|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   a res sam js kompliciram
30.9.2007 15:48:54   
Sandra*
Moj dec je dons tamavga v samem bodiju in hlačah po 14 dneh vročine, pljučnice in unetga ušesa nesu ven in ko sm mu pršla reč nj mu da gor saj jopo pa trak na ušesa, sem bla največja pošast tega sveta.

Matr tok sm razkurjena, cev tedn sm ga vozila po dvakat na dan k dohtarju na inhalacije, ustajala ponoč, on pa pol tkole matr... in pol ...ma tok sm slabe volje.

Zj sta šla pa dol k tašči k ma na obisku mojga dedka pa babico,ampak o tem drugič...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: a res sam js kompliciram
30.9.2007 15:56:37   
total
Jopico tanjšo bi jaz dala gor,sam brez traka.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: a res sam js kompliciram
30.9.2007 16:02:01   
natasaom
jest bi še glavo odšraufalauser posted image user posted image ..mene bi tud to razpizdil

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: a res sam js kompliciram
30.9.2007 16:04:23   
Sandra*
Tok sm razkurjena, da bi bla bol že težko, pa sj ne rečm da je mraz zuni, pa itak ga že ceu dopoldne prosim naj ga pelje ven, ampak če ne bi bil zdele 14 dni res tok bolan!

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: a res sam js kompliciram
30.9.2007 18:42:06   
kajalin*
Tud js bi mu še neki tankega oblekla čez bodi,traka pa sigurno ne.moja hčerkica ima trak al pa kapo,ko je zunaj minus,pa še niti angine ni imela v treh letih.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: a res sam js kompliciram
30.9.2007 18:49:54   
dory
no pri nas pa ocitno ful kompliciram,ker mu dajem odkar je v vrtcu in temu primerno bolah, da mu dajem gor vedno trak...ker pac vem, da en vetric iz vogla, v takem stanju kot je, pomeni takoj vnetje uses....tko da moj ima jopico + trak...pac, pred dvemi tedni je bil bolan, zej sicer vrocine nima, je pa ves bogi se,tko da rajs pazim in ne cakam sam na minus :)

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: a res sam js kompliciram
30.9.2007 18:57:38   
eva1
Ja čist odvisno kdaj je šel ven, al je blo sonce oz. od vremenskih razmer-jaz sem šla zjutraj ven(cca.10h) pa je blo še kr ornk mraz pa sem oba kr dobro oblekla pa trak/rutko na glavo dala_popoldan pa sta bila v hlačah in majčki brez trakov...

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: a res sam js kompliciram
30.9.2007 19:03:15   
Anonimen
ja js bi ji dala eno bombažno jopo pa trek definitivno. klinc če je olk bolan bil ga ni treba pol kr vržt ven napol nazga.

(odgovor članu Sandra*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: a res sam js kompliciram
30.9.2007 19:05:39   
Enolla
ČIsto odvisno ob katerem delu dneva je to bilo. Pa bodi je imel dolg ali katek rokav, je pihalo.
Moj še ni imel traku v svojem življenju - če pa sem mu lani dala kapo pozimi se je pri njegovih 8 m in + tolko časa trudil, da jo je snel. In nisem opazila povečanega pojava bolezni.

A, dodajam (pa kje sem jaz prebrala, da ga je v avto nesel) - eno jopico na vrh bi bilo dobro, da bi imel, ja

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: a res sam js kompliciram
30.9.2007 19:06:04   
Maxica
Ne, jaz sem glede tega tudi precej tečna in pač kompliciram. Imam raje preventivo, kot kurativo, no.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: a res sam js kompliciram
30.9.2007 19:09:00   
FANTEK1
samo za informacijo...
bolje je da otroka malo zebe, kot da mu je prevroce...

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: a res sam js kompliciram
30.9.2007 19:11:13   
Anonimen
ja men je ok da je zdrav otrok tut raj mal premal oblečen k da švica, ampak po 14 dnevni bolezni je pa druga pesem! user posted image

(odgovor članu FANTEK1)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: a res sam js kompliciram
30.9.2007 19:41:36   
Lianna
Vnetja ušes se ne dobi od traka, tako da kompliciraš. Trak in kapa se dasta na glavo, če je mrzlo, da otroka ne zebe v ušesa. Bolj ko pretiravate večkrat so otroci bolni. Vprašajte pediatrinjo kaj si misli o tem, da otroci nosijo trak kr tko mal za hec itd.

Glede na to, da je imel pljučnico in vročino bi mu oblekla še tanko jopico oz. puloverček. Brez traku seveda. Ker vnetja ni dobil zaradi vetra..itd. Vnetje ušes povzročajo večinoma virusi in bakterije. In otrok bi ga dobil tudi če bi nosil trak.



< Sporočilo je popravil Lianna -- 30.9.2007 19:43:00 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: a res sam js kompliciram
30.9.2007 19:44:08   
lukec
Kar se tiče oblačil ga tud jaz že kar večslojno oblačim (zjutraj): majčka s kratkimi, z dolgimi in jakna popoldan na sončku pa je le v tanki majčki s dolgimi rokavi, traka na glavo mu pa še nekaj časa ne bom dajala, ker so potem ušeski še bolj občutljivi.
Če je bil bolan in to s pljučnico, je pa seveda normalno, da te skrbi, če mu ni prehladno.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: a res sam js kompliciram
30.9.2007 19:59:40   
maja1488
Hm, odvisno, kdaj sta bla zunaj. Jaz sem bila od 11 do 16, pa je bla tamala v bodiju in tanki majčki in je zakuhala. Je bla čisto potna in mokra.  Je pa že boljše, če bi jo malce zeblo kot pa tako.
Kar se tiče vnetja ušes, je pa priporočljivo, da se traku ne nosi.  V toplem se bakterije in virusi še raje množijo. Če že, naj bi se dalo nekaj lahkega bombažnega, pa še to dokler vnetje traja. Potem pa ne.

Jaz bi tako nardila.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: a res sam js kompliciram
1.10.2007 0:07:50   
Allia
IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

Vnetja ušes se ne dobi od traka, tako da kompliciraš. Trak in kapa se dasta na glavo, če je mrzlo, da otroka ne zebe v ušesa. Bolj ko pretiravate večkrat so otroci bolni. Vprašajte pediatrinjo kaj si misli o tem, da otroci nosijo trak kr tko mal za hec itd.

Glede na to, da je imel pljučnico in vročino bi mu oblekla še tanko jopico oz. puloverček. Brez traku seveda. Ker vnetja ni dobil zaradi vetra..itd. Vnetje ušes povzročajo večinoma virusi in bakterije. In otrok bi ga dobil tudi če bi nosil trak.



Se strinjam z Lianno.Jaz tudi dam trak oz. kapo le pozimi.Meni je pediatrinja rekla točno to, kar je Lianna napisala in da bo otrok tako kot ga bomo navadili.Če bo imel kapo za vsak majhen vetrič, bo naslednjič brez nje res lahko zbolel.Mi smo bili v 1,5 letu le 2x prehlajeni, pa še to se je nalezla na telovadbi za dojenčke.Upam, da bo vedno tako zdrava.
Soseda pa jim daje vedno kape na glavo in so stalno bolni.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: a res sam js kompliciram
1.10.2007 19:08:21   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

Vnetja ušes se ne dobi od traka, tako da kompliciraš. Trak in kapa se dasta na glavo, če je mrzlo, da otroka ne zebe v ušesa. Bolj ko pretiravate večkrat so otroci bolni. Vprašajte pediatrinjo kaj si misli o tem, da otroci nosijo trak kr tko mal za hec itd.

Glede na to, da je imel pljučnico in vročino bi mu oblekla še tanko jopico oz. puloverček. Brez traku seveda. Ker vnetja ni dobil zaradi vetra..itd. Vnetje ušes povzročajo večinoma virusi in bakterije. In otrok bi ga dobil tudi če bi nosil trak.




no meni je glede na stanje pediatrinja svetovala trak,ker zarad tega poleg vsega ne svica...tko da... mam rajs preventivo kot kurativo....in ce mi kdo rece da kompliciram, se pozvizgam...itak vsak za svojga otroka najboljs ve, tega se pa tud v knjigah ne da prebratuser posted image

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: a res sam js kompliciram
1.10.2007 19:10:36   
dory
no pa da se dodam,ker je tukaj veliko pametnih :)...meni je ze bedno,ko mi ktera rece, jst dam svojemu otroku zabe gor samo takrat,ko je zima....mja...mene ne briga letni cas, pac pa se oziram striktno na temperature...ce je 5 stopinj avgusta bodo pac zabe gor avtusta...kot tudi ce bo 20stopinj januarja, se bomo oblekli temu primerno...zal se narava spreminja in je ni vec ozkogledo za gledatuser posted image

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: a res sam js kompliciram
1.10.2007 20:13:51   
viv_
Ne pretiravat z oblačenjem. Pol pa zašvica, pa mal popiha, je pa prehlad tuki! Pri 20 stopinjah pa res ne dajat traku gor pa ne vem česa še.

Meni je najbolj smešno, ko vidiš otroka s kapo, pa v jakni, pa žabah, pa žametkah, mama pa zraven kratka rokava pa kapri hlače.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: a res sam js kompliciram
1.10.2007 20:22:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

Vnetja ušes se ne dobi od traka, tako da kompliciraš. Trak in kapa se dasta na glavo, če je mrzlo, da otroka ne zebe v ušesa. Bolj ko pretiravate večkrat so otroci bolni. Vprašajte pediatrinjo kaj si misli o tem, da otroci nosijo trak kr tko mal za hec itd.

Glede na to, da je imel pljučnico in vročino bi mu oblekla še tanko jopico oz. puloverček. Brez traku seveda. Ker vnetja ni dobil zaradi vetra..itd. Vnetje ušes povzročajo večinoma virusi in bakterije. In otrok bi ga dobil tudi če bi nosil trak.




S temle se pa več kot strinjam. In res je malo...hecno, če ne že čudno v teh dneh videti otroke s trakovi pa kapami na glavah. Res čudnouser posted image

(odgovor članu Lianna)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: a res sam js kompliciram
1.10.2007 20:24:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: teja.

no pa da se dodam,ker je tukaj veliko pametnih :)...meni je ze bedno,ko mi ktera rece, jst dam svojemu otroku zabe gor samo takrat,ko je zima....mja...mene ne briga letni cas, pac pa se oziram striktno na temperature...ce je 5 stopinj avgusta bodo pac zabe gor avtusta...kot tudi ce bo 20stopinj januarja, se bomo oblekli temu primerno...zal se narava spreminja in je ni vec ozkogledo za gledatuser posted image


Vse to je res, moja stara mama (VOlga) je vedno rekla, da se je treba oblačit po vremenu in ne po letnih časih. Samo žabe pri petih stopinjah je pa malo pšreveč za moje pojme. Pa občutljiv otrok ali ne, nekoč se bo moral navaditi, da ne bo zadekan kot medved. Ne leti samo nate, teja, ampak tebe sem pač citirala, se opravičujem.

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: a res sam js kompliciram
2.10.2007 8:17:25   
Nika v službi
Dala bi gor kakšno jopico, ampak BREZ traku. Kot so že ostale napisale, trak ne bo preprečil vnetja ušesa.

Tudi meni je malce mimo, ko vidim že sedaj otroke v trakovih, kapah.... Mi pokrivalo nosimo, če je res zelo mrzlo ali če ekstremno močno piha - da je ne zebe v glavo oz. v ušesa.

Se absolutno strinjam, da se je treba oblačit po vremenu, ampak vedno je bolje, da malenkost manj kot preveč. Žabice pri nas pridejo na vrsto, ko je minus, sedaj jih oblečem le, če ima zjutraj za v vrtec krilo ali oblekico, pod hlačami pa še ne in upam, da še precej časa ne. Saj tudi sama ne nosim najlonk ali debelejših žab pod hlačami! Pravzaprav jih nosim samo, kadar je res ekstremno mrzlo, torej uporabljam enako prakso za svojo 2-letnico.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: a res sam js kompliciram
2.10.2007 8:52:24   
pupika
Kaj poleti ko je zunaj zelo vroče imajo vaši otroci kar gole glave. Jaz dam svojemu tudi v največji vročini ko zelo pripeka sonce klobuček na glavo, kajti je lahko zelo nevarno če mu v glavo sije tisto močno sonce. Je ravno zadnjič med. sestra rekla,da premalo pazimo na sonce, ker je zelo nevarno za otroke, moji nečaki so imeli klobučke poleti do 5 let, pa niso nič kaj bolj bolni. Dam pa tudi jaz mojmu pri 5 stopinjah žabe gor, pa šumfke zraven v vrtec, če mu bo vroče, da ga preopblečejo.

Vsaka pozna svojega otroka najboljše in ve kaj mu škodi in kaj koristi, tako, da eni so bolj občutljivi, drugi manj. 

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: a res sam js kompliciram
2.10.2007 10:30:00   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: pupika

Kaj poleti ko je zunaj zelo vroče imajo vaši otroci kar gole glave.


Ja, ker ne zdrži nič na glavi. Pri ta veliki še, pri tamali ni šans. Ko se kopava, ji dam kapuco gor, pa živčnega faše. Me je prav strah, kaj bo, ko bo treba kapo nosit.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: a res sam js kompliciram
2.10.2007 12:54:04   
Nika v službi
Poleti, če je na direktnem, močnem soncu, ima na glavi klobuček. Mi pa ni jasno, kaj ima to veze s pokrivali pozimi? Direktne povezave ne vidim.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?