|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Indija
2.11.2010 9:31:53   
alda
ker me čaka decembra pot v Indijo/ službeno 10dni/, bi rada čim več podatkov iz prve roke, predvsem o hrani, cenah, kako priti do rupij,..
Poznavalke: pomoč!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Indija
2.11.2010 10:16:46   
zivzav
hrana v Indiji je grozno neokusna (vsaj za moj okus). najbolje je da se držiš zahodnjaške hrane, kolikor se le da in se tako izogneš driski. pomfri dobiš marsikje, pazi samo da ti ga ne bodo dodatno začinili (poper, čili in sol) ker čisto pokvari okus.  Seveda je odvisno tudi od tega kam točno v Indiji potuješ. Moje izkušnje glede hrane so take: najprej sem jedla (skoraj) vse in probala kar se je dalo (seveda vedno paziš pri vodi, sladoledu...), potem pa sem dobila 40 vročine in nekontrolirano drisko in sem se malo umirila glede hrane. To sem doživela na severu, baje pa da je na jugu hrana dosti boljša. zelo okusni pa so lasiji in shake-i iz sadja. Cenovno je Indija ugodna, na žalost pa nimajo bog ve kaj za kupit, tako da ne pričakuj kakšnega obetavnega šopinga. vse kar je dobre znamke (nike, puma...) pa ima isto ceno kot pri nas. Glede denarja je pa tako: mi smo imeli seboj dolarje in smo jih tam menjavali v rupije, kar ni noben problem in menjajo povsod.

pa srečno pot!

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Indija
2.11.2010 12:16:02   
K_a_t_i
Indija te ali osvoji, ali pa se ti zagabi. Preprosto tako drugačna je!

Hrana - greh bi bil ne pokusiti njihove specialitete. NJAMSI. Cene - 5 let nazaj smo se za cca. 200sit/porcijo dobesedno nažrli. Izogibaj se sadju, ki se ne lupi in vsem kar vsebuje neprekuhano vodo (recimo oprana solata).
Rupije menjaš pri njih, nekaj jih le nesi sabo.
Mi smo bili v Goji, ki je turistično poznana (potovali smo tudi v notranjost, kar je doživetje zase).
Predvidevam, da greste v kak bolj obljuden kraj, zato z nobeno od stvari za katero sprašuješ ne bi smelo bit problema. Se pa pripravi na to, da na vsakem vogalu nekdo prosjači (otroci, pohabljenci,...) - in če daš enemu, boš imela za sabo cel trop. Če boš kaj kupovala na tržnicah imej v glavi, da lahko vsako stvar scenkaš na cca 1/3 prvotno ponujene cene.

No, ne vem - te še kaj zanima? user posted image


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu zivzav)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Indija
2.11.2010 13:30:59   
alda
Punci hvala!
Za zdaj vem samo to da bomo v mestu Tamlandu.ali nekaj podobnega, ki leži ob obali na jugu Indije , od tam pa naj bi potem še obiskali sever.
Domnevam, da je tam še vedno vroče-kako je pa s kopanjem v morju? a za ženske veljajo kaka pravila glede kopalk oz oblačil?
Glede nakupovanja bi jaz bolj kake zaćimbe in seveda sari ...
Ja v Dubaju na letališču naj bi kar nekaj časa čakali na letalo za naprej, pa me zanima , če imajo v letališkem kompleksu kaj drugega razen pregrešno dragih trgovin za pogledat in kake so cene za pijačo oz. hrano?

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Indija
2.11.2010 14:27:02   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: alda
v Dubaju na letališču naj bi kar nekaj časa čakali na letalo za naprej

Se lahko priporočim, da mi nekaj kupiš, gotovino ti dam pa vnaprej?

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Indija
2.11.2010 15:01:28   
alda
Kerensa sam da ni kaj prepovedanega user posted image user posted image  in me bodo zaprli v harem h kakemu šejkuuser posted image user posted image user posted image .


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Indija
2.11.2010 15:03:10   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: alda
Kerensa sam da ni kaj prepovedanega user posted image user posted image

Ni prepovedano. Vse, kar je v free shopih, lahko odneseš čez mejo. No, vsaj v EU lahko, za v Indijo pa ne vem. A nazajgrede imaš tudi postanek v Dubaju?

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Indija
2.11.2010 19:14:02   
Anonimen
Moja teta je dobesedno zaljubljena v Indijo in gre skoraj vsako leto na jug nekam ... če želiš mi na ZS pošlji svoj meil pa ga bom njej posredovala in se bosta kaj pomenili, saj o Indiji res rada govori. So pa tam parfumi oz. naravna dišeča olja ful poceni in noro dišiš cel dan če se zjutraj s kapljico samo malo namažeš. Pa blago je blazno poceni s tem da za male pare dobiš recimo zelo kvalitetno težko svilo itd. Na severu se pa raznorazna kvalitetna hribovska oprema blazno poceni dobi (recimo mojadva ko sta šla lani v Himalajo sta dala za Nord Face puhovke, ki so pri nas od 300€ naprej, samo 50€, pa za tamalo sta mi prinesla NF termoflis za 5€, pa puhovko NF za tamalo za 15€ pa ful hude volnene kape za 2€ itd.).

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Indija
2.11.2010 19:48:29   
K_a_t_i
Dubaju al Bombaju user posted image

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Indija
2.11.2010 19:52:00   
alda
ja v dubaju bomo čakali user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Indija
2.11.2010 20:53:12   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: alda

ja v dubaju bomo čakali user posted image

Ja sej je možno. Mi smo leteli Lj-Pariz-Bombaj. Potem pa adrenalinskih 12 al kok ur vožnje do Goa-e. Ja, to pa je scena - vozit se po Indiji z avtobusom ali pa z jeepi... Sej je vseen. Na en ogled nas je vozil en mulo, ki niti izpita ni še imel. Vso noč. Smo bili vsi budni kot sove, ker khm... on ni bil!!! Vozijo tko, da dajo dolge, če kdo pripelje nasproti - da ga zbudijo. Ceste so itak adijo pamet.
No, zato sem mislila, da letite na Bombaj pa potem še s kakim letalom kamorkoli že greste v Indiji.

Ok... Kaj si še vprašala? Temperature... Mi smo bili januarja, na obali - v kopalkah, itak. Za kopat, seveda. Ne pričakuj Jadranskega morja, gre za ocean (no, mi smo se kopali v Arabskem morju - ne vem na katero stran greste vi). Tokovi znajo biti precej močni, sicer pa raj na zemlji... Kot z razglednice (palme, mivka, barčki na plaži,...). Lahko si po želji, tudi samo v tangicah, če želiš. No, če te ne moti, da vate bulji n Indijcev user posted image . SIcer pa raje vzami s sabo spodobne kopalke, ki pokrijejo rit pa tudi modrček vrzi v kovček. Kremo, obvezno!

Sari... fuf, DRAGO!

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 2.11.2010 20:54:16 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Indija
3.11.2010 8:31:33   
alda
Kati hvala za izčrpen odg.
Čakam da mi nadrejeni pošljejo po mailu podrobna navodila oz, sploh kje pa kaj bomo.
Let pa je mišljen iz Dunaja v Dubaj in nato direkten let v mesto , kjer bo tudi vse to potekalo.
Mi je pa zdaj padlo v glavo, da je sodelavka rekla, da bomo "le" cca 500km od obale Širi Lanke in 200 od Maldivov.
in da bomo tam mogoče,da bomo tam  kakega Wernerja srečali , ki bo lih dopustoval tam ..user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil alda -- 3.11.2010 8:33:14 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Indija
3.11.2010 9:12:42   
mateyka
afaik sariji niso ful dragi, kako si jih pa pol indijke lahko privoščijo? user posted image je pa odvisno kje kupuješ. Goa je po moje ful draga napram drugim mestom.. drugače bi si pa jaz nakupila ful kurt in unih pakistanskih setov s hlačami. user posted image
user posted image


(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Indija
4.11.2010 20:46:46   
alda
evo točni podatki: letalo bo pristalo v mestu Chennai, ki je nam bolj znano kot Madraš v zvezni državi Tamil-nadu, tu bo tudi glavnina dogajanja.
Obiskali naj bi tudi Tamlandu, kjer bomo "le"2dni in ne  kot sem jaz razumela da bomo kar tam.
pot: tja Dunaj-Dubaj- Chennai
nazaj Chennai -Paris-ZG ali Lj..še iščejo ta pravo .
Me pa še zanima nekaj kako dolga je pot? po mojih predvidevanjih brez unih 5ur v Dubaju še vsaj enih 10-12 ur v letaluuser posted image

< Sporočilo je popravil alda -- 4.11.2010 20:47:38 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?