|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zlepljeni jajcevodi
28.4.2008 12:10:16   
punčkica
Pozdravljene!

Prosila bi za eno pomoč če je katera bila ali je v isti situaciji. Bila sem izven maternično noseča in so mi odstranili en jajcevod, vendar imam drugega tudi zlepljenega in so mi reklo da nebom mogla po naravni poti zanosit ampak umetnouser posted image . Sedaj sem pa čisto na tleh. Jajčnike in maternico imam vredu in me zanima kakšne so možnosti zdaj pri umetni in kakšen je to sploh postopek? Kaj me vse čaka? Zanosila sem kar hito , prvič v petem mesecu ampak končalo se je z SS, drugič pa v drugem mesecu, končalo pa se je IMN. Prosim če mi katera lahko kaj svetuje ali pa pove o tem postopku. 

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 28.4.2008 13:34:14 >


_____________________________

še vedno čakamo na pikico.....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ZLEPLJENI JAJCEVODI
28.4.2008 13:14:43   
titi3
Jaz sem imela že dva splava. Drugi je bil 100% izvenmaternični in so mi jajcevod rešili z zdravili. Imela sem srečo, ker sem bila na Klomifenu in so mi spremljali raven Bhcg v krvi.

Pokazalo pa se je, da je bila po vsej verjetnosti že prva nosečnost izvenmaternična, ampak takrat sem sama splavila.

Jajčnike sicer imam, ampak naj bi bili poškodovani. Tako, da sem sedaj pristala na IVF. Z IVF naj bi bilo manj možnosti, da imam še enkrat izvenmaternično nosečnost. Lahko se sicer zgodi vseeno, ampak manj pogosto kot če bi brez.

Tudi jaz imam jajčnike in maternico vredu.

Sedaj sem začela z zdravili in predvidoma v sredini maja bom imela punkcijo.


_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu punčkica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ZLEPLJENI JAJCEVODI
28.4.2008 13:16:50   
punčkica
nevem niti kaj je IVF postopek niti kaj je punkcija user posted image

_____________________________

še vedno čakamo na pikico.....

(odgovor članu titi3)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ZLEPLJENI JAJCEVODI
28.4.2008 13:34:24   
rija
jaz mam oba totalno zlepljena, dve operaciji, nič.
šla na ivf in ratalo hitro.

za ivf in punkcijo pa malce poguglaj ali pa uporabi iskalnik. je ogromno vsega za prebrat user posted image

pa nič sekirat. če je vse drugo ok, bodo pa pač deco na krožničku zmešal pa bouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu punčkica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ZLEPLJENI JAJCEVODI
28.4.2008 15:50:02   
titi3
Punčkica IVF je postopek umetne oploditve, kjer te "nafilajo" s pravimi zdravili, da dozori več jajčec... in potem ti s punkcijo (iglo) skozi nožnico vzamejo jajčeca jih oplodijo in čez par dni oplojeno jajčece vstavijo v maternico. Zelo poenostavljeno povedano.

rija ti si me pa razveselila danes. Upam, da bo tudi meni uspelo!


_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ZLEPLJENI JAJCEVODI
28.4.2008 16:26:09   
punčkica
kako dolgo pa se čaka na te postopke?

_____________________________

še vedno čakamo na pikico.....

(odgovor članu titi3)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ZLEPLJENI JAJCEVODI
28.4.2008 16:42:59   
ledenka
punčkica, vidim, da si iz MB. tam je zelo dobra ambulanta za neplodnost. tvoj G ti mora dat napotnico, tvoj dragi jo dobi od svojega osebnega zdravnika. sicer so tam precej dolge čakalne dobe, je pa najbolje, da pokličeš in se naročiš. user posted image

SPLOŠNA BOLNICA MARIBOR
Oddelek za reproduktivno medicino in ginekološko endokrinologijo
Naslov:
Ljubljanska 5
2000 Maribor
Slovenija

Telefon: +386 2 321 24 62
Tajništvo oddelka: +386 2 321 24 60
Telefax: +386 2 321 23 93
E-mail: ivf.mb@sb-mb.si

Naročanje:
+386 2 321 24 48

http://www.sb-mb.si/index.htm
http://www.ivf-mb.com/oploditev.htm 


< Sporočilo je popravil ledenka -- 28.4.2008 16:43:50 >


_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu punčkica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ZLEPLJENI JAJCEVODI
29.4.2008 16:49:21   
titi3
Čakalna doba bo najbrž odvisna tudi od tega kaj imaš narobe.

Rija katera zdravila pa so ti dali med IVF?


_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ZLEPLJENI JAJCEVODI
1.5.2008 9:49:08   
ANA_P
punčkica, sama sem bila lani na IVF v MB in naj te razveselim, da nam je parim uspelo kar v prvo in to z enim zarodkom. So res strokovnjaki, same pohvale, tudi kolektiv je zelo profesionalen in prijazen. Kar nem oreš verjeti, das si v zdravstveni ustanovi.
Prvo, mislim da boš rabila napotnico od svojega G, da se lahko oglasiš pri njih. Če nimaš prehodnih jajcevodov in če se ne da rešiti, te bi po mojem že mogle poslati tja. Tam bodo pregledali tebe in tvojega ( mora dati spermo ). Po preiskavah in njihovih ugotovitvah te bodo naročili in dali na seznam. Da boš imela lažjo predstavo:
- januar 07 je dal moj spermo
- februarja 07 še enkrat, ker je prvič bilo tako slabo, rezultat se je tudi tokrat pokazal isti
- marec 07, pregledali mene in naju dali na čakalni listo
- julij 07 dobila vabilo za avgust 07, za razgovor
- konec septembra se je pričel postopek s tabletami Femoden
- oktobra prve inekcij
- novembra 07 še ene zraven, potem punkcije ( odvzem tvojih jajčec ), 3-5 dni čakaš, da jih oplodijo in da rastejo, potem še ET ( oploditev )
- in tako sem postala  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu titi3)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ZLEPLJENI JAJCEVODI
1.5.2008 15:18:08   
punčkica
Najprej hvala za vaše odgovore mi je res pomagalo super steuser posted image .
ANA P čestitamuser posted image user posted image , upam da bom jaz tudi čez čaz ugledala srečo. Si pa kar malo dolgo čakala na ta postopek skoraj eno letouser posted image  so kar dolge čakalne vrste ampak kaj moremo potrebno bo čakat.

_____________________________

še vedno čakamo na pikico.....

(odgovor članu ANA_P)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ZLEPLJENI JAJCEVODI
2.5.2008 9:08:14   
ANA_P
punčkica, saj hitro mine. Od kar so naju naročili in poklicali na razgovor ter dali vsa navodila je minilo samo 6 mesecev. Vem da se ti to sliši ogromno ampak midva sva mislila, da naju bodo klicali marca naslednje leto. Saj bi naj bile čakalne vrste kar za eno leto. Potem je MB dobil dodatnih 250 mest na leto in tako sva bila na vrsti v pol leta. Te pa čakaš da pride M, pa je mesec okoli, kadar pa začneš s terapijo in pripravami pa hitro mine.
Saj ko si enkrat pri njih, postaneš nekak umirjen in času daš čas. Tako te tudi oni pripravijo. Midva sva živela popolnoma normalno naprej, še manj stresno kot prej, ker sva potem vedela, da po naravni poti ne bo nič, tako da več ni bilo trepetanj ali bo M prišla vsak mesec ali ne. Ker sva tak vedela, da bo prišla. Zato sva živela bolj polno življenje in čisto odklopila, ko sva čakala. Dejansko je to bilo prvih šest mesecev, ko sva začela spet uživati, od kar sva začela delati na user posted image , čeprav še nisem bila noseča in sva čakala na postopek.
Mogoče je to težko verjeti in si težko predstavljaš, da bi lahko bil to res brezskrbni čas ampak res je bilo. Če bi mi kdo prej to govoril, ne bi verjela. Prvi teden, ko so naju naročili je mineval res težko, potem pa pozabiš, čas mine hitro in naenkrat te čaka v nabiralniku pismo.

(odgovor članu punčkica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ZLEPLJENI JAJCEVODI
2.5.2008 9:10:19   
ANA_P
hvala za čestitke, ti pa kar hitro k svojemu G po napotnico pa toliko glej, da ti bom v kratkem lahko tudi jaz čestitala.

(odgovor članu ANA_P)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ZLEPLJENI JAJCEVODI
2.5.2008 10:12:51   
punčkica
Si me kar malo potolažila in mi vlila voljeuser posted image . Septembra sem naročena pri Dr. Reljič samo po napotnico še morem pa bo. Potem pa naprej upam da bo hitro. Naj ti čimprej mine teh teško pričakovanih user posted image .

_____________________________

še vedno čakamo na pikico.....

(odgovor članu ANA_P)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ZLEPLJENI JAJCEVODI
5.5.2008 0:12:22   
punčkica
ANA P kaj misliš glede na to da imam oba jajčnika zlepljena in da moj zdravnik ve bi dolgo časa čakala na postopek IVF? razen krvnih preiskav in hormonskih? Misliš da bi bila hirto na vrsti sem pa na kliniki v MB

_____________________________

še vedno čakamo na pikico.....

(odgovor članu punčkica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Bolečine - znak, da je treba prisluhniti t...
Prisluhnite svojemu telesu, ko vas z bolečino opozarja, da je nekaj narobe.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?