|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zmerjanje
6.3.2009 21:35:48   
Abby
Problem imam s svojim štiriletnikom. Ko je jezen, ker je utrujen, lačen, zaspan etc. in kaj ni po njegovem, me ozmerja z besedo "****". To reče tudi moji mami. Te konkretne besede pri nas ne uporabljamo za poimenovanje družinskih članov, zato sem ob tem toliko bolj prizadeta, ker mi tako nihče nikoli ni rekel.  Z obupom ugotavljam, da ga zelo težko imam rada, kadar je tak, to pa me nazadnje boli še bolj, kot samo zmerjanje. Vidim tudi, da to slabo vpliva na njegov odnos z mojo mamo. Skrbi me tudi, kako se bo znašel med ljudmi - najkasneje jeseni gre namreč v vrtec. Sicer je čudovit otrok in ga imam rada iz vsega srca, zato bi mu rada pomagala ohraniti te njegove lepe lastnosti. Ima mogoče kdo izkušnje s takšnimi rečmi? 
Hvala za odgovore.

_____________________________

MAJA 8.4.2002
FILIP 4.3.2005
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zmerjanje
6.3.2009 21:40:19   
Anonimen
eh, to je pobral nekje in pojma nima kaj govori, otrok vidi samo tvoj odziv in to pač s pridom uporablja, ko je jezen ali pač kaj podobnega. ignoriraj. kot da ni nič reku.

naš tamal je mel take...pa isto nekje star. je bla mami čist preč, revauser posted image ko mu kej ni blo prov in ni blo po njegovem je reku umrla boš, ****user posted image jezus, se to kruto sliši, pa iz otroških ustuser posted image ona pa kr v jok in čist jo je potolklo. smo ji komi dopovedli da mali ne ve kaj govori, njemu je samo všeč kako to nanjo vpliva...in se je nekak zbrala skup pa začela ignorirat in je nehal s tem.

(odgovor članu Abby)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zmerjanje
6.3.2009 21:46:02   
dejzi
ufff kaj vse me še čaka....user posted image

_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zmerjanje
6.3.2009 22:27:40   
Gina
Če bi bil star 2 leti, bi ga ignorirala, ker pa je star 4 leta, pa ni niti slučajno več majčken. Prvič ko bi to naredil, bi počepnila, ga prijela za roke, hotela da me gleda v oči in sledi, ter mu razložila, da je to zelo zelo grda beseda, ki je ne uporabljamo in da ne želim nikdar več česa takega od njega slišat. NIKDAR!!! Zraven bi bila strašno ogročena in ga ne bi spustila prej, kot bi bila prepričana, da je to dojel. POleg tega bi mu razložila, da če bo to rekel nekomu na dvorišču, da se mu lahko zgodi, da ga tako pretepe, da ne bo več mogel vstati, ali pa mu vsaj vse zobe razbije - mora bi se ustrašiti. Zahtevala bi od njega, da se opraviči mami ali pa meni, pač komur je rekel in to iskreno in s pogledom v oči. Če bi to ponovil, bi prav gotovo bil kaznovan. Ornk. To ni sprejemljiva oblika vedenja in ga zihr ne bi podpirala. NIti slučajno. Pa da ne boš mislila, da moji niso česa takega probali. So. Ampak ne pustim. Enostavno ne pustim. In ne, ignoranca ni primerna stvar pri štirih letih, ker je preveč zavesten, da ne bi dojemal. Moraš mu na nek način sporočiti, da to zate absolutno ni sprejemljivo. Ne moreš tega zagovarjat češ da je premajhen. Ni.

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zmerjanje
6.3.2009 22:39:19   
Anonimen
eh, ne vem zakaj dajat težo tem besedam. če ni treba. in otrok ne razume. ne ga srat. kak boš štiriletnemu otroku razložla kaj pomeni ****, **** in zakaj je ta beseda nesprejemljiva in je ne sme uporabljatuser posted image s časom bo itak sam prišel do tega, pri tej starosti pa ne razume. in ustrahovat otroka, da se more batuser posted image da iz strahu ker ga bo nekdo na mrtvo pretepel, nebo uporabil več te besedeuser posted image jojjjj....s tem se daje težo, to pa res ne želimo. otrok si bo to zapomnil, vsakič ko bo želel prizadeti, bo zmerjal. mogoč ne tebe, ker se te bo bal, koga drugega pa sigurno.

so mi šle kr kocine pokonc k sem bralauser posted image

ali pa mu vsaj vse zobe razbije - mora bi se ustrašiti. OMG o štiriletnem otroku govorimo.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 7:22:25   
Naty*Taja
Ja, Ulla, se skoraj popolnoma strinjam, sam ne s tabo, pač pa z Gino!! Naj se sliši kruto - zakaj hudiča pa 4 letni otrok nebi smel vedet, da ga zunaj čaka kruti svet! Kr zavijaj svoje v vato, potem bodo pa kot najstniki zgubljeni, brez smisla za življenje, otožni, depresivni...ko bodo končno na grd način spoznali krutost tega sveta in ko jih mamice ne bodo mogle več zavijat v vato!!!! Jaz naredim isto, kot pravi Gina, mogoče samo izberem druge besede. Je pa stoprocentno, da (naš še ni čisto štiriletnik) otrok stvari dojema tako, kot mu ti dovoliš!! Če mu poveš stvarno, razume! Sicer še nekoliko po svoje, ampak zna pa ločiti, kaj je ok in kaj ne!!!Je pa očitna razlika med tamalo 2,5 letnico - ta pa nima pojma, kaj ji razlagaš, saj na zastavljeno vprašanje vedno odgovori po svoje recimo.
Evo, jaz sem zato, da starši otročke od malega navajamo tudi na kruti del življenja in potrjeno se z mano strinjajo tudi otroški psihologi in pedagogi!! Bolje, da od nas zvedo, kot da jih prizadenejo drugi, ko jim mi za določene zadeve še nismo uspeli razložit.

Mami in stari mami se pač ne reče ****! To mora poštekat pa fertik! Pa čeprav z malo grožnje.

Koneckoncev je pa tudi tole samo moje mnenje in vsaka druga ima pravico do svojega.


_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 7:34:01   
end1
jaz se pa z ullo kar strinjam, sicer bi sama povedla otroku, da tako se pač ne govori, ker je grdo, o tem kaj se pa lahko zgodi kot pravi Gina "bi mu razložila, da če bo to rekel nekomu na dvorišču, da se mu lahko zgodi, da ga tako pretepe, da ne bo več mogel vstati, ali pa mu vsaj vse zobe razbije - mora bi se ustrašiti" pa ne bi, ker je še slabše to slišat iz odraslih ust, kot pa otroško kletvico, ki pomoje tudi ne pozna njeno pomen.
 

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 8:22:31   
Naja31
4 letniku se pa že da razložiti, da je to zelo grda beseda.
Meni je moj skoraj 4.letnik zadnjič rekel, da sem žleht. Nisem mogla verjet in je bil kaznovan, tako da sem mu vzela eno igračo s katero se je takrat igral. Več kot dobro je dojel,da je bilo to zelo grdo in prepričana sem,da tega ne bo nikoli več ponovil. Potem se je tudi večkrat opravičil.

Sam seveda ne ve kaj to pomeni, ker je to slišal od njegove babice, ki to besedo zelo pogosto uporablja. Tako da verjetno niti ni mislil, da je tako zelo grdo, ampak tega mi ne bo govoril.

Če bi mi rekel, da sem ****, pa sem več kot prepričana, da bi se to zgodilo samo 1x in ne nikoli več. Mogoče pa mu ne pokažeš dovolj kako zelo grdo je to in kako te to zelo prizadane. ali pa bo potrebna neko bolj resna sankcija, da dojame, da tega pa res ne sme govoriti.

  

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 8:23:54   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

eh, ne vem zakaj dajat težo tem besedam. če ni treba. in otrok ne razume. ne ga srat. kak boš štiriletnemu otroku razložla kaj pomeni ****, **** in zakaj je ta beseda nesprejemljiva in je ne sme uporabljatuser posted image s časom bo itak sam prišel do tega, pri tej starosti pa ne razume. in ustrahovat otroka, da se more batuser posted image da iz strahu ker ga bo nekdo na mrtvo pretepel, nebo uporabil več te besedeuser posted image jojjjj....s tem se daje težo, to pa res ne želimo. otrok si bo to zapomnil, vsakič ko bo želel prizadeti, bo zmerjal. mogoč ne tebe, ker se te bo bal, koga drugega pa sigurno.

so mi šle kr kocine pokonc k sem bralauser posted image

ali pa mu vsaj vse zobe razbije - mora bi se ustrašiti. OMG o štiriletnem otroku govorimo.



To se ne strinajm. 4 letnik že odlično vedno kaj je prav in kaj ne. In tudi razumejo že.  Me prav zanima če boš tako razmišljala, če ti bo kdaj lastni otrok rekel, da si ****. Mu boš mirno dovolila, kao da ne razume?Upam, da ne.

Se bolj strinjam z Gino glede tega.


< Sporočilo je popravil Naja31 -- 7.3.2009 8:25:10 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 9:18:39   
Anonimen
dobr, bo pač moj otrok depresiven, ker ga ne bom navajala kruti svet z besedami, da mu bo nekdo gobec razbiluser posted image pač naj bo tko. in zdej grda beseda iz otroških je vredna take pozornosti, ji je treba dajat tako blazotno težo, pa k otrok ne ve kaj govori, medtem ko iz materinih ust take besede so pa okuser posted image

vsak po svoje. jaz bi ignorirala, gina bi ustrahovala, nekdo pa bi dejansko pretepel otroka zaradi tega. v skladu s sabo pač.

in kaj boste pol, k bo recimo otrok prvič nekje nekaj vzel - ukradel? al pa ko bo recimo vrgel kamen v mačko, ptiča, drugega otroka, ko bo pokazal kako krutost? ga boste pa dejansko na smrt pretepli, da bo navajen na kruti svet zunaj? ker otroci pač niso sočutna bitja po defoltu, so predvsem mali egoisti,sočutja jih je treba naučit. in na tak način ne vem č se jih da, da jih na smrt prestrašišuser posted image

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 10:16:51   
gita10
Otroci so danes pri 4 letih že vsega navajeni in tudi jaz mislim, da mora vedeti, da grde besede niso za njega in da  se nespodobi. On ne ve mogoče kaj pomeni **** ampak zelo dobro ve da je to grda beseda, ki je ne sme izgovoriti. ker če ne bi vedel je ne bi izrekel takrat ko je jezen - torej ve. Tudi pri nas je iz vrtca prinesel besedo butelj in jo izrekel mojemu možu. Imeli smo pogovor kako se s starši pogovarja in kako ne. Doma poskušam govoriti knjižno, da se tudi mož uči Slovensko in je moj otrok eden redkih v razredu, ki govori knjižno in lepo seveda  je na tapeti  pri drugih otrocih, ki govorijo dialekt zato mislim, da bi vsi morali malo več pozornosti dajati , kako se pogovarjati, saj otroci uporabljajo besede, ki jih slišijo od starejši in si jih niso izmislili sami.
če tvoj še ne hodi v vrtec je nekje v bljižini slišal nekoga, ki je rekel to besedo  - jaz enostavno ne dovolim, da se moj otrok tako obnaša in da govori kot neki- nevem kaj. Na to sem pa res alergična da poberejo najslabše in če neko osebo začne oponašati po njegovih besedah , ga bo še po dejanjih. Naj se že kot majhen nauči samokontrole kaj lahko v jezi narediš in kaj ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 10:26:11   
Anonimen
kak boš štiriletnemu otroku razložla kaj pomeni ****, **** in zakaj je ta beseda nesprejemljiva in je ne sme uporabljatuser posted image s časom bo itak sam prišel do tega 


Tako majhen otrok razume, da je to grda beseda, ki se je ne uporablja. Ni jo treba razlagat, kaj pomeni, lahko mu pa komot dopoves, da se je ne uporablja.

Nasi bejbi je oci povedal, da so to grde besede in da jih mora vedeti, zato, da lahko svojim punckam pove, da tako ne smejo govoriti, ker to ni lepo govorjenje. In je kupila, iz prve user posted image . Zdaj pa bohnedaj, da kdo rece kaj grdega, ga takoj vzgaja user posted image . Zanimivo je tudi to, da slisi besedo, ki je ne pozna in sodi v asortiman kletvic. Verjetno jo povezuje tudi s tonom, v katerem je izrecena.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 11:39:05   
bskrle
Zagotovo mora otrok čisto jasno vedeti, da se to ne govori.
Tudi, če se pove bolj  na strogo.
Lahko je za tako govorjenje tudi kaznovan.
Jaz naše popravljam še za bolj mile besede, pa za sleng  tudi.
Narečje pa spodbujam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 12:15:34   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Če bi bil star 2 leti, bi ga ignorirala, ker pa je star 4 leta, pa ni niti slučajno več majčken. Prvič ko bi to naredil, bi počepnila, ga prijela za roke, hotela da me gleda v oči in sledi, ter mu razložila, da je to zelo zelo grda beseda, ki je ne uporabljamo in da ne želim nikdar več česa takega od njega slišat. NIKDAR!!! Zraven bi bila strašno ogročena in ga ne bi spustila prej, kot bi bila prepričana, da je to dojel. POleg tega bi mu razložila, da če bo to rekel nekomu na dvorišču, da se mu lahko zgodi, da ga tako pretepe, da ne bo več mogel vstati, ali pa mu vsaj vse zobe razbije - mora bi se ustrašiti. Zahtevala bi od njega, da se opraviči mami ali pa meni, pač komur je rekel in to iskreno in s pogledom v oči. Če bi to ponovil, bi prav gotovo bil kaznovan. Ornk. To ni sprejemljiva oblika vedenja in ga zihr ne bi podpirala. NIti slučajno. Pa da ne boš mislila, da moji niso česa takega probali. So. Ampak ne pustim. Enostavno ne pustim. In ne, ignoranca ni primerna stvar pri štirih letih, ker je preveč zavesten, da ne bi dojemal. Moraš mu na nek način sporočiti, da to zate absolutno ni sprejemljivo. Ne moreš tega zagovarjat češ da je premajhen. Ni.


Se popolnoma strinjam. Dovolj je star, da razume, da nekoga s tem prizadene in da se tega ne dela. Fejst je treba biti hud in take stvari v kali zatret.

****, pa umrla boš, **** ... o madona, no, mojemu kaj takega ni nikoli na pamet padlo.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 12:19:54   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
pa k otrok ne ve kaj govori,


Otrok dobro ve, da nekoga s tem hudo prizadene. In to je njegov namen. In tega se ne dela. To je TREBA NUJNO preprečit, če hočemo iz naših otrok vzgojiti kolikor toliko nepodivjane ljudi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 13:49:40   
Abby
Bojim se, da nobeno sankcioniranje na zaleže. Sem poskušala pokazati ogorčenje in ga ošteti zaradi tega, pa se mi smeji nazaj in mi reče "utihni, ****". Morda več dosežem z odvračanjem pozornosti, pa seveda s preprečevanjem in izogibanjem konfliktnim situacijam, ampak zelo težko je ob vseh drugih obveznostih biti nenehno na preži, kdaj mu kaj ne bo pasalo, pa ga zamotiti.

_____________________________

MAJA 8.4.2002
FILIP 4.3.2005

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 13:54:14   
paris
Strinjam se z Gino in Splišni. Grdo govorjenje je treba v kali zatreti. Pri nas smo se ko se je to zgodilo prvič zelo resno pogovorili, prav z jeznim tonom glasu. Zagrozili smo, da če se slučajno zgodi še kdaj, bomo usta in jezik umili z milom, no ni bilo treba, ker se ni nikoli več ponovilo.

_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 13:58:20   
paris
Kazen gotovo zaleže, ne mi govorit! Samo mora biti taka, ki ga res gane. Ne kar neko govorjenje tja v tri dni brez resnega ukrepanja. Treba je biti strikten, če obljubiš posledice, morajo te res biti.

_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu paris)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 14:05:06   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Abby
Bojim se, da nobeno sankcioniranje na zaleže. Sem poskušala pokazati ogorčenje in ga ošteti zaradi tega, pa se mi smeji nazaj in mi reče "utihni, ****".


In ti to dovoliš?????!!!!! Saj si ja ti starš, ki postavlja meje, kaj je dovoljno in kaj ne. Pa to škodiš otroku, upam, da ti je to jasno! Ne samo sebi, tudi otroku. Otrok, ki ne pozna meja, ki jih tvoj očitno ne, bo še revež v življenju. In tisti, ki bodo morali živeti z njim.
Ukrepaj, ostro, čimprej, dokler je še čas.

(odgovor članu Abby)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 14:41:10   
end1
ja men se pa ti vaši otroci, ki jim jezno pravite, da boste jezik in usta z milom umili, pa grozite, da jih bodo na dvorišču premlatli in razbili zobe kar mal usmilijo. Ne bi želela biti vaša hči.
Jaz sem enkrat pri maši, ko sem nekaj nagajala in mi je mama rekla naj dam mir, vrnila z besedo "ti si cipa". user posted image . pa sem potem doma imela z njo pogovor in sem se ji opravičla, mislim da sem imela ene 6 let in tega ne bom pozabla, mi pa takrat ni nič posebnega zagrozila. 

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 14:49:13   
zinkazi
Gospa Abby!
Nikar ne jemljite tega tako, da vaš štiriletni otrok tako imenuje vas ali druge člane družine. Ti je nekje slišal, ob tem morda opazil vašo reakcijo. Ko je imel močno potrebo po vaši pozornosti, je to besedo uporabil. To besedo danes veliko ljudi uporablja, vendar le kot kletvico. Otroci take besede zelo dobro zaznajo. Pogosto se nam zdi, da jih potem uporabijo prav z določenim namenom. Pa to ni tako.
Starši in domači smo največji otrokov vzor. Če to besedo kdaj pa kdaj uporablja kdo od domačih, bi bilo dobro, da jo črta iz svojega besednjaka. Če je otrok to slišal drugje, mu povemo, da je to grda beseda, ki jo uporabljajo grdi ljudje, ker pa je on dober fantek, tako ne bo govoril. Povejte mu, da ga razumete, da je jezen. Potem rešujta vzrok njegove jeze. Kletvico ali druge besede pa ignorirajte. Pri otrocih je tako, da tisto kar poudarjamo raste. Če poudarjate kakšno grdo besedo, jo bo otrok še bolj ponavljal
Kadar od otroka zahtevamo opravičilo, se otrok opraviči, vendar še ne razume razloga opravičila. V vrtcu pogosto zasledim od otrok, ko naredijo nekaj, kar vedo, da ni v redu, se potem opravičijo. Če mu povem, da se to ne dela, reče, saj sem se opravičil. Otroci opravičilo razumejo, da se z opravičilom vse uredi in da on lahko počne tudi tisto, kar nam ni všeč. Če opravičilo zahtevamo bolj na grob in oster način, v otroku utrjujemo razmišljanje o pravilnosti grobosti do drugih. Saj otrok zaradi strahu pred nami tega ne počne več, ampak to počne drugje in enako grobo obnašanje prenaša na brate, prijatelje…
Abby, če se strinjate s tem, kar sem vam napisala in želite še kakšen nasvet vam z veseljem pomagam, lahko tudi preko z.s. imam pa tudi nekaj člankov o vzgoji že pripravljenih.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 18:37:51   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Abby

Bojim se, da nobeno sankcioniranje na zaleže. Sem poskušala pokazati ogorčenje in ga ošteti zaradi tega, pa se mi smeji nazaj in mi reče "utihni, ****". Morda več dosežem z odvračanjem pozornosti, pa seveda s preprečevanjem in izogibanjem konfliktnim situacijam, ampak zelo težko je ob vseh drugih obveznostih biti nenehno na preži, kdaj mu kaj ne bo pasalo, pa ga zamotiti.


A samo ogorčenje, pa kreganje? Meni je to tudi brez pomena. Tudi tvojemu otroku. Jaz slišim to kot bla bla, tvoj otrok sliši to kot bla bla, vsak malo bolj pogumen človek, ki hoče doseči svoje sliši to kot nakladanje, kot bla bla... Kaj pa potem, če ga kregaš? On ve, da si mu s tem to dovolila in ponosen je nase, ker je bitko dobil. Zmagal je. Kakšno kazen je pa dobil? Ni je, zato pa to še naprej počne. Logično, saj ni trapast.

Če boš preusmerjala pozornost, bo še kar vedel, da je prav, da govori ****. Samo za hipec bo pozabil, ampak lekcijo si je pa zapombil. Lahko govori še naprej tkao, ker ni posledice. In a veš kaj, tega da ga bo kdo zunaj prebutal zaradi tega si nisem zmislila. Jaz ti povem,d a poznam veliko takih, ki bi to storili, če bi jim to rekel. Kako ti sploh na misel pride dovolit, da ti to reče? Ne, ne štekam.

(odgovor članu Abby)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 18:45:14   
frutka_
V tistem momentu, ko reče ****, ga zgrabi za roko in odpelji v sobo.Niti pod točko razno se ne more tako pogovarjat s teboj.  4minute za 4 leta. In nič ne razlagaj in ne pojasnjuj, dovolj časa si porabila za to. če je res tako brihten bo sam ugotovil zakaj je kaznovan. Hitro te bo nehal zmerjat. Kaj pa mož poreče na to?!
Pa kaj si nor...ne morem verjet.user posted image


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 18:46:29   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Abby

Bojim se, da nobeno sankcioniranje na zaleže. Sem poskušala pokazati ogorčenje in ga ošteti zaradi tega, pa se mi smeji nazaj in mi reče "utihni, ****". Morda več dosežem z odvračanjem pozornosti, pa seveda s preprečevanjem in izogibanjem konfliktnim situacijam, ampak zelo težko je ob vseh drugih obveznostih biti nenehno na preži, kdaj mu kaj ne bo pasalo, pa ga zamotiti.


A samo ogorčenje, pa kreganje? Meni je to tudi brez pomena. Tudi tvojemu otroku. Jaz slišim to kot bla bla, tvoj otrok sliši to kot bla bla, vsak malo bolj pogumen človek, ki hoče doseči svoje sliši to kot nakladanje, kot bla bla... Kaj pa potem, če ga kregaš? On ve, da si mu s tem to dovolila in ponosen je nase, ker je bitko dobil. Zmagal je. Kakšno kazen je pa dobil? Ni je, zato pa to še naprej počne. Logično, saj ni trapast.

Kako ti sploh na misel pride dovolit, da ti to reče? Ne, ne štekam.


Jaz se isto sprašujem....OMG!!!!!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zmerjanje
7.3.2009 18:53:07   
Gina
Ula, že od nekdaj se mi zdiš mama, ki bo šla pri vzgoji v skrajnost. Vseeno mi je, če si demagog, pa obračaš moje besede, pa si predstavljaš pod nečim eno, jaz pa drugo, pa če sklepaš iz nečesa nekaj popolnoma napačnega, menim pa, da vzgajaš popolnoma napačno in da boš posledice itak občutila na svoji koži, zato mi je tudi vseeno zate, mi je pa hudo za tvoje otroke, ful hudo.
Jaz bom svojim šolskim otrokom še vedno prepovedala uporabljat take besede, povedala jim bom, da je boljše, da so kaznovani od mene, kot od nekega tujca zunaj na cesti. Menim, da je prav da vedo, kakšne posledice jim nekaj prinese. Vsi, ampak vsi na tem svetu ne govorimo neznancem na cesti za zabavo, da so prasice iz istega vzroka - ker bi nas lahko kdo pretepel, zaradi strahu, ker se bojimo posledic. zaradi tega - tudi Ula. Vsi temeljimo na strahu. Ne le na razumevanju in sočutju,čeprav tudi na tem, ne pa samo na tem.
In 4-letni otrok presneto dobro razume vse. Pa a ste iz hruške padle. 4 leta ima!! Vse razume. Imam 4 letnika doma, pa to niso več dojenčki, ki se ne bi zavedali sveta okoli sebe.

Je pa svet "po Uli" zadnja leta. Zadnjič je en otrok v šoli prodal drugemu otroku nekaj. Naslednji dan je stvar vzel nazaj, denarja pa ne prinesel. Ko sem mu razložila, kaj to pomeni, če nekomu nekaj prodaš, ap kaj pomeni denar izmenjat za stvar, pa pač vse v zvezi s tem, sem ga prosila, da denar vrne. NI ga vrnil dan, dva, tri... Mama je prinorela v šolo, da govorimo da je kriminalec, da je pa v resnici samo otrok, ki ne ve kaj dela, da je treba vse skup ignorirat in da kaj pa potem, če je stvar vzel in denar, kaj pa mu je drugi otrok to daluser posted image . Potem je čez nekaj časa otrok vzel neke igračke od drugega otroka. Za domov. Ni vrnil. Spet smo razliožili, kaj pomeni, če nekomu nekaj vzameš, pa da prosimo, da otroku razložijo te reči, da je dovolj star, da mora vedet, da se to ne dela. Pa je spet mati prinorela, da so otroci še tako majhni, da je to treba ignorirat, da ne smeš otroku reči, da je to kraja, ker to ni kraja....da otroci tega še ne razumejo pri teh letih,... in tako se to dogaja v šoli do kakega 9. razreda. Vmes so v predpuberteti, pa zato neumnosti počno, potem imajo starši za izgovor puberteto, V 7. jim že kapne, d ajih je otrok prerasel. KO imajo opravka s policijo, začno prosit, naj jim pomagamo. Ampak takrat jim tudi šola ne more več. Prepozno je. Vzrok so starši sistema Ula. Vsi imajo iste izpade, kako je treba z otrokom vse nežno in v rokavicah, medtem ko otroku dol visi, kako se mamica počuti ali sošolec lai kdorkoli že. Živijo za svoje užitke in če jim je užitek nekoga v p.m. pošiljat, ga pa. Če jim je užitek nekoga ustrahovat, ga pa. In tako do hudih posledic. Saj pravim. Lani smo enega otroka take sorte pokopali. POkopali! Jokala sem. Bil je fejst fant, smao vzgajan narobe. In ta hip mi je strahotno žal zate, ker ne zmoreš videt in upam in si zelo želim, da imaš doma po naravi prijazne, nežne in plašne otroke, ker samo tako bodo prišli skozi brez posledic. Srečno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?