|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zelo močna bolečina
4.2.2008 20:29:12   
hmm...
Pozdravljene!


Sicer ne vem kam naj dam to moje vprašanje ampak, če ni na pravem forumu ga bodo pač prestavli.

Ko imam jaz ta user posted image imam 1, 2 in 3 dan menstruacije tako močne krče, da se mi kar meša od bolečin. Vzamem vse možne tablete, dam na trebuh tisti termofor ali kaj je že ko se topla voda noter natoči, ležim, spim in mi nič ne pomaga, pijem neke čaje in nobenega učinka. Zdravnik pa pravi da ni nič narobe in mi predpisal neke tablete, ki pa tudi ne pomagajo.user posted image

Danes dopoldan ko sem delala sem mislila, da bom umrla. Nisem mogla stati na nogah, od bolečine mi je bilo kar slabo in me sililo na bruhanje.


To se mi dogaja vsako menstruacijo in bom znorela, če bo šlo še tako naprej.


Prosim vas, da mi pomagate najti še kakšno sredstvo za lajšanje bolečin (če sploh še kaj obstaja? user posted image ).





Zelo bom hvaležna za vsak odgovor!


Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zelo močna bolečina
4.2.2008 20:33:57   
malenaa
jaz mam za krce predpisane Ketonal kapsule, mislim pa da tudi Naprosyn pomaga.

reci da ti tisto ne pomaga, pa naj ti da kaj drugega.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zelo močna bolečina
4.2.2008 20:35:32   
aljuška
Jaz sem vedno jemala Naprosyn tablete. In so vedno pomagale. Probaj, 10 jih dobiš brez recepta ( en zavojček )., vsaj tako je bilo.user posted image

_____________________________





(odgovor članu malenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zelo močna bolečina
4.2.2008 20:36:36   
hmm...
Najlepša hvala!

Bom probala.user posted image

(odgovor članu aljuška)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zelo močna bolečina
4.2.2008 20:38:22   
malania
Jaz uporabljam Nalgesin (tiste na recept - mislim da so 550 če se ne motim user posted image ), ti jih pa predpiše zdravnik.

(odgovor članu aljuška)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zelo močna bolečina
4.2.2008 21:01:25   
Anonimen
Danes dopoldan ko sem delala sem mislila, da bom umrla. Nisem mogla stati na nogah, od bolečine mi je bilo kar slabo in me sililo na bruhanje.


joj, prav smiliš se mi. Kaj bi pomagalo, pa ne vem.

(odgovor članu malania)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zelo močna bolečina
4.2.2008 21:50:26   
Gina
Reci zdravniku za ketonal. Lahko pa seveda poskusiš prej še tbl., ki jih dobiš v lekarni brez recepta. Samo če imaš takole močno... kaj pa vem.... Ne vem če bo nalgesin pomagal, potem bi bilo vseeno, če saridon vzameš ali lekarniške tbl. proti bolečinam. Samo jaz bi šla do zdravnika. Nima smisla trpet, če ni treba. Aja, po porodu ponavadi mine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zelo močna bolečina
4.2.2008 22:08:09   
Veverička
Ja, tako pravijo, da po porodu mine. No, mene ni. Jaz imam včasih še hujše bolečine kot prej... Pa se mi zdi, da imam ves čas tega user posted image . Ne vem, če nisem samo en teden v mesecu popolnoma čista (skoz mam neke krvave izcedke). user posted image
Aja, drugače pa tudi jaz vzamem ketonal, ko najbolj boli.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zelo močna bolečina
4.2.2008 22:17:47   
Ninica
Jaz sem imela enake probleme. Zelo boleče menstruacijeuser posted image  tako, da mi je pomagal (pa še to ne vedno) Naprosin. Po prvem porodu se je stanje izboljšalo. Če prav me je še vedno bolelo, vendar ne tako, mi je pomagal Lekadol.

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu Veverička)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zelo močna bolečina
4.2.2008 22:46:23   
piščanc
kaj pa kontracepcijske tablete, misliš da ne bi pomagale.

no moj gin je rekel, da so boleče menstruacije takrat, ko je bila tudi ovulacija.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zelo močna bolečina
5.2.2008 8:49:41   
Sibil_
Dogovori se z ginekologom, naj ti kake kontracepcijske tablete, ker preprečujejo odebelitev sluznice in so zaradi tega menstruacije šibkejše in posledično manj boleče. Drugače pa je treba pri menstruaciji jemat tablete za umiritev krčev-beri Ketonal, Spasmex, Buscopan ipd.user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zelo močna bolečina
5.2.2008 15:26:03   
hmm...
Vsem hvala za odgovore!

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zelo močna bolečina
5.2.2008 15:44:19   
mika
tudi jaz sem imela takšne bolečine kot jih opisuješ, potem sem pa dobila ketonal, ki mi je zelo pomagal.
potem sem se odločila za KT, od takrat pa je dovolj lekadol.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zelo močna bolečina
6.2.2008 8:09:47   
Ajvy
PAzi katere tablete boš jemala, če imaš občutljiv želodec...nikakor ne it na najtamočnejše tablete, saj se lahko na njih telo navadi, potem pa lahko ob M hodiš samo še na inekcije.....pij veliko magnezija- v času M, in pa ingver pomaga....
Pa noge naj bodo čim toplejše....

Kontracepcijske tablete meni niso pomagale, po enih se mi je odrolalo, po drugih pa me je bolelo vse dni v mesecu, razen tiste ko sem imela M

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zelo močna bolečina
6.2.2008 8:34:11   
mika
PAzi katere tablete boš jemala, če imaš občutljiv želodec...nikakor ne it na najtamočnejše tablete, saj se lahko na njih telo navadi, potem pa lahko ob M hodiš samo še na inekcije.....pij veliko magnezija- v času M, in pa ingver pomaga....


zato sem jaz šla po KT. najprej je bila dovolj ena tableta ketonala, potem že dve....

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zelo močna bolečina
6.2.2008 17:02:24   
Anonimen
Če zraven močne bolečine še veliko kraviš, je možno, da gre za adenomiozo(endometriozo maternice). Sama jo imam. Preden so mi jo odkrili, sem imela podobne težave kot ti. Lani sem 4krat ležala v bolnišnici, zaradi krvavitve, pa vse do zadnjega niso vedeli, zakaj gre. Adenomioza se odkrije z dobrim UZ, ki ima možnost pregleda maternične stene(prekrvavljenost) in z laparoskopijo.

(odgovor članu hmm...)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zelo močna bolečina
6.2.2008 21:47:51   
hmm...
IZVIRNO SPOROČILO: aspirinčica

Če zraven močne bolečine še veliko kraviš, je možno, da gre za adenomiozo(endometriozo maternice). Sama jo imam. Preden so mi jo odkrili, sem imela podobne težave kot ti. Lani sem 4krat ležala v bolnišnici, zaradi krvavitve, pa vse do zadnjega niso vedeli, zakaj gre. Adenomioza se odkrije z dobrim UZ, ki ima možnost pregleda maternične stene(prekrvavljenost) in z laparoskopijo.




Resnična hvala za nasvet!


Resnično se mi meša od teh močnih krčev.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zelo močna bolečina
6.2.2008 21:58:37   
Anonimen
Meni se je tole nehalo s porodom, ampak tudi prej sem imela tako sranje vedno le en dan, v bistvu par ur. Takrat sem pa tudi že v nezavest od bolečin padla, pa bruhala obvezno.
Sem pa na koncu, v bistvu par mesecev preden sem potem zanosila, ugotovila, da mi pomaga, če ležim napol na boku, napol na hrbtu, noge imam pa na steni. Prav čudno, takrat me je pa čisto minilo.
Kar se tablet tiče, sem pa jaz takrat jemala Cafetin ali Plivadon. Zdaj tega po moje več ni, ker je oboje hrvaško.

(odgovor članu hmm...)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zelo močna bolečina
7.2.2008 15:11:47   
*mačka*
Tut moje menstruacije so nečloveško boleče user posted image
Do pred kratkim sm jemala ketonal, sam sm zvedla, da je ful škodliv za želodec user posted image

Tko da zdj vzamem bonifen - je brez recepta - ja pa res da mi prime sam če ga vzamem takoj - predn se preveč razboli - pol je prepozn user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zelo močna bolečina
9.2.2008 22:01:55   
tititi
Ojla!

Jaz sem imela tudi take probleme kot jih ti opisuješ odkar so mi začele menstruacije do pred 2 leti ko sem šla na tabletke. Zgolj zaradi bolečin in nerednih menstruacij. In res mi pomagajo (moram potrkat!!!). Zdej vzamem le kak panadol/lekadol, če imam kak pomemben sestanek, čene pa še tega ne.
Mi pa v tahudih časih tud ketonal forte ni prijel in to 2 tableti hkrati...

In tko kot mika sem se v odločanju med
- jest tabletke ceu mesec (s tem da se mi uredij menstruacija in mi pomaga proti mozoljem)
- jemanju ketonalov in drugih najprej po enga pol pa čez neki časa 2... in tko naprej. In sploh vprašanje če bi pomagali.

odločla za kontracepcijske. Takrat brez rednega fanta in to...

Res se pogovori s svojo ginekologinjo/ginekologom. Nej te prvo pregleda pol pa se odločta kako naprej...

(odgovor članu *mačka*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zelo močna bolečina
9.2.2008 22:04:03   
tititi
Še to.
Splišni Cafetin se še dobi. Ga jejo moje prjatlce. Ne vem pa od katerega proizvajalca.

Sam kot oni2 razlagata je to le malo bolj močno kot panadol/lekadol?

(odgovor članu tititi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zelo močna bolečina
9.2.2008 22:47:33   
* Mateja *
jaz bi ti svetovala, da poskusiš pit vsaj nekja časa kontacepcijske tablete. Te bi ti morale pomagat. SEj jih dajo ob takih težavah!! Poskusi, ker vem da ni lahko prenašat teh bolečin. sama sem imela zelo močne menstruacije in tudi boleče dokler nisem dobila KT. POl se je vse to nehalo! Že zaradi tega se jih splača pit. KO sem pa imela težave, mi je osebna zdravnica predpisala Ibuprofen, upam, da sem prav napisala!

(odgovor članu tititi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zelo močna bolečina
6.3.2008 20:34:09   
staši
meni so pomagale kontracepcijske tablete ( 8let) sedaj imam mireno in čakam prvo menstruacijo.Ginekolog je celo rekel da lahko tudi  izgine.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zelo močna bolečina
6.3.2008 20:46:26   
Felicita
Ja tudi jest sem omedlevala od bolečin med menstruacijo (na srečo samo prvi dan). Ponavadi sem vzela lekadol direkt, na trebuh sem si pa položila blazinico z ogretim mahom... no, pa ni prov dost koristlo, vseeno sem bla čist boga in ponavadi sem bla tisti dan na 'bolniški'.
Potem sem pa dobila KT. od takrat naprej mam pa čisto mir. *potrka na les*


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?