|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zvit gleženj!
15.2.2010 7:31:39   
CUKRČEK
Ojlauser posted image

Včeraj sem si zopet zvila gleženj. Sem si ga že večkrat, zato le nerodno stopim in si ga spet. Res me ful boli, imam otečenega...
Zanima ne, kaj lahko naredim, da čimbolj omilim zadevo. Kakšne obkladke bi dajala gor, da bi kaj pomagalo.

lp


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zvit gleženj!
15.2.2010 7:36:26   
Sibil_
Kisove.
Pa namaži s kakšnim mazilom.
Upam, da bo čimprej ok.user posted image


_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zvit gleženj!
15.2.2010 7:53:09   
CUKRČEK
Tile kisovi obkladki mi ne sedejo najbolj, ker že od otroštva ne prenese kisa....raje trpim, kot pa kis okoli mene..bohnedaj na meniuser posted image

Zanima me, katera žauba bi pomagala. In kaj naj naredim,d a bi ta gleženj spet "popravila"....da ne bi bil tako občutljiv....da ga ne bi na vsakem malo napačnem koraku spet zvila??


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zvit gleženj!
15.2.2010 7:56:13   
hrchy
obkladki - ledeni, samo to pomaga takoj, ko si zvijes, mislim, da je zdaj ze malo pozno.

sem pa imela iste probleme kot ti, zvit glezenj vsakih par tednov. meni je pomagalo plavanje s plavutkami, da sem si okrepila tiste misice, ki skrbijo za glezenj.

_____________________________

if a man speaks his mind in a forest and no woman hears him, is he still wrong?

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zvit gleženj!
15.2.2010 7:58:07   
CUKRČEK
Ja, obkladki takoj niso bili sploh mogoč, ker sem bila na karnevalu takrat. Mi je bilo pa tako slabo od bolečine, da sem skoraj skup padla. No , kake vaje za gleženj rabim, ja. Evo, plavutke so že pameten predlog. 

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zvit gleženj!
15.2.2010 8:41:15   
Mana
Dokler je oteklina čimvečkrat hladiti lahko tudi z ledom vendar ne držat na mestu temveč rahlo polzeti po oteklem delu . Led lahko na hitro narediš( v jogurtov lonček vodo in notri eno palčko da potem lahko držiš ko se strdi). Kakih 10 min in to večkrat na dan. Mogoče obisk fizioterapevta , mogoče vsaj za posvet. In to dobrega fizioterapevta, mogoče takega , ki ima izkušnje s športnimi poškodbami.

lp

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zvit gleženj!
15.2.2010 10:22:16   
SaaS
Jaz tudi mislim, da vaje za gležen, da okrepiš mišice. Po moje bo to pomagalo, da se izogneš stalnim težavam.
Jaz sem imela pred leti take težave. Takrat sem se intenzivno ukvarjala s športom. Po nekem obdobju se je nehalo. Verjetno so se res okrepile mišice gležnja.

Zdaj ko imaš poškodovano pa mogoče res kakšni kisovi obkladki, ki jih očitno ne preneseš user posted image ... Pojdi v lekarno in vprašaj za kakšno kremo, ki jo vmasiraš v poškodovan sklep, če se prav spomnim je nek hepalpan ali hepan ali nekaj takega za take reči.

(odgovor članu Mana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zvit gleženj!
15.2.2010 10:32:56   
tlb
Pri gležnju: "RICE"

R= rest (počitek)
I= ice (led, hlajenje)
C= compression (pritisk-tj. namotaš ELASTIČNI povoj, da ti noga ne oteče tkao zelo, manj otekline, manj bolečine)
E= elevation (noga naj bo na višji podlagi, dvignjena, oteklina lažjesplahni)

Torej počivaj z nogo namotano v elastični povoj, ki jo vsake tolko oladi z ledom, tako, da drsiš preko gležnja, NE ledu namotat gor, boli....

Eni pa priporočajo kratico PRICE
P=PREVENTION (PREVENTIVA)
ampak lažje rečt kot naredi tako user posted image


Za ojačanje gležnja pa ti priporočam DOBREGA fizioterapevta, verjento boš morala it samoplačniško.
Ne vem, če ti smem priporočat, če je to reklama?????se opravičujem; ena kolegica je bla pri ZAvodu Arthron (so na internetu) samoplačniško (sicer ona po grdi poškodbi rame) in je delala s fizioterapevtko in je bila straaaašno zadovoljna in tudi na kontroli pri zdravniku v bolnici so bili presenečeni nad rezultati ( je rekratvina športnica in je dost sama delala, kot ji je ta fizioter. pokazala in ima danes "zdravi" obe rameni, nobenih posledic. Na tisti fizioterapiji preko napotnice pa se ji je zdelo, da se niso preveč "zavzeli". ja , kaj češ, ko gre za dinarčke, se verjetno obe strani bolj zavzameta user posted image )

Čim varnejšo hojo ti želim ;)

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
15.2.2010 14:49:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tlb)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zvit gleženj!
16.2.2010 20:37:14   
bubu_bibi
IZVIRNO SPOROČILO: tlb

Pri gležnju: "RICE"

R= rest (počitek)
I= ice (led, hlajenje)
C= compression (pritisk-tj. namotaš ELASTIČNI povoj, da ti noga ne oteče tkao zelo, manj otekline, manj bolečine)
E= elevation (noga naj bo na višji podlagi, dvignjena, oteklina lažjesplahni)

Torej počivaj z nogo namotano v elastični povoj, ki jo vsake tolko oladi z ledom, tako, da drsiš preko gležnja, NE ledu namotat gor, boli....

Eni pa priporočajo kratico PRICE
P=PREVENTION (PREVENTIVA)
ampak lažje rečt kot naredi tako user posted image




Ja, RICE bo držalo! Hladiš lahko tudi tako, da naš nogo (za 10-15 minut) v hladno vodo, čeprav nekateri po več kot 48 urah od poškodbe priporočajo toplo - odvisno tudi, kaj ti bolj odgovarja. Pa PREDEN začneš vaje, si geženj pozdravi (naj oteklina izgine), sicer ga boš še dodatno razdražila.
Počasi!

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zvit gleženj!
13.6.2010 7:12:32   
Felicita
izkoristim staro temo - učerej padla po stopnicah, zvila gleženj. zadeva je kljub obkladkom in mazanju otekla da ni za nikamor. je pa samo otečeno, ne pa tudi modro ali drugače čudno. boli na otip in če stopim na nogo.

se mi sploh splača ju3 k zdravniku (ker za urgenco tole pomoje pač ni), al mi bo povedu to kar že vem - počivat, hladit, ...?


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zvit gleženj!
16.6.2010 18:40:11   
zvezdica_1
meni pomaga ketonal gel. ampak če te fejst boli, povej v lekarni, da ti dajo tistega z višjim sredstvom proti bolečinam.... imajo pa tudi naklofen gel z enakimi učinki.....v različnih koncentracijah. drugače pa drugo kot počitek ni

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zvit gleženj!
16.6.2010 20:03:56   
luan
Uf ja, to ima moj gospod vsaj trikrat na leto(poklicna deformacija).In ima od teh neprestanih zvinov že popolnoma sf**ane vezi, tako da ko bo zaključil športno kariero bo moral iti na operacijo.Ja takrat mažemo s Ketonalom ali Naklofenom, Hepanom gor dajemo raznorazne zeliščne obkladke(kar je pač takrat aktualno v klubu) in ko ne počiva mu zbandažiram gleženj, da je bolj stabilen.
Ko je bilo pa že res hudo pa je pristal tudi na ukrepe bolj alternativne naraveuser posted image .

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zvit gleženj!
17.6.2010 14:23:17   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: luan

Uf ja, to ima moj gospod vsaj trikrat na leto(poklicna deformacija).In ima od teh neprestanih zvinov že popolnoma sf**ane vezi, tako da ko bo zaključil športno kariero bo moral iti na operacijo.Ja takrat mažemo s Ketonalom ali Naklofenom, Hepanom gor dajemo raznorazne zeliščne obkladke(kar je pač takrat aktualno v klubu) in ko ne počiva mu zbandažiram gleženj, da je bolj stabilen.
Ko je bilo pa že res hudo pa je pristal tudi na ukrepe bolj alternativne naraveuser posted image .


mja, zelišča - jest sm se mazala z arnikino kremo, ki je menda zakon za take zadeve... pa se mi je po dveh dneh tak izpuščaj spustu, da mi je še od tega noga otekla in sm dobila tako alergično reakcijo da sm bla cela čist fertik user posted image tko da sm šla nazaj h kemiji (ketonalu), pa elastični povoj mam gor večino časa - če drugega ne, me opozori kdaj morm it počivat, ker se mi na robovih dela 'klobasica' (oteklina)user posted image sicer se pa zdej pridno masiram da oteklina vsaj približno gre, poskusim velik počivat, pa počas bom začela na suho razgibavat zadevo.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?