|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Znižanje dohodka
24.12.2012 12:38:05   
lenca1
Ali morda katera ve, ali se znižanje dohodka ušpošteva pri uveljavljanju pravice do otroškega dodatka/subvencije vrtca?
Primer: družina je v letu 2011 prejemala za 30 odstotkov višje dohodke, kot v letu 2012 - pri oddaji vloge za leto 2013 pa se upoštevajo dohodki iz l.2011 (glede na to, da so dohodki družine v letu 2012 toliko nižji, me zanima ali bi bila taka pritožba sploh utemeljena/upravičena)?. Vem, da pri izračunu ne morejo še upoštevati dohodkov iz l.2012, ker za to leto iz uradnih evidenc še ne bo izdane dohodniske odločbe (kaj pa naknadna oddaja pritožbe z obrazložitvijo, da so se dohodki družine v lanskem letu znižali).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Znižanje dohodka
24.12.2012 13:59:15   
Paštetka
Ne, ne upoštevajo. Njihov odgovor: boste pa drugo leto manj plačevali vrtca oz. imeli več OD.

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Znižanje dohodka
24.12.2012 14:15:44   
lenca1
Hvala za odgovor-se mi je zdelo, da je tako user posted image . Še ena cvetka naše ljube države z uveljavitvijo ZUPJS (jih ne zanima kako bo družina z nižjimi dohodki plačevala za tri razrede višje odmerjeno plačilo vrtca, zaradi višjih doh. v predpreteklem letu).

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Znižanje dohodka
24.12.2012 14:30:15   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Ne, ne upoštevajo. Njihov odgovor: boste pa drugo leto manj plačevali vrtca oz. imeli več OD.



paštetka ima prav.

Jaz sem že pol leta brez službe in vsi vemo, koliko je nadomestilo na zavodu manjše od plače. Pri plači sem imela še izplačilo malice in prevoz, tako da če gledam na celoto, se mi ogromno pozna. Pa nisem mogla nič spreminjati. Šele ko bom dobila zadnje nadomestilo, bom lahko zaprosila za spremembo.

Ja taka je naša vrla država. Tisti, ki res rabimo denar od otroških dodatkov ali znižano plačilo vrtca, smo hitro odarjeni po hrbtu.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Znižanje dohodka
24.12.2012 15:41:58   
*bubi*
Žal je res tako.

Samo tole te popravljam:

IZVIRNO SPOROČILO: lenca1
Še ena cvetka naše ljube države z uveljavitvijo ZUPJS


Ni ZUPJS kriv, tako je bilo že nekaj let nazaj. Dokler je bilo nadomestilo iz zavoda, niso na novo preračunov delali.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Znižanje dohodka
28.12.2012 11:04:48   
TomazinUrska
Pozdravljene obupane mamice!


Tudi jaz sem ena izmed vas... po porodniškem dopustu sem ostala brez zaposlitve za nedoločen čas, kjer sem bila zaposlena 6 let.
Vrtca plačujemo 320€ in tudi se mi izguba zaposlitve ne upošteva za znižano plačilo vrtca, ker prejemam nadomestilo na Zavodu celih 350€. Kredita za gradnjo hiše plačujemo 700€, tukaj so še vse položnice in hrana... tako, da res ne vem kako bomo preživeli.
Ne razumem novega zakona kjer se ne upošteva izguba zaposlitve in s tem tudi zmanjšanje dohodka, vendar pa, če dobiš službo se pa takoj tekoče upošteva in s tem tudi ukinitev nadomestila. Višina vrtca (prav žalostno) pa se določa za nazaj, v nekaterih primerih tudi celo za dve leti nazaj... Res ne razumem, to je prav nečloveško!
Klicala sem na Ministrvo za delo kar so mi odgovorili, da se lahko pritožin na novo odločbo za znižsno plačilo vrtca, vendar najverjetneje ne bom nič dosegla...
Ali res ne moremo nič spremeniti, ker vse to je res nečloveško...?

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Znižanje dohodka
29.12.2012 23:42:37   
nananaja
Tudi po starem zakonu je bilo tako, da se ni delalo preračunov, dokler je trajalo nadomestilo.
Narediš lahko le to, da otroka izpišeš iz vrtca, dokler si brezposelna, in s tem precej zmanjšaš stroške družine. Za tako visok znesek ob ponovni zaposlitvi najbrž dobiš tudi privat varstvo, če ne dobiš takoj nazaj mesta v vrtcu. Je pa res, da ta rešitev mnogim družinam ni všeč.

(odgovor članu TomazinUrska)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.
Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?