|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
18.12.2008 14:26:29   
Mlada mamica
Hčerka je kake 3 mesce nazaj lepo spala v svoji sobi,brez problema...(stara je 2 leti)!Septembra sem ostala brez službe in sma jo z atijem začela malo preveč razvajat...
Pri nama je zaspala v spalnici,skupaj smo gledali po večerih tv,potem zjutraj je lahko dalje spala,ker sem jo mela vmes doma in se je čist odvadla svoje sobe!Ko sem jo hotla nazaj navadit na na njeno sobo...ni šans!Se je drla do onemoglosti,ni popustila...včasih sem jo pustla skoro do zadnjega,tak da sem ji že žarnico mogla z luči jemat,ker si je luč sama prižigala,pa se kar igrala v sobi...pol sem tut poleg nje spala,da je zaspala,pa se je ponoči zbujala pa prišla k nama v spalnico...user posted image Nevem kaj naj naredim?Mi lahko katera svetuje?Zaj pa res mam pravi šmorn...dodatno pa še je to,ker 4.1 pričakujemo dojenčka in nevem kak bomo spali,če sploh bomo?!user posted image Hvala!

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
18.12.2008 14:39:05   
Gordana-3
ne sekiraj se zaradi tega. naša 4,5 letnica spi na sredini zakonske postelje, poleg je posteljka, kjer spi 2,5 letnica. skoraj vsako noč sredi noči prileze ven in potem smo kar štirje na postelji. potem največkrat jaz grem spat v otroško sobo user posted image  ...

(odgovor članu Mlada mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
18.12.2008 15:04:25   
anckabancka
IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

ne sekiraj se zaradi tega. naša 4,5 letnica spi na sredini zakonske postelje, poleg je posteljka, kjer spi 2,5 letnica. skoraj vsako noč sredi noči prileze ven in potem smo kar štirje na postelji. potem največkrat jaz grem spat v otroško sobo user posted image  ...


Jaz pa bi se sekirala, če bi imela vse 3 otroke v svoji posteljiuser posted image Ni variante... edino dojenček, ki ima 3 mesece ima še ta privilegij, da drugi del noči prespi pri meni. Če bi pa še ostala dva hodila k namauser posted image Ne,ne. Še tisto malo časa, ko spim hočem imeti mir. Drugače ne funkcioniram.

Mlada mamica, vi ste pa naredili kar fajn napako in bo potrebno veliko doslednosti, da vam bo uspelo vzpostaviti prejšnje stanje. Morda poskusita ponuditi punčki kakšno nagrado, če bo spala v svoji posteljici. Ma, nimam kakšne pametne ideje, kaj naredit.
Ko, boste imeli dojenčka, bo še huje, zato se splača zdaj potrudit na vse načine, da uredite spanje.Pa srečno!


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
18.12.2008 15:41:02   
end1
pa naj pride ponoči k vama, le da zaspi v svoji postli. Ko je moja 2,5 letnica dobila bratca in smo prišli iz porodnišnice, je mala prišla ponoči pogledat kako dojim in prve dni sploh ni dobro spala, zdaj pa občasno še kaj pride na sredino in mi je ful lepo, da jo lahko stinem. Počasi in se spet navadijo na že ustaljeno, le s potrplenjem. 

(odgovor članu Mlada mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
18.12.2008 16:44:04   
Mlada mamica
Hvala vsem za odgovore.Pa nevem,če se res naj glih ne sekiram,ker če se nebi potem nebi niti te teme objavlauser posted image !Paše mi,da mam zvečer mir,da v miru pogledam film do konca,brez tega da mi kdo skače po trebuhu in še bi lahko naštevala.Poleg tega ne hodi redno ob uri spat in je tudi zjutraj nenaspana!Konec koncev smo ji kupli sobo za ta namen,da v njej tud spi,ne samo za igranje.Kak bo tudi spala pri nama,ko pa se bo dojenček zbujal na 2 do 3 ure in jokal?Bo kar zmedena.Željo mam,da se povrne tisti čas,ko je lepo zaspala v svoji sobi,ampak smo ga res malo polomli.Malo smo se tolažli,zaj še naj spi,pol ko bo dojenček s ene bo mogla tak cartat,pa danes še,ju3 bo že v svoji sobi,zaj pa je žal prišlo tak daleč,da je na oba preveč navezana-razcartana.Bom vidla kak bom speljala današnjo noč,pa bom javla...ker vem,da to ni kriv otrok,ampak mi2 z mojim.Uff

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
18.12.2008 18:05:12   
drevozivljenja
Jaz pa bi se sekirala, če bi imela vse 3 otroke v svoji posteljiuser posted image Ni variante... edino dojenček, ki ima 3 mesece ima še ta privilegij, da drugi del noči prespi pri meni. Če bi pa še ostala dva hodila k namauser posted image Ne,ne. Še tisto malo časa, ko spim hočem imeti mir. Drugače ne funkcioniram.



zakaj pa to?saj so le enkrat majhni..še malo pa itak ne bojo hoteli znami spat.naš 4,5letnik tud z mano spi(partner je na terenu) ko pa pride domov spi znama ali pa ga odnesemo v njegovo sobo ko zaspi.in ni problema...pa tud marca pričakujemo user posted image ......samo da so srečni,zdravi in zadovoljni.

(odgovor članu Mlada mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
18.12.2008 18:22:28   
Mlada mamica
To je zaj tak ne...100 ludi,100 čudi.
meni pač odgovarja,da naša deklica spi in zaspi v svoji sobi.Tak bi si jo rada nazaj navadla,ker ko je blo tak je blo super...Tudi mi2 lažje zaspima...imava ob večerih več časa za sebe...Za cartanje pa imamo dovolj časa podnevi...Zaj se ravno lepo vidi,kak sma jo razvadla in je navajena najine bližine...da se ponoči ravno zbudi,pa v temi pride k nama v spalnico...user posted image

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!

(odgovor članu drevozivljenja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
18.12.2008 18:30:00   
Piruri
Gordana...user posted image  user posted image ...si me nasmejala...

Naša 3,5 letnica tudi večino noči prespi pri naju...in to na francoski postelji (140 cm)...ampak spi tako mirno, da nam ni hudega...tudi mi pričakujemo aprila...zato sem "sprojektirala" večjo posteljo za najino spalnico (140 + 90)...nam tako paše, da smo cartkoti in otrok je bolj miren...ko bo pa večja pa mislim, da bo želela svoj mir...
Je pa tudi tako, da jo zdaj pustim zaspat na najini postelji...tik preden gremo spat pa jo prestavim v njeno, kjer prespi celo noč...zjutraj pa, ko gre mož v službo, jo vzamem k sebi, da se pogreje in pocrta...

Smo pa tudi poskušali jo navadit samo zaspat v svoji sobi, pa se je ponoči zbujala kot dojenček, kar pa mi v tem stanju sploh ne paše, niti najmanj...

Poskušaj delovati zelo umirjeno, ker otrok čuti, kdaj te spravlja ob živce...nadaljuj postopoma, vsak dan korak za korakom in ne popuščat...

Vso srečo...

_____________________________

www.by-ab.si

(odgovor članu drevozivljenja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
18.12.2008 18:40:34   
Zvezdica
Mlada mamica, daj ji kaj lepega kupi...kar si želi, pa daj v sobo... pač jo podkupi.
Jast sem malemu kupila spayder avto posteljo, ki je meni grozna ma vseeno, namen je bil doseženuser posted image

počasi in vztrajno, pa bo spet v svoji sobi.

Papa


_____________________________

i belive i can fly....

(odgovor članu Piruri)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
18.12.2008 19:21:48   
nanč
To je zaj tak ne...100 ludi,100 čudi.
meni pač odgovarja,da naša deklica spi in zaspi v svoji sobi.Tak bi si jo rada nazaj navadla,ker ko je blo tak je blo super...Tudi mi2 lažje zaspima...imava ob večerih več časa za sebe...Za cartanje pa imamo dovolj časa podnevi...Zaj se ravno lepo vidi,kak sma jo razvadla in je navajena najine bližine...da se ponoči ravno zbudi,pa v temi pride k nama v spalnico...

Ja,ja to bi prej studiralauser posted image
Vztrajno do koncauser posted image


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Mlada mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
18.12.2008 22:07:42   
Janeja
Vztrajaj pri svoji odločitvi in ne popuščal več.

Nikakor pa ne čakaj do prihoda user posted image , ker bo potem krivdo za to, da ne sme spati pri vama valila na njega! Pa tudi za izgovor, zakaj naj gre nazaj v svojo sobo, nikoli ne omenjaj dojenčka, ki bo zdaj pri vama. Lhko pride do kar velikih zamer...

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
19.12.2008 9:48:51   
lelaval
Vztrajaj pri svoji odločitvi in ne popuščal več.

Nikakor pa ne čakaj do prihoda , ker bo potem krivdo za to, da ne sme spati pri vama valila na njega! Pa tudi za izgovor, zakaj naj gre nazaj v svojo sobo, nikoli ne omenjaj dojenčka, ki bo zdaj pri vama. Lhko pride do kar velikih zamer...



Jaz bi naredila v tem smislu. Pa ji mogoče res kupiš kaj novega za v sobo - kako novo nočno lučko ali kaj, kar jo bo zadržalo v svoji sobici. Drugače bi pa jo jaz nosila v sobo spat, ko bi zaspala - pa magari 20x v eni noči - bi sčasoma vedno dlje spala.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
19.12.2008 9:49:20   
Najaa
Mogoče bi ti tudi jaz kdaj odgovorila, da jo pusti, saj hitro zrastejo itd itd... Pa ne bom, ker vem, kako mi je pomemben dober spanec, da čez dan funkcioniram, še posebej, zdaj ko sem noseča.
V bistvu otroci zelo malo rabijo, da se navadijo na skupno spanje, nazaj da sami spijo pa veliko več. Svetujem ti lahko samo, da potrpi nekaj večerov in bodi neomajna pri tem, da mora spat v svoji sobi. Preberi ji pravljico, cartajta se, kakšno nežno muziko ji daj in vsak večer malo skrajšaj ta obred. Na koncu naj bo res samo še pravljica in poljubček za lahko noč in ven. Ful je pomembno, da sama zaspi. Vsaj meni se tako zdi.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
19.12.2008 13:09:50   
Mlada mamica
Ponovno hvala vsem za nasvete in vaša mnenja...saj kot pravim vztrajam pri svojem in bi rada to speljala do konca...
Zaj zaenkrat z njo zaspim v sobi(to traja kake pol ure),pol grem v spalnico,ampak ko se ponoči prebudi(zaj zaenkrat zaradi kašlja) v joku priteče k nama.Mislim,da zelo pogreša najino bližino...
Sem ji rekla,da bomo šli Dedka mraza kupit,kaj pleza po lestvi(ker ga zelo obožuje),je sicer rekla da bo spala v svoji sobi,ampak me zanima če bo resuser posted image !Zdaj ko pa jo že navajam nazaj na sobo,pa ne mislim več popustit,edina stvar kaj je,ki lahko pride do spremembe je reakcija ob prihodu dojenčka(da kaj spremeni)!Sproti bom vidla...

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
19.12.2008 21:27:36   
Anonimen
Naši punci sta spali do 10 leta v najini postelji. Zdaj ju nadomešča enoletnik. user posted image  
Razvajanje, kaj pa vem?

(odgovor članu Mlada mamica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
19.12.2008 21:40:33   
eva1
Ja jaz bi čiste rekla, da je to odvisno kako starši pri tem funkcionirajo! Nekateri pač ne morejo spat z otrokom,, ker jih moti, se ne naspijo...Moj mali , pa od 1.5 leta spi pri nama, oz. pride ponoči k nama, na začetku zaradi tega, ker je ful podoživljam stvari, grdo sanjal, jokal ponoči in res nisem mogla, da bi ga odrivala stran od sebe! Sedaj pri skoraj 4 letih pa ne znam spat brez njega...mož pravi, da ne ve kateri ne zna spati brez drugega, al Luka brez mene, al jaz brez Lukatauser posted image Pa me ne briga, naj se še carta pri meni, sej vrjetno se kaj kmalu ne bo več hotel! No ko je bil Luka star 21 mesecev sem rodila Aljo, pa smo včasih vsi štirje spali v postelji, ko sem dojila! Pa ni bilo nobene panike...ampak Alja sedaj ne more spati z nami, ji je prav čudno,. če jo dam kdaj k nam v posteljo-recimo zjutraj, das bi še malo podremala-ni šans, gleda  k čukec kaj zdej ona tam dela! Ona pa rabi svojo sobo in svoj mir...pa spi k top! Ve pa da Luka spi pri nama, ker ga vidi, pa ni nič ljubosumna ali pa karkoli! Pa tudo če bomo še kdaj imeli tretjega...se ne bom s spanjem prav nič sekirala, bomo že, jaz spim k top, sam da se en k men tiši..user posted image

< Sporočilo je popravil eva1 -- 19.12.2008 21:41:31 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
19.12.2008 22:00:28   
mama_milchy
kaj pa vem user posted image  Žigec je na začetku spal v svoji posteljici tudi če smo se ponoči dojili, sem ga pač pol dala v posteljico vendar kasneje ko je bil star dobro leto pa sem ga imela čez noč pri sebi ampak samo takrat, ko je bil partner v nočni , nisem želela sama spati; in kasneje, ker je bil kr veliko bolan sem ga imela ob sebi, da je vsaj noč lahko v miru prespal; ko sem pa pričela delati, me je začela njegovo spanje pri nama motiti, ker je spal zelo nemirno in smo hodili v službo utrujeni, ne naspani skratka zmantrani in pol sem rekla: zdaj je pa tega dovolj user posted image . Svoje sobe sicer nima ima pa veliko posteljo pri naju v splanici in smo se debel teden mantrali, da je končno zaspal v svoji postelji, potreba je bila pravljica za lahko noč in seveda mini lučka - katera še sedaj gori čez noč. Raje lučka kot pa nenaspana noč. Pred spanjem pride k nam v posteljo, se stisne in da ljubčka in pol kr sam spleza na posteljo. Še posebej sedaj ko je na poti user posted image .
Je pa res, da sedaj ko je doma z mano, je malo zgubil ritem spanje in gre spat kakor kdaj, enostavno nima ure ampak mu jo bom nazaj upeljala.

mlada mamica; poskušaj ji prebrat pravljico v njeni sobi, morda ji kupi kaj novega kar ji bo všeč in bo tolko raje spala v svoji sobici; ne vem, morda tiste zvezdice in lunico, ki se nalepijo na strop in pol ponoči svetijo al pa kakšno novo igračko-punčko, ki bo spala z njo. Poskusi ji tudi nek urnik nardit in se ga držat tudi pol ko pride user posted image . Res bo težko ampak z malo volje in truda ti bo uspelo. Par večirov zapored vztrajaj in ne popuščaj pa b. Kot sem že napisala meni je debel teden rabu, da se je sploh privadil nazaj na svojo posteljo.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
21.12.2008 13:42:36   
_andreja_
joj jaz pa mislim, da glede na to da 4.1 dobite novega člana, da če ga zdaj odrinete da bo to vač ečji otrok čutil, oz. vedel bo da mora zdaj spati v svoji postelji prej je pa lahko pri vama, vsaj pri našem vem da bi kaj hitro zakapiral, zakaj mora spati v svoji postelji... tko da naš bo ne glede na to da dobimo dojenčka marca še vedno se pri nama cartal, je pa res da naju to ne moti...  in da je vsak otrok edinstven in vsak drugače sprejema stvari...

< Sporočilo je popravil _andreja_ -- 21.12.2008 13:43:55 >


_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
21.12.2008 19:38:13   
nanč
Naši punci sta spali do 10 leta v najini postelji. Zdaj ju nadomešča enoletnik.
Razvajanje, kaj pa vem?

Reči da se sališ?!user posted image


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
21.12.2008 20:12:45   
Mlada mamica
Uf,zaj grem z njo spat v sobo še zaenkrat(postopoma naprej)...zaj sma prišle iz tričetrt ure priprav do rednega spanca na 15 minutuser posted image !Se vležem z njo,malo pomenima sem pa tja,pa že spi...
Kak je fajn,res tak kak je blo...zaj še mam malo čas na računalnik it,v miru tv pogleat...tak kot prej no...res mi paše...
za naprej pa nevem kaj bo glede prihoda novega člana,tak da sproti lepo....
Hvala vsem za svoja mnenja,sem pa opazla,da nas(vas) je več takih ko se cartate z svojimi otročki...user posted image
Pa še nekaj me zanima....
Kak pa je pri vas glede nato,da je kar nekaj otrok prisotnih v vaši splanici,tut malo večje starosti,kak pa je glede tega,ko se s partnerjem "ljubita" - seksata?To me res zanima!

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
21.12.2008 20:16:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nanč

Naši punci sta spali do 10 leta v najini postelji. Zdaj ju nadomešča enoletnik.
Razvajanje, kaj pa vem?

Reči da se sališ?!user posted image


Žal ne. Eto, še sedaj bi spale pri nama, če bi dovolila.Samo ne sprašuj, KAKO smo spali!

< Sporočilo je popravil decembrka -- 21.12.2008 20:26:31 >

(odgovor članu nanč)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
21.12.2008 20:25:03   
nanč
.Samo ne sprašuje, KAKO smo spali!

Sej to ravno jauser posted image


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
21.12.2008 20:40:32   
1ksantipa
Jaz sem pa mislila, da je na temi govora o kaki posebni vrsti jedi. Res sem malo lačna.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
21.12.2008 20:48:18   
nanč




Objave: 73
Status: odsoten Jaz sem pa mislila, da je na temi govora o kaki posebni vrsti jedi. Res sem malo lačna.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu 1ksantipa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zaj pa mam,kaj sem si skuhala!
23.12.2008 9:01:05   
honey
Naš je pa spal nekaj časa v svoji postelji, potem je sredi noči prišel k nama. No, zdaj pa gremo vsak večer spat kar skupaj - v najino posteljo seveda. Pa kaj. Itak smo cele dneve zdoma, skupaj smo samo zvečer par uric in nam vsem trem prav paše, da se vsaj zvečer malo pocartamo. Prebereva mu pravljico, se še kaj pogovarjamo in potem zaspimo. In se imamo prav luštno. Pa ima svojo sobo, da ne bo pomote. Ampak vsem trem je to všeč. Res pa je, da nima nobene ure, kdaj mora iti spat - pač gre, ko je zaspan oz. ko greva mi2 z možem. Pa lahko mi2 še vedno pogledava povsem v miru kakšen film, lahko vse pospravim še zvečer, vse naredimo, če se hoče. Če se nam pa ne da, je pa drugo user posted image  Takrat je pa mali za izgovor user posted image

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?