|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 9:13:09   
Tinkerbell
Kakšno je vaše mnenje glede tega, se vam zdi pravično, da nekateri izkoriščajo državo z navideznim enostarševstvom?

Kar je mene najbolj zgrozilo na spodnjem prispevku je to, da država sloh ne vodi nikakršnih evidenc o tem, koliko enostarševskih družin sploh je,.....

http://www.n-tv.si/aktualno-zloraba-socialnih-pomoci-samooklicanih-enostarsevskih-druzin

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 9:19:54   
ledenaa
krivično do tistih,ki resss potrebujejo

(odgovor članu Tinkerbell)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 9:22:46   
ledenaa
No,samo da še povem: predlani ko sem bila na csd-ju je rekla socialna delavka da je pri nas prijavljenih okrog 110 samohranilk od tega jih je res to kar pravijo samo okrog 10-15 samohranilk oz. enostarševske družine

Žalostno kaj čmo

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 9:24:25   
Luni
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

krivično do tistih,ki resss potrebujejo


Se strinjam!

_____________________________



(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 9:26:06   
*pepelka*
Potreben bi bil večji nadzor države nad vsem tem. Res je to krivično do vseh ostalih, a mislim, da mi ne moremo pri tem kaj dosti storiti. Tudi v primeru, da nekoga prijaviš, mu je to težko dokazati, saj se lahko vedno izgovarja, da je le na obisku ali kaj podobnega. Mislim, da je to le podlo izkoriščanje davkoplačevalcev, saj gre denar prav od nas.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 9:29:14   
luan
Ali je res važno kaj si me mislimo o tem?user posted image

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 9:34:38   
bučkabb
jaz pravim tako, da se pač nekateri znajdejo na takšen način, da dobijo kakšen ever več, pač naj to počno če jim paše, res pa ni pravično, pa marsikaj ni pa se dogajauser posted image

jaz nisem nikoli iskoriščala in tud nimam namena

sam če bi mel pa porodniško mal večjo,al pa otroške pa nebi tega prakticiral

evo konkreten primer:
prijateljica zaposlena v pravniški firmi z končanim faksom prava, ji nakazujejo minimalno plačo ostalo dajejo na roko , no sej vse skupi tud ni bokvekaj (pa v firmi zaposleni sami pravniki in se to dogaja)user posted image user posted image , zdaj je na porodniški in dobiva borih 300 € porodniške in se je enostavno odločila da bo šla v to enostarševstvo, da bo na konc mal več dobila

če bi bilo v osnovi že pošlihtano se to nebi iskoriščaluser posted image

vem da me boste zdaj napadle tiste ki vsemu temu tako nasprotujete, sam moje mnenje je pač takšno, tuki gre za minimalne zneske, napram temu kakšne svinjarije se dogajajo in kolk nekateri vlečejo od države in prav tako na nepravičen, ... načinuser posted image

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 9:37:52   
Tinkerbell
To je itak dvorezni meč, tisti ki to izkoriščajo itak da jim je ok, drugim pa spet ne,...

Jaz sem definitivno za to, da se začne kontrolirati,....zadnjič mi je kolegica rekla, da  če bi se ločila, bi imela višji otroški dodatek, manjšo položnico za vrtec, pa še štipendijo bi dobila njena hčerka.

Žalostno res, da morajo ljudje v to smer razmišljati, da lahko pridejo skozi mesec,....

< Sporočilo je popravil Tinkerbell -- 18.11.2009 9:40:03 >

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 9:39:46   
veselka
meni osebno je to precej grozno, da bi šla v kej takšnega. pa ne samo s stališča, ker državo goljufaš, ali ker ni pravično do tistih, ki so res... ampak, ker če smo družina, smo družina. grozno bi mi blo zanikat, da moj partner to ni in da ni del družine samo zato, da bi nekaj več cvenka potegnili od države in imeli še kakršnekoli druge bonitete... so strvari, ki so vrednejše od denarja.

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 9:49:21   
janapan
Hmmm...ja če bi se ločila bi imela marsičesa več...v smislu dodatkov štipendij in to.....ampak to je naštimano za resnične enostarševske družine. predstavljaj si mamo al pa očeta dveh otroik s plačo 1200 eur...oba v šoli al pa faksu in to je to...za to pa je dodatek.....če pa maš partnerja pa imaš dvojno plačo....mislim da je razlika  a ne......problem je najprej v ljudeh, ki so egoisti in vlečejo neke podpore in dodatk, ki niso namenjen njim in se povrhu še bahajo s tem in pa v državi ki tega ne kontrolira. konec bo tak kot bo....da bo držala omejila pravidce za vse....tisti ki so bili lažni samohranilci bodo pač izgubili neko ugodnost...ma bodo pač preživeli, to je kot če ti mama vzame liziko.....tapravi pa bodo izgubili mogoče velik del pomoči, brez katere lahko njihovi otroci ne bodo nikoli mogli študirati ipd......


(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 10:21:05   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

No,samo da še povem: predlani ko sem bila na csd-ju je rekla socialna delavka da je pri nas prijavljenih okrog 110 samohranilk od tega jih je res to kar pravijo samo okrog 10-15 samohranilk oz. enostarševske družine

Žalostno kaj čmo



Še bolj je pa žalostno to, da to vejo in ne ukrepajo.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 10:24:53   
*alja*
Jaz si lahko predstavljam eno mamo z 1200 evri plače da preživi.

Pri nas je dosti družin kjer sta oba zaposlena in dobita vsak 450 evrov plače, to je 900 oba skup in morajo preživet, otroke poslat v šolo internat itd in še kljub temu preživet.
Se sploh ne čudim da taki ljudje se "zlažejo" da so enostarševska družina ker res ne morejo iz meseca v mesec.

Takih družin z toliko prihodka kot sem napisala pa jaz osebno poznam enih 6.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 10:30:25   
*Pija
IZVIRNO SPOROČILO: *pepelka*

Potreben bi bil večji nadzor države nad vsem tem. Res je to krivično do vseh ostalih, a mislim, da mi ne moremo pri tem kaj dosti storiti. Tudi v primeru, da nekoga prijaviš, mu je to težko dokazati, saj se lahko vedno izgovarja, da je le na obisku ali kaj podobnega. Mislim, da je to le podlo izkoriščanje davkoplačevalcev, saj gre denar prav od nas.



Pri znanki v Nemčiji pa imajo to kontroliranje in se ne more izgovarjat, da je na obisku, ker jim pregledajo stanovanja in če opazijo, da živi moški v tem stanovanju so ji pravice odvzete tudi minimalne.
Moje mnenje je, da bi mogli tudi več podpore dati poročenim oz. tisim, ki so prijavljeni v skupno gospodinjstvo in bi tudi manj izkoriščanja bilo.

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 11:12:24   
lukec
Jaz si lahko predstavljam eno mamo z 1200 evri plače da preživi.


Strinjam! Ne samo enostarševska družina, štiričlanske družine živijio s tem pa tud preživijo.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 12:56:38   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Jaz si lahko predstavljam eno mamo z 1200 evri plače da preživi.


Strinjam! Ne samo enostarševska družina, štiričlanske družine živijio s tem pa tud preživijo.


1200 pa sploh ni malo. vsaj zame ne. če oba skp zaslužita tolko, je že dobro. V veliko primerih pa zaslužita manj.

Se pa strinjam, da bi bolj morali podpirati poročene in prijavljene v skupnosti.
Vem, da se ločujejo zaradi papirjev, da dobivajo pomoč in stanovanja, ampak jaz vem, da mam tolk vesti, da neb mogla tega naredit.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 13:03:24   
tejči28
Jaz jih tudi poznam kar nekaj,ki so prijavljene kot mame samohranilke,pa živijo skupaj z partnerjem,ene ki poznam imajo celo dva stanovanja,da prikazujejo kje kdo živi.Ni pošteno do tistih ki živijo skupaj ali so poročni,ker ni rečeno,da zato shajajo kaj bolje od njih.Mislim,da bi to mogli malo bolj preverjat,ker zaradi takih prevarantov trpijo tisti,ki bi pomoč res zalužli.Žal je tak apolitika v naši državi,da se to da in eni to s pridom izkoriščajo.


_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 13:30:58   
kajajaka
slovenska foušija... user posted image user posted image user posted image

Kaj me briga, če kdo izkorišča to možnost... Mi jo pač ne, eno jo pa - njihova stvar. Če država to dopušča, zakaj pa ne? A kdo od vas zavrne regres? Pa to ravno tako ni del plače. Je le z zakonom omogočen....

Ko bi se ljudje več ukvarjali s seboj in s svojo družino, bi več koristi naredili, kot s tem, da se vtikajo v tuje zadeve!

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 13:34:10   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: Luni

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

krivično do tistih,ki resss potrebujejo


Se strinjam!


NI RES... ker ne bi nič več dobili, če lažni samohranilci ne bi dobivali pomoči.

Višina dodatkov je vnaprej določena glede na višino prihodkov in nima zveze s številom podeljenih pomoči!

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 13:39:52   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

IZVIRNO SPOROČILO: Luni

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

krivično do tistih,ki resss potrebujejo


Se strinjam!


NI RES... ker ne bi nič več dobili, če lažni samohranilci ne bi dobivali pomoči.

Višina dodatkov je vnaprej določena glede na višino prihodkov in nima zveze s številom podeljenih pomoči!


Res je!!

Sicer pa, kako pa naj kar naenkrat začnejo nadzirat vse tiste, ki so prijavili enostarševsko družino oz. samohranilke?? Kdo bo pa to plačal, da bo šlo 100 inšpektorjev, recimo, na teren od bajte do bajte? Pa sej veste, da ne bodo tega delal....

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 13:41:00   
Pupica
Se strinjam z tabo kajajaka.

Jaz imam na žalost same negativne izkušnje.
Bolj ko hočeš biti pošten, slabše hodiš skozi.
Poznam pa ogromno ljudi, ki "igrajo"...

Sama pa ne bi šla nikoli v to. Razumem pa tiste ki gredo....in mi je tudi čisto vseeno če gredo.
Jaz se raje s čim bolj pametnejšim in prijetnejšim ubadamuser posted image


(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 16:31:46   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

IZVIRNO SPOROČILO: Luni

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

krivično do tistih,ki resss potrebujejo


Se strinjam!


NI RES... ker ne bi nič več dobili, če lažni samohranilci ne bi dobivali pomoči.

Višina dodatkov je vnaprej določena glede na višino prihodkov in nima zveze s številom podeljenih pomoči!


Že mogoče, vendar je bilo ravno pred kratkim govora, da bodo enostarševskim družinam zmanjšali pomoči ravno zaradi izkoriščanja - torej "tapravi" so lahko na slabšem zaradi prevarantov.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 16:34:17   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

slovenska foušija... user posted image user posted image user posted image

Kaj me briga, če kdo izkorišča to možnost... Mi jo pač ne, eno jo pa - njihova stvar. Če država to dopušča, zakaj pa ne? A kdo od vas zavrne regres? Pa to ravno tako ni del plače. Je le z zakonom omogočen....

Ko bi se ljudje več ukvarjali s seboj in s svojo družino, bi več koristi naredili, kot s tem, da se vtikajo v tuje zadeve!

user posted image user posted image user posted image


regres mi zakonsko pripada, pomoč enostarševskim družinam pa dvostarševskim ne pripada - ne vem, ali res ne vidiš razlike.
In ne gre za foušijo. Kdo pa je država in od kod pride denar? Država smo mi in davkoplačevalski denar je denar od mojega dela - od tvojega verjetno ne, če te ne briga? Pa ne zdaj pisat o tem, kam vse gre davkoplačevalski denar - res gre na mnogih koncih brez veze nekam, ampak to ni tema tu.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 18:50:01   
ta.nja
Živjo!

Pred kratkim sva z mojim sinom postala enostarševska družina, ker naju je njegov oče zapustil. In ja  sem zelo, zelo jezna na vas ki izkoriščate enostarševsko družino. Ko sem hotela na občini urediti , da ne bi več plačevala 200 evrov vrtca, nisem mogla, ker moraš najprej imeti sklep od sodišča, če tudi se je odjavil od gospodinjstva. Rekla mi je, da ne more prej znižati vrtca, zato ker zelo goljufajo. Isto je bilo z otroškimi dokladi. Na sklep sodišča sem čakala 3 mesece. Do takrat sem morala sama s 500 evri plače plačevati 200 evrov vrtca, zato ker je imel moj bivši prej veliko plačo. Plačevati pa mi ni hotel. Sedaj  mi pa povejte ve ste na boljšem, jaz pa v dreku. Še sama ne vem kako sva z otrokom preživela iz meseca v mesec. Gabite se mi.
In tako kot je napisala Sazi tapravi smo na slabšem zaradi prevarantov.

Lp Tanja

_____________________________

Anejko bejko

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
18.11.2009 20:43:55   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: ta.nja

Živjo!

Pred kratkim sva z mojim sinom postala enostarševska družina, ker naju je njegov oče zapustil. In ja  sem zelo, zelo jezna na vas ki izkoriščate enostarševsko družino. Ko sem hotela na občini urediti , da ne bi več plačevala 200 evrov vrtca, nisem mogla, ker moraš najprej imeti sklep od sodišča, če tudi se je odjavil od gospodinjstva. Rekla mi je, da ne more prej znižati vrtca, zato ker zelo goljufajo. Isto je bilo z otroškimi dokladi. Na sklep sodišča sem čakala 3 mesece. Do takrat sem morala sama s 500 evri plače plačevati 200 evrov vrtca, zato ker je imel moj bivši prej veliko plačo. Plačevati pa mi ni hotel. Sedaj  mi pa povejte ve ste na boljšem, jaz pa v dreku. Še sama ne vem kako sva z otrokom preživela iz meseca v mesec. Gabite se mi.
In tako kot je napisala Sazi tapravi smo na slabšem zaradi prevarantov.

Lp Tanja


Bravo mamica! Takim kot si ti je treba pomagat najprej!

(odgovor članu ta.nja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
19.11.2009 22:28:19   
ely*
krivično je do takih, ki to res potrebujejo in ne dobijo zaradi goljufov

krivično je to, da dobijo skoraj toliko oz. še več, kakor kdo ki dela za minimalno plačo

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?