|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vnetje želodca, Ultop in prebava
4.1.2010 9:06:38   
Felicita
Načelno sem diagnosticirana z blagim kroničnim gastritisom, ki ne zahteva kake resne obravnave (Controloc po potrebi), je pa zdej dober mesec odkar me je zvilo in sicer 'akutno' vnetje želodca in dvanajstnika. dobila spasmex, talcid in ultop - prvo dvoje pojedla, zadnje mam za 4 mesce. držim se diete kokr le gre, kakšnim zadevam se težko uprem (sploh surovi zelenjavi in sadju), želodec je načelno precej ok že, problem mam zdej s prebavo. prej sm mela urejeno dobesedno na uro, zdej pa je katastrofa. zaprta po več dni, cela napihnjena (da o vetrovih niti ne bi), potem ko se pa 'odpre' se pa odpre pošteno in mam po možnosti drisko dan al pa dva, pol pa spet jovo na novo. jem probiotike, vedno močenjše (začela s kapljicami, v končni fazi pristala na linex forte) pa ni vidt da bi se zadeva kej izboljševala... a lahko pričakujem (če se zadeva seveda dovolj izboljša) da bo vse ok ko neham ultop jemat al bo tko zdej... skoz?

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava
4.1.2010 10:06:53   
madela
Felicita,jaz pa ne poznam teh težav,tako da čist nestrokovno. Za svojo taščo sem kupila nek čaj,ki odpira in baje pomaga pri uravnavanju prebave. Je pa me v lekarni opozorila,da se pije zelo redko in kratek čas. Morda bi poskusila še s kakim čajem. user posted image
Imena se zdaj ne spomnim,ampak lahko pokličem in vprašam,pa ti povem,če te zanima.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava
4.1.2010 10:18:52   
Hope2
Tu se pa jaz niti s čaji ne bi igrala. Posvetuj se raje s svojim zdravnikom. Jaz sem si včasih kupila čaj za odvajanje v lekarni in moram povedat, da je to bilo zame najhujše odvajanje kar se tiče bolečin. Parkrat sem celo skup padla. Vprašala sem še nekaj ljudi, ki so isto pili ta čaj in nekateri so imeli iste težave.

A lanena semena lahko ješ?

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava
4.1.2010 10:29:01   
Felicita
mah sej problem pomoje ni tok v zaprtju, mislm 'zaprta' sm 3-4 dni (kar je za nekatere ljudi normalen razmak za 'veliko potrebo'), moti me napihnjenost in da pol ko se zadeva 'odpre' grem na wc tut po 3x na dan al pa clo driskat začnem. da bi pa vzela še kej za odpiranje pol pa sploh ne vem kaj bi blo user posted image
@ hope - ne, lanenga semena ne smem jest zrd želodca... kot rečeno, tut sadje in zelenjava odpadeta, ker sta menda dokaj agresivna do želodca... tko da pomoje je problem v vlakninah predvsem.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava
4.1.2010 11:05:28   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

mah sej problem pomoje ni tok v zaprtju, mislm 'zaprta' sm 3-4 dni (kar je za nekatere ljudi normalen razmak za 'veliko potrebo'), moti me napihnjenost in da pol ko se zadeva 'odpre' grem na wc tut po 3x na dan al pa clo driskat začnem. da bi pa vzela še kej za odpiranje pol pa sploh ne vem kaj bi blo user posted image
@ hope - ne, lanenga semena ne smem jest zrd želodca... kot rečeno, tut sadje in zelenjava odpadeta, ker sta menda dokaj agresivna do želodca... tko da pomoje je problem v vlakninah predvsem.


Točno tako.
Tudi sama imam identične probleme, samo malo več z samim želodcem.
Svetujem ti, da veliko piješ, ješ kuhano zelenjavo, ki ne napenja in kuhano sadje, npr. kompote. Poleg tega pa sem jaz jemala še prašek Mucofalk (semenska lupina bolhačice), ki želodcu ni škodil nič. To ni odvajalo, ampak le pomaga, da se ti prebava uredi. Pomembno je, da ga jemlješ redno in čez par dni se že pozna razlika.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava
4.1.2010 15:21:56   
jana
Jaz imam podobne težave(kronični gastritis),Ultop,Nolpaza,vendar prebavo imam redno.Zaprtje in driske izmenjaje so prvi znaki raka črevesja,sej tako so mene opzorili naj bom na to pozorna.Nočem te strašit,vendar pomoje bo najboljše,da vprašaš zdravnika.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava
4.1.2010 16:48:47   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: jana

Jaz imam podobne težave(kronični gastritis),Ultop,Nolpaza,vendar prebavo imam redno.Zaprtje in driske izmenjaje so prvi znaki raka črevesja,sej tako so mene opzorili naj bom na to pozorna.Nočem te strašit,vendar pomoje bo najboljše,da vprašaš zdravnika.


Sem tudi jaz malo poguglala in našla nekaj podobnega ali pa prehod iz gastritisa na vnetje črevesja. A si kdaj opravila kolonoskopijo? Res da je neprijetna ampak vsakih par let je priporočljiva za vsakogar

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 4.1.2010 16:49:24 >

(odgovor članu jana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava
4.1.2010 17:38:25   
Felicita
punce zdej ste me pa čist prestrašile user posted image jest sm mislla da je to pač stranski učink ultopa, ker pač tudi piše v navodilih za uporabo...
no, naročena sem na gastroskopijo, pol bomo pa vidl kaj in kako naprej. probala bom mal bolj vlakninasto hrano jest (al kakorkoli že?), nadaljevala z linexom... drug teden pa pičim k dohtarju če bo še vedno enako.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava
4.1.2010 17:49:33   
madela
Srečno Felicita user posted image Drži se.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava
4.1.2010 18:08:46   
kasso

Glej ni vse rak. 2x sem bila na gastroskopiji. Prvič sem imela razjede - ulkuse, bakterijo HBP, drugič pa polip...pa seveda še kronični gastritis. Veš kaj meni najbolj pomaga, da mi pomiri želodec. Eno žlico olivnega olja vsako jutro na tešče.
Prvič sem se tudi jaz zdravila z Ultopom, samo se ne spomnim, da bi imela takrat težave s zaprtjem, drisko.
Je pa moj oče umrl za rakom na želodcu pri 53 ih letih, tako da tudi če pravijo, da ni dedno, se jaz kar pazim, kar se tiče tega.
Nič strahu, ker želodec takoj čuti tvoj stres user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil kasso -- 4.1.2010 18:11:19 >

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava
4.1.2010 20:08:07   
Felicita
ne sej za raka me niti tok ne skrbi (sm se že presekirala zarad benignega tumorja v prsih preveč okol raka/ov), me pa skrbi da je kej drugega, kakšna resna črevesna zadeva, al pa kaka razjeda, kej podobnega.
sej men so že rekli da čutim z želodcem, tko da kasso vem, kako je ko želodec vse čuti, zato pa tut mam na sumu kak čir al pa kaj podobnega. pomoje je to tut vzork večine tehle mojih problemov.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava
5.1.2010 8:43:51   
uwaga
Vprašaj zdravnika, če je možno, da je kriv Ultop in če ga lahko zamenjaš za kaj drugega.
Moja hči je jemala Gasec, pa ni imela nobenih težav.
Drži se , pa upam , da čimprej rešiš.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava
6.1.2010 21:34:05   
atribus
Lp, še iz moje strani.:-) Kdor ima željo, ampak res samo željo, da bi si to rad pozdravil naj mi piše.

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava
6.1.2010 21:58:00   
madela
Felicita,a ti je uspelo kaj izboljšat tvoje stanje? Si šla do zdravnika?

(odgovor članu atribus)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava
8.1.2010 20:33:32   
Felicita
madela, hvala za skrb.
hmal po tistem ko sem celo zadevo napisala so se zadeve začele urejat... dejansko se je uredil v roku par dni. zdej je zadeva dejansko po starem, redno, neboleče etc user posted image poklicala zdravnika in mu povedala, reku je, da glede na to da je minil verjetno ni kriv ultop, da pa vsekakor če se še 1x to zgodi (zaprtje in potem driska) pa kuj prec tja pa v laboratorij pa potem se bomo menil o kaki menjavi zdravil in dodatnih preiskavah.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava
8.1.2010 21:25:08   
madela
Super,to so pa lepe novice user posted image Želim ti,da se ti stvar več ne ponovi!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?