|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vnetje slepiča
3.11.2010 18:33:46   
Anonimen
Zanima me kakšni so prvi znaki vnetja slepiča pri odraslih?,kje točno začne boleti in ali je bolečina močna ali kmalu veš,da gre res za vnetje slepiča?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vnetje slepiča
3.11.2010 18:41:59   
Felicita
pri men niso vedli za zihr skor dokler me niso vrgli na opreacijsko user posted image

vsak čuti drugače - mene je bolelo na desni pod rebri pa cel trebušni del me je mal bolel, ampak samo določeni gibi. ampak je trajal 10 dni, tko da sm se po tednu spravila do zdravnika in čakala še 3 dni preden sem se spravila na IPP (z napotnico za pregled žolčnika).

Očeta je ostra bolečina prov v predelu slepiča zvila čez noč in ob 12ih je bil že operiran.

sicer je bolečina od slepiča lahko kjerkoli v širšem predelu trebuha, zlo značilna je bolečina okrog popka. menda pa (lahko) boli tudi desna rama/lopatica.aja, še ostali znaki so pa lahko slabo počutje, bruhanje, občutek tiščanja v trebuhu, vročina... neki ne štima pač.


< Sporočilo je popravil Felicita -- 3.11.2010 18:42:54 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vnetje slepiča
4.11.2010 6:26:33   
marcela
Mojega sina je  trebuh bolel od sredine proti levi, bolečina se je pojavljala, pa zopet izginila. to se mu je začelo pojavljati v šoli v naravi.  Ko se je vrnil in sva šla prvič k zdravniku, ni celo na krvi nobenega vnetja pokazalo. Zato je zdravnica zaključila, da gre verjetno za virozo. Ni imel pa nobenih drugih simptomov, vročine, bruhanja ali kaj drugega, le neznosno bolečino, ki ni več hotela popustit in niti stat ni mogel več zravnano. Zdravnica je ugotovila, da je v predelu slepiča trebuh trd in ga poslala na otroško kirurgijo, kjer je bil že čez nekaj ur operiran.

_____________________________

Počni kar ti je volja, le poskrbi , da s svojimi dejanji ne prizadaneš drugih

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vnetje slepiča
4.11.2010 6:28:43   
marcela
Uf pišem zmedeno, to da je slepič trd je ugotovila čez 2 dni njegova, ker sva šla ponovno, ker bolečina ni pojenjala.

_____________________________

Počni kar ti je volja, le poskrbi , da s svojimi dejanji ne prizadaneš drugih

(odgovor članu marcela)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vnetje slepiča
4.11.2010 9:18:21   
tancy25
Jaz nisem imela nobenih tipičnih znakov slepiča. Na desni strani me je full bolelo, ker pa sem imela prav v tem času menstruacijo sem mislila da so bolečine od menstruacije(namreč imam zelo bolečo). Boleti me je pa začelo na petek. Iz sobote na nedeljo me je tako bolelo da se zjutraj nisem mogla prestaviti iz hrbta(tako sem ležala)na bok, kaj šele da bi se vstala iz postelje. Šla sem k zdravniku, kjer so me takoj obdržali v bolnišnici. Na ponedeljek zjutraj sem imela vnetne parametne v krvi 203 do 5 je normalno, pa še vseeno niso vedeli kaj mi je. Ob 5 popoldan pa je le en zd. ugotovil da imam vnetje slepiča. Takrat pa sem že začela dobivati vročino in sicer podpazduho sem jo imela 38,3, rektalno pa 38,2. Pravijo da če je med tema dvema razlika za 1 ali 0,5 stopinje gre za slepič. Bila sem podnujno operirana.
Ker me niso vredu ščistili sem morala čez 5 mesecev nazaj na operacijo. Posledica slepiča- popolnoma neprehodni jajcevodi, zanositev možna le z umetno oploditvijo.


(odgovor članu marcela)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vnetje slepiča
4.11.2010 9:27:18   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: žabica2

Zanima me kakšni so prvi znaki vnetja slepiča pri odraslih?,kje točno začne boleti in ali je bolečina močna ali kmalu veš,da gre res za vnetje slepiča?


Ne, ne veš zmeraj takoj. Meni se je par let vnemal in pomiril, pa vnemal in pomiril. Me je bolelo tam, pa trdo je bilo, meni se je zdelo, da če ornk tam pritisnem, da ga tudi čutim napihnjenega. POtem me je pa enkrat malo bolj ornk zagrabilo, me je vse bolelo, pa vročino sem imela, pa slabo mi je iblo malo zraven,  pa krvna slika ni bila ok....amapk moja dohtarca ni pomislila takoj na slepič. MI je dala antibiotik. Mi j e šlo na bolje, ampak ok ni bilo. Potem sem šla na petra držaja se pokazat, ker sem vseeno napotnico dobila. So rekli,d a malo zgleda, malo pa ne, samo da imajo možnost laparoskopsko to naredit, pa da je bolje ven dat, kot da je res vnet, pa ne dajo. Preden sem bila na vrsti, je po moje več kot 10 dni minilo in od AB se mi je stvar pomirila. KO so mi slepič ven dali, sploh ni zgledal vnet menda. Šele histografija (histeroskopija?) al kako se reče pregledu organa po operaciji, je pokazala, da se je slepič ves čas vnemal. Po tem, ko so mi ga ven dali, me nikdar več ni nič bolelo, pa tudi trdo nisem imela tam spodaj pri trebuhu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vnetje slepiča
4.11.2010 13:38:58   
mini86
če se pritisneš na trebuhu rečmo na levi strani te mora zabolet na desni in obratno..pa vročina-lahko samo rahllo povečana

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vnetje slepiča
4.11.2010 13:39:07   
Taddy78
Moji znaki so bili bolečina nizko spodaj, ki se je širila od spredaj nazaj in kontra, ter bruhanje. Ker sem kasneje rodila, bi jo skoraj lahko primerjala  s popadki (ta hudimi), ali pa vnetjem sečnih kamnov.

No,kaj se je zgodilo pri meni. Mama me je isto večer peljala k dežurni. Ta mi je zmerila vročino in rekla da to ni slepič (ker ni bilo vročine), ter naju poslala domov. Nama pa je sprejemna sestra rekla, da naj je ne poslušava ker nima pojma in naj greva v bolnico. Tam so takoj, ko so me videli celo sključeno od bolečin, rekli, da gre za slepič. Kak so me v sobi priklopili na infuzijo, pa je bolečina prenehala in ga še sedaj nosim s sabo user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vnetje slepiča
4.11.2010 13:52:09   
Anonimen
Aha,vglavnem bolečina je močna in v predelu trebuha?

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vnetje slepiča
4.11.2010 16:26:21   
Taddy78
Pri meni ne morem rečt da je bila bolečina v predelu trebuha, ampak mogoče malo nad jajčnikom (od tam do ledvic, pa spet naprej).
Ko sem imela sečne kamne je bila bolečina ista (potovala od spredaj nazaj) isto me je zvijalo, je pa to bila posledica tega, ker zadržujem urin, torej ne grem lulat ko me tiši ampak ko se spomnim in pa to, da ne pijem zadosti tekočine (zdravnik na urgenci je rekel, da sem čisti primer iz knjige).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vnetje slepiča
4.11.2010 16:35:15   
Anonimen
Do kot je potovala bolečina od spredaj pa do kot?

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vnetje slepiča
4.11.2010 17:07:46   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: žabica2

Aha,vglavnem bolečina je močna in v predelu trebuha?



pri meni sploh ni bla močna in je bila na desni pod rebri, so mislili da se mi vnema žolčnik. pa ko so me na ipp celo prežokali in prešlatali tut ni bolelo al pa blo trdo, moj trebuh je bil skoz čist ok; edino kar me je bolelo je blo, če sem ležala na levem boku in iz tega položaja vstala - takrat me je pa zaštihalo (pa pol preden sem šla na urgenco me je bolelo tut če sem kašljala ali se smejala). tut vročine nisem mela, počutla sem se ok, hodila na faks, ven... celo krvni izvidi so bli normalni, levkociti v mejah normale, edino crp je bil dvignjen. Slepič je, če ni glih tisto očiten, lahko zlo zlo težko diagnosticirat. Pr men je tko zgledal - urgenca: 'nič ni vidt da bi blo kej resnega, boste šla domov, samo prej se pejte na gastro pokazat'. gastro: 'nič ni vidt, vas bomo dal na UZ potem boste pa verjetno šla domov.' UZ: 'dobro da ste tuki na tanovem UZ, se lepo vidi da je slepič mal vnet, na tastarem se ne bi. pejte na oddelk po antibiotike pa domov.' oddelek: 'operirani boste čez 15 min'.

žabica, v vsakem primeru pejdi (al za kogarkoli sprašuješ) do os. zdravnika, da presodi če si za IPP ali urgenco oz. kakšno in če je potrebno zdravljenje.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vnetje slepiča
4.11.2010 17:13:57   
Anonimen
Sam mene ne boli v trebuhu boli me ampak malo tuki od kolka navzdol na pregibu pa zadaj v križu ampak na dotik me ne boli.Po moje to ni slepič.

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vnetje slepiča
4.11.2010 19:50:16   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: žabica2

Sam mene ne boli v trebuhu boli me ampak malo tuki od kolka navzdol na pregibu pa zadaj v križu ampak na dotik me ne boli.Po moje to ni slepič.


Ne, mene ni bolelo tako spodaj. Me je tam nekje, kot je jajčnik, pa vse okol, pa zmeraj širši predel trebuha, gor skor do ledvic, pa dol kasneje tudi do kolka. Pa špikalo me je tudi. Pa ravno tako se nisem mogla zravnat v akutni fazi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vnetje slepiča
4.11.2010 20:22:08   
Anonimen
Jutri grem vseeno k zdravniku pa naj pogleda ali je slepič ali kaj drugega.Upam na najboljše,ker če bom morala ostati v bolnišnici me bo moja mala zelo pogrešala,ker je zelo navezana name.user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?