smo na tem forumu vsi dobrodošli, tudi ti, ker je forum take sorte, če se boš pa zaletaval, pa nas dol metal, in trobezljal, naj ne pišemo nič, če se ne strinjamo, je pa boljše, da se obrneš na kak drug forum. Srečno.

< Sporočilo je popravil Gina -- 30.9.2009 16:45:25 >

(odgovor članu Bostjan-1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: V 1. razred leto preje
30.9.2009 17:19:58   
Dashenka
Bostjan, poslala sem ti ZS.

Glede trsic na temle forumu, pa imajo nekatere (ne vse, da ne bo pomote) velikanske probleme s funkcionalno pismenostjo, pa se s cim drugim tudi, za kar pa bi bilo potrebno posec po ze bolj medicinskih izrazih.

(odgovor članu Bostjan-1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: V 1. razred leto preje
30.9.2009 18:46:27   
uwaga
O.k. Svoje osebno mnenje bom lepo zadržala zase.

Glede kontra izkušenj pa toliko: mi smo hčerki vpis prestavili za eno leto - je šla kasneje v šolo.
Predlog je dala psihologinja v vrtcu, po tem sem šla na pogovor k vzgojiteljici, šolski zdravnici in šolski svetovalni delavki. Predstavila sem svoje razloge. Zdravnica mi je povedala, da bo zasedala komisija, ki odobri ali zavrne odložen vpis. Po pošti sem prejela odločbo, da se hčerki vpis prestavi za eno leto in to je to.
Nikakršnih prošenj na šolo in letanja okrog ministrstva.
Če imaš otroka v vrtcu, tam vprašaj kako je na stvari, ali pa šolsko svetovalno delavko.
Mogoče je pa postopek enak kot če vpišeš otroka kasneje.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: V 1. razred leto preje
30.9.2009 19:54:33   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Glede trsic na temle forumu, pa imajo nekatere (ne vse, da ne bo pomote) velikanske probleme s funkcionalno pismenostjo, pa se s cim drugim tudi, za kar pa bi bilo potrebno posec po ze bolj medicinskih izrazih.


Jao, dašenka, duša primitivna. Kadar nimaš pojma kaj napisat, pa začneš žalit. Pa saj bi človek razumel, da koga sem in tja ne maraš. Ampak ti serješ vsesplošno po veliko ljudeh. MOgoče bi vseeno lahko vzela kak čajček za zapiranje, ali proti bruhanju, vsaj za prvo pomoč.  

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: V 1. razred leto preje
2.10.2009 9:36:40   
tinca35
Imam sosedo, ki bo jeseni šla eno leto prej v prvi razred. Je januarska in stara bo pet let in 7mesecev res da ovlada seštevanje,odštevanje do 20, pozna vse črke in piše in bere.  Do tu vse lepo in prav a problemi pa nastanejo, ker punca ni še dovolj dozorela za svojo starost. Probleme ima ko nekaj že zna pa ji spodleti (pozabi tekst neke pesmice)se zadirčno in že kar nervozno odzove nazaj.
Situacija je bila ravno včeraj, ko je neko pesem recitirala pa je pozabila. Mama reče ja kaj se pa to pravi da si pozabila? Ona pa se zadere ja nevem zakaj sem pozabila in v jok.
Problem je  tudi v starših,ker hočejo od nje več kot je dejansko sposobna.  Od 3,5 let  jo filajo z različnim znanjem ker njihov otrok pa mora bit nekaj več.Starši so zaposleni  v takem okolju kjer moraš bit nekaj več kot ostala populacija.
Oni so napisali prošnjo za sprejem prej v šolo in vrtec je tudi podal svoje mnenje. Zdaj pa čakajo odgovor ali jo bodo lahko vpisali v šolo februarja.
Starši se še premalo zavedamo, kako so naši otroci preobremenjeni v šoli in z raznimi krožki in športi. Če seštejemo njihov deloni  dan kaj kmalu ugotovimo, da delajo preko 9 ur dnevno pa so še majhni.
Jaz imam otroka v 7 razredu in ima  2x tedensko po 8 šolskih ur ostale dni po 3x6šol. ur in v petek pa 7šol.ur. Pa naj še to dodam da v prvi razred je šel ko je bil star  5let in 4mese rojen konec leta. Prve tri leta so bila zares težka bil je enostavno premlad. Učno je bil zelo priden ampak čustvena dozorelost pa je capljala za njim.Takrat ni bilo varjante da bi odložoli vpis se enostavno ni dalo leto kasneje pa so že lahko.Moje mnenje če se le da ne otroka vpisovati prej v šolo , ker se zna zgoditi da namesto zadovoljnega otroka bomo imeli čustveno in živčno razvalino. Otoci nezavedno poskušajo nam staršem na vsakem koraku ustreči , čeprav se mi tega mogoče sploh ne zavedamo.




(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?