|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 7:39:41   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Frodouser posted image , ja, take pa res še nisem videla, ne učiteljice ne nobene ženske tako oblečene, če sem čisto iskrena.
No, pri ekstremih v učiteljskem poklicu bi znal bit problem za mlade fante, da bi se težko skoncentrirali, ker imajo že tako nivo testosterona tako visok, da ne rabijo ne vem kakih dražljajev, da jim misli drugam zajadrajo... Tako da za učiteljice je mogoče fajn, da niso glih preveč seksi... Ampak to naj bi vsaka sama nekak čutila, če hoče dobro učit, saj verjetno vidijo, če vsi zjajo v njeno premoženje namesto v zvezke...


Enako motece za ucitelja, da pred seboj ima prsato mladenko - bolj kot ne razgaljeno, ali uciteljici misicastega fanta pri 17., ki je manj ali vec obnazen....
Ne ucitelji, ne profesorji, ne ucenci in ucenke ne hodijo v solo, da bi se slogovno izrazali, temvec, da opravijo svoje delo - poucujejo ali se ucijo. Neprimerna oblacila so moteca in motijo ucni proces.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 9:47:48   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

No, moja ta srednja hčerka me je pa par dni nazaj vprašala, če bo tudi ona kdaj imela šolsko uniformo. Pravi, da si jo želi.

No, je pa res, da gleda Mia in jaz al kaj je že ... saj imajo tam res fletkane uniforme, ni kaj user posted image

Tisti, ki so gledali Rebelde, bi jo najbrž tudi imeli. user posted image
Čeprav se tam v bistvu vidi, kako lahko srednješolci tudi z uniformo vseeno nekako pokažejo svoj stil (način nošenja, frizura,...)

Btw, naša 4.-šolka je že zelo delikatna pri oblačenju. Roza in podobno je out. Izbrala si je modro šolsko torbo, za v šolo hoče imet kavbojke in temne fensi majice, kupila si je usnjeno zapesnico, črne teniske ... Se mi po eni strani zdi, kot da je čez poletje odrasla. Ker sva se še spomladi kregali, zakaj ne sme v šolo v čipkastem krilu, ki smo ji ga kupili za obhajilo. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 10:13:20   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Saj zato sem pa vprašala, ker mi ni jasno kdaj so v Sloveniji bile......skuštrana je prej napisala, da so letniki 1971 na Hrvaškem še nosili uniforme v šolah......v Sloveniji jih letniki 1971 sigurno niso nosili.....



Letniki 65, 66, 67 so jih zagotovo nosili.... je bilo pa odvisno od ucitelja ali je tezil, da je treba ali je skozi prste pogledal... uradno so pa bile predpisane.


Očitno so pri nas učitelji in ravnatelji bolj skozi prste pogledovali, ker tudi letniki 66 niso nosili uniform......


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 10:23:30   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Saj zato sem pa vprašala, ker mi ni jasno kdaj so v Sloveniji bile......skuštrana je prej napisala, da so letniki 1971 na Hrvaškem še nosili uniforme v šolah......v Sloveniji jih letniki 1971 sigurno niso nosili.....



Letniki 65, 66, 67 so jih zagotovo nosili.... je bilo pa odvisno od ucitelja ali je tezil, da je treba ali je skozi prste pogledal... uradno so pa bile predpisane.


Očitno so pri nas učitelji in ravnatelji bolj skozi prste pogledovali, ker tudi letniki 66 niso nosili uniform......



Letniki 666 nikoli niso nosili uniform. To so samo zgodbe za majhne otroke user posted image user posted image user posted image


Ampak dejmo obrniti drugace:
Zakaj ucitelji ne bi nosili uniform - dober vzgled za otroke!
Zakaj ucitelji po razredu hodijo v cevljih, otroci pa morajo v copatah (pa se stars ne sme stopiti v razred, ker nima copat) - torej, ucitelji v solske copate (ne pa 12 cm. pete in utegnjena krila)!



< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 3.9.2013 10:27:46 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 10:30:55   
ronja
Enako motece za ucitelja, da pred seboj ima prsato mladenko - bolj kot ne razgaljeno, ali uciteljici misicastega fanta pri 17., ki je manj ali vec obnazen....
Ne ucitelji, ne profesorji, ne ucenci in ucenke ne hodijo v solo, da bi se slogovno izrazali, temvec, da opravijo svoje delo - poucujejo ali se ucijo. Neprimerna oblacila so moteca in motijo ucni proces.

To je res, ampak od odraslih učiteljev, ki so za svoje delo plačani, pričakujem, da znajo svoje hormone boljše nadzorovat in da bojo lahko poučevali tudi če bo en mišičjak ali mladnka v miniki sedela pred njimi.

Kar se pa uniform v jugi tiče, nimam pojma, sem premladauser posted image . Mi smo ravno za las ujeli rdeče rutke, zadnja generacija, se mi zdi...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 10:38:18   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

To je res, ampak od odraslih učiteljev, ki so za svoje delo plačani, pričakujem, da znajo svoje hormone boljše nadzorovat in da bojo lahko poučevali tudi če bo en mišičjak ali mladnka v miniki sedela pred njimi.



Oni bodo ze poucevali, (ceprav so tudi krvavi pod kozo in dejstvo je, da je taksna razgaljenost moteca) vendar tezje poucujes razred, ki bulji v mednozje sosolke ali njene prsi, ali napol spuscene hlace postavnega (ali celo nepostavnega) sosolca.
Mladi (in starjesi) imajo tudi pravico do izrazanja svojih custev, pa je vseeno neprimerno, da svojo zaljubljenost izrazajo pri pouku s poljubljanjem in objemanjem - zadeva je enostavno neprimerna. Na isti nacin tudi dress code razlikuje situaciji primerno in situaciji neprimerno oblacilo.
Cas bi bilo, da dojamemo, da ce zelimo vrenote, ce zelimo funakcionirati kot druzba - ni vse sprejemljivo. Ta filozofija, da posameznik lahko dela kar hoce, se oblaci kakor hoce, ne uposteva nobene meje dostojnosti in primernosti nas je pripeljala tam kjer smo. In z ene strani bi radi vrednote, moralne norme, odgovornost posameznikov, a z druge prav to, v povojih unicujemo.
IMO - sola bi morala imeti dress code kako za ucence, tako tudi za ucitelje.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 10:41:46   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Enako motece za ucitelja, da pred seboj ima prsato mladenko - bolj kot ne razgaljeno, ali uciteljici misicastega fanta pri 17., ki je manj ali vec obnazen....
Ne ucitelji, ne profesorji, ne ucenci in ucenke ne hodijo v solo, da bi se slogovno izrazali, temvec, da opravijo svoje delo - poucujejo ali se ucijo. Neprimerna oblacila so moteca in motijo ucni proces.


Torej so uniforme (seveda ne take iz serije Rebelde) oz. bolje rečeno halje do kolen edina rešitev.......da pouk lahko normalno poteka....da se skrijejo prevelike prsi in vsi ostali ženski atributi....boki in bedra.....učitelj telovadbe torej ne more normalno izvajati svojega pouka, ker vedno gleda v ritke in bedra svojih učenk v kratkih hlačah....? Ker je verjetno žival, ki ne more kontrolirati svojega nagona.......

Drugače se mi zdi nemogoče, da bi uvedli neka enotna merila kaj je primerno za šolo....kaj je opolzko in kaj neprimerno......so to zgolj minike do sredine stegen in majice na naramnice.....? Kdaj torej prepovedati v šoli majice na naramnice, minike in kratke hlače za deklice....? V tretjem razredu, v petem razredu.....? Ko dobijo menstruacijo....? So neprimerne in opolzke tudi t.i. španarce....? Ozke kavbojke....? Oprijete bluze.....? Lahko oprijeta oblačila nosijo zgolj sloke najstnice, ki nimajo bokov in jošk, ker niso izzivalne.....? Ker tiste, ki jih je narava obdarila z določenimi atributi se ne smejo oblačiti modno, ker so takoj izzivalne.....? Nemogoče se mi zdi tu doseči neki konsenz in to potem kontrolirati....razen, če se uvedejo brezoblične halje do kolen.....

Kar se pa tiče učiteljev....vsaka učiteljica včeraj na šoli je bila naličena, precej jih je bilo z nalakiranimi nohti.....polovica jih je bila v španarcah in v takih majicah, da se je videlo precej dekolteja in cele roke ter pol ramena......in glede na to, da se podobno oblačijo tudi mamice za v službo, zakaj potem tako zgražanje nad najstnicami, ki se oblečejo modno.....? Pa so bile učiteljice v prvi vrsti v šoli zato, da učijo, ne da svojim učencem kažejo "bojne barve na obrazu in nohtih"......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 11:04:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Letniki 666 nikoli niso nosili uniform. To so samo zgodbe za majhne otroke user posted image user posted image user posted image




Nisem rekla, da nikoli, rekla sem, da pri nas niso nosili......zato ne spreobračaj mojih besed.....

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ampak dejmo obrniti drugace:
Zakaj ucitelji ne bi nosili uniform - dober vzgled za otroke!
Zakaj ucitelji po razredu hodijo v cevljih, otroci pa morajo v copatah (pa se stars ne sme stopiti v razred, ker nima copat) - torej, ucitelji v solske copate (ne pa 12 cm. pete in utegnjena krila)!



Če obrnemo drugače....pa ugotovimo, da se vse začne pri starših in avtoriteti v šoli.....

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 13:36:43   
Pikec
Samo medklic.

Mi smo v prvem razredu nosile modre haljice. Ne enake. Super zadeva za med poukom, ker se nismo s črnilom pacali po oblekah, takih bl lepkanih ne za vsak dan. Takih, ki jih je blo škoda. Preventiva pr temu, da smo bili pritimač nespretni in da v omari nismo lih imeli za en Maximarket cotovja. Takrat davnega leta sedemdeset i neke. Fajn zadeva. Razmišlam, da bi si jst tud za doma uvedla za po bajti en tak firtoh.

V srednji šoli - profesor za matematiko, stara garda. Strog k hudič, pošten in fer tudi - vedno je bil v plavi halji in flyflootkah natikačih. Pod haljo je vedno bil v srajci in hlačah na črto. Je enkrat reku, da tko še najmanj umaže s kredo cotovje. No dans imajo interaktivne table.

Kar se pa stajlinga za mladoletne naddesetletne osebke tiče... ne razumem kak fešn stejtment je to, da ima štirinajstletnica zjutri ob pol šestih na čiku pred šolskim bifejem, bajdvejuočen redbul z vodko v roki, tako kratko majčko in bundico, da so ji ledvice zihr ča-ča-ča plesale z namenom, da se segrejejo in na vsaj približno osnovni telesni temperaturi svojo funkcijo opravljajo. Da ji je pa uhan v popku zmrznu pa itak ni vidla.
Okej, že res, da sem fashion challanged persona, ampak vseeno tovrstnega fešn stejtmenta ne razumem. Okej razmem ga zvečer v baru, al kam pač zdej hodjo pobirat bejbe FB, ne razumem pa ga pol šestih zjutri pred šolo pr minus deset.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 13:55:20   
mateyka
men je moja ginekologinja nekaj let nazaj rekla, da so punce tako nepremišljene s temi "fashion statementi", da bodo kasneje imela probleme z rodili in zanostvijo, ker jim bunde ne pokrijejo teh delov (bolj važno je da si trendy, tudi pozimi v mrazu, a ne..).

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 14:19:02   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Pikec

Kar se pa stajlinga za mladoletne naddesetletne osebke tiče... ne razumem kak fešn stejtment je to, da ima štirinajstletnica zjutri ob pol šestih na čiku pred šolskim bifejem, bajdvejuočen redbul z vodko v roki, tako kratko majčko in bundico, da so ji ledvice zihr ča-ča-ča plesale z namenom, da se segrejejo in na vsaj približno osnovni telesni temperaturi svojo funkcijo opravljajo. Da ji je pa uhan v popku zmrznu pa itak ni vidla.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ampak je bila pa lepa user posted image user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 15:42:42   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Torej so uniforme (seveda ne take iz serije Rebelde) oz. bolje rečeno halje do kolen edina rešitev.......da pouk lahko normalno poteka....da se skrijejo prevelike prsi in vsi ostali ženski atributi....boki in bedra.....učitelj telovadbe torej ne more normalno izvajati svojega pouka, ker vedno gleda v ritke in bedra svojih učenk v kratkih hlačah....? Ker je verjetno žival, ki ne more kontrolirati svojega nagona.......


Ne pretiravaj in ne sili v skrajnosti. Napol naga mladenka ali napol nag mladenic nista za v solo.

Drugače se mi zdi nemogoče, da bi uvedli neka enotna merila kaj je primerno za šolo....kaj je opolzko in kaj neprimerno......so to zgolj minike do sredine stegen in majice na naramnice.....? Kdaj torej prepovedati v šoli majice na naramnice, minike in kratke hlače za deklice....? V tretjem razredu, v petem razredu.....? Ko dobijo menstruacijo....? So neprimerne in opolzke tudi t.i. španarce....? Ozke kavbojke....? Oprijete bluze.....? Lahko oprijeta oblačila nosijo zgolj sloke najstnice, ki nimajo bokov in jošk, ker niso izzivalne.....? Ker tiste, ki jih je narava obdarila z določenimi atributi se ne smejo oblačiti modno, ker so takoj izzivalne.....? Nemogoče se mi zdi tu doseči neki konsenz in to potem kontrolirati....razen, če se uvedejo brezoblične halje do kolen.....


Ce ne znas narediti razliko kaj je primerno letnemu casu, kaj je primerno za igranje v peskovniku, kaj za obisk zdravnika, kaj pa za na plazo... imas pomisleke, kot si jih navedla. ce pa znas, so ti pomisleki samo sprenevedanje. Kontrolira je pa lahko (tako kot je tudi sedaj) neformalna in neobvezna. Se pa res ene deklice v osmem cudijo, zakaj jih vsi imajo za lahke in se temu primerno do njih obnasajo.

Kar se pa tiče učiteljev....vsaka učiteljica včeraj na šoli je bila naličena, precej jih je bilo z nalakiranimi nohti.....polovica jih je bila v španarcah in v takih majicah, da se je videlo precej dekolteja in cele roke ter pol ramena......in glede na to, da se podobno oblačijo tudi mamice za v službo, zakaj potem tako zgražanje nad najstnicami, ki se oblečejo modno.....? Pa so bile učiteljice v prvi vrsti v šoli zato, da učijo, ne da svojim učencem kažejo "bojne barve na obrazu in nohtih"......


Kot sem ze napisala - dres code kako za ucitelje, tako tudi za ucence. Sicer pa ne govorimo o modnem oblacenju mladenk temvec o vulgarni razgaljenosti nekaterih mladenk. Obcutek imam da ze zdavnaj nisi bila na kaksni osnovni soli med visjimi razredi pa imas izkrivljeno predstavo o "modnem" slogu starejsih osnovnosolcev in srednjesolcev.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 15:52:43   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Letniki 666 nikoli niso nosili uniform. To so samo zgodbe za majhne otroke user posted image user posted image user posted image




Nisem rekla, da nikoli, rekla sem, da pri nas niso nosili......zato ne spreobračaj mojih besed.....


Globo vdihni in se pomiri.

Napisala si: "Očitno so pri nas učitelji in ravnatelji bolj skozi prste pogledovali, ker tudi letniki 66 niso nosili uniform...... "

Napisala sem ti: "Letniki 666 nikoli niso nosili uniform. To so samo zgodbe za majhne otroke user posted image user posted image user posted image "

Ne spreobracam tvojih besed, hecam se, ker je popolnoma nepomembno za debato tocno kateri letniki so nosili unoforme ali so jih pri vas ali pri nas - kjerkoli to naj bi bilo. Ireleventno, da je kaj.








_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 15:56:30   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: Pikec

Kar se pa stajlinga za mladoletne naddeset_letne osebke tiče... ne razumem kak fešn stejtment je to, da ima štirinajstletnica zjutri ob pol šestih na čiku pred šolskim bifejem, bajdvejuočen redbul z vodko v roki, tako kratko majčko in bundico, da so ji ledvice zihr ča-ča-ča plesale z namenom, da se segrejejo in na vsaj približno osnovni telesni temperaturi svojo funkcijo opravljajo. Da ji je pa uhan v popku zmrznu pa itak ni vidla.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ampak je bila pa lepa user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image
Spomnim se tipa, ki je tovrstni frajlici razlozil, da moski delijo zenske an dve skupini: cure za j*eb*at i cure za zenit. na njej je pa , da se odloci v katero skupino spada.

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 3.9.2013 15:57:51 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 15:59:47   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Pikec

Mi smo v prvem razredu nosile modre haljice. Ne enake.


NO, to so bile famozne solske uniforme. Lahko je bila kratka, lahko dolga, lahko doma sesita.... lahko pocrtana...


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 16:03:40   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Ne pretiravaj in ne sili v skrajnosti. Napol naga mladenka ali napol nag mladenic nista za v solo.



Ne, ne sodita......vendar tudi ta debata govori izgleda o skrajnostih......

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Kot sem ze napisala - dres code kako za ucitelje, tako tudi za ucence. Sicer pa ne govorimo o modnem oblacenju mladenk temvec o vulgarni razgaljenosti nekaterih mladenk. Obcutek imam da ze zdavnaj nisi bila na kaksni osnovni soli med visjimi razredi pa imas izkrivljeno predstavo o "modnem" slogu starejsih osnovnosolcev in srednjesolcev.


Med višjiji razredi v osnovni šoli nisem bila že nekaj časa.....vidim pa skoraj vsak dan precej osnovnošolk, ki gredo v šolo......in ne morem reči, da sem na njih opazila vulgarno razgaljenost oz. kur.bir.sko opravo......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 16:07:34   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Med višjiji razredi v osnovni šoli nisem bila že nekaj časa.....vidim pa skoraj vsak dan precej osnovnošolk, ki gredo v šolo......in ne morem reči, da sem na njih opazila vulgarno razgaljenost oz. kur.bir.sko opravo......



Torej te ta nejevera se caka. Imela sem zadnje case veckrat priliko druziti se s srarejsimi osnovnosolci - ne samo oblacenje nekaterih, obnasanje je se bolj neverjetno. O vrednostah pa bolje , da se niti ne zacnemo pogovarjati.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 16:13:33   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Letniki 666 nikoli niso nosili uniform. To so samo zgodbe za majhne otroke user posted image user posted image user posted image




Nisem rekla, da nikoli, rekla sem, da pri nas niso nosili......zato ne spreobračaj mojih besed.....


Globo vdihni in se pomiri.

Napisala si: "Očitno so pri nas učitelji in ravnatelji bolj skozi prste pogledovali, ker tudi letniki 66 niso nosili uniform...... "

Napisala sem ti: "Letniki 666 nikoli niso nosili uniform. To so samo zgodbe za majhne otroke user posted image user posted image user posted image "

Ne spreobracam tvojih besed, hecam se, ker je popolnoma nepomembno za debato tocno kateri letniki so nosili unoforme ali so jih pri vas ali pri nas - kjerkoli to naj bi bilo. Ireleventno, da je kaj.




Oprosti, vendar meni se je zdelo pomembno, da zvem kdaj in kje so se v Sloveniji nosile uniforme v osnovnih šolah......ker nisem vedela, da so se nosile uniforme tudi v Sloveniji......ker se pač v Prekmurju očitno v sedemdeset_ih letih niso, ponekod v Sloveniji pa so se v istem času še vedno prakticirale...

In glede na to, da ti veš odgovor, da so se uporabljale, bi zgolj napisala, da so bile uniforme v slovenskih osnovnih šolah obvezne, da pa se to ni povsod prakticiralo......in da so bile tega in tega leta dokončno ukinjene......enostavno, ne pa da napišeš....uniforme so bile in pika....in se to mora vzeti zdravo za gotovo, ker ti tako praviš.......

Aja...pa po netu sem tudi iskala o uniformah v Jugoslaviji oz. v Republiki Sloveniji.....pa sem precej težko našla podatke o tem, pa še ti so bili nasprotujoči.....nekateri so trdili, da uniform po vojni ni bilo (da so bili le neki t.i. kodeksi oblačenja), drugi pa so govorili o uniformah še v poznih 70 letih in v začetku 80 let....)

< Sporočilo je popravil liliana -- 3.9.2013 16:17:51 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: a ste za uniforme?
3.9.2013 21:25:06   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Oprosti, vendar meni se je zdelo pomembno, da zvem kdaj in kje so se v Sloveniji nosile uniforme v osnovnih šolah......ker nisem vedela, da so se nosile uniforme tudi v Sloveniji......ker se pač v Prekmurju očitno v sedemdeset_ih letih niso, ponekod v Sloveniji pa so se v istem času še vedno prakticirale...


Nic kdaj ali kje, samo ali so se v Sloveniji nosile uniforme in so se. Torej, tudi v Sloveniji so se nosile uniforme (ceprav se v prekmurju očitno niso) user posted image

In glede na to, da ti veš odgovor, da so se uporabljale, bi zgolj napisala, da so bile uniforme v slovenskih osnovnih šolah obvezne, da pa se to ni povsod prakticiralo......in da so bile tega in tega leta dokončno ukinjene......enostavno, ne pa da napišeš....uniforme so bile in pika....in se to mora vzeti zdravo za gotovo, ker ti tako praviš.......


Pa saj sem ti napisala kateri letniki so se nosili unoforme; za letnik 71 si ti sama napisala da niso... Kaj vec bi ti sploh rada? elaborat? - retoricno. BTW: ne ve ali sobile sploh dokoncno ukinjene ker niti ne vem (pa tudi ti ne) ali so bile uradno vpeljane. Nosile pa so se - to je dejstvo.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   [Brisano sporočilo]
4.9.2013 9:45:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: a ste za uniforme?
4.9.2013 9:50:04   
ronja
Med višjiji razredi v osnovni šoli nisem bila že nekaj časa.....vidim pa skoraj vsak dan precej osnovnošolk, ki gredo v šolo......in ne morem reči, da sem na njih opazila vulgarno razgaljenost oz. kur.bir.sko opravo...

Enako.

Frodo, malo za šalo, veliko zares: enkrat sem brala intervju oz. nek uvod v neko zgodovinsko knjigo, precej prijazno (poljudno) napisana strokovna reč, kjer je gospod zgodovinar, ki je dešifriral neke stare sumerske zapise, razlagal, kako je bil začuden in se potem pomiril, ko je bral te ultrastare spise, kjer so se stari stari Sumerci zgražali nad vrednotami nove generacije (pa to ni bila generacija, ko je država propadla, enkrat vmes, ko ej bilo vse ok prej in potem)... In je ugotovil, da se "stari" vedno zgražamo nad obnašanjem, oblačenjem, slogom, izrazoslovjem,... mladih. In da ni z mladimi v bistvu nič narobe;).
V 50-60ih so bile obleke, kakršne danes nosijo ženske v zelo uradne službe in ustrezajo vsem dress code-om, označene za K****. Časi se spreminjajo, s tem pa tudi to, kaj je vulgarno in razgaljeno. In ko se premakne lestvica višje, takrat postanejo ene stvari normalne in tudi ne motijo več pozornosti sošolcev, ker enostavno ne gledajo več, ker ni to nič strašno posebnega...

Sama z razgaljanjem nimam problemov, ker sem zmrzljiva in ne dam kaj dosti na modo, vseeno pa se mi zdi prav, da imajo ljudje možnost se odločat sami in imam podobne pomisleke kot lili - težko je klasificirat, kaj je prav in kaj narobe. Recimo špageti naramnice - kao strašen problem, v eni oš so jih baje prepovedali. Ampak ko je vroče ko pes, so tudi naše doktorice vse hodile v špageti naramnicah, tudi na sestanke - in čisto nikogar to ni motilo pri delu, nekak se ljudje, ki skup delamo tudi ne gledamo tako v službi, ne vem, no... Mogoče pa le nismo tako zelo nebogljeni;). V vrtcu so vzg. nosile špageti naramnice, ko je bilo vroče in sem bila samo vesela, da so jih - vzg., ki ji bo za znoret vroče, bo vsekakor bolj tečna in bo imela manj potrpljenja z našimi otroci... Včasih je fajn pogledat širše.

Se strinjam, da je prav pogledat, kam greš, vendar pa tvoj primer: peskovnik, zdravnik, plaža... Pa ne vem, res ne vidim take hude razlike... Tamale oblečem po moje za vse troje isto - oblekice ali pa trenirke in majce... Ko so bolni jih res ne bom matrala s kakimi fensi oblekami... Sama nosim kavbojke povsod, razen na plažo, ker jo mamo pred nosom in grem v kopalkah (verjetno spet neprimernouser posted image ).

Spomnim se tipa, ki je tovrstni frajlici razlozil, da moski delijo zenske an dve skupini: cure za j*eb*at i cure za zenit. na njej je pa , da se odloci v katero skupino spada.

Nikoli se nisem tako oblačila, sploh pa ne kot najstnica, mi je bilo nerodno, vseeno pa se mi taka delitev ne zdi dobra. In ne bi imela fanta, ki tako razmišlja. Vem, da jih veliko tako razmišlja, vendar verjamem, da lahko moji punci dobita bolješga, ki bi znal videt kak cm dlje;). Jasno mi je, da si lahko zbereta največjo budalo, tu pač nimam kaj, razen da ju vzgojim, da sta samozavestni in mislita s svojo glavo (potem računam, da si verjetno ne bi zbrali glih kretena).
Poleg tega, če me bi pri 18ih vprašala, kaj bi rajši: se J* ali ženila... hmmmuser posted image ... Štekaš, kaj mislim? Takrat še nobena ne misli na poroko (no, vsaj večina ne). In rada bi, da otroci vejo, da ni zdaj to zapečateno - oblačiš se v minike, torej zgledaš ko k* in te vsi obravnavajo za lahko in zato se noben ne bo hotel poročit s teboj. Je karikirano, vseeno pa mi ni všeč. všeč mi je svet, kjer ljudje vidijo za fasado - pa če je ta ****iš napravljena ail pa če je druge barve ali pa če je drugega socialnega statusa... nima veze, rada bi male naučila, da je važno, kaj je not.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: a ste za uniforme?
4.9.2013 10:08:59   
ronja
mateyka, kar je hotela po moje ankica povedat, je, da namesto prepovedi rajši urediš osnovni problem in potem prepovedi ne rabiš. Urediš kanalizacijo, pa bojo vsi rajši hodili na wc kot metali scanje skozi okno. Daš najstnikom možnost žura brez alkohola in bojo žurali tudi tako. Nekateri se ga bojo vedno napili, ker to rabijo zaradi svojih problemov, kompleksov,... ampak veliko jih ni takih. Veliko jih pije zato, ekr družba to od njih pričakuje, teh je pa škoda, ker bi jih z drugačnim pristopom lahko rešil.

Ti dam en lep primer, kako je empatija močnejša od prepovedi: na morju smo na dopustu v hiši, ki je čisto najbolj na udaru, ker je točno pod njo klopca, kjer žurajo mladi. Tako je vedno bilo in tako vedno bo, ne glede na to, kdo so ti mladi, generacije se menjajo, hrup ostajauser posted image . Prepovedi tam praktično ni, ker na otoku ni policije in ker se jim zaradi enega hrupa tudi ne bi dalo sredi noči vozit iz drugega otoka. Ampak: to je malo otok, večinoma si pomagamo med sabo; zdaj je ljudi vedno več, vendar je morda zaradi dopustov, morda zaradi odmaknjenosti še vedno nekaj tega ostalo. In ko recimo na ves glas nabijajo glasbo ponoči in se mi mala zbudi, odprem okno, jih prijazno prosim, če lahko dajo malo tišje, da mene sicer nemoti, ker itak trenutno ne spim, ampak da pa budi otroke in mladi (kao grozna generacija, ki ne misli na nikogar), takoj stišajo glasbo. Pa ne grozim, ne prepovedujem, ne težim, samo po pravici povem in to je dovolj - tudi mladi ljudje imajo občutek empatije. Prej seveda ne pomislijo, kako pa naj vejo in se spomnijo, da tam spijo mali otroci, verjetno sploh ne pomislijo, da zaradi njih nekdo en more spat. Ampak če jim rečeš, pa vseeno upoštevajo:).

ankica:
eni punci so se posmehovali, ker ji je umrla mama

WTF??? Pa kje si ti to odraščala??? Imela sem sošolko, ki ji je umrla mama v OŠ in v SŠ in v Oš nisem vedela, kaj je z njeno mamo (v 1. razredu sem bila veliko bolna in bolj malo v šoli) in sem jo vprašala, kako to, da je ni tu, pa so me ostale sošolke takoj ustavile, kaj jo to sprašujem, da ji bo hudo in mi razložile... V SŠ je sošolki umrla mama med letom in smo šli cel razred na pogreb, učiteljica nam je razložila, da naj bomo sočutni in da je punci težko, ter da naj ji bomo v oporo. In kolikor vem, smo se vsi trudili...
To, da bi se iz tega zafrkavali, se mi zdi grozno! Kaj sem res živela v nekem kokonu fajn ljudi?

< Sporočilo je popravil ronja -- 4.9.2013 10:09:52 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   [Brisano sporočilo]
4.9.2013 10:23:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: a ste za uniforme?
4.9.2013 11:02:05   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Torej če hočemo spremeniti mentaliteto celega naroda, da če se že pije, naj se pije zmerno in z glavo, ne pa opija, je treba h temu pristopiti malo bolj široko in preudarno, ker je treba spremeniti miselnost ljudi, torej da se ni treba lih nabiti do konca, da si car in imaš dober žur. To pa gre od spodaj navzgor in od zgoraj navzdol (od družine do države in obratno). Sam pač ne gre od danes na jutri.



Tukaj bi nekaj dodala... Skoraj bi se dalo od "danes na jutri" marsikaj spremeniti.

Z enim stavkom spremeniti definicijo alkohola, da pač ni več hrana, ampak trda droga (kar seveda tudi je, po vseh znakih pri odvisnosti). Če ga naša vinorodna dežela (bruh na tako vinorodno deželo s toliko alkoholiki!) še vedno hoče ponujati v vsaki trgovini in ob kosilih, ter na zabavah... lahko ja, ampak naj bo to vrhunske kvalitete in zelo visoka cena.  

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: a ste za uniforme?
4.9.2013 11:11:47   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Frodo, malo za šalo, veliko zares: enkrat sem brala intervju oz. nek uvod v neko zgodovinsko knjigo, precej prijazno (poljudno) napisana strokovna reč, kjer je gospod zgodovinar, ki je dešifriral neke stare sumerske zapise, razlagal, kako je bil začuden in se potem pomiril, ko je bral te ultrastare spise, kjer so se stari stari Sumerci zgražali nad vrednotami nove generacije (pa to ni bila generacija, ko je država propadla, enkrat vmes, ko ej bilo vse ok prej in potem)... In je ugotovil, da se "stari" vedno zgražamo nad obnašanjem, oblačenjem, slogom, izrazoslovjem,... mladih. In da ni z mladimi v bistvu nič narobe;).


Ce karikiram - ko bo mladenka prisla v solo naga, z rutico okoli beder ne gre za nesposobno in neustrezno opravo lahko ugotovimo, da z njo ni nic narobe ker je mlada in problem je v nas "starih"...
BTW: ne zgrazam se nad njihovim stilom oblacenja, "zgrazam" se nad pomanjkanjem meje (kar pri otrocih razumem) in nespsobnostjo "odraslih", da naredijo razliko med mladostnim modernim slogom in nesprejemljivostjo - na splosno.


V 50-60ih so bile obleke, kakršne danes nosijo ženske v zelo uradne službe in ustrezajo vsem dress code-om, označene za K****. Časi se spreminjajo, s tem pa tudi to, kaj je vulgarno in razgaljeno. In ko se premakne lestvica višje, takrat postanejo ene stvari normalne in tudi ne motijo več pozornosti sošolcev, ker enostavno ne gledajo več, ker ni to nič strašno posebnega...


Pubertetnike (in ne samo njih) bo vedno "motilo" razgaljeno oprsje, vedno ih je in jih bo motila prozorna majca skozi katero moli prozorno cipkasto perilo... in to je normalno. In spolnost bo predvsem za pubertetnike nekaj posebnega. Seksualna revolucija se tudi ni izkazala kot nek visek cloveske slobode.

Sama z razgaljanjem nimam problemov, ker sem zmrzljiva in ne dam kaj dosti na modo, vseeno pa se mi zdi prav, da imajo ljudje možnost se odločat sami in imam podobne pomisleke kot lili - težko je klasificirat, kaj je prav in kaj narobe.


NI problamticno kaj je prav, kaj narobe. Zadeva je stvar kuture in v nasi kulturi oprava v stilu folk pevke ala cece za solo in sluzbo ni sprejemljiva. Vcasih ni stvar samo kaj nosis obleceno ampak kako - na eni je to lahko legatno, na drugi punci pa vulgarno - to je tisto kar je primerno.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/325241/Pogledajte-modu-u-susedstvu-Bugarske-maturantkinje-kao-turbofolk-pevacice

Se strinjam, da je prav pogledat, kam greš, vendar pa tvoj primer: peskovnik, zdravnik, plaža... Pa ne vem, res ne vidim take hude razlike... Tamale oblečem po moje za vse troje isto - oblekice ali pa trenirke in majce... Ko so bolni jih res ne bom matrala s kakimi fensi oblekami... Sama nosim kavbojke povsod, razen na plažo, ker jo mamo pred nosom in grem v kopalkah (verjetno spet neprimernouser posted image ).


Oblekice, trenirke, majce - tiste poflekane pa verjetno imas za peskovnik in ne najnovejse. Tisto malo premajhno majco tudi in ne za obisk predstave... Namrec tudi primernost med trenerkami je na voljo : umazanih s sledmi sladoleda ne bos oblekla otroku za obisk zdravnika, kot tudi najnovejse bele, ne bos oblekla otroku za telovadbo na travniku. Stvar primernosti.

Spomnim se tipa, ki je tovrstni frajlici razlozil, da moski delijo zenske an dve skupini: cure za j*eb*at i cure za zenit. na njej je pa , da se odloci v katero skupino spada.

Nikoli se nisem tako oblačila, sploh pa ne kot najstnica, mi je bilo nerodno, vseeno pa se mi taka delitev ne zdi dobra.


Zagovarjala si sporocilno svobodo oblek.. kaj sporoca nespodobna obleka? Verjetnon en sposodbnost tistega , ki je v obleki. Zivljenjski nazori, stalisce do okolice, vrednote posameznika.. vse to se zrcali skozi obleko. In verjetno si niso moski sami izmislili "tovrstno delitev", ampak imajo podlago v spodobnem in nespodobnem oblacenju / obnasanju / ravnanju deklet/zensk...
Nismo dalec odmaknili od stalisca, da je za zensko pomembno, da se dobro poroci, da ona mora biti okras moza itn.... Taksna vloga sama po sebi razume dolocen slog obnasanja in oblacenja... itn..
Pametna punca si in dobro ves o cem govorim.

In ne bi imela fanta, ki tako razmišlja. Vem, da jih veliko tako razmišlja, vendar verjamem, da lahko moji punci dobita bolješga, ki bi znal videt kak cm dlje;). Jasno mi je, da si lahko zbereta največjo budalo, tu pač nimam kaj, razen da ju vzgojim, da sta samozavestni in mislita s svojo glavo (potem računam, da si verjetno ne bi zbrali glih kretena).


Samozavest nma nic s spodobnostjo in ustrezno izbiro oblacil. Ima pa s pametjo in preudarnostjo.
Verjemi, da najhuje nasemljene kreature imajo najvec samozavesti - pa to ni vedno dobro.

Poleg tega, če me bi pri 18ih vprašala, kaj bi rajši: se J* ali ženila... hmmmuser posted image ... Štekaš, kaj mislim?


Iz nekih tvojih drugih postov izhaja, da ti vsakodnevno menjavanje spolnih partnerjev in bilo pisano na kozo. Pravzaprav tebi je bilo nerodno se razgaliti po modnih smernicah.... In te tezko primerjam s punco iz osmega razreda, ki je ze v sedmem razredu OS obcevala z vecino njenih sosolcev.

Takrat še nobena ne misli na poroko (no, vsaj večina ne). In rada bi, da otroci vejo, da ni zdaj to zapečateno - oblačiš se v minike, torej zgledaš ko k* in te vsi obravnavajo za lahko in zato se noben ne bo hotel poročit s teboj.


Kako poenostavljeno user posted image
Nekdo se bo hotel porociti, vendar kako kvalitetna je ta oseba in kaksne so njene vrednote se uzraza tudi skozi slog oblacenja.

Je karikirano, vseeno pa mi ni všeč. všeč mi je svet, kjer ljudje vidijo za fasado - pa če je ta ****iš napravljena ail pa če je druge barve ali pa če je drugega socialnega statusa... nima veze, rada bi male naučila, da je važno, kaj je not.


Povsem vseeno je kaj je tebi vsec - realnost je taksna kot je in povprecno mnenje je taksno kot je.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?