|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrste lajšanj obporodne bolečine
18.6.2007 15:19:37   
Anonimen
Sem bila danes na razgovoru z anesteziologinjo glede lajšanja obporodne bolečine.

Predstavila mi je epiduralno analgesijo in PCA črpalko (Remifentanyl).

O EA je že veliko napisanega, o PCA črpalki sem pa bore malo zasledila.

Pri PCA v bistvu za nek sistem s posebno črpalko, preko katere si lahko same, glede na višino bolečine, dodajamo zdravilo proti bolečini, ko čutimo, da prihaja popadek.

Zdravnica mi je bolj priporočala PCA kot EA (povedala je da se vse več nosečnic odloča za ta sistem in da št. EA upada). Npr. pri PCA sta tudi prvi porodni fazi skrajšani na 1-2 uri maksimum, pri EA sta pa ti fazi lahko daljši. Sploh pri PCA sistemu se  je prednost ta, da se 1. faza (odpiranje) zelo skrajša, za kar pri EA ne velja.

Upam, da je katera že katera rodila s tole PCA črpalko in bo lahko kaj več povedala, oz. dodala še katero podrobnost.

Sicer mi je predstavila še neko tretjo varianto, vendar mi kar nekak izpuhtela iz glave user posted image . Če morda pozna katera še kakšno lahko prosim doda.





< Sporočilo je popravil Paštetov kruh -- 18.6.2007 15:21:24 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
18.6.2007 15:22:47   
eya
Hm, zanimivo. Kaj pa če predoziraš s PCA črpalko?user posted image

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
18.6.2007 15:29:50   
Anonimen
potem si pa zadet. user posted image

Ne, verjetno ne moreš, ker 100% obstajajo kakšni "ventili", da se to ne more zgoditi.

Aja, pa še dodala je, da pri tej PCA, ni potrebnega stalnega 15 minutnega obračanja iz enega na drug bok, kot pri EA zato, da bi vsi "prostorčki bili dovolj zadeti" user posted image  (joj kak mi je to smešno), da ne čutiš bolečine.

(odgovor članu eya)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
18.6.2007 16:21:18   
Anonimen
Zdaj sem se še spomnila, da mi je rekla, da se tam zmeniva in opredeliva bolečino od 1-10 na lestvici, in potem verjetno ona dozira, ti si pa samo puščaš po potrebi.

Rekla je pa da je učinek takojšenj, oz. po 12 sekundah. Ker če npr. izbereš EA je lahko prepozno, in je velikokrat zato ne morejo dati ali pa ravno zaradi predolge dobe odpiranja prej popusti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
18.6.2007 18:26:22   
Naty*Taja
Veš kaj  ti paštetov kruh. Kaj pa da bi sama brez tega rodila, si pomisla? Sej ne boli tak zelo. Pa ta bolečina ob popadkih je pa zgine... ne pa kr skoz drži. Po moje je lahko kaka EA bolj škodljiva kot bolečina. Kaj pa če ti pri dajanju tega sranja zadene živc? Boš potem rekla, kaj mi je bilo treba, mar bi potrpela.
Sam tolk, da mogoče razmisliš v to smer. Pa tudi vse ostale seveda.
Sam razmišljam, nobeni nočem pameti solit....

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
18.6.2007 19:07:00   
polona2
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

Aja, pa še dodala je, da pri tej PCA, ni potrebnega stalnega 15 minutnega obračanja iz enega na drug bok, kot pri EA zato, da bi vsi "prostorčki bili dovolj zadeti" user posted image  (joj kak mi je to smešno), da ne čutiš bolečine.


Meni se ni bilo treba obračati?!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
18.6.2007 19:12:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naty-Taja

Veš kaj  ti paštetov kruh. Kaj pa da bi sama brez tega rodila, si pomisla? Sej ne boli tak zelo. Pa ta bolečina ob popadkih je pa zgine... ne pa kr skoz drži. Po moje je lahko kaka EA bolj škodljiva kot bolečina. Kaj pa če ti pri dajanju tega sranja zadene živc? Boš potem rekla, kaj mi je bilo treba, mar bi potrpela.
Sam tolk, da mogoče razmisliš v to smer. Pa tudi vse ostale seveda.
Sam razmišljam, nobeni nočem pameti solit....


Veš kaj Naty-Taja, če bi ti vedela kakšen porod sem imela jaz, mi zdaj ne bi pamet solila. Na bruhanje mi gre ob takšnih izjavah.

(odgovor članu Naty*Taja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
18.6.2007 19:20:21   
potepinka
Paštetov kruh-

V kateri P si se pa zanimala ali to delajo po vseh P.Ali je ta PCA tudi plačljiv.Ker jaz bom šla rodit v Celje pa me zanima ali PCA tudi delajo v Celju

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
18.6.2007 19:32:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: potepinka

Paštetov kruh-

V kateri P si se pa zanimala ali to delajo po vseh P.Ali je ta PCA tudi plačljiv.Ker jaz bom šla rodit v Celje pa me zanima ali PCA tudi delajo v Celju


V MS. koliko se plača in če se plača pri nas nimam, pojma. Nisem vprašala, ker tako kot sem 1. rodila več ne pride v poštev in pri tem me 100% podpira tudi mož, ki se je pri 1. porodu jokal zaradi mene.

(odgovor članu potepinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
18.6.2007 19:39:50   
Anonimen
A to ti zdaj nudijo v MS????? Vauuuuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
18.6.2007 20:39:31   
*tajda*
Bi bilo fino če bi katera napisala izkušnjo poroda stem postopkom lajšanja bolečin.Tudi sama premišljujem o tem in kolikor sem seznanjena se to imenuje tudi ULTIVA.Dobi se intavensko ne škoduje otroku,jo pa odstranijo pred iztisom tako da se tisti hudi popadki in bolečina čuti-Nevem če  to drži.Bom pa tudi jaz šla  na pogovor k anastezistki v KR kjer to izvajajo.
Upam da se bo katera oglasila ki je tako rodila.Me pa zanima če je to plačljivo in seveda koliko?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
18.6.2007 20:47:26   
Anonimen
Tajda, meni je anestezistka rekla, da se zadnja dva popadka kao čutita, ker kao takrat več ne smeš si dati doze.

Ampak iz izkušenj povem, da me baš briga za tista 2 popadka, ker takrat itak že vem, da bo končno konecuser posted image . Vsaj tako je bilo pri 1. Ko mi je porodničar rekel, zdaj pa pritisnite, da bo zunaj, me ni več kao nič bolelouser posted image user posted image .

Res bi pa bilo fajn, da se nekdo oglasi, ki je to že imel. Saj zato sem pa odprla to temo.

(odgovor članu *tajda*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
18.6.2007 20:52:58   
*tajda*
Paštetov kruhuser posted image user posted image user posted image  se strinjam.Men je važno da ne bom 12 ur trpela ampak da nisi tistih par zadnjih popadkov že čist izčrpan.Ker po moje ful lažje peneseš tiste dva popadka kot pa da se cele ure mučiš.Pa še to je verjetno plus ker čutiš kdaj potisneš ker pri Ea včasih ne.Imam za rezervo še EA ampak se mal bojim kakšnih resnejših komplikacij.

A

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
18.6.2007 21:00:19   
Sončni žarek
Paštetov kruh - hvala za te informacijeuser posted image . Jutri imamo v MŠ ravno lajšanje bolečin, pa bom še sama malo povprašala o tej stvariuser posted image .  Me pa zanima, če potrebuješ kakšno napotnico za tole?! Jaz bom sicer letos prvič rodila, samo mam zelo nizki prag bolečineuser posted image  in me kar strah dajeuser posted image user posted image user posted image ........

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
18.6.2007 21:03:58   
Anonimen
Daj povprašaj, ja. Pa povprašaj, če se kaj plača, čeprav se mi zdi, da so rekli, da bo v novi porodnišnici EA zastonj. user posted image Je pa rekla, da pride anesteziolog najkasneje v roku 20 minut (ponoči ali dežurstva), drugače je pa skoz nekdo tam in da že babicam poveš kako želiš roditi. 

Napotnico rabiš od tvojega ginekologa - seveda za posvet.

Kdaj pa imaš? Se lahko zmeniva za kafe.

< Sporočilo je popravil Paštetov kruh -- 18.6.2007 21:04:40 >

(odgovor članu Sončni žarek)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
19.6.2007 8:19:59   
kesora
Naty-Taja, tudi jaz imam dva otroka in tudi jaz sem enkrat rodila brez kakršnihkoli lajšanj bolečine(tudi brez maske), enkrat pa z masko, pa bi takoj vzela karkoli, da mi olajša bolečino.
In da greš zavestno v to bolečino, čeprav veš, da je možnost, da ti pomagajo, pa če je ta črpalka neškodljiva za otroka-takoj vzamem.
Najbrž si ena izmed tistih, ki pravijo: "Včasih se je ženska za šporget prjela, potisnila in je blo...zdej pa..."



_____________________________

Moji fantje so moj največji zaklad!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
19.6.2007 8:24:52   
Pikica pokica
ZANIMIVO.. Prvič slišim za to. Paštetov kruh, hvala za to informacijo.
Tudi sama nima prvega poroda v najlepšem spominu ( po porodu sem rekla, da ne bom nikoli več noseča user posted image ), ampak čez sem nekako pozabila na bolečine. Zdaj se dan D vedno bolj bliža, pa resno razmišljam o EA, čeprav je v Celjski porodnišnici tako redko izvajajo user posted image .

Upam, da bo katera še kaj napisala o tem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
19.6.2007 9:21:46   
andie
EA V celju??? Js sem rodila pred dvema mescema, sicer brez nje, ampak kokr vem,se lahka vedn zmeniš z anestezistom za njo...?

(odgovor članu Pikica pokica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
19.6.2007 11:23:34   
Pikica pokica
Ja, andie.. res je 24 ur dosegljiva in plačljiva, ampak jo vsi odsvetujejo. Še sam anestezist mi je rekel, da mi jo odsvetuje za drugi porod... ter da jo ful redko pri nosečnicah izvajajo...

Kot da ne bi bili sigurni vase.

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
19.6.2007 11:30:47   
buba1131
Paštetov kruh baje je oz bi mogla biti reportaža na murskem valu glih o tem načinu lajšanja bolečin ob porodu ampak sem jo na žalost zamudila.

Moja prijateljica ima zdaj v kradkem tudi razgovor v MS porod.  in sve zmenjeni da me ob vsaki info. pokliče.
Ko bom karkoli vedela več vam javim.

Lp

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
19.6.2007 11:41:43   
Anonimen
Paštetov kruh baje je oz bi mogla biti reportaža na murskem valu glih o tem načinu lajšanja bolečin ob porodu ampak sem jo na žalost zamudila.


Ja, vidiš, sem pozabila napisati, ker mi je rekla anestezistka, da naj poslušam ob treh, da bo imela na Murskem valu o tem reportažo. Zdaj, ko si rekla, sem se spomnila. user posted image

(odgovor članu buba1131)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
20.6.2007 14:00:15   
Sončni žarek
Obljubila sem informacije iz MŠ - samo so nam malo urnik pomešaliuser posted image , tako da v torek 26.6. imamo ANESTEZIOLOGA......  Sem hotela babico napeljati, da bi o tem kaj povedala, pa ni bila razpoloženauser posted image . So pa vse druge prvič slišale za te stvari....moj pa je rekel da se vidi kaj doma počnem, da mi nikoli ni dolgčas- sedim pred računalnikomuser posted image user posted image user posted image
 
Se mi pa je zdelo čudno, da med 20 nosečnicami (PDB julij, avgust) sem bila edina, ki bi me zanimal porod v vodi user posted image - o tem je spregovorila par besed. Sem pa "vprašljiva zaradi ščitnice in nizkega pritiska". Tako da bom na razgovor vseeno šla, mi je pa že vnaprej povedala, da se jaz lahko vse dogovorim, potem pa se porodničar ob porodu odloči, da ne bo vodnega porodauser posted image user posted image user posted image . Sicer te pa v vodo dajo, ko si že 6-7cm odprta in si lahko v njej samo 2-2,5 ure....če pa se kaj zakomlicira, pa takoj iz vode.
 
Ko izvem kaj novega, se vam oglasim!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
21.6.2007 10:58:43   
Anonimen
Evo, sem danes govorila s kolegico od mamice, ki je pri nas v MS prva imela tole PCA.

Točno tako kot sem opisala. Super zadeva, brez vpliva na otroka, pa največ 2 uri traja CEL POROD. Njej so sicer oni pritiskali na gumbek za doziranje analgetika, ker je pač bila 1. In sicer takrat, ko vidiš, da se začne popadek. Lestvico bolečin imaš od 1-10 in potem ti oni dozirajo količino sredstva ti pa samo stiskaš pred popadkom. Prime takoj. Imaš pa kanal speljan v roki, priklopljen si na tiste elektrode in to je to. Torej 100x boljše kot pri EA.  Zadnja 2 popadka ne dobiš analgetika, pač rodiš brez vsega. Ampak kot sem napisala, takrat je itak že vse mimouser posted image .

Evo, jaz grem definitivno to varianto, razen v primeru, da bom morala imeti CR seveda

(odgovor članu Sončni žarek)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
21.6.2007 11:13:55   
masna
Ali katera ve če imajo to PCA črpalko tudi v LJ porodnišnici?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
21.6.2007 13:03:16   
Anonimen
Vem samo, da imajo na Ptuju.

(odgovor članu masna)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?