|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porodniško nadomestilo
10.6.2010 10:24:20   
Pika12345
Prosim za pomoč user posted image

Leta 2008 sem prejemala porodniško nadomestilo, ker sem bila v zadnjih treh letih zavarovana 16 mesecev za starševsko varstvo.

Ponovno sem noseča in kmalu bom morala oddati vlogo za nadomestilo. Vem, da mi tudi tokrat pripada porodkoniško nadomestilo, ker sem bila v času prve porodniške zavarovana za stašrevsko varstvo.
Zanima pa me, če bom tudi tokrat deležna povečave za 2 % ali bo le osnova 55% minimalne plače?

Upam, da nisem preveč zmedeno napisala user posted image

Hvalaa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Porodniško nadomestilo
10.6.2010 10:45:27   
zmajaz
Za mesece, ko si bila v zadnjih 3 letih pred oddajo vloge zavarovana za starševsko varstvo (kar pomeni tudi med porodniško) se ti tudi tokrat osnova poveča za 2% na mesec.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Pika12345)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Porodniško nadomestilo
18.6.2010 14:07:10   
klavdijak1
Na strani csd sem prebrala da naj bi se znesek povečal max za 50%.
Ali to pomeni da potem dobiš 105% minimalne plače cca 590 eur neto.

Nikjer nisem zasledila izračuna za tak primer tako da če katera prejema
nadomestilo po tem izračunu bi bila vesela če bi povedala koliko prejema.

LP

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Porodniško nadomestilo
18.6.2010 21:31:35   
zmajaz
Ja - lahko prejemaš 105% minimalne plače, samo imajo neke fore in baje sploh ne upoštevajo te nove višje minimalne plače ampak neko "svojo" višino minimalne plače za socialne transferje, ki je baje (kot je povedala ena uporabnica na eni drugi temi, da so ji rekli na CSD) 578 eur BRUTO - 105% od tega bi potem torej bilo 606 eur bruto ali cca. 437 neto - brez olajšave za otroka, če pa bi dala še otroka v olajšavo že takoj, pa cca. 468 neto.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu klavdijak1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?