|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 15:36:01   
Anonimen
vsak dan berem tukaj raznorazne družinske zgodbe, seveda prevladuje šinfanje čez tašče. sem pa ke čez starše. in to vse v stilu bom popi***, matr jim vola, kreg na veliko, na živo in mrtvo, me sploh ne zanima itd itd. pa tašče in starši nudijo varstvo, ko jih ne rabimo več pa udri po manijaku nima se kaj več vtikati v naše življenje in podobne zgodbe.

zdaj me pa nekaj zanima. a vas take situacije, taki kregi ne spravijo prav nič v slabo voljo? vedno mislite da imate vi prav? nimate nobenih lepih čustev do svojih priženjenih staršev in celo do svojih? vam res ni težko kar popi*** in jim povedat v faco "kar jim gre"? nimate res nobenega spoštovanja in ljubezni do njih? ali ste si tako samozadostni, da nikoli ne rabite pomoči koga drugega, da vse zmorete sami?

ajde razumem da gre za živo zajebavanje v mozek in že tako ali tako ni nobenih odnosov v familiji.

recimo primer ki se je zgodil meni. tavelka hoidi v vrtec in v ponedeljek sem jo prišla iskat po službi ob pol 4h. še s parimi otroci je tam sedela na igrišču in bila vidno žalostna. poleg je še vzgojiteljica pokomentirala ja dons je bla pa dolga. res se mi je zasmilila. zato sem po telefonu (ki je tavelko do sedaj merkala, tamalo pa še sedaj in se vidimi vsak dan, še med vikendom, pa ne živimo v isti hiši) pojamrala mami kako mi je hudo in dodala da se bova popoldne zmenili da jo bo ona hodila iskat. ob 2h pa zazvoni telefon in že me kličeta s taveliko od doma. seveda me je skoraj vrglo na rit, ker se nisva zmenili, da jo gre iskat ona pa je bila tako navdušena, da je kar fotra poslala ponjo in odpeljal jo je v copatih! tako obnašanje moje mame je zame pričakovano, ker nam rada pomaga in ustreže če se le da. vendar pa sem bila šokirana da so jo v vrtcu kar dali. nisem nič povedala da bo otroka še kdo drug prihajal iskat še manj pa podpisala kako izjavo. no zato sem mami povedala da to ni bilo ok in da sem razočarana nad vrtcem. seveda mama pa je tak tip ženske da je potem hitro zamera in seveda je bila rahlo užaljena dokler ji nisem pač dotjčila da se to ne dela.
vem da bi nekatere v taki situaciji popi*** doma še bolj pa v vrtcu. ne jaz pa nisem doma sem na kulturen način skušala staršema razložiti zakaj in kako, v vrtcu mi je šlo pa kar na jok ko sem vzgojiteljici rekla da mi to ni ok. seveda se mi je na veliko opričevala brez da sem pizdila, klicala policijo in delala paniko kje je moj otrok. no in na koncu še danes po 4 dneh razmišljam o tem in imam skorajda ne slabo vest čeprav vem da sem ravnala prav.

v glavnem...ali je res treba za vsako stvar piz*** in kur*** in ne vem kaj še vse, ali lepa beseda še vedno lepo mesto najde in na tak način dosežeš več. če pokažeš neko mero spoštovanja do ljudi in ljubezni do svojih staršev in tašč/tastov?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 15:38:25   
Mešamdrek
Mogoče pa sam tle pizdijo,doma pa ne?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 15:40:15   
Bubamaraa
IZVIRNO SPOROČILO: Zorgo

Mogoče pa sam tle pizdijo,doma pa ne?user posted image


evo moja prva misel je ista...

sam drgač pa v današnjem času in pri današnjem tempu mislim, da ni nič čudnega, ko se vse to dogaja....user posted image   ker smo ljudje zelo prefursirani in se pol zjedamo nad vsemi kar nam pride na pot, ker nam nikol ni nič prav... in nažalost so te žrtve naši najbližnji....user posted image

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 15:42:40   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

in ne vem kaj še vse, ali lepa beseda še vedno lepo mesto najde in na tak način dosežeš več.


Seveda lepa beseda še vedno lepo mesto najde, vendar pa ga kje tudi ne najde in umetnost je kombinirati oba pristopa.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 15:43:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zorgo

Mogoče pa sam tle pizdijo,doma pa ne?user posted image


Zato pa je tolk anonimnih, ane! user posted image

(odgovor članu Mešamdrek)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 15:45:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LARA
v glavnem...ali je res treba za vsako stvar piz*** in kur*** in ne vem kaj še vse, ali lepa beseda še vedno lepo mesto najde in na tak način dosežeš več. če pokažeš neko mero spoštovanja do ljudi in ljubezni do svojih staršev in tašč/tastov?

Saj popizdiš lahko tudi samo v sebi in se pred ostalimi zadržiš. Potem pa ven daš tu na RR. Saj paše včasih.

Tudi jaz večkrat popizdim. Največkrat pred nekom, ki vem da me bo pomiril (to je moj user posted image ). Ukrepam pa šele kasneje, ko sem umirjena.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 15:46:44   
ZARA
Meni tašča NE nudi varstva in mi ga nikoli ni. Ne, ne mislim, da imam vedno prav, in ja, postavim se zase. Hvala bogu, da je tako.

Kregi me ne spravijo v slabo voljo, ker jih nimava, oziroma sva imeli samo enega takega, dokončnega. Pravzaprav mi je na en način odleglo. Aja, pa pri njej LEPA BESEDA ni našla mesta 15 let. No, ga je pa GRDA. Žal.

Ti, ti ZARA.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 14.9.2007 15:47:48 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 15:50:36   
purple
Vedno in povsod se najprej poskusim pomeniti na lep način, če ne gre pa tudi popi****. Imam občutek, da v tem tempu ki ga živimo ni čudno, da je vse več kregarije. Moje mnenje pa je, da če bi bili vsi bolj strpni, bi bilo lažje.

Kar pa se tiče tvojega primera Lara, je prav, da si opozorila v vrtcu, saj ne smejo brez dovolenja staršev dajati otroka komu drugemu.

_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 15:53:07   
Mešamdrek
Kar pa se tiče tvojega primera Lara, je prav, da si opozorila v vrtcu, saj ne smejo brez dovolenja staršev dajati otroka komu drugemu.


Se strinjam.

(odgovor članu purple)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 16:03:46   
Anonimen
Se ne obremenjujem s tem kaj dosti, ne na tak nacin kao joj, kolk mi nudijo in tralala. Ja, lepa beseda lepo mesto najde, za hrbtom pa se najde ogromno NELEPIH.user posted image   Jaz pac raje ne kominiciram, ce mi kaj ni po godu, ker ce ne bi se itak ze zdaj skregala. Vsak ima svoja nacela in svoj pogled na life in se npr. moji pogledi ze itak razlikujejo od fantovih, fantovi od mojih, sploh pa se najini pogledi dalec razlikujejo od mojih tastarih in njegove mt. 

Ne vidim razloga, da bi se trudila za nekaj, kar nima prihodnosti. Ce se s clovekom ne ujemam, se pac ne ujemam, hvalabogu, za razlicnost. Ko bom imela svojo druzino, bom imela tudi svoja pravila, zdaj se pa itak ne smem kaj dosti vtikat. Se pa vedno postavim zase in ne prenesem krivic, prav tako pa ne bom gledala, da bo nekdo krivicno in grdo ravnal z mojimi najblizjimi, se posebaj s psom (ki je zame pac enako kot moj otrok, zaenkrat) in fantom.

(odgovor članu Mešamdrek)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 16:10:41   
NevenkaP
Osebno mislim, da večina tistih, ki tukaj naveliko "poka kufre", pošilja tašče v rodne kraje ipd, v resnici funkcijonira precej drugače. Saj vemo ne, za druge je najlažje biti pameten. Sicer ne bi bilo toliko anonimnih tragikomičnih zgodb. In kdo jih piše. Med drugim tudi tiste, ki imajo na ven oh in sploh poštimano.
Sama sicer nimam nekih slabih izkušenj ne z enimi ne z drugimi starši. In oboje jemljem kot starše, ker to so. Eni od enega, drugi od drugega. Pa se mi je tudi zgodilo, da je tast stal sredi predsobe v mojem stanovanju (ne živimo skupaj), ko sem prišla iz kopalnice, jasno ne v pelcmontluuser posted image . Po včerajšnjem postu sodeč sem med zmagovalci v bizarnih scenah s taščami in tasti. Pa kaj. Njemu je bilo nerodno trikrat bolj kot meni, tako, da ni bilo potrebne nobene debate. Nikoli več mu ni in mu tudi ne bo padlo na pamet uletavati brez zvonenja. Tašči pa itak ne bi. Da bi se pa drla zaradi tega in delala scene? In zahtevala od moža prepoved približevanja mogoče? Eh!

V takem primeru, kot ga ima pa LARA, je pa miren pogovor prav gotovo bolj učinkovit, kot da bi se pred mamo razstrelila in popenila. Pa ne samo v takem primeru, pač pa vedno. Seveda so pa za to potrebni odrasli akterji, to pa ja.

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 16:18:14   
Shorty_
Mene prizadane čeprav mam učasih tašče in moje kat res dost z takimi in drugačnimi domislicami. vendar ko se nabere da bi popizdila se skoraj zjokam oziroma največkrat kar jokam zraven ko hočem razložiti kaj me prizadane oziroma kaj mislim o določeni stvari. pol to nekako zgleda jokanje z razlaganjemuser posted image

(odgovor članu NevenkaP)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 19:09:51   
sneguljčica
pa sej vsak rabi en ventil... če ne doma, pa tukaj...

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 19:13:39   
dory
sem si kar predstavljala taksno situacijo pri nas....bi bla na konc tud surla in bi res rabla en cajt,da bi dopovedala kwa sem ze hotla..bi pa popizdila nad vrtcem in to u nulo...nimajo mojga otroka nikomur za dat, ali pa v takem primeru preverijo kaj in kako...user posted image

je pa res, da sta za kreg obe plati...in da tamlad in tastar ne grejo skup...vsaka stran ma neki in to pac tko je...zej al elegantno brez ****isev in najebitisev speljes zadevo in zivis v eni slogi, al pa se skregas in gres ( drugam al pa na drevo pa nc vec doluser posted image )...



(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 19:48:33   
nejcko
Ma, jaz sem eno tako potrpežljivo bitje, ki sovraži kreganje in zato se največkrat kar "umaknem". OK, v življenju imam pač to srečo, da mi ni treba živeti pod isto streho ne s starši ne s taščo in tastom, se pa kljub temu najdejo stvari, zaradi katerih bi lahko tukaj gor ****kala in jamrala, pa ne. In zakaj ne?
Zato, ker sem se naučila ljudi sprejemati take, kot so, ker sem hvaležna za vsako dobro stvar, ki jo kdo naredi zame ali mi jo da, če pa ne, pa tudi ok. Zaradi tega se ne mislim ob tla metati. Marsikaj sem že požrla in marsikaj verjetno tudi še bom, a v bistvu mi prijateljski odnosi brez zamer, slabe volje in grdega gledanja mnogo bolj koristijo za psihični mir, kot kreg. Če bi se npr. skregala s taščo in tastom, bi v meni nenehno kljuval črv, kaj bi bilo, če bi bilo, tako pa stvari dam na ignore in smo vsi zadovoljni - vključno z mano, da ne bo pomote.

Ker pa se od prvega trenutka, ko je moj prvi otrok prestopil prag vrtca, zavedam, da pridejo trenuki, ko človek potrebuje pomoč nekoga tretjega, je bila prva naloga, da sem v vrtcu predstavila svojo mamo in očeta. Ker kot mati nisem samozadostna.

Se pa strinjam, da je bilo ravnanje vzgojiteljice napačno - prav danes sem bila v našem vrtcu priča, kako vzgojiteljica ni hotela izročiti otroka nekemu fantu (nimam pojma, ali je bil brat ali kaj drugega).


(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 20:29:54   
paris
Jaz mislim, da so to tudi leta. Pri sebi vidim, da sem se z leti zelo unesla- obrusila robove.user posted image Sicer temperamentna, gobčna, trmasta punca, sem z leti postala veliko bolj strpna ženska, premislim kaj rečem, tudi kaj požrem lažje zaradi ljubega miru. Nekako več potrpljenja imam za ljudi in njihove značajske posebnosti. Ljudi veliko lažje sprejmem take kot so, z vsemi napakami in dobrimi lastnostmi. Bog ve kaj bi jaz pisala takrat, če bi že obstajala RR.user posted image Nekako z leti vidiš kaj je zate pomembno in kaj ne tako zelo, in da se pa za čisto vsako pasjo figo res ne splača prerekat, samo slab občutek imaš potem. Danes moram reči, da sem z bivšo taščo( babico mojega sina) v veliko boljših odnosih, pa tudi z mamo sva se nekako unesli, mislim, da to res prinesejo leta in pamet.user posted image



Kar se tiče vrtca in dajanja otroka "neznancem",jah ni bilo prav, samo vzgojiteljica sigurno ne bi dala tamale , če tamala dedija ne bi poznala. Gotovo je že z vrat vpila deeeeddiiiiuser posted image


_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 20:48:36   
Anonimen
Ja, mene prizadane vsak kreg, pa če še tako mislim, da imam prav. V bistvu mi pobere energijo, to najprej, potem se pa še na splošno slabo počutim. Ampak včasih je kreg pač neizogiben. Nimaš kaj. Je pa fajn, če je vsaj konstruktiven.

(odgovor članu paris)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 20:53:05   
Naja31
v glavnem...ali je res treba za vsako stvar piz*** in kur*** in ne vem kaj še vse, ali lepa beseda še vedno lepo mesto najde in na tak način dosežeš več. če pokažeš neko mero spoštovanja do ljudi in ljubezni do svojih staršev in tašč/tastov?


Ne, ni treba. Jaz sem zelo nekonfliktna oseba. Še takrat ko je treba po**** tega ne storim.
Kreganju se izogibam, še posebej če vem, da bo z posledico imelo samo eno hudo užaljenost, učinka pa nobenega. Raje se vgriznem v jezik.

Mislim, da naše vzgojiteljice ne bi dale otroka kar vsaki osebi, ki reče, da ga je prišel iskati in tudi mislim, da moja tašča tega ne bi nikoli storila. Upam,d a se ne motim. Ali bi se kregala v nasprtonem primeru? Ne vem. Bi verjetno povedala, da pričakujem, da me o tem obvesti, če se že njej to ne zdi samo po sebi umevno. Če bi se pa večkrat ponovilo, bi pa verjetno bilo potrebno kako ukrepati.

(odgovor članu paris)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 21:03:43   
Gina
Sama precej iskreno povem, kar mislim. Vedno, vsakemu. Najprej na lep način. obvezno. Vendar pride tudi včasih trenutek, ko me malo vrže. In se mi ne zdi narobe. Če nekomu govoriš in govoriš in govoriš, on pa te ignorira in naredi čez trupla po svoje, no, to se mi zdi mnogo hujše nasilje, kot če malo pop....
Bolj pomembno kot to, ali malo bolj glasno poveš ali ne, se mi zdi to, da si pri tem vljuden, da nisi žaljiv in da ne uporabljaš nizkih udarcev - take lahko človek uporablja samo tam, kjer te nekdo na tak način sprejme, sicer pa nikoli.

Bi pa nekaj rekla, kar se tiče dajanja otrok iz vrtca. Pri nas v vrtcu sicer striktno podpišeš, komu otroka dajo (zato, da zavarujejo vzgojitelje pred starši), iz človeškega stališča pa se mi zdi, da smo postali popolne čustvene prestrašene razvaline, če moramo zahtevat ta seznam. kolikšna je realna nevarnost, da ti odpelje nekdo otroka? Relano mislim? Ajd, če pustimo pri miru starše, ki imajo sodno prepoved približevanja, pred katerimi so vzg. posebej obveščene. Koliko otrok so že odpeljali v sloveniji? koliko % možnosti pa imamo, da se ubijemo na cesti ?ali da nas strela udari? Celo teh je mnogo več, kot je možnosti za ugrabitev. Več kot bomo imeli ograj, več kot bomo zahtevali listkov takih in podobnih, s potrdili o tem in onem, več bomo imeli "ugrabitev", saj to kar kliče k nesproščenosti. To je isto, kot ogromna ograja z alarmi - vsak vlomilec gre tja najprej. Meni se zdi, da smo postali narod prestrašencev, saj se nam tako zelo običajna reč, kot je ta, da babici daš otroka brez listka, ko otrok v veselju steče k njej in tuli babi, babi, zdi tako velika katastrofa. lara, nikakor nisi edina, večina slovenije razmišlja podobno kot ti. V resnici vas je strah. To je tisto, česar mi je žal. Tega strahu, ki se je razvil. Enako je npr. z osebnimi podatki. Zakaj se ljudje bojijo dajati svoje podatke. ne vsi, ampk nekateri pa že. kaj hudiča imajo skrivati? Razumem na internetu, ampak v vsakdanjem življenju, ko gredo tožit drugega za kako nepomembno oslarijo v zvezi s tem, ali ko ne dovolijo otroka slikati s celim razredom za skupinsko fotko ob zaključku leta? ne, ne štekam te grozne prestrašenosti. kompleksi in strah. Škoda je naroda. Škoda ograj, škoda prezaščitenosti otrok. Sploh ne bodo znali biti samostojni, ne bodo znali uživati življenja v celoti, ker ga ne bodo smeli imeti. A si misliš, da zagledaš svojega otroka na šolskem igrišču na drevesu? Nihče več si ga ne upa spustiti gor, kaj če mama vidi, saj bo znorela ali šla tožit. No ja, jaz še vedno dovolim plezanje, ampak po moje sem edina. A ni škoda?

Mal sem zašla. Upam, da tega ne jemlješ za kakšno napiz.... , nisem želela da tako izpade, samo ugotavljam spremenjeno stanje, ki se mi zdi žalostno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 21:10:38   
cmokec
Doma se dobro razumemo in se ne kregamo. Si sicer povemo svoje, ampak je čist normalna debata. Drugedva stara starša pa bolj malo vidim, tako, da do krega ne pride. Jima pa težko povem, če me kaj moti in zato mojega naštimam, da s svojimi starši podebatira.

Drugače pa pri seb ful penim, navzven pa reagiram čist drugače. Sploh, če imam čas malo prespati. Če bi me nekaj res zelo motilo, bi povedala.

Kreganje ali nasprotovanje me prizadane, priznam.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 21:20:57   
pajčolanka
ah kaj vem. jaz se največ kregam z mojim. pa ne toliko prav kregam ampak tako jamram in mu povem dej to pa tvoja mami ni mela prav...tako moj fant je neka moja blazina ob katero se stinem, v katero jočem ali kričim. in seveda bi zanj naredila vse. pomeni mi resnično ogromno.
tašča? ne upam se z njo kregat ker nimam tok poguma, mam neko zavoro, neko spoštovanje. ko je bilo najbolj hudo-doma niso sprejeli mojega me je sprejela in mi bila dobesedno druga mama. še sedaj se zelo dobro razumeva imam zlato taščo. spoštuje ona mene in jaz njo, zdaj jo že malo poznam in vem da za določene reči je najboljš da se obrnem, zavijem z očmi in grem, če je že kriza pojamram mojemu in to je to. ponavljam pa da se spoštujeva-no vsaj čutim neko spoštovanje, nikoli mi neki ne dela nalašč tako da tako ali tako kj velik za kregat se nikoli ni za blo.
moja mami-je zlo hitro užaljena in potem zameri in  ne govori nate. včasih za take malenkosti da  ni za verjet.kot da je stara 13 let. resnično, mojster za zamerit. če pa me kaj prizadane, zmeraj sem imela občutek da si je nad mano bolj upala, da ni tok šparala besed in dejanj, kot da sem jaz neki kip ki vse prenese. jaz pa sem samo človek s čustvi-močnimi čustvi. in do sedaj me je dvakrat zelo zelo močno prizadela, enkrat bolj kot drugič. takrat nisem šparala besed-nisem ji šla v ksiht rečt da je pi***, ku** ali kaj podobnega ampak sem ji preprosto povedla da se tako ne dela s človekom, da se ne moreš igrati s človeškimi čustvi. in niti slučajno z mano-sem vseeno njena hčerka. sedaj pa me ponavadi ne gane več. poznam jo, pred njo sem si naredila prozoren zid skozi katerega je en spustim. kriva pa so njena dejanja.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 22:14:59   
Anonimen
ja gina se strinjam s tabo. nisem povedala vse tiste vrtčevske zgodbe vidim zdaj  (prej mi je tavelka skakala zraven ko sem pisala) seveda je stekla takoj ata ata in pomočnica vzgojiteljice mojega očeta dobro pozna prav tako mene. to je pač vaški vrtec in te vzgojiteljice so še mene imele v vrtcu. zato mu jo je tudi dala. zatrdila mi je če človeka ne bi poznala je ne bi dala pa če ne vem kaj. ampak vseeno sem bila presenečena ker sem ogromno slišala o tem kako so mogli v vseh vrtcih priti podpisat izjave in dovoljenja in ne vem kaj še vse kdo bo prihajal v vrtec in celo osebe pripeljat v vrtec predstavit. no zato sem bla šokirana kako to, da pri vsej tej splošni histeriji pri nas pa nobenih podpisov in nič, potem pa še kar ata pride in odpelje otroka brez da mi vsaj poklicali. user posted image  sej pol drug dan se mi je opravičla, ker je pač zvedla že navsezgodej od kolegice da sem pršla kao po tiso isto kot, da bi bla tam in pač pol tut povedala, da vem, da je že doma ampak, da sem mislna, da se to ne dela. pa smo se vse zmenil. najbl trapast od vsega mi je bilo pa to da je oče domov tamalo odpeljal v copatah user posted image  pomoje sta s to pomočnico tok debatirala da je revež na čevlje čist pozabu.

drgač pa ja jaz nisem prestrašene sorte..pišem javni net blog z objavljenimi slikami naše hiše, otrok, cele naše familije, ne vem če ne ve cela slo kje smo doma itd itd,.. no iz tega naslova bi me blo pa lohk strah kdo bo prihajal po mojega otoka user posted image

no sej namen debate drgač ni bil to ja malo smo zašli.  ampak bolj to ALI ŠE SPOŠTUJEMO KULTURO KOMUNICIRANJA, ALI ŠE SPOŠTUJEMO SVOJE STARŠE IN DRUGE OSEBE, KI SO NA NEK NAČIN POVEZANE Z NAŠIMI ŽIVLJENJI RECIMO tudi vzgojiteljice v vrtcih in tako dalje. ALI PA PAČ ČE ZADEVA NI PO NAŠE RAJE TAKOJ POPI*** IN ZAHTEVAMO SVOJ PRAV ZA VSAKO CENO in nas ne briga ali bo oseba užaljena, prizadeta, kar koli, samo da dobimo kar želimo. njihova reakcija pa nas ne briga. (tole sem se spomnila. recimo dobite pokakanega otroka domov iz vrtca (večkrat prežvečena tema na tem forumu in nasveti v stilu...) ja seveda je treba it takoj naredit celo štalo, poklicat ne vem kere vse inšpektorje in takoj seveda klicat ravnatelco ji jeb** mat*** in vse po spisku da z otrokom se tako ne dela. a ste kdaj recimo pomislili, da s tem pljunete v svojo skledo? otrok bo mogoče že vsak dan z ganc frišno ritjo, ko ga boste prišli iskat ampak kaj se bo pa v ostalih 8 urah in 55 min, ko bo pri teh ljudeh, ki bi jim morali zaupati, dogajalo pa pojma nimate! in s takim vedenjem lahko nasrka vaš otrok vi pa imate zadovoljstvo da imate svoj prav in otrok ob 4h ko pridete ponj čisto rit! akcija uspela!)

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 22:34:41   
pajčolanka
priznam da mi je tema zelo zanimiva ker sem se ob nekaterih postih včasih isto sprašujem.
nimam še otrok, to je dejstvo, verjamem da se z otrokom veliko spremeni.
ampak lahko rečem da v rečeh ki se tičejo moje mame in tašče in nasloh ljudi ki so mi blizu pač vračam kontra. zaenkrat  mam s taščo fajn odnos in dokler bo ona do mene okej se bm trudla da tud jaz nem mela kakšnih izpadov. enako pri moji mami, pustim ji mogoče več, hkrati pa sem mogoče celo bolj občutljiva, konec koncev gre za osebo ki me pozna celo življenje, tašča pa samo par let in če kdo pol bi vseen mami mogla bit tista ki bi mogla vedet kako daleč sme-sej me pozna sej sem njen otrok in bi mogla vedet kako daleč se sme in kdaj preveč boli.
glede partnerstva pa tako, lahko se zgodi da je enkrat dvakrat mogoče nesramen do mene, takrat pač vžgem nazaj, če pa se to dogaja konstantno, pol pa je odnos na nuli in nimata kj skup iskat. če kdo pol morta bit partnerja drug drugemu v največjo oporo.
ljudem pustim toliko daleč dokler je v mejah normale. če grejo predaleč, sploh če se tega zavedajo potem usekam nazaj. takoj, sicer se pa trudim pretehtat reč. in se trudim da ne po krivici zahtevam svoj prav.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 22:38:48   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

ampak bolj to ALI ŠE SPOŠTUJEMO KULTURO KOMUNICIRANJA, ALI ŠE SPOŠTUJEMO SVOJE STARŠE IN DRUGE OSEBE, KI SO NA NEK NAČIN POVEZANE Z NAŠIMI ŽIVLJENJI RECIMO tudi vzgojiteljice v vrtcih in tako dalje. ALI PA PAČ ČE ZADEVA NI PO NAŠE RAJE TAKOJ POPI*** IN ZAHTEVAMO SVOJ PRAV ZA VSAKO CENO in nas ne briga ali bo oseba užaljena, prizadeta, kar koli, samo da dobimo kar želimo. njihova reakcija pa nas ne briga.


Strinjam se s tabo, v naši kulturi manjka potrpežljivosti, vsi moramo biti popolni, nikoli nismo pripravljeni reči, zmotil sem se, oprosti, očitanje je na sporedu za vsako malenkost. Vse nas moti, nič nam ni ok. To je postala splošna ljudska kultura. Zato tudi smo tako malenkostni. Ne vem če gre tukaj za to, ali se kdo počuti prizadetega, gre bolj za to, da nimamo potrpljenja z nikomer in ničemer. Pa vse mora biti tako, kot si vsak sam zamisli. Nihče ni več pripravljen poslušat, popustit, se vživet v koga. No, lažem, sem in tja se še najde kdo, ki je, ampk veliko manj je takih, kot jih je bilo svoje dni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: a vas nič ne prizadane?
14.9.2007 22:41:51   
Marogica
Sama sem človek, ki reče vedno bobu bob. TOrej sem mišljenja, da je treba povedati resnico, željo...karkoli želi, vendar na korekten način, brez drenja. In tako ponavadi tudi naredim. Če izpostavim vrtec-kadar je bilo kaj narobe ali pa sem imela samo jaz občutek, da je kaj narobe, sem VPRAŠALA vzgojiteljico, ne trdila, temveč vprašala, kako je s tem, da sem slišala njeno plat medalje. Glede na to pa sem vzpostavila "komunikacijo"user posted image . Moram pa priznati, da sem se vedno vprašala v dani situaciji, če jo jaz tudi tako "obvladam" kot jo od nekoga drugega zahtevam in šele takrat, ko sem ugotovila, da je ravnanje ali dejanje čisto človeško in bi ga najbrž tudi sama naredila/zgrešila, takrat sem komunicirala temu primerno.

In kot sama praviš, lepa beseda lepo mesto najde, (moj) dolgi jezik pa ostane....user posted image



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?