|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Višina obroka
29.2.2008 12:26:44   
ženska
No za vse tiste, ki ste ful za gradnjo hiše oz. ki jo že imate me zanima kolikšen je vaš mesečni obrok za kredit in koliko vam potem približno mesečno ostane? Pa recimo, da za hišo nekje 150.000 EUR.  Ker jaz bi jo sicer imela, vendar mini, mini, nobenega kota preveč, ker je tudi itak brezveze. No najina plača cca 2200 neto mesečno, pa se oglasite tiste z omenjenimi pogoji.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Višina obroka
29.2.2008 13:06:12   
Anonimen
Vrednost hiše niti nima veze z višino kredita, ker je odvisno, koliko imaš našparano, kajne?

No, jaz (midva) imava kredita 100.000 EUR, na 15 let, mesečni obrok 775 EUR, neto plači pa oba skupaj 2.400 EUR + malica in prevoz, s tem, da imava še otroka, za katerega mesečno plačujem varstva še 250 EUR - pa nama še ostane precej čez mesec.

(odgovor članu ženska)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Višina obroka
29.2.2008 14:39:17   
kristinaj
kje pa dobite tako poceni hiše?... pri nas izpod 300 000 jurčkov je ne dobiš......

(odgovor članu ženska)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Višina obroka
29.2.2008 16:37:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

kje pa dobite tako poceni hiše?... pri nas izpod 300 000 jurčkov je ne dobiš......


Sam jo narediš - moraš pa prej parcelo imet. user posted image

Mesečni obrok:  800-1000 EUR, se bolj nagibam k 800.

Ostalo bi nama pa pri trenutnih dohodkih 2000-2200 EUR - kar je pa toliko, da bi nama moralo še vsaj 800 EUR brez težav ostati.

Glej, lani sva imela približno take dohodke kot vidva in sva brez večjih naporov privarčevala 800 EUR na mesec, zato sva potem tudi razmišljala o takem obroku.

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Višina obroka
29.2.2008 18:12:19   
Anonimen
pa saj niso hiše tako poceni
100.000 EUR je pri naju samo kredita, potem je pa še privarčevani denar in stanovanje v katerem živimo sedaj

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Višina obroka
29.2.2008 22:45:43   
Anonimen
No najina plača cca 2200 neto mesečno, pa se oglasite tiste z omenjenimi pogoji.


25% za kredit, to je 550€ na mesec. Ko bosta dodala se stroske, bosta prisla na ca. 1/3, kar je zdrav delez, namenjen bivanju.

Vse kar je vec, je odrekanje drugim stvarem in je meni osebni smiselno le v primeru, da traja res kratek cas (recimo eno leto) ali da mi hisa pomeni bstveno vec od vsega ostalega.

(odgovor članu ženska)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Višina obroka
5.3.2008 7:12:21   
srki
Midva imava kredita vsak 20.000 eur oz. on 25.000, meni trgajo 175 eur na mesec, njemu malo več, poleg tega da nisem še pretrgala stanovanjskega varčevanja, vsak mesec mi trgajo 250 eur. Res, da plače niso visoke, pa nekako folgava, ker sem res šparovna in se še da kaj prišparat, ker živiva za enkrat še vedno pri mojih, ker je treba še v hiši rihtat. Bom pa verjetno morala jaz še kakšen kredit vzet....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Višina obroka
5.3.2008 7:13:14   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

pa saj niso hiše tako poceni


Odvisno, kje jo kupiš. V mestih in obrobjih so drage, na vasi, kot pri nas, pa ne. Čeprav zame ja, za npr. kakšnega LJ pa poceni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Višina obroka
5.3.2008 9:50:45   
jakaracman
Anonimna ,samo zanima me pri kateri banki imaš kredit.Obrok se mi zdi ugoden.Lp

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Višina obroka
5.3.2008 9:59:58   
eggo
100000€ na 15 let te pride pod hipoteko 757€, ni slovenska banka.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Višina obroka
5.3.2008 11:29:14   
Anonimen
Anonimna ,samo zanima me pri kateri banki imaš kredit.Obrok se mi zdi ugoden.Lp


Hypo libor+1,65, pa zdaj vem, da bi se dalo še bolje zmenit.

(odgovor članu jakaracman)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Višina obroka
5.3.2008 21:42:00   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Anonimna ,samo zanima me pri kateri banki imaš kredit.Obrok se mi zdi ugoden.Lp


Hypo libor+1,65, pa zdaj vem, da bi se dalo še bolje zmenit.


Najceneje kar so nama ponudili: efektivna OM 4,35 vezana na Libor. Se mi je zdelo zelo ugodno - seveda, če Libor ne bo pretirano zrastel.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Višina obroka
6.3.2008 10:41:19   
Anonimen
Najceneje kar so nama ponudili: efektivna OM 4,35 vezana na Libor. Se mi je zdelo zelo ugodno - seveda, če Libor ne bo pretirano zrastel.


ja, saj pri naju se je začelo z EOM 4,11% pa je libor že malo narasel, ampak je euribor narasel še več, tako da smo še vedno na boljšem. Kaj bo pa v naslednjih 15-letih, bomo pa videli.

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Višina obroka
6.3.2008 20:57:10   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Najceneje kar so nama ponudili: efektivna OM 4,35 vezana na Libor. Se mi je zdelo zelo ugodno - seveda, če Libor ne bo pretirano zrastel.


ja, saj pri naju se je začelo z EOM 4,11% pa je libor že malo narasel, ampak je euribor narasel še več, tako da smo še vedno na boljšem. Kaj bo pa v naslednjih 15-letih, bomo pa videli.


zdaj me pa res nekaj zanima. Kako je s fiksno OM v tujini? Raje imam OM višjo in fiksno in vsaj vem, kaj me čaka naslednjih 20 let. Bom presrfala nemške banke, ker sem enkrat brala na enem nemškem forumu izjavo uporabnika "nor je tisti, ki ne vzame fiksne OM" - to se pravi, da je to možno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Višina obroka
6.3.2008 21:10:56   
Olivija
Haha, sem brala mal avstrijske komentarje, se je folk pritoževal nad cenami stanovanj v Avstriji,  za zjokat - najboljš, da jih en razsvetli kolk stanovanja pri nas stanejo in s kakšnimi plačami se odplačujejo. user posted image

Garsonjera v Kamniku 135.000 EUR (45 m2), stanovanje v centru Celovca 99.000 EUR (75 m2). user posted image

OM je možno fiksirati za maks. 10 let in potem naprej variabilno.


(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Višina obroka
19.6.2010 15:01:07   
varna gradnja
Ko se odločite za gradnjo hiše, najem kredita... ko imate že denar za gradnjo ni konec težav! Večji obseg težav se začne pri gradnji kar je posledica slabega izvajalca. Gdo bo odgovoren za denar kateri je izročen izvajalcu za dobavo materiala? Gradnja se pa v polovici ali takoj na začetku ustavi ker je izvajalec denar porabil za svoje prejšnje probleme (blokiran račun, dolžan okrog itd). Pri gradnji v današnje čase morate biti zelo prividni. Kako se psihično pripraviti na gradnjo, kako štartati z povpraševanjem o gradnji, kako izbrati pravega izvajalca?  Gdo je odgovoren za popis del, gdo je odgovoren za razliko od ponudbene cene in končnega obračuna? Razlika  zna biti med predračunom in končnim obračunom tudi  50%!!! Kako boste zavarovali svoj denar kateri je izročen izvajalcu za dobavo materiala? ?zvajalec na 1/3 gradnje ustavi posle in se nejavlja na telefon več, (številka neobstaja, firma v bankrotu itd). Kako predračun pregledati in ugotoviti kaj je vse zajeto v ponudbenemu predračunu? Kakšne klauzule ima ponudba, kako sestaviti pogodbo in se zaščititi cenovno, kako kontrolirati  pravilno in kvalitetno  vgrajen material ter njihove količine, da neboste gradili hišo na koncu pa ratala štala. Kako se zaščititi od izsiljevanja od izvajalca ko pride do finančnega zapleta, kako ga razčistiti in mirno spati? Pri nas pa lahko le te informacije dobiste ob sami odločitvi gradnje, na vašo željo vso dokumantacijo vam pregledamo po želji tudi pogodbo sestavimo. Pred končnim plačilom se pa posvetujte s strokovnjakom gradbene stroke ter opravite strokoven  pregled objekta. Bodite pozorni na pomembne detajle objekta dobro preglejte  primopredajni zapisnik ali se posvetujte s strokovnjakom. Kako so vam dali vaši izvajalci garancijske roke, koliko časa je garancija splošna, koliko na konstruktivne dele objekta itd. Kakšna je  garancija da se bodo morebitne reklamacije sanirale.
Za svetovanja pred gradnjo, ob gradnji in po gradnji smo vam na raspolago 24 ur na dan ter vam želimo srečno roko pri izbiri izvajalca!

Varna gradnja@gmail.com


< Sporočilo je popravil varna gradnja -- 19.6.2010 15:30:55 >

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Višina obroka
19.6.2010 16:09:27   
Oceania
Varna gradnja, napiše se kdo in ne gdo.

(odgovor članu varna gradnja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?