|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rezultati hormonskih preiskav - MB
14.4.2008 8:53:22   
Anonimen
Pozdravljeni!

Ker nama po več kot enem letu ni uspelo zanosit, sem dobila napotnico za kliniko. Odločila sem se,d da grem v MB.

Pri prvem pogovoru so mi dali kar precej napotnic, med njimi tudi za preoskavo krvi. Ko sem bila prejšnji teden na 3D UZ, so mi poslai izvide na dom.

Zdaj me pa zanima, ali pošljejo tudi izvide glede preiskave krvi na dom (pred in po ovulaciji) ali moram na te izvide čakat do 20. junija, ko sva s partnerjem ponovno naročena na pregled?

Že vnaprej hvala za odgovor in lp,
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
14.4.2008 9:49:20   
malagala
Pozdravljena!
Meni rezultate hormonskih preiskav niso poslali na dom, ampak so me čakali na datum pregleda, kjer sva jih z zdravnikom pregledala. Sem tudi v MB.

Zanima me, če so ti dali tudi napotnico za HSG? Jaz sem dala skozi 3d UZ, hormonske teste, spermiogram, napotnico za odstranitev septuma in nič drugega. Zdaj grem na Klomifen.

Ne vem pa, če bi mogla dati še kako preiskavo čez, vsaj za prehodnost jajcevodov (HSG), saj drugače Klomifen ne bo učinkoval...

Kaj si ti vse dobila???

Hvala in lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
14.4.2008 10:24:17   
talika81
oj!

ker sem jaz bokj na zečetku, sem dobila samo napotnice za kri - za med 3. in 5. dnem ciklusa in za med 20. in 22. dnem. Potem sem dobila napotnico za UZ + 3D za med 10. in 14. dnem ciklusa, ki sem ga opravila prejšnji petek. Ta izvid so mi poslali domov. Sicer naj bi bilo vse o.k., sam me pa malo skrbi, ker je bilo napisano pri ENDOMETRIJU 12 C. Ponavadi je napisano, koliko mm je debel, pr men pa ne. In me skrbi, če ni mogoče to kaka pregrada al pa kej podobnega.

Pa še eno napotnico imam za UZ - monitoring ciklusa.

Tako da bom še drugič dala kri ta petek, potem pa še ta zadnji UZ. Naslednji pregled imava z mojim šele 20. junija, ko mora moj partner še 1x na spermiogram. Bom v  petek vprašala, kako je s temi izvidi.

Tako da verjetno si ti že malo dalj kot pa jaz.

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu malagala)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
14.4.2008 11:36:14   
malagala
Jaz sem bila prvič januarja, že isti dan sem imela 3D UZ in dobila napotnice za preglede horomonov v krvi, toda samo 1. ali 2. dan m. Nimam izvidov UZ in krvnih testov, ker so bili dani direktno dr. in so v osebnem kartonu. Pojasnjeni so mi bili sedaj aprila.

Ker so ugotovili pregrado, so mi jo marca že ostranili. Zdaj, na pregledu aprila, pa so mi dejali, da so hormoni vredu, sperm. OK, zaradi težav s ciklusom pa sem dobila Klomifen s stalnim monitoringom pred, vmes itd.

Časovno sva nekje na istem. Vem pa, da pošiljajo ostale na kake druge preiskave laparo, histero, HCG...To mene niso, mogoče katera ve, kdaj te napotijo na vse to in kateri zdravnik ti lahko da napotnico???

Lp

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
14.4.2008 11:52:24   
talika81
no, midva imava 2. pregled šele junija, tako da bom takrat vedela, kako in kaj ...

ja, po mojem ti bodo dali, če bodo smatrali, da je potrebno, kr tam napotnico ... ker si pač pr njih na zdravljenju ... po mojem mnenju, no.

ki pa ni nujno, da je pravilno. zato bi tud jaz rada vedela, kako je to potekalo pri drugih.

sem že vprašala na en forum, kaj pomeni, če je pri endometriju napisano 12c, pa je rekel, da ne pozna teh izrazov.

a mogoče ve katera, kje bi lahko dobila kaj več informacij v zvezi s temi tipi endometrijev?

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu malagala)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
23.4.2008 13:09:47   
tilia
Če si že bila na odstranitvi septuma - domenevam da z laparoskopijo ali histeroskopijo, potem so verjetno ob sami operaciji preverili tudi prehodnost jajcevodov in vse v zvezi z izgledom tvojih rodil in zato ni prav nobene potrebe, da bi te še enkrat malo za brezveze izpostavljali rtg žarkom, tako da kar brez skrbi in optimistično naprej user posted image

Glede talikinega vprašanja pa žal nimam pojma - zakaj enostavno ne vprašaš svojega ginekologa? Če je na izvidu pisalo,da je vse ok je prav brezveze zganjat paniko, morda malo podregaj v ginekologa, če te res tako zanima a manj kot človek komplicira bolje zanj user posted image

(odgovor članu malagala)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
23.4.2008 14:07:13   
atina1
Kaj pa jaz, jaz sem pa prisla in so me dali brez kaksnih preiskav takoj na klomifen! Imela sem samo tri UZ po skatlici Klomifena. Zdaj sem dobila Dabroston za sprozitev user posted image , potem pa spet K.
Sem tud v MB, Pri Dr. Reljicu.

(odgovor članu tilia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
23.4.2008 14:42:00   
talika81
tilia, sej bi ga vprašala, pa mam komi 20. junija pregled.

svoje ginekologinje pa ne mislim gnjavit, ker mi pač ni ona delala tega UZ.

eh, bomo že zdržali. če bi blo kaj narobe, bi itak kr hitro zvedela. vsaj po mojem mnenju. user posted image

atina1, zakaj pa so tebi dali kr klomifen? a so ugotovili, da nimaš O al kaj?

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu atina1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
23.4.2008 14:48:30   
tilia
Saj lahko svojega ginekologa samo pokličeš v ambulanto pa bo, če te močno srbi user posted image  Jaz bi pa tko čist "od oka" rekla, da je 12 mm debelina endometrija c pa kakšna koda za stopnjo proliferacije, žal pa mi med raznimi viri tega kodiranja ni uspelo najt.

Atina tebi pa so verjetno najprej vseeno naredili hormonske preiskave ali pač? V glavnem po mojih izkušnjah - jaz bi dr. Reljiču kar zaupala, da ti ni dal Klomifena kar tako zaradi lepšega

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
23.4.2008 14:50:10   
atina1
IZVIRNO SPOROČILO: talika81


atina1, zakaj pa so tebi dali kr klomifen? a so ugotovili, da nimaš O al kaj?



Ja imam Zelo neredne user posted image  (ciklus traja tud do70 dni vcasih se vec), pa sploh nevem kdaj imam Ovulacijo.
Prvi ciklus sem jemala po dve na dan, zdaj ko pa dobimuser posted image  s pomocjo Dabrostona pa zacnem jemati po tri na dan.

Z mojim pa se ze trudiva za user posted image  skoraj 3 leta.

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
23.4.2008 14:55:26   
atina1
ko me je pregleda mi je takoj predpisal Klomifen. TAk da me ni dal na nobene preiskave, ja saj mene tudi cudi.

user posted image Pa se ko mi ni nic razlozil  o teh tabletah kako se jemljejo sem sla tja ko mi je sfalilo naj mi da druge pa se mi je smejaluser posted image  (kaj ces ce nisn vedla)

(odgovor članu atina1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
23.4.2008 15:03:08   
tilia
Imaš morda policistične ovarije? Ob tem in tako nerednem ciklu kot ga opisuješ bi bilo to dokaj logično. Ampak kar se jemanja tablet tiče bi se pa lahko bolj potrudil, se strinjam user posted image

(odgovor članu atina1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
23.4.2008 15:14:25   
atina1
IZVIRNO SPOROČILO: tilia

Imaš morda policistične ovarije? Ob tem in tako nerednem ciklu kot ga opisuješ bi bilo to dokaj logično. Ampak kar se jemanja tablet tiče bi se pa lahko bolj potrudil, se strinjam user posted image


Ja imam PCO. Pa glede jemanja se tud strinjam s tabo

LPuser posted image

Anita

(odgovor članu tilia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
24.4.2008 9:37:10   
talika81
Saj lahko svojega ginekologa samo pokličeš v ambulanto pa bo, če te močno srbi Jaz bi pa tko čist "od oka" rekla, da je 12 mm debelina endometrija c pa kakšna koda za stopnjo proliferacije, žal pa mi med raznimi viri tega kodiranja ni uspelo najt.
IZVIRNO SPOROČILO: tilia

Saj lahko svojega ginekologa samo pokličeš v ambulanto pa bo, če te močno srbi user posted image  Jaz bi pa tko čist "od oka" rekla, da je 12 mm debelina endometrija c pa kakšna koda za stopnjo proliferacije, žal pa mi med raznimi viri tega kodiranja ni uspelo najt.

Atina tebi pa so verjetno najprej vseeno naredili hormonske preiskave ali pač? V glavnem po mojih izkušnjah - jaz bi dr. Reljiču kar zaupala, da ti ni dal Klomifena kar tako zaradi lepšega


ne, saj ni take panike. sej pravim, če bi blo res kaj hujšega narobe, bi me po moje itak obvestili.

še neki bi vprašala (sem pač nova na tem področju in ne vem, kako potekajo vse te stvari user posted image ).

od vseh napotnic mi je ostala še napotnica za uz - monitoring ciklusa. se morm naročit na tole. kaj ti tukaj spremljajo in v bistvu kako dolgo? user posted image

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu tilia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
24.4.2008 14:15:55   
mimikimi
Tiste ki ste v Mb, pri katerih zdravnikih ste? jaz sem pri dr. kovač in mi je na prvem obisku marca tudi dala samo tablete Klomifen in nobene napotnice za kakšno preiskavo niti na uz po klomifenu. partnerjev spermiogram je bil super jaz pa tudi nimam nobenih vidnih težav (npr. PCO).
Junija imam ponoven pregled pa bomo vidli.


_____________________________

Angeli smo,
a le z enim krilom.
Da bi mogli poleteti,
se moramo objeti.


(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
25.4.2008 6:39:22   
daga11
Allo tudi jaz sem v MB moj zdravnik je dr. Reljič. Tudi mene je dal na krvne teste - nisem nič dobila domov izvidov,ter na UZ-te sem dobila .
Ter na HSG-ampak imam tako srečo prejšnji mesec se je aparat pokvaril ta mesec pa se mi ciklus poklapa s prazniki -ko ni nobenga :(
Tako grem 8.5 na posvet k zdravniku in še na žalost ne bom imela rezultatov od HSG.

Bom vidla kaj mi bo rekel!
papa

(odgovor članu mimikimi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
25.4.2008 11:25:56   
talika81
mimikimi, jaz sem tud mela prvotno dr. kovač, pa je marca, ko sem imela prvi pogovor, ni bilo, pa jo je nadomeščal vodja oddelka - ta z malo daljšim priimkom.

nisem dobila nič zdravil, samo cel šop napotnic. no, ostala mi je samo še ena. user posted image

in tud jaz mam junija ponovni pregled - skupaj z user posted image , ko gre user posted image  najprej na spermiogram, potem pa mava skupaj pregled - rezultati in načrt za naprej. seveda, če prej ne uspe user posted image  user posted image  user posted image  

jaz tud nimam nobenih tako zelo vidnih težav. razen če imam neprehodne jajcevode ... no, bomo videli, kako in kaj, a ne?

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu daga11)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
25.4.2008 12:51:59   
mimikimi
talika81 zakaj pa ti ni dal Klomifen? jaz sem se tudi naročla k dr. Vlaisavljeviču pa ga ni blo in so med dali k Kovačevi.  Kdaj pa maš junija pa katere preiskave si že naredla? jaz še nobenih.user posted image

_____________________________

Angeli smo,
a le z enim krilom.
Da bi mogli poleteti,
se moramo objeti.


(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
25.4.2008 13:44:43   
talika81
ja, ne vem zakaj mi ni dal klomifena. sploh nimam pojma. a dajo vsaki klomifen, ko pride tja? sej mislim, da ne ... ker po moje se da klomifen z nekim razlogom al kak ...
mogoče mi bo dal klomifen ob naslednjem pregledu ...

jaz sem dala skoz dajanje krvi - 2x, UZ + 3D, zdaj pa se morm naročit še na UZ za monitoring ciklusa ... kej druga pa še ne ... sem še bolj na začetku kar se preiskav tiče. user posted image

pa moj je že bil na spermiogramu, in je z njim vse o.k.  user posted image  vsaj neki ...

sam mora it še 1x.

novi pregled mam 20. junija. pa ti? kdaj maš junija?

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu mimikimi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
25.4.2008 16:41:30   
mimikimi
Midva imava pregled 6 junija. Glede klomifena nimam pojma a dajo vsaki, ker mi je ginekolog rekel, da najprej s tem začnejo.user posted image ko grem naslednjič in če se do takrat nič ne prime, bom rekla za UZ monitoring ciklusa, ker se mi zdi brezveze, da jem klomifen in ne vem če mi sploh pomaga.

                                                                                                 papa


_____________________________

Angeli smo,
a le z enim krilom.
Da bi mogli poleteti,
se moramo objeti.


(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
25.4.2008 16:43:57   
mimikimi
Kak je tak UZ + 3D, kaj z njim vidijo?user posted image user posted image

_____________________________

Angeli smo,
a le z enim krilom.
Da bi mogli poleteti,
se moramo objeti.


(odgovor članu mimikimi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
28.4.2008 7:14:55   
talika81
UZ je navaden, 3D pa pomeni, da vidijo po mojem no trodimenzionalno. vse lepo vidiš na tistem ekranu.

glede na to, da nisem dobila klomifena, sploh ne vem, če se naj naročim na UZ za monitoring ciklusa. ker ne vem, v čem je smisel tega monitoringa. smisel bi jaz videla v tem, da ti dajo klomifen al pa kej druga, in pol opazujejo, kaj se dogaja s tabo.

no, bom poklicala in bomo vidli, kaj bodo rekli. nisem klicala prejšnji teden, ker sem čakala, če bo prišla user posted image  al ne. no, glede na to, da se je v soboto pojavla, bom klicala ta teden in se naročila.

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu mimikimi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
29.4.2008 6:22:23   
daga11
vidim, da nas je kar veliko v MB. Čudi me da vam je kar dal Klomifen-meni je reko da se bo na podlagi preiskav odločil kaj bomo naprej?
Vprašal pa me je če sem te tablete že dobila pri svoji ginekologinji-ker nisem je reko da bomo videli potem kaj bo!
Pojma nimam -očitni ni pri vsaki enako!

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
29.4.2008 6:25:08   
daga11
Aha še nekaj sem se spomnila -mogoče je pa razlika kaj ti napiše tvoja ginekologinja na napotnico-moja je napisala HSG in to mi bojo tud naredili (bi bilo že za mano če ne bi imela take sreče)!

(odgovor članu daga11)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: rezultati hormonskih preiskav - MB
29.4.2008 10:16:00   
talika81
ja, sej mene je tud začudlo, ko je rekla mimikimi, da ji je kr dal klomifen.

ker po moji logiki pol po preiskavah vidijo, če je potrebno kaj in kaj bi blo najboljš, da jemljemo.

ne vem, tko jaz mislim, no.

sej če jemleš klomifen, tud ni nujno, da pol 100 %  zanosiš. lahko se še kaki drugi vzroki, ki preprečujejo zanositev. se pa strinjam s tabo, da rečeš, naj ti prek UZ spremljajo, kako sploh reagiraš na klomifen. ker se mi zdi smiselno, s tvojega in z njihovega vidika. user posted image

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu daga11)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?