|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ven z vročino?
18.3.2010 8:31:07   
vaney
Da me ne boste čudno gledale, to ni na mojem zeljniku zraslo, me pa vseeno zanima, ali so to pisali kakšni malo hecni ljudje ali sem jaz kaj prešpricala...

No, v porodnišnici sem dobila eno knjigo Moj dojenček. Notri so vprašanja mamic, na katera odgovarjajo pediatri. In je notri eno vprašanje, če gre otrok lahko z vročino ven. Zdravnik pa je odgovoril z "seveda" in zraven razložil, da pri zmerno povišani telesni temperaturi (do 38,5) gre otrok lahko za kratek čas (15-30min) ven, da se prelufta. Zdaj pa ve meni povejte, a je to kakšna nova praksa, ker meni je pediatrinja pri sinu vedno rekla, da še 24 ur po vročini ne sme ven ali v vrtec. Zdaj pa ne vem, ali jaz otroka brezveze sržim v stanovanju, ko ima vročino in mu po možnosti delam še škodo s tem ali ...

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ven z vročino?
18.3.2010 8:35:05   
blemma
Jaz ne bi peljala ven otroka z vročino, saj sama tud najbrž ne greš, če jo imaš?
Men se zdi vročina 38,5 kar huda, vsaj mojo malčico ornk zdela in jo nikakor ne bi peljala ven. Mislim, da je bolje, da raje večkrat prezračiš prostor kot pa da jo voziš ven.
Tud moja pediatrinja meni, da otrok z vročino nima kej počet zunaj.
lp

_____________________________

... in končno je prišla moja princeska Emma, 8.5.2008 ob 16.43.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ven z vročino?
18.3.2010 8:37:09   
jakaracman
Jaz svoje ne vozim nikoli z vročino ven, saj tudi meni ne paše z vročino okoli skakt.Nikakor pa ne mislim, da ji s tem škodo delam, ko jo ne vozim ven.Ne glede kaj piše v zloženki.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ven z vročino?
18.3.2010 8:51:00   
Hope2
Smo bili zunaj, če je bila vročina do 37,5, pod pogojem, da se je dete počutilo ok, razigrano, veselo, ješče. V glavnem da ni bil čisto nič drugače razpoložen kot ostale dni. pa seveda da so zunaj bile normalne razmere, ne glih minus in veter

Pri 38,5 pa si ne predstavljam, ker takrat zna bit že pravi revčekuser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 18.3.2010 8:52:48 >

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ven z vročino?
18.3.2010 8:56:09   
petruska
Seveda se lahko gre ven z vozičkom na krajši sprehod, vsekakor pa ne v vrtec.
Krajši sprehod in malo spremembe bo otroku samo dobro delo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ven z vročino?
18.3.2010 11:43:00   
NEVA-1

IZVIRNO SPOROČILO: petruska

Seveda se lahko gre ven z vozičkom na krajši sprehod, vsekakor pa ne v vrtec.
Krajši sprehod in malo spremembe bo otroku samo dobro delo.

tako je, 15 minut na zraku, ob normalnih pogojih (sonček, ne prehladno), sigurno dobro dene, kar pa ne pomeni da ga siliš ven za vsako ceno, če mu pač ne paše, ampak to ne pomeni da otrok zunaj nori in je ves prepoten...

(odgovor članu petruska)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ven z vročino?
18.3.2010 12:22:08   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: NEVA-1


IZVIRNO SPOROČILO: petruska

Seveda se lahko gre ven z vozičkom na krajši sprehod, vsekakor pa ne v vrtec.
Krajši sprehod in malo spremembe bo otroku samo dobro delo.

tako je, 15 minut na zraku, ob normalnih pogojih (sonček, ne prehladno), sigurno dobro dene, kar pa ne pomeni da ga siliš ven za vsako ceno, če mu pač ne paše, ampak to ne pomeni da otrok zunaj nori in je ves prepoten...


se strnjam

tudi mi smo bili že večkrat z nižjo vročino zunaj - pri 38,5 pa res ne

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ven z vročino?
18.3.2010 13:44:30   
Julija08
Meni je tudi rekla pediatrinja da lahko. Ampak to pomoje velja za male otroke, ki so še v vozičku da se jih pelje na zrak, da bi pa hodil okoli in tekal to pa ne.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ven z vročino?
18.3.2010 13:47:34   
koala
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Smo bili zunaj, če je bila vročina do 37,5, pod pogojem, da se je dete počutilo ok, razigrano, veselo, ješče. V glavnem da ni bil čisto nič drugače razpoložen kot ostale dni. pa seveda da so zunaj bile normalne razmere, ne glih minus in veter

Pri 38,5 pa si ne predstavljam, ker takrat zna bit že pravi revčekuser posted image



Podpis!

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ven z vročino?
18.3.2010 16:24:17   
naja78
pri 37,2 do 37,5 res za 15,20 min,skoraj po končani npr.virozi in da se res dobro počuti,mu nič ni,tudi notri skače in nori,ja potem ja.na sonček pa spet ne preveč,da ne zakuha.

mislim pa da pr 38,5 skoraj nobena zavestno ne hodi z otrokom ven.user posted image ok, iz avta v avto,do pediatra in nazaj,ali do lekarne.moje mnenje.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ven z vročino?
18.3.2010 20:13:26   
NRMM
Jaz pa svoji dve punci peljem vedno ven,četudi imata vročino.Najprej jima dam svečko,da malo vročina pade,potem pa gremo ven.Mora pa bit lepo vreme. Ob vprašanju ''''ali lahko gre otrok ven,če ima vročino'''' mi je pediater odgovoril,da zrak še ni nobenemu škodil. In,da če je viroza se na zraku prej pozdravi kot doma........drugače pa vsak po svoje.
Je pa res,da če sta bolani,ne iščemo zunaj družbe in se izogibamo otrokom,no v vrtec pa definitivno ne prej,kot mine 24ur brez vročine.


_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ven z vročino?
18.3.2010 20:15:31   
Volga
POl pa godrnjate, ko so otrociod septembra do marca z zelenimi šmrklji v vrtcu user posted image

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ven z vročino?
18.3.2010 21:56:46   
TiaSara
POl pa godrnjate, ko so otrociod septembra do marca z zelenimi šmrklji v vrtcu user posted image

Kaj ima pa to veze? Saj vidim, da imaš smajlija zraven, ampak ne štekam. Najbrž sem preveč blonduser posted image .

No mi gremo tudi z vročino ven, če so zunaj normalni pogoji. Je pa vse odvisno od malih. Naš tavelik ima skoraj vedno vročino tja do 40 in mu pri 38,5 skoraj nič ni. Če se dobro počuti in sam hoče ven, lahko gre, ampak samo za kratek čas in brez norenja. Tamalo prej zdela, tako da mora biti vročina nižja. Si je pa ponavadi vedno želela ven. Sicer sva pa 6. bolezen prebolevale na morju v kampu user posted image . Je bila celo bolezen zunaj, sem razmišljala, da bi komu rekla, da naju domov odpelje (sva bili brez avta), pa je pediatrinja rekla, da ni nobene potrebe. Mala je bila pa najraje v vozičku... Verjetno bi bilo doma huje, ker bi bile bolj kot ne notri in v naročju...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ven z vročino?
19.3.2010 8:16:10   
barni
Jaz se sicer vedno znova sprasujem isto, kaj je razlika, da mi otrok dirka po stanovanju z vrocino ali pa da gre malo ven na zrak. Nasa ce se res ne pocuti slabo, kljub vrocini, ki je lahko tudi preko 38,5 vcasih cisto normalno funkcionira. Po mojem odvisno od virusa. To tece, skace, pleza...ni varjante, da bi ji dopovedala, da je bolna in mora pocivati. Razen ce se seveda sama tako slabo pocuti, da itak oblezi.

Ce ji dam pa Calpol, potem ji vedno vrocina pade vsaj za 1,5 stopinje, in je hitro pod 38, takrat je pa sploh ne prepricam, naj bo pri miru.
Samo kljub temu ne gremo ven. Malo goljufam edino pri tem, da naj bi bil otrok 2 dni brez vrocine preden gre ven oziroma v vrtec. Tuakj sem skrajsala na en dan, ce viroza ni bila huda.

Drgac pa ja, tudi sama z vrocino hodim ven, naceloma si tezko privoscim, da bi oblezala, razne, ko sem tko bolna, da res ne morem stat.

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ven z vročino?
19.3.2010 11:21:58   
tinaaja
1. odvisno od pocutja otroka - ce je normalno razpolozen ali ne
2. odvisno od letnega casa in zunanjih temperatur. V minusu je ne bi peljala ven tudi ce bi se pocutila ok, ce je pa zunaj cca temperatura kot notri, pa bi bila na vrtu tudi dlje casa kot 15-20min.



_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ven z vročino?
19.3.2010 19:55:07   
koala.cek
gremo ven. vse je je odvisno kako se počuti in kakšno je vreme. nismo ravno cel dan zunaj, smo pa. zrak res še ni nobenemu škodi. mali otročki pa še bolj fino spijo.

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ven z vročino?
19.3.2010 20:00:58   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman
Jaz svoje ne vozim nikoli z vročino ven, saj tudi meni ne paše z vročino okoli skakat. Nikakor pa ne mislim, da ji s tem škodo delam, ko jo ne vozim ven.Ne glede kaj piše v zloženki.

Enako.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ven z vročino?
19.3.2010 20:09:34   
K_a_t_i
Ne da se mi brat - samo odgovorim - če bi bilo zunaj 15 stopinj (ali več - ne pa 30) in če bi mel tamal nekih 37,5 in bi želel ven, bi ga peljala. Ampak izključno na kak krajši sprehod - ne bi mu pustila, da teka naokrog (da se prepoti in utrudi). Je pa precejšnja razlika med posameznimi otroci - jaz pri našemu pri 38,5, razen, da je vroč, sploh ne opazim, da ima vročino.
V vrtec ga pa definitivno ne bi peljala do dne, ko bi bil vsaj 24ur brez vročine. Niti pod točko razno se mi ne zdi primerjat vrtca in svežega zraka.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ven z vročino?
19.3.2010 21:59:04   
valči
Ne,jih ne vozim ven,morda za kratek čas v lepem vremenu,ko je okrog 37 vročine.Pri 38.5user posted image ,ne ni govora.

_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ven z vročino?
22.3.2010 21:06:55   
2srcka
Mi gremo ven tudi z višjo vročino če se uredu počutita. Seveda ob lepem vremenu in ne sme pihati (tako pravi tudi naša pediatrinja). Sama pa gledam tudi na to da ni takrat megle.

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ven z vročino?
23.3.2010 14:33:36   
Najaa
Mi tudi ne gremo z vročino ven. Nekako mi to ne gre skupaj. 

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ven z vročino?
23.3.2010 14:38:27   
Raho
Nasvet pediatra je - z vročino se ne gre ven. Takoj, ko TT pade pod 37.5 pa lahko

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ven z vročino?
23.3.2010 14:44:54   
lana38
Našemu TT skoči skoraj iz normale na 38,5 v samo 10 minutah. Je že imel vročinski krč in je treba TT res strogo kontrolirat, kadar je bolan, da se ne ponovi. Kako pa bi to delala, če bi nekje okrog zunaj hodila?! Pa še zbijati jo je treba pravi čas. Z vročino se ne hodi ven. Nikoli ne veš, kako se bo končalo.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ven z vročino?
23.3.2010 15:31:15   
2srcka
Ja, kot glede katerih drugih zadev tudi v zvezi z vročino so različni nasveti pediatrov user posted image  Jaz ne vidim razloga, da ne bi šli z vročino ven, če otroku sicer nič ne fali. Drugo je če je otrokovo počutje slabo. Za moje pojme sveži zrak otroku koristi.

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?