|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vozli/kepe v dlaki
1.3.2006 20:53:48   
Benna
Doma imam perzijko in do sedaj nisva imeli nobenih problemov. Stara je 2 leti in v zadnjem mesecu so se ji začeli pojavljati vozli v dlaki - kot nekakšne kepe. Najprej sem jo skopala, pa ni nič pomagalo, potem sem ji te kepe začela strič, pa tudi ni nič bolje. user posted image user posted image user posted image

Je imela mogoče katera kdaj takšnem problem? Kako se da rešit?

LP, Benna
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vozli/kepe v dlaki
1.3.2006 21:03:43   
copka
jaz imam tudi mucka, ki je zelo verjetno mesanec s perzijko, ker ima neverjetno dolge dlake. Ampak nas lump je vedno zunaj in ga nic ne kopamo, ker ni dobro za kozo.
In ja v predelu stegen ima take kepe, da ce mu jih odstrizem bo kot obglodano jabolko, ali pa ga bo kdo imel za bolanega. Jaz ga poskusam strici, pa mu ne morem cisto do koze. V soseski pa je se en tak muc in sem opazila da ga na pozno jesen kar postrizejo in se nisem opazila kep. Pozimi dobijo bolj gosto dlako in verjetno tudi daljso in potem je kriz. sem si obljubila, da naslednjo jesen ga pa malo postrizem.

V hecu pravim, da se bo enkrat samo prikotalil, ker se ne bo vec mogel premikati, potem ga bomo pa celega postrigli.user posted image user posted image

Tudi jaz upam, da ima kdo kaksno boljso varjanto, ker nas se ne mara cesat, kar bi bilo najbolje zanj.

< Sporočilo je popravil copka -- 1.3.2006 21:05:22 >

(odgovor članu Benna)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vozli/kepe v dlaki
1.3.2006 21:14:44   
Anonimen
V specializiranih trgovinah za male živali se dobijo posebni glavniki, katerim se "zobje" vrtijo. V veliko pomoč pri česanju ti je tudi navadna krtača iz nekakšne žime. Še najbolje boš pa vozle in kepe rešila s kombinacijo zgoraj navedenih pripomočkov in pa posebnih pudrov in sprejev, ki jih prav v ta namen prodajajo. Torej stopi do prve take trgovine in povprašaj po opisanih izdelkih. Veliko sreče

p.s. pa da na boš mačka ven spuščala, ker se baje tudi na hišne ljubljenčke prenese ptičja gripa. LP

(odgovor članu Benna)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vozli/kepe v dlaki
1.3.2006 22:03:54   
tanaja*
V bistvu se to zgodi zarad nečesanja dlake. Vsak dan česat, pa bo user posted image .

Drugače pa je varianta da ga 1x al pa 2x letno pobrijete z mašinco (tako za pse strič sevedauser posted image ).

Dobijo se tud spreji za razvozlanje dlake, ampak samo na razstavah.



_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vozli/kepe v dlaki
1.3.2006 22:05:55   
tanaja*
Aja še to Benna in copka; mački imajo zelo tanko kožo in hitro ga lahko zastrižeš s škarjami. Potem pa bo potrebno šivanjeuser posted image  

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu Benna)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vozli/kepe v dlaki
1.3.2006 23:01:35   
StBarbara
mucka skopaj s samponom za razvozlavanje dlake (od firme R5 se imenuje Untangle), ce se mucek ne mara kopat pa samo na vozle naneses ta sampon in ga vtres vanje (medtem s prsti pocasi razvozlavas vozle) po potrebi ponavljas tisto s samponom, naj te opozorim prvic in pri trdovratnih vozlih (velikih) je potrebno veliko sampona in casa. Ko so vozli malce razprti vzames kovinski glavnik in jih pocasi ceses primes na mestu med vozlom in kozo da ne cuka mucke. Glavnik mora biti redek ne jemlji vrtljivih ker se krivijo in vscipnejo dlako (je bolj marketinski trik). Pod nobenim pogojem ne jemlji tistih , ki so narejeni iz vecih nozev ker noces trimat mucka (je bolj za kuzke resaste dlake prim. snavcer,...). Vzami si veliko casa lahko traja tudi vec kot eno uro, mucko animiraj da ne bo jezna user posted image . Z vztrajnostjo se da resit tezavo.

Sicer pa vse zivali (ki potrebujejo cesanje) krtacimo (groomamo) v treh fazah. Najprej vzames gumijasto krtaco (take strclje gumaste ima) in jo nezno razceses, potem ji s kovinsko krtacko (zelo gosto) odstranis staro odmrlo dlako,na koncu pa z glavnikom primerno gostim/redkim popravis dlako in hkrati preveris da se nikjer ne zatika, vredu je tudi ce imas krtaci iz naravne (navadno prasicje) zime s katero na koncu skrtacis mucka, ga zmasiras in s tem izboljsas prekrvavljenost koze in tudi sprostitev naravnih mascob, ki skrbijo da dlaka ni suha in se ne vozlja. Ce je mucka res nagnjena k vozlanju dlake lahko uporabis se puder za mehko dlako oz puder v spreju. Ponudbe je res veliko. Pri hrani glej da ima ustrezne mikronutriente za dlako (dlaka je iz aminokislin) s tem omogocis da je zilava in zdrava.


_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vozli/kepe v dlaki
2.3.2006 8:52:22   
Benna
Res hvala, punce.

Takoj zdajle grem v akcijo po šampon. Naša Pupa je drugače hišna mucca, 1x na dan jo spustimo ven in tudi sama se full čisti. Saj pravim, do sedaj ni bilo nobenih problemov. Potem pa kar naenkrat ti vozli. Joj, joj!
   Ene parkrat sem sicer poskusla s škarijcami, pa je tut mene full strah, če bi jo slučajno urezala. Pa še pomagalo ni nič. Pupo tudi redno češemo, ampak ti vozli so se ji sedaj naredili na hrbtu (in ne pod trebuhom, ker tam je bila včasih kritična in se ni pustila).

StBarbara, še 1x najlepša najlepša hvala za obsežne informacije. Bom sporočila, kako nama gre.
Hvala, hvala.

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vozli/kepe v dlaki
3.3.2006 7:12:19   
Anonimen
sam tolk povem, da se jim pod temi vozli slo rada uname dlaka in jih boli k hudič, tko da jih je treba pri veterinarju v narkozi pobrit! tko da res redno česanje, kopanje z regeneratorji za mačke in pudranje tabl pomagajo

(odgovor članu Benna)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vozli/kepe v dlaki
3.3.2006 9:42:39   
Benna
Ojla!

Dobila sem vse, kar sem želela in tako me je Pupa stala 15.000! Ampak sploh ni pene. S šamponom sem zeeeelo zadovoljna - včeraj sva imeli akcijo in je bila full pridna, tako da sva zadevo rešili. Fiuu, mi je odleglo.
   Je pa res, da zna bit sitna, ko se češe, tako da je res nisem česala vsak dan. Od zdaj naprej popravljam napako.

Imam pa še eno vprašanje: naša mačkica je strerilizirana, in potem takem naj ne bi oddajala tistega mačjega vonja za parjenje? A ni tako? Ker zadnjič, ko sem jo za 15 minut spustila ven, je imela že dva mačka zraven! Sem jo popokala notr 100 na uro.

Lep pozdrav!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?