|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zaprtje-koliko dni je kriza?
26.2.2008 23:43:10   
valči
Zdravo!

Imam 3 leta staro hčero,ki ni kakala že 8 dni,včeraj koma,komaj nekaj malega in čisto trdo.Pa trebušček jo boli,pa noče kakat,ker ve,da jo bo bolelo.Te težave je že imela lani junija,ko je po 7 dnevni zaprtosti začela bruhat in je pristala v bolnici za pet dni.

Jutri bom popoldan poklicala pediatrinjo,ampak bi rada vprašala,kako dolgo je tisti maximum,da otrok ne kaka?

Te težave imamo kar pogosto,vendar ponavadi po petih dneh kaka.Lulat hodi,v normalnih dneh se pokaka v gatke.Noče plenice,ne kahle,ne wc-ja.Torej kakat še ne zna povedat.

Sedaj pa to.Me je res strah,da mi ne pristane v bolnici,ker imam dojenčico,.s katero ne bi mogla v bolnici pri njej bit,pa še dojim.Ati ima ogromno dela-kmetija,pa še enega sina imamo.Torej bi revca mogla bit večjidel sama v bolniciuser posted image In tega me je res groza!

Kake možnosti ima za to?Ali ji lahko pediatrinja pomaga brez bolnice?

Izkušnje,prosim.

Z hrano ji pomagam,veliko tekočine,slive,namočene v vodi,probiotični jogurti,nič sladkarij in slanih prigrizkov,veliko sadja...Ritka je total zablokirala,ker jo je strah kakat,ker boliuser posted image user posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
27.2.2008 7:15:09   
vesel
toliko dni je maximum kot si opisala! Dajaj ji čaj kuhene kamilice zelo posladkane.To je naravno zdravilo,čeje oetrok zaprt. Kar hitro jo bo pognalona WC+pazi na prehrano zelo malo sladkega.Drugače se pa v lekarni dobi tudi LAKTOZA,ki jo dodajaš k prehrani in ni potem zaprtja. Velko naj tudi uživa Pomaranče C vitamin je tudi znan kot naravni urejevalec prebave. LP

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
27.2.2008 7:19:40   
šnucika
Šibaj v lekarno po prEbiotik - Lactecon.To je čist naravno odvajalo na bazi mlečnih sladkorjev.Če malo pobrskaš z iskalnikom, boš našla, da smo vse zadovoljne z njim!user posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
27.2.2008 7:46:45   
debeluška
Pri nas ni kakala 5 dni in je imela trebušček zelo napet, rekla je tudi da jo zelo boli.
Potem smo šli k P in jo je potipala po trebuščku in je rekla da je zaprta.
Rekla je da ona nemore nič pomagat da mora iti na klistir. Dala nam je napotnico
in smo šli. Dali so ji klistir in potem se je začelo, zelo je jokala. Ni smela nič piti dokler
ni zdravnik rekel da je vredu. Zdravnik nam je rekle, če nebi bilo vse vredu bi morala ostati pri njih.
Od takrat nimamo več teh problemov.



lp

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
27.2.2008 8:17:14   
pikajaleb
Jaz bi upoštevala vse zgoraj naštete nasvete. Ampak danes bi šla pa po svečke v lekarno-glicerinske za otroke , da bi šlo tole ven in opotem dalje uporabljala sirup za lajšanje prebave. ti sirupi primejo po treh dneh, tako da....danes svečko ali klistir.

(odgovor članu debeluška)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
27.2.2008 8:18:13   
MAŠKA
Jaz mislim, da moraš nekaj ukrenit takoj, ne čakat na jutri. Se spomnim kako je to grozno, ker sem bola tudi sama kot otrok veliko zaprta.
Enake težave ima tudi moja hči, ampak če tri dni ne kaka ji dam Lactecon, ki ji je ga predpisala pediatrinja in pravi, da ni nevarno, da bi se organizem nanj navadil.  

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
27.2.2008 8:26:53   
Maxica
Uf, 8 dni se meni zdi že ful ful veliko. Nekak ji boš res morala pomagati, saj jo gotovo boli trebušček, verjamem.
Sama imam kar probleme z zaprtostjo, vendar če že kakšne 3,4 dni ne grem, se grozno počutim.
Meni res pomaga, če vsak dan pojem jogurt, v katerega namočim laneno seme. Se mi potem kar fino poštima prebava tudi za vnaprej.
Pa pazi, kakšno hrano je. Naj bo kruh predvsem polnozrnat, naj je veliko sadja, zelenjave, izogibajta se banan, čokolade in podobnih stvari, ki zapirajo.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
27.2.2008 8:39:33   
valči
Hvala vsem za odgovore.

Glicerinske svečke ji niso pomagale,dajem ji vsak dan Portalac,po dve žlici naenkrat in to tudi dvakrat dnevno,pa nič.Samo madeži na gaticah,ker ji tekočina uhaja ven.
Tako hudo še ni bilo,popoldan šele dela pediatrinja,po 13. uri lahko pokličem in bom jo sigurno mogla peljat.Ne verjamem,da bo sama kakala.

Bojim pa se,da ostane v bolnici,ker ne bom mogla bit veliko pri njejuser posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
27.2.2008 8:41:28   
valči
šnucika,
imam namen po lactecon,v vsakem primeru ga morem imet doma.
Iskalnik mi je pa samo ven metal zaprtje pri user posted image in novorojenčkih.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
27.2.2008 8:43:53   
Marogica
Mislim, da problem ni zaprtje, ki je fizičnega izvora, temveč psihičnega. TO je imel moj sedaj že 6,5 letni sin... ENostavno "fobijo" pred kakanjem in seveda je na koncu zadrževal tako dolgo, da ko je kakal, ga je resnično bolelo.

Kako smo si pomagli? S podkupovanjem. Če boš danes kakal, boš dobil to... ali gremo tja... Nič drugega ni pomagalo v tej starosti....SEdaj ko je večji sva se lani "pogovorila", da večkrat gre kakat, bolj mehki je drekec, manj(nič) ne boli...Vendar se z otrokom v tej starosti, kot je tvoj to ne da. Zato podkupovanje..


Vsi ti čaji in ostali pripomočki niso pomagali, to je bila enkratna rešitev, da se je črevo izpraznilo....blokada v glavi pa je ostala.  Še dandanes, ga vedno pohvalim, da je kakal ali mu včasih rečem, da bi bil čas, da gre kakat.... 

< Sporočilo je popravil Marogica -- 27.2.2008 8:44:25 >


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
27.2.2008 8:45:03   
skuštrana
Ojej, Valči, vi imate pa res probleme s tem..ubogica Lara..upam, da ne bo pristala v bolnici.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
27.2.2008 8:49:53   
šnucika
Valči, upam,da rešite zadevo danes pri zdravniku!In da ne bo treba v bolnico.user posted image
Mogoče le ni tako zelo zaprta,če ji je včeraj uspelo nekaj malega ven spravit.


_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
27.2.2008 9:18:02   
M1987
Svetujem ti, da naj ne je presuho hrano. Enim tudi sirup in podobno ne pomaga. Poskusi, da vsak dan zjutarj spije danone - to ti je zdravo pa še otroci imajo radi. Poskusita user posted image

_____________________________

* CARPE DIEM *
Princeska 05.08.2009

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
27.2.2008 9:36:12   
valči
M1987,kaj je to Danone?Hvala.

_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu M1987)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
27.2.2008 10:20:08   
mojmaček
Hojla

Sicer nimama izkušenj s tem ,ker moj mali 2 leti bo maja, res kaka vsaki dan tudi po 2 X na dan. Pa če jemo banane ali dosti čokolade pa je kakec le kaki dan bolj trd, je pa.

Ne vem kak je s temi zdravili, sicer ti svetujem da greš takoj kar k zdravniku, ker že tako dolgo ni kakala. Je zelo nevarno, saj lahko črevo tudi poči. Kaj če bi poskusila drugače po kakih 2 dneh, ko ne kaka, ji prej dati mogoče kakšen mlačen donat za pit? Kakšen 1 deci tudi otroku ne škodi, pa še po žličkah ji ga lahko daješ, če noče drugače. Ne vem, meni vedno pomaga ko imam težave z zaprtjem. Pa probiotični jogurti activia so zakon, kaj se tega tiče, ki jih lahko otroci tudi jedo.

V upanju da čimprej rešite lepo pozdravljena


(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
27.2.2008 11:12:47   
Anonimen
Jaz pa ne razumem kaj še sploh čakate.

Po osmih dnevih oz. že dosti prej bi jaz letela po nekaj kar bi odvajalo.

Mi smo imeli isti problem okrog treh let. Hčerka si enostavno ni vzela časa za kakanje. Smo potem načrtno sedeli pri kahlici, brali knjigico, risali, .... ukinili vse sladkarije, ki so že itak minimalne zaradi alergij.

V bistvu moraš poskrbeti za to, da ne bo "pozabila"kakati.

Ko ni kakala tri dni in je dobila svečko je videla, da mora kakat. Seveda se je jokala ampak sem vztrajala in zdaj ve, da v kolikor ne bo kakala, bo dobila v ritko svečko, ki je pa noče.

V glavnem jaz bi pri osmih dneh že zdavnaj bila pri zdravniku.

(odgovor članu valči)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
27.2.2008 22:50:19   
natasar
Mi imamo iste probleme pri triletnici kot si opisala ti. Nazadnje je bilo tako hudo, da je bila nerazpoložena, ker je zadrževala blato. Vedno pa je kakala vsaj peti dan in to po dajanju Prorektal sirupa. Actimela je spila na tone (pa nič ne pomaga), Donat noče piti, tako da smo včasih rešili s svečko, ki je noče. Vmes je pomagala tudi fruktoza, slivov sok, sladkarij sploh ne je (na žalost pa tudi sadja ne). Ko sem videla, da jo tišči in zadržuje, sem jo hitro zgrabila in jo držala nad kahlico, tako da ni mogla zadrževati. Ko sem jo desetič posadila nad kahlico, mi je končno uspelo, da se je pokakala, le vztrajna sem mogla biti. Joj, to je bilo potem veselje, pa ploskanje, ampak naslednjič je spet bilo vse po starem. Sedaj imamo tudi dojenčka in ni več tako lahko kot prej. Danes je ravno šesti dan in imamo spet borbe. Pediatrinja je rekla, da bo minilo, ko bo videla, da je kakanje zdravo in noben bav bav. Upam, da boste rešili zadevo in da se bo tudi pri nas uredilo, me pa vseeno zanima, kaj vam je svetovala pediatrinja.

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
28.2.2008 11:34:07   
Karina&Laura
Očitno nas je kar nekaj ki imamo te probleme. Moja punca je stara 3 leta in pol. Do 3 leta ni bilo problema hodila je vsak dan kakat več kot pol leta že na kahlico ali na stranišče z nastavkom. Potem pa kar naenkrat blokada, noče več in zadržuje blato. pojma nima kje je vzrok. Na vsak tretji dan ji dam sirup da jo požene včasih več žličk. trebuh ima že čisto napet ni razpoložena, zadržuje da je že kar zelena. Ne vem kaj naj naredim sploh se ji ne da dopovedat. Včasih pomaga podkupovanje včasih nič.
Bi mi vedla katera povedat ali je kaj škodljivo te odvajalne sirupe ka rnaprej dajat dalj časa? Kako naj najdem vzrok zakaj se to dogaja sem brez moči.

(odgovor članu natasar)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
28.2.2008 15:37:58   
valči
Najprej bi napisala,Bojana 26,da ni tako,kot si ti predstavljaš,da čakamo,ker mi smo vse naredili,kar je bilo v naši moči in zadnja možnost je zdravnik.In ne,nismo 8 dni ignorirali hčere!Smo ji že po dveh dneh zapratosti dajali Portalac,namočene suhe slive na tešče s sokom vred...Tako da,prosim.Tudi pediatrinja je včeraj rekla,da se gre k zdravniku po 7. dneh nekakanja,kljub vsem ukrepom.

Ostale mamice:
Lara je bila danes sprejeta na oddelek in tam ostala.Na srečo sta se z atijom poslovila brez solz in baje so ji porihtali zadeve,ker nam do danes zjutraj ni uspelo,zato je naša pediatrinja rekla,da more not.Kaj več vam bom napisala jutri,ko grem k njej z našo user posted image in upam,da bo kmalu doma.

Rada bi vam samo še napisala,kako se je zdravnica obnašala do moža danes.
Prvo,kot prvo,ga je nadrla,češ,da smo starši krivo,da je zaprta,da je same sladkarije,kekse,čokolinote in cocacole.Potem ati reče,da res gledamo na prehrano,da veliko pije,je veliko sadja in zelenjave,vlaknin,suhih namočenih sliv.Skratka gledamo na njo,še posebej,ker hrana ni pomagala,smo posegli po odvajalih.In ona mu trdi,da naj si kuharico nabavimo in da bo socialno poslala k namuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Takšna sem sedaj!Zgrožena!!!

Ne morem verjet,kako predalčkajo starše,kot da pojma nimamo,kakšno je zdravo prehranjevanje in nam ni mar za hčero.

Res mi je film počil,ko je socialno omenila.Se bova jutri pogovorili,kako lahko na blef govori in razmer niti ne pozna pri nas.In danes po viziti pokličem tega z.....user posted image

Samo to sem vam hotela napisat,kako se počutim,žalostna,resuser posted image

Vse najboljše hočem za te naše otroke,izpadem pa tako,kot da jih zanemarjam in da ne znam za njih skrbetuser posted image Bolše da grem,samo skašljat sem se mogla.Se še javim.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Karina&Laura)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
28.2.2008 19:10:53   
jasna
valči, user posted image user posted image

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
28.2.2008 20:55:06   
skuštrana
Madona, valči, ti se kar postavi zaseuser posted image

Pa držim pesti, da bo Lara čimprej domauser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu jasna)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
28.2.2008 21:58:36   
2ursae
valči, tud od mene eno user posted image  zate in user posted image  za Laro. Tale zdravnica je pa res od user posted image , je šla absolutno predaleč user posted image .

Se pa strinjam z Marogico, mi imamo isti problem: odkar naš 2,5 letnik hodi na kahlico, je zaprt. Lula lepo, normalno, za kakat pa pove, ampak takoj pristavi, da se bo kar v hlače, da na kahlo noče. Kaka na par dni, tako da sem zadovoljna, da sploh kaka, čeprav spodnje hlačke niso ravno po moji izbiri. Zdaj je stanje malenkost boljše,ga bomo poskušali usmerit na kahlico - če bo šlo. Je pa pri nas vse sigurno psihičnega izvora, pač boli ga, ko pritisne in se nekako bolje počuti, če potrebo opravi stoje.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
29.2.2008 8:18:42   
sanosan
Valči, ko boš v bolnici, najprej ohrani mirno kri, nato pa tisti zdravnici lepo razloži, da kaj takšnega nisi pričakovala od osebe, ki je na takšnem delovnem mestu, ki vsak dan dela z ljudmi, ki dela ne nazadnje tudi z otroki in da je to popolnoma nesprejemljivo. Povej ji, da so te obtožbe huda stvar in da bi se vsaj prepričala lahko prej, preden je karkoli rekla. Glede tega, da je zagrozila s socialno, pa ji kar lepo povej, da nimaš kančka slabe vesti in če ona misli, da je to potrebno, naj jih pošlje, ti jim boš pa lepo postregla s čajčkom in domačim kruhom.

Za Laro pa pošiljam en kupuser posted image in user posted image , da se čimprej pozdravi.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
29.2.2008 8:25:39   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae


Se pa strinjam z Marogico, mi imamo isti problem: odkar naš 2,5 letnik hodi na kahlico, je zaprt. Lula lepo, normalno, za kakat pa pove, ampak takoj pristavi, da se bo kar v hlače, da na kahlo noče. Kaka na par dni, tako da sem zadovoljna, da sploh kaka, čeprav spodnje hlačke niso ravno po moji izbiri. Zdaj je stanje malenkost boljše,ga bomo poskušali usmerit na kahlico - če bo šlo. Je pa pri nas vse sigurno psihičnega izvora, pač boli ga, ko pritisne in se nekako bolje počuti, če potrebo opravi stoje.


No končno....da je še nekdo doumel srž problema. Telo, se lahko navadi na odvajala in s tem nastane še dodaten problem. In če ene pravite, da se otrok prehranjuje "normalno" in v bistvu tega problema ne bi smelo biti, se resnično  vprašajte, KAJ je potem krivo. Sama dajem to skozi od že skoraj 4 leta in verjemite, da je še sedaj včasih "problem".

Tako, da začnite razmišljati v drugo smer in to čimprej...bo za vse lažje...ker problem se s sirupi in "praznjenjem" črevesa ne bo rešil...kot sem napisala..fizično ja, psihično ne.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zaprtje-koliko dni je kriza?
29.2.2008 8:36:44   
šnucika
Valči,saj bo...
Ampak take obtožbe so res huda stvar.To je za omenit zdravnici.
Upam,da boste čimprej doma!user posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?