|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vloga za znižano .....
13.11.2009 14:21:41   
nicimoja
Mislim ej, zdle izpolnjujem vlogo za znižano plačilo vrtca in prmejduš, kaj vse ne zahtevajo. Pa tukaj res ni pravice, naj navedem vso premoženje ki ga imam, vrednost do eura natančno, ... Ne ne, žalostno. Plačujem malo čez 200 EUR (7. plačilni razred) in mojemu otroku v vrtcu nudijo isto kot tistemu, za katerega starši plačajo znesek iz 1. plačilnega razreda. Ne želim se znašati na nikogar, samo malo jeze dam vn iz sebe, ker vem, da pravica vedno nastrada. In na koncu podpišem izjavo, da so vsi podatki navedeni v vlogi resnični, točni bla bla bla. Madonca, naj grejo rajš to preverjat, koliko jih res s podpisom izkazuje to, kar je navedeno v izjavi. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vloga za znižano .....
13.11.2009 14:29:27   
ledenaa
In kakšne ima veze koliko ti vrtca  plačuješ z ogromno plačo  in koliko plačuje tisti ,ki se komaj preživljauser posted image
Itak Podatke občinski organ preveri pri Geodetski upravi RS, pristojni upravni enoti in AJPES  -tako sem kar kopirala
če ne veš koliko  je tvoje premoženje napiši približno ceno.Saj točno v nulo ne rabiš :)

(odgovor članu nicimoja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vloga za znižano .....
13.11.2009 14:33:57   
Anonimen
saj vloge ti ni treba nujno oddat user posted image

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vloga za znižano .....
13.11.2009 14:56:57   
janapan
Hmmm....če imaš v lasti tri vikende en kup delnic in maš še ne vem kakšno plačo....ti najbrž ni težko dat 200 eur. Če maš  nek avto in neko normalno premoženje pa itak ne padeš v tisti cenzus premoženja...ne vem kolk že je več kotxxx eur


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vloga za znižano .....
13.11.2009 14:59:04   
janapan
če je več kot 42.000 eur plačaš 1 razred več....če je več kot 84.000 dva razreda več.....in tako naprej

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vloga za znižano .....
13.11.2009 15:03:36   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: nicimoja

Mislim ej, zdle izpolnjujem vlogo za znižano plačilo vrtca in prmejduš, kaj vse ne zahtevajo. Pa tukaj res ni pravice, naj navedem vso premoženje ki ga imam, vrednost do eura natančno, ... Ne ne, žalostno. Plačujem malo čez 200 EUR (7. plačilni razred) in mojemu otroku v vrtcu nudijo isto kot tistemu, za katerega starši plačajo znesek iz 1. plačilnega razreda. Ne želim se znašati na nikogar, samo malo jeze dam vn iz sebe, ker vem, da pravica vedno nastrada. In na koncu podpišem izjavo, da so vsi podatki navedeni v vlogi resnični, točni bla bla bla. Madonca, naj grejo rajš to preverjat, koliko jih res s podpisom izkazuje to, kar je navedeno v izjavi. user posted image


In to se ti ne zdi pošteno? Veš zakaj je tako, zato, ker so se starši z mercedezi vozili v vrtec po otroke, plačevali so pa minimalno.
Jaz nisem sedmi razred, kaj naj zdaj moj otrok zato dobi slabše varstvo, slabšo hrano, naj se mu manj posvečajo al kajuser posted image Sicer pa vrtec dobi za vsakega otroka enak nesek, gre le za razliko v deležu, ki ga prispeva občina. Veš, če si 7. plačilni razred to pomeni, da imate najmanj 3500 evrov mesečnega dohodka, če ste trije, če vas je več, toliko več pa se ti zdi 200 € preveč? Naj bi enako ceno plačala mama, ki domov prinese 500 €? A tako bi se ti zdelo pa pošteno?


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu nicimoja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vloga za znižano .....
13.11.2009 15:04:21   
neanja duo
Ampak res,najbolje da nimaš nič.Mene jezi predvsem delnice.Nekateri več let šparajo,-mo in potem vložijo denar npr. v delnice in na ta način varčujejo.Vidim pa,da je bolje,če imaš denar doma ,v štumfu.

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vloga za znižano .....
13.11.2009 15:55:09   
ljupka
Jaz imam plače 540€,moj mož 700€,dva otroka,pa plačujem 100€,sedaj sem na bolniški zaradi nosečnosti dobim 350€,pa plačam še vedno 100€,ker njih moja bolniška ne zanima,ko bom rodila se pa naj oglasim!Pa nimam nič drugega kakor hišo v kateri živimo,pa še to smo solasniki!
Tako da ,vsak se bori po svoje,pravice pa ni bilo še nikoli na svetu in nikoli ne bo!

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vloga za znižano .....
13.11.2009 15:58:20   
ledenaa
vsak se bori za svoje user posted image
kaj se pa imaš za borit??
Pomemben je samo prihodek tako da se tukaj nimaš kaj za borit
nekateri pa imajo samo 400 e plače ,pa niso solastniki hiše in morajo plačevati najemnino,plus hrano in ne vem še kaj
tako da prosim lepo

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vloga za znižano .....
13.11.2009 16:29:05   
ljupka
Ja sam sva vzela kredite in zlastnimi rokami dozidala brez majstrov in vse noter naredila da imava polovico ni nam padla z neba!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vloga za znižano .....
13.11.2009 16:33:54   
ledenaa
A ti ne zastopiš??
A bo človek z 400 e dobil kredit user posted image
ne bo, z večjo plačo si ga lahko privščiš tako kot marsikaj


(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vloga za znižano .....
13.11.2009 16:43:34   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: nicimoja

Plačujem malo čez 200 EUR (7. plačilni razred) in mojemu otroku v vrtcu nudijo isto kot tistemu, za katerega starši plačajo znesek iz 1. plačilnega razreda.


Sam to me je zmotil. Moraš vedt, da so v vrtcu vsi otroci enako ovrednoteni, torej vrtec dobi za vsakega otroka enako denarja, ti pa plačaš tisto razliko, ki ti jo občina ne krije, to pa je pač odvisnov od prihodkov in premoženja družine.
Mi npr. plačujemo 170eur, vi 200eur, nekdo pa 40eur. Kaj, a bi zdej moral tvojga hrant z zlato žlico, našega s srebrno, tisti naj pa kr iz korita je?!

(odgovor članu nicimoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vloga za znižano .....
13.11.2009 16:47:04   
ljupka
Ja saj 540€ je res ogromna plača,za kredit mi pa trgajo 90€,sedaj ko sem na bolniški dobim 350€ in odštej kredit,mož dobi ven tudi 400€,res sva bogata,dobro je le to ker smo na kmetih in veliko hrane pridelamo!

Razumem te je hudo,ko sem dobila za stalno sem bila ful vesela ,lahko uzamem kredit ,jupi,pa marsikera banka me je ven nagnala ,da kaj bi rada ,samo pri eni so mi omogočli ,kolk so mi največ lahko,da sva zdaj na svojem!

To je pa kruta pravica naše države ,da ljudje delajo za 400€ in če si v bloku v najemu ,pa popoln poraz,že od otroštva živim z man.

Srečna sem le ,da živim v regiji ,da se ne rabim bat za službo,dela je dosti!

V drugih regijah je bolj črn scenarij!

Ja zastopim te ,sam ne mi očitat ,ker sva solastnika,ker sva to sama zgradila in za to garala,delam pa od 15 leta in imam tudi zato mal višjo plačo,na delavno dobo!



(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vloga za znižano .....
13.11.2009 18:47:52   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Ja saj 540€ je res ogromna plača,za kredit mi pa trgajo 90€,sedaj ko sem na bolniški dobim 350€ in odštej kredit,mož dobi ven tudi 400€,res sva bogata,dobro je le to ker smo na kmetih in veliko hrane pridelamo!

Razumem te je hudo,ko sem dobila za stalno sem bila ful vesela ,lahko uzamem kredit ,jupi,pa marsikera banka me je ven nagnala ,da kaj bi rada ,samo pri eni so mi omogočli ,kolk so mi največ lahko,da sva zdaj na svojem!

To je pa kruta pravica naše države ,da ljudje delajo za 400€ in če si v bloku v najemu ,pa popoln poraz,že od otroštva živim z man.

Srečna sem le ,da živim v regiji ,da se ne rabim bat za službo,dela je dosti!

V drugih regijah je bolj črn scenarij!

Ja zastopim te ,sam ne mi očitat ,ker sva solastnika,ker sva to sama zgradila in za to garala,delam pa od 15 leta in imam tudi zato mal višjo plačo,na delavno dobo!





Res je, da tudi pri tebi končna cifra ni velika, ampak ne moreš gledat plačo že z odštetim kreditom, ti od tega kredita nekaj imaš, drugi imajo na primer toliko čiste plače in kredita ne dobijo.
Da se pa upošteva tudi zemlja na, kateri se lahko pridela velik del hrane (praktično vse, razen mesa), je pa, priznaj, tudi pošteno, ne?


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vloga za znižano .....
13.11.2009 18:49:07   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: jaknik1


IZVIRNO SPOROČILO: nicimoja

Plačujem malo čez 200 EUR (7. plačilni razred) in mojemu otroku v vrtcu nudijo isto kot tistemu, za katerega starši plačajo znesek iz 1. plačilnega razreda.


Sam to me je zmotil. Moraš vedt, da so v vrtcu vsi otroci enako ovrednoteni, torej vrtec dobi za vsakega otroka enako denarja, ti pa plačaš tisto razliko, ki ti jo občina ne krije, to pa je pač odvisnov od prihodkov in premoženja družine.
Mi npr. plačujemo 170eur, vi 200eur, nekdo pa 40eur. Kaj, a bi zdej moral tvojga hrant z zlato žlico, našega s srebrno, tisti naj pa kr iz korita je?!


Se strinjam, se niti ne bi oglasila, če ne bi prebrala tega stavka, ki je totalno mimo!


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vloga za znižano .....
13.11.2009 20:10:52   
pupca
ljupka morali bi ti priznati bolniško .meni so jo.jaz sem bila lani na bolniški-nosečnost,pa sem nesla bolniški list in potem so mi po tem izračunali plačilo vrtca.na navodilih  za oddat   vlogo piše da javite vsako spremembo izgubo službe,sprememba vira dohodka,...jaz bi jim to nesla pokazat in naj ti to upoštevajo.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vloga za znižano .....
13.11.2009 20:46:59   
nicimoja
Punce, jst sm s tem mislila, da ni pravično to, kot je ena izmed vas napisala, da se vozijo v vrtec z mercedesi itd..., a plačujejo minimalno. Jst nimam nič proti tistim, ki so v nižjem razredu, same so, ste vsi isti, tudi jst nisem nč, čist povprečna! Jezi me pa to, ker eni izkoriščajo in ni pravično za vse, žal. Haha, se bo našla sigurno katera, ki bo rekla, pa daj še ti. A ne bom ;) In ne, ne želim, da mojega hranijo z zlato žlico, ni nič več od ostalih, niti najmanj.
Nočko

(odgovor članu nicimoja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vloga za znižano .....
13.11.2009 21:35:15   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Ja saj 540€ je res ogromna plača,za kredit mi pa trgajo 90€,sedaj ko sem na bolniški dobim 350€ in odštej kredit,mož dobi ven tudi 400€,res sva bogata,dobro je le to ker smo na kmetih in veliko hrane pridelamo!

Razumem te je hudo,ko sem dobila za stalno sem bila ful vesela ,lahko uzamem kredit ,jupi,pa marsikera banka me je ven nagnala ,da kaj bi rada ,samo pri eni so mi omogočli ,kolk so mi največ lahko,da sva zdaj na svojem!

To je pa kruta pravica naše države ,da ljudje delajo za 400€ in če si v bloku v najemu ,pa popoln poraz,že od otroštva živim z man.

Srečna sem le ,da živim v regiji ,da se ne rabim bat za službo,dela je dosti!

V drugih regijah je bolj črn scenarij!

Ja zastopim te ,sam ne mi očitat ,ker sva solastnika,ker sva to sama zgradila in za to garala,delam pa od 15 leta in imam tudi zato mal višjo plačo,na delavno dobo!





Res je, da tudi pri tebi končna cifra ni velika, ampak ne moreš gledat plačo že z odštetim kreditom, ti od tega kredita nekaj imaš, drugi imajo na primer toliko čiste plače in kredita ne dobijo.
Da se pa upošteva tudi zemlja na, kateri se lahko pridela velik del hrane (praktično vse, razen mesa), je pa, priznaj, tudi pošteno, ne?


Lahko pa obreš tudi drugače... npr. dve družini imata enak prihodek, pa prva živi pri starših, druga družina pa te možnosti nima in si trga od ust, nakar je zato, ker si je v svojem življenju nekaj ustvarila z lastnim denarjem, nagrajena še z višjim plačilom vrtca...


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vloga za znižano .....
14.11.2009 9:50:22   
Šaki
IZVIRNO SPOROČILO: janapan

Hmmm....če imaš v lasti tri vikende en kup delnic in maš še ne vem kakšno plačo....ti najbrž ni težko dat 200 eur. Če maš  nek avto in neko normalno premoženje pa itak ne padeš v tisti cenzus premoženja...ne vem kolk že je več kotxxx eur




no jz nimam nič od tega v lasti.imava glih za prežvet pa sem za vejega prej plačevala 198 evorv torej????????user posted image


_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vloga za znižano .....
14.11.2009 11:39:17   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: Šaki

IZVIRNO SPOROČILO: janapan

Hmmm....če imaš v lasti tri vikende en kup delnic in maš še ne vem kakšno plačo....ti najbrž ni težko dat 200 eur. Če maš  nek avto in neko normalno premoženje pa itak ne padeš v tisti cenzus premoženja...ne vem kolk že je več kotxxx eur




no jz nimam nič od tega v lasti.imava glih za prežvet pa sem za vejega prej plačevala 198 evorv torej????????user posted image



Pri 198 € plačila vrtca res mogoče nisi imela delnic, vikenda in marcedeza, ampak roko na srce, prav majhnih dohodkov pa očitno tudi nimate. Če bi imela plače 500€, pa mož 500€, potem tudi vrtca ne bi toliko plačevala.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vloga za znižano .....
14.11.2009 14:30:33   
Nončika
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Jaz imam plače 540€,moj mož 700€,dva otroka,pa plačujem 100€,sedaj sem na bolniški zaradi nosečnosti dobim 350€,pa plačam še vedno 100€,ker njih moja bolniška ne zanima,ko bom rodila se pa naj oglasim!Pa nimam nič drugega kakor hišo v kateri živimo,pa še to smo solasniki!
Tako da ,vsak se bori po svoje,pravice pa ni bilo še nikoli na svetu in nikoli ne bo!



podobno je bilo pri nas. celo nosečnost na bolniški. zdaj pa sem nesla roj. list sina na občino. dobila sem ga 2.11, pa mi rečejo, da bom dobila odobreno nižji razred komaj z naslednjim mescem, to se pravi decembrom. ker pač upoštevajo, da sprememba velja z prvim dnem naslednjega mesca kot sem pa vložila roj.list. halo?? sem mar jaz kriva, da so mi roj.list poslali 2.11 in ne 29.10. saj sem prvi dan vložila. mali se je pa rodil že oktobra. saj sem jaz vložila takoj, ko sem prejela.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vloga za znižano .....
14.11.2009 14:33:11   
Nončika
IZVIRNO SPOROČILO: pupca

ljupka morali bi ti priznati bolniško .meni so jo.jaz sem bila lani na bolniški-nosečnost,pa sem nesla bolniški list in potem so mi po tem izračunali plačilo vrtca.na navodilih  za oddat   vlogo piše da javite vsako spremembo izgubo službe,sprememba vira dohodka,...jaz bi jim to nesla pokazat in naj ti to upoštevajo.


jaz sem tudi sporočila in mi je na občini zabrusila, da plačujem vrtec glede na dohodke iz l.2007. in mi bodo l.2011 upoštevali tele dohodke iz l.2009. halo???

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu pupca)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
14.11.2009 14:51:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nončika)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vloga za znižano .....
14.11.2009 18:04:26   
onka
IZVIRNO SPOROČILO: nicimoja

Mislim ej, zdle izpolnjujem vlogo za znižano plačilo vrtca in prmejduš, kaj vse ne zahtevajo. Pa tukaj res ni pravice, naj navedem vso premoženje ki ga imam, vrednost do eura natančno, ... Ne ne, žalostno. Plačujem malo čez 200 EUR (7. plačilni razred) in mojemu otroku v vrtcu nudijo isto kot tistemu, za katerega starši plačajo znesek iz 1. plačilnega razreda. Ne želim se znašati na nikogar, samo malo jeze dam vn iz sebe, ker vem, da pravica vedno nastrada. In na koncu podpišem izjavo, da so vsi podatki navedeni v vlogi resnični, točni bla bla bla. Madonca, naj grejo rajš to preverjat, koliko jih res s podpisom izkazuje to, kar je navedeno v izjavi. user posted image


Kot prvič; ti to resno?user posted image
Kot drugič? Pravica...kakšna? Da nam država subvencionira za vrtec? Pa res, le zakaj še? Toliko, kot je sedaj enga subvencioniranja zdaj ej sori, ga nikoli ni bilo in ne bo.

< Sporočilo je popravil onka -- 14.11.2009 18:07:43 >

(odgovor članu nicimoja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vloga za znižano .....
14.11.2009 18:11:57   
RoZala
merc
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

In to se ti ne zdi pošteno? Veš zakaj je tako, zato, ker so se starši z mercedezi vozili v vrtec po otroke, plačevali so pa minimalno.




Najbrž imajo avto na leasing. Vrednost tega avta se ne napiše v vlogo, ker pač ni v njihovi lasti.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?