|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   a ste za uniforme?
30.8.2013 13:30:00   
*miska.mcc*
http://www.24ur.com/novice/slovenija/novosti-predvsem-za-osnovnosolce-bo-med-njimi-tudi-uniforma.html
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 14:07:43   
mateyka
I like it in - končno. tok me moti ta elitizem in obsedenost z blagovnimi znamkami ter kdo ma boljše firme..

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 14:15:31   
nyna84
Načeloma sem za uniforme (da pač niso tako vidne razlike v statusih).

Ampak me skrbi, da bi na koncu dali za kompletno uniformo več kot za normalna oblačila. Oblačila vsaj lahko ima za povsod, uniformo pa samo za šolo.
Računaj da rabijo vse vsaj po 2 komada, pa zimsko in letno uniformo ... Se nabere, če pomisliš.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 14:48:11   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

I like it in - končno. tok me moti ta elitizem in obsedenost z blagovnimi znamkami ter kdo ma boljše firme..


Podpis.

Če pa gledam iz vidika mojega otroka, ki je gibalno oviran, sem pa v dilemi. Ker se najlažje premika v mehkih oblačilih (trenirka oz. bombažne hlače, z vrvico v pasu,...). Potem čisto preproste T-shirt majčke, brez gumbov. Ne vemuser posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 14:49:35   
Klarita

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Načeloma sem za uniforme (da pač niso tako vidne razlike v statusih).

Ampak me skrbi, da bi na koncu dali za kompletno uniformo več kot za normalna oblačila. Oblačila vsaj lahko ima za povsod, uniformo pa samo za šolo.
Računaj da rabijo vse vsaj po 2 komada, pa zimsko in letno uniformo ... Se nabere, če pomisliš.


Se podpišem, če bi pa država v glavnem plačala uniforme (kar pa ne bo, niti slučajno) pa bi bila absolutno za.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 15:05:59   
Vijoličarka
Mešani občutki.

Po svoje je fino, da bi otroci imeli uniforme in torej ne bi bilo izstopanja v oblačenju, po drugi strani to pomeni finančno breme, ali za starše ali za državni proračun, ki si, kot že vrabci čivkajo, ne more in ne sme privoščiti dodatnih izdatkov.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 15:09:14   
respect
Mene ne moti nobena obsedenost z firmami ,mi je čisto vseeno.In mojemu otroku tudi.
Uniforme ne bi rešile nič.Saj se točno ve kdo je iz kje doma in ne vem še kaj.
Rešilo se bo samo takrat,ko bodo starši znali otroke vzgajati in ne prej.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 15:22:29   
Anonimen
Po eni strani sem za ... če nič drugega vsaj nebi bilo treba zjutraj razmišljat v kaj mulca oblečt ... ekstra ekstra višji strošek pač nebi bil, ker že zdaj mora imet otrok tolk več hlač, majic ker se v šoli umaže/prepoti itd. ... pač potem bi par teh hlač/majic nadomestila uniforma ... ok recimo, da bi šlo skoz ... kar se pa zmanjševanje razslojevanja tiče pa pomoje nebi bilo bistvenih razlik ... se dajo dobit torbe za 20 pa za 120€, pa potem kuliji za 3 pa za 30€ pa doma spletene zapestnice iz garna pa zlate zapestnice za ****€ ... skratka iz 100m se res nebi vedelo kdo je bolj pri denarju in kdo ne, od blizu bi bilo pa isto ... pač moje mnenje ...

< Sporočilo je popravil Otika -- 30.8.2013 15:25:08 >

(odgovor članu respect)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 15:26:59   
LuLu
Mene ne motijo uniforme in še dvomim, da bi naši Slovenci znali lepe narediti user posted image  kakšne zele, kot je zelena Slovenija...

Eh, ok... nisem za njih, sama ne vidim potrebe po uniformah, ne motijo me znamke otroških oblačil, tudi otroka tako vzgajam, da jih naj ne moti. Imela bosta in drag kos oblačila in najcenejši, rabljeni... želim, da bo tudi njima vseeno kaj otroci nosijo in kaj si drugi mislijo o njunih oblačilih.

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 15:38:48   
Dashenka
Jaz pa sem absolutno proti. Gre za arhaičen in butast predlog v času kislih kumaric.

Socialno razslojevanje se manifestira še najmanj pri oblačenju.

Resnični problemi današnjega časa so drugje, ne pa v H&M cunjah in Allstarkah.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
30.8.2013 16:08:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nyna84)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
30.8.2013 16:10:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu respect)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 16:14:46   
patrino
Tudi jaz sem podobnega mnenja kot Otika, Respect in ostali. Tisti, ki jim veliko pomenijo firme in ki v tem smislu vzgajajo otroke, ne bodo zaradi uniform postali manj hohštaplarski. Med drugim, so tu tudi šolske potrebščine, kjer se tudi ne malokrat pozna, kako globok žep imajo starši. Mene v bistvu te uniforme bolj motijo, kot bi mi bile všeč. Predvsem zaradi tega, ker hočejo vse otroke, pa čeprav so individumi, na silo vkalupit in na videz prikriti razlike. Mislim, da so se tolerance in človečnosti, ter odpravljanja takšnih in drugačnih razlik med posamezniki, lotili na napačnem koncu. Potrebno bi bilo marsikaj spremeniti v glavah- pa v prvi vrsti starševskih- , otrok, šele nato je treba poskrbeti za fasado. In v končni fazi, bi potem morali nositi uniforme tudi učitelji, saj so tudi oni zelo različno in marsikdaj neprimerno oblečeni. Če je nek red, potem naj bo za vse. Tudi učitelji so nekateri prav neverjetno mahnjeni na firme in znamke. Kolegica je pravila, da se je mali prijokal prejšnje leto domov, ker se mu je na športnem dnevu na drsalkah zlomila" klipsna". Pravzaprav mu jo je zlomila učiteljica, ki je na silo vlekla klipsno skupaj in jo postrani zapela. Ko ji je zlomljena ostala v roki, je bedasto rekla: " Vidiš, ko kupujete takšno pocenšno ala Hofer, namesto. da bi malo več reskirali..." Drsalke so bile kupljene v normalni športni trgovini in bile drage skoraj tako kot Grafove hokejske. Pa to sploh ni važno. Ženska je otroku uničila drsalke, ga dajala v nič s svojim komentarjem in se mu niti pod razno ni opravičila. Otroku ni bilo mar kakšne znamke so bile drsalke, temveč le to, da jih je dobil, ker si jih je želel.
Tako da , uniforme bi koristile le tistim, ki bi z njihovo prodajo služili...Ostali pa ne bi imeli od njih nič pametnega...

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
30.8.2013 16:24:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 17:28:16   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Pravzaprav sem proti.

Proti ne zaradi uniform samih, ampak zaradi tega, ker samo prikrijejo osnovni problem, to je razlikovanje na podlagi premoženja tu lahko stvari spremeni le vzgoja v duhu enakovrednosti in enakopravnosti in da materialne preskrbljenost in dobrine še zdaleč ne določajo vrednosti človeka.

Enako kot v ZDA alkoholne pijače dajejo v rjave vrečke, da se ne vidi, kaj je notri, pa vsi vemo, da tam ni voda ali sok ali enako kot je ena stranka v Ljubljani hotela uvesti horo legalis za mladoletne, da ne bi popivali po ulicah. Bi pa v kleteh, podstrešjih,... pač osnovni problem ni naslovljen, je pa skrit pred očmi, kar še ne pomeni, da ga kar naenkrat ni več.



podpis !
in dodajam: ziher kdo od predlagateljev ima kakega žlahtnika ,prijatelja,..propadlega tekstilca, ki mu je treba mastno plačano delo najt! user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 18:09:15   
TomTaylor
jz sem proti - spet bo neko podjetje z dobrimi vezami na mastno služilo s temi uniformami....In otroci bodo v šolo še vedno nosili svoje iPhone, iPade, slušalke za 130 evrov, torbe za 200 evrov......Brezveze.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 18:16:49   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Pravzaprav sem proti.

Proti ne zaradi uniform samih, ampak zaradi tega, ker samo prikrijejo osnovni problem, to je razlikovanje na podlagi premoženja tu lahko stvari spremeni le vzgoja v duhu enakovrednosti in enakopravnosti in da materialne preskrbljenost in dobrine še zdaleč ne določajo vrednosti človeka.


meni se pa zdi čisto zdravo, da se "bogati" otroci vsake toliko oblečejo enako kot "revni". nič ne škodi karakterju. niti ne škodi, da ga oblikuje tudi družba sama s kakim zgledom, ne samo starši (kot je omenjala respect, da če starši vzgajajo, je dovolj).

Enako kot v ZDA alkoholne pijače dajejo v rjave vrečke, da se ne vidi, kaj je notri, pa vsi vemo, da tam ni voda ali sok ali enako kot je ena stranka v Ljubljani hotela uvesti horo legalis za mladoletne, da ne bi popivali po ulicah. Bi pa v kleteh, podstrešjih,... pač osnovni problem ni naslovljen, je pa skrit pred očmi, kar še ne pomeni, da ga kar naenkrat ni več.


po tej logiki bi lahko dovolili svobodno scati in srati po ulicah, ker to itak ne bo odpravilo problema scanja in sranja pijancev v podhodu. v srednjem evku recimo ni bilo preprovedi. so kar metali fekalije skozi okno na cesto. me zanima zakaj zdaj prepoved, če ne odpravi problema.. saj bi bilo pač dovolj samo vedet, kaj je prav in bi kar vsi kar sami od sebe nehali?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 30.8.2013 18:18:32 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 18:21:52   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
jz sem proti - spet bo neko podjetje z dobrimi vezami na mastno služilo s temi uniformami....In otroci bodo v šolo še vedno nosili svoje iPhone, iPade, slušalke za 130 evrov, torbe za 200 evrov......Brezveze.


edino to je keč.
objavit standarde in kroje za uniforme in potem jih lahko kupiš, daš sešit, naročiš bilokje. tako mora bit.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
30.8.2013 18:39:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 18:42:01   
Dashenka

Naredili so wc-je in kanalizacijo :-), niso samo prekrili ceste z novo plastjo enobarvnega in enotnega peska :-).


PODPISuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 19:04:51   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
jz sem proti - spet bo neko podjetje z dobrimi vezami na mastno služilo s temi uniformami....In otroci bodo v šolo še vedno nosili svoje iPhone, iPade, slušalke za 130 evrov, torbe za 200 evrov......Brezveze.


edino to je keč.
objavit standarde in kroje za uniforme in potem jih lahko kupiš, daš sešit, naročiš bilokje. tako mora bit.



Mogoče pa so ga mislili dati Aha Muri, ki ima finanče probleme.....in bi ji država dala en posel več....

Drugače pa nisem za uniforme....iz preprostega razloga......uniforme bodo za marsikoga predrage......otroci hitro rastejo in potrebno je kupiti zimsko in poletno uniformo (ne vem kako je z jesenskimi in spomladnimi)....to pomeni vsaj 4 uniforme na leto......in naslednje leto spet znova, ker uniforme otrok preraste.......to ni tak majhen zalogaj, še posebej, če upoštevamo, da je marsikomu težko dati 100 eurov že za otroške potrebščine......in precej otrok zdaj nosi tudi v šolo tudi že nošena oblačila.....

Uniformiranost pa ne bo odpravila razslojevanja......ker že pred vrcem se začne "iskanje prijateljev svojemu otroku"....kjer starš išče družbo za otroka oz. otroke tistih staršev, ki so "mu enakovredni"....in ker je že Ljubljana selo za te snobovske zadeve, je še večje selo zato Murska Sobota ali Celje, kjer se vsi med seboj poznamo.....in mnogo staršev meni, da ni vsaka družba dobra za njegovega sončeka.....

Meni se uniforme zdijo brezvezne....na prvi pogled se res vidi, da bodo kao odpravile razslojevanje......vendar, ko malo razčleniš vidiš, da je so verjetno nepotreben strošek (ker za marsikoga, ki sedaj uporablja nošena oblačila, bodo dejansko velik strošek)......

in glede na to, da ima pri nas vsaka šola že svoje delovne zvezke, da založbe mastno služijo, imam na sumu, da si bo še vsaka šola potem omislila čez čas še svojo uniformo, da bo lokalno šiviljsko podjetje ali prijateljevo podjetje služilo.......da ne omenjam pametovanje staršev, ko bi bile uniforme izbrane....kako kroj ni dober, kako material ni dober, kako ne paše uniforma na otroško telo ipd.......



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 19:07:13   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Naredili so wc-je in kanalizacijo :-), niso samo prekrili ceste z novo plastjo enobarvnega in enotnega peska :-).


ja, so. že leta 4000bc v mohenđo daru. samo le zakaj imamo potem vedno še prepoved? po tvoji logiki nima efekta.

Se povsem strinjam s tabo glede elitizma in blagovnih znamk, samo mislim, da je pot do cilja malce daljša in bolj kompleksna kot samo uniforme,


jaz nisem nikjer trdila, da bodo samo (če otroci oblečejo) uniforme prinesle (njim, nam ali vsem) duhovno razsvetljenje.
in če je stvar bolj kompleksna (celo povezana in stvari se prepletajo med sabo), ti lahko povem zakaj so prepovedi. ne za razsvetljene ampak za une, ki tam še niso. saj veš, da jih rasvetljenec (itak) ne rabi. samo kdo pa? tisti, ki (še) ni zrel na tistih področjih (ki jih prepoved zajema). ker pustit enega pijanca, da ti vsak dan ulico posvinja z brehom in fekalijami, tudi ne bo prineslo rasvetlenja pijancu.
in recimo, a "zgledi vlečejo" pa tukaj naekrat ne velja več? tudi družbene norme so lahko zgled ljudem. a nismo ravno na eni drugi temi tukaj omenjal (ronja afaik), da so analize pokazale, da če vodstvo krade, več kradejo tud delavci in če je vodstvo etično in pošteno, da je več delavcev takih? zakaj pa ne bi bil to lep javni zgled (nek začetek, ker nekje se mora začet) za to, da se ne podpira ta neumnost s firmami v šolah?
pa neki ne razumem; tebi se zdi to, da če prepoveš mladoletnikom javno pitje, da ne rešijo problema; ne zdi se ti pa da, če bi ga javno dovolili, da ga na nek način podpirajo in omogočajo? I dont get it..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 30.8.2013 19:10:07 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 19:20:43   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

in glede na to, da ima pri nas vsaka šola že svoje delovne zvezke, da založbe mastno služijo, imam na sumu, da si bo še vsaka šola potem omislila čez čas še svojo uniformo, da bo lokalno šiviljsko podjetje ali prijateljevo podjetje služilo.......da ne omenjam pametovanje staršev, ko bi bile uniforme izbrane....kako kroj ni dober, kako material ni dober, kako ne paše uniforma na otroško telo ipd.......



... in uniforme za 1. razred (rumeni ovratnik) in drugačne za 2. razred (oranžni ovratnik) itd, kar me pri nas ne bi presenetilo. In otroku, ki bo mu prav uniforma prejšnjega šolskega leta bo moral septembra novo nabaviti... starši bodo še jezni, ker ne ponavlja razreda user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
30.8.2013 19:45:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: a ste za uniforme?
30.8.2013 21:06:14   
nananaja
Sem mnenja, da slovenci nismo narod, kjer bi bile uniforme v šolah pametna ideja.

Danes imamo obvezno malico za učence, potem pa prihaja do tega, da nekateri ne plačujejo malice, ker menda tega finančno ne zmorejo, potem pa se ljudje kregajo, ali so ti ljudje ubogi in jih je treba ujčkat, ali pa so le malomarni, imajo denar za drugo, le za nujno ne... Ker ne verjamem, da bi bile uniforme v cenovnem rangu najcenejših oblačil, kaj šele nakupov iz druge roke, se mi poraja vprašanje, če bo ta obvezna uniforma nova socialna pravica, o kateri se bomo spet lahko razpravljali, kdo je do nje upravičen.

Uniforme se meni zdijo smiselne v sistemu, kjer so uveljavljene tudi privatne šole, kjer se starši lahko odločajo, kam vpišejo otroka. Gre za pripadnost šoli. Pri nas pa imajo šole določen šolski okoliš, privat osnovnih šol pa v celi državi za prste ene roke.

Itak bi se potem skregali, kaj je uniforma, ali je to klasična obleka, za dekleta s krilom... ali je to lahko ena posebna majica, pulover, hlače ali kavbojke... Skratka imam cel kup pomislekov.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?